صفحه 19 از 116 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر همراه shahin79 آواتار ها
    تشکر کرده
    340

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

سلام،
    اگه قبلا فایلهایی رو import کرده باشیم و پروسس هم انجام داده باشیم، ولی بعدا جایی که عکسهای اصلی رو هارد هستند رو تغییر بدیم، دیگه نمیشه عکس رو ادیت کرد و error میده که: the file name * is offline or missing
    حالا سوال من اینه که چه جوری میشه آدرس جدید عکسهارو به لایت روم معرفی کرد؟؟ ( مساله اینه که تعداد عکسهام زیاده( حدود 2 هزار تا) و اینکه تو فولدر های مختلفی هم هستند) :(
    داستان از این قراره که من همه عکسامو به یک هارد دیگه منتقل کردم !!
    با تشکر
    پ.ن. من از lightroom ver 1.3.1 استفاده میکنم.
    شاهین عسگری جاوید
    Canon EOS 30D - SIGMA 18-200mm f3.5-6.3 DC OS - Canon EF 50mm f1.8 II

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

دوستانی هم كه احیانا بدنبال سریال نامبر این ورژ هستند می توانند از سریال های زیر استفاده كنند...

کد:
    serial of Lightroom is : 

-  116041247515102112800889

116048019927396577063946 

-116044280133427486662324 

-116047045778464332998162 

-116042947795563151197722 

-116040597954017611615504

-116047232697146881786930
    کد:
    116041247515102112800889 116041502989871101918216 
    116048019927396577063946 116044280133427486662324 
    116047045778464332998162 116042947795563151197722 
    116040597954017611615504 116047232697146881786930
    nmroshan، shahin79، Christ Melikian و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط shahin79 نمایش پست ها
    سلام،
    اگه قبلا فایلهایی رو import کرده باشیم و پروسس هم انجام داده باشیم، ولی بعدا جایی که عکسهای اصلی رو هارد هستند رو تغییر بدیم، دیگه نمیشه عکس رو ادیت کرد و error میده که: the file name * is offline or missing
    حالا سوال من اینه که چه جوری میشه آدرس جدید عکسهارو به لایت روم معرفی کرد؟؟ ( مساله اینه که تعداد عکسهام زیاده( حدود 2 هزار تا) و اینکه تو فولدر های مختلفی هم هستند) :(
    داستان از این قراره که من همه عکسامو به یک هارد دیگه منتقل کردم !!
    با تشکر
    پ.ن. من از lightroom ver 1.3.1 استفاده میکنم.
    کلیک راست روی فولدرهای قرمزرنگ (گم شده) ؛ انتخاب Locate Missing folders و باقی قضایا...
    shahin79 و kurosh_1349 تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

سلام
    من همیشه موقع ارتقا این مشکل کاتالوگ رو دارم
    با اینکه هر دفعه هم قبل از نصب اون کاتالوگ لایت روم رو که در مای پیکچر میشینه رو پاک میکنم ولی بعد از نصب همیشه ارور میده به این صورت که یا درست باز نمیشه یا بعد از باز شده وسطهای کار هنگ میکنه
    ممنون
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام
    من یه سوال ابتدائی دارم .امیدوارم آقای دكتر روشن یا هر كدام ازدوستان كه مایلند لطف كنند و راهنمائی كنند.هنونطور كه میدانم فایلهای خام(raw) دوربینهای نیكون در فتوشاپ cs3 قابل باز شدن و ویرایش و تبدیل فرمت به مثلاَ Jpegاست. سوال من این است نرم افزار معرفی شده در تاپیك چه مزیت یا قابلیت اضافه ای بر فتوشاپ به قول معروف 10 دارد(كه حتماَ دارد وگرنه فلسفه وجودی لایت روم زیر سوال میرفت). من پست های جناب روشن ولینكهائی كه داده بود دیدم ولی با این سواد اندك پروسس چیزی متوجه نشدم. میدان كه سوالی ابتدائی است . امیدورام دوستان مطلع با سعه صدر برخورد نمایند.
    با تشكر از دوستان
    فرزام

تشکر کرده
    11580

اتفاقا این سوال ابدا یک سوال ابتدایی محسوب نمی‌شود. ممکن است برای خیلی از دوستان دیگر نیز این سوال پیش بیاید و یا تاکنون پیش آمده باشد.

ما قبلا در فتوشاپ فایلها را پردازش می‌کردیم. فایلهای RAW را در ACR تبدیل می‌کردیم. مدیریت فایلهای عکس را بریج یا مدیا پرو انجام می‌دادیم. با فلان برنامه حرفه‌ای یا خود فتوشاپ فایلها را چاپ می کردیم و ...

پس لایت روم چه مزیتی دارد؟ چه بسا آن برنامه‌ها خیلی حرفه‌ای تر از لایت روم نیز این کارها را انجام دهند. شاید این سوال در جاهای دیگر که باید برایش پول هم پرداخت کنند، بیشتر هم پیش بیاید.

نکته مهم در این نگاه نهفته است : "روندکاری مجتمع"

پس از تهیه عکس، برای کسانیکه تازه وارد وادی دیجیتال شده اند، کار زیادی متصور نمیباشد. اما کسانیکه مدتی را در این دنیای جدی طی کنند، متوجه می‌شوند که اگر یکسری کارها را انجام ندهند، دیر یا زود یکسری مشکلات و دردسرها ایجاد می‌شود.

خب، لایت‌روم محیطی است که اولا همه این روندکاری را در اختیارتان می‌گذارد (که از ورود عکسها به سیستم شروع شده، با مدیریت فایلها ادامه می‌یابد و پردازش را فراهم می‌کند و امکان تهیه خروجیهای متنوع را در اختیار قرار می‌دهد) ثانیا همه این کارها را آسان می‌کند و در یک محیط مجتمع در اختیارتان قرار می‌دهد. بجای اینکه وقتتان صرف ابزارهای مختلف (و حتی کاملتر و بهتر ) شود. و در نهایت کارآیی Efficacy را بشدت در عکاسی دیجیتال بالا می‌برد.

نتیجه چیست؟
    به جای اینکه کاربر فکرش و تمرکزش صرف کارها و وظایف مختلف روندکاری شود که باید انجام دهد، می‌تواند تمام این فکر و وقت و تمرکز را صرف اصل قضیه نماید. و این اصل چیزی نیست مگر خود عکس. تعجب نکنید. در بسیاری از موارد همین اصل قضیه فراموش می‌شود ویا کمترین وقت را به خود اختصاص می‌دهد. بجای اینکه فکر کنید که فایلها را با چه فرمتی ذخیره کنید، کجا دخیره کنید، هر فرمت را چطور پردازش کنید، نسخه های مختلف فایلها را چه کنید و . و ... تمام فکر متمرکز می‌شود بر خود عکس: با عکس چه می خواهید بگویید؟ نتیجه چه می شود؟ خلاقیت بجای عکاسی ماشینی.

من فکر می‌کنم به همین علت است که لایت روم اهمیت دارد. همانگونه که گفتم و می‌دانید خیلی از کارهای لایت روم را سایر ابزارها بهتر و حرفه‌ای انجام می‌دهند. اما حاضر نیستم به این دلیل، مزایای لایت‌روم را از دست بدهم: سادگی، روانی، تبدیل کارهای تکراری و خسته کننده به یک کار لذت بخش.

اگر می‌بینید که این تاثیرات در کارتان پدید نیامده است، مطمئن باشید که دلیلی ندارد جز عدم اشنایی کامل و جامع با این ابزار.

به همین دلایل است که از زمان معرفی این ابزار جدید، نوعی انقلاب در دنیای عکاسی دیجیتال ایجاد شده است و مطمئنا در آینده پیشرفتهای بیشتری را در این ابزار شاهد خواهیم بود.
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، roovigital و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

عکاس باشی عزیز
    بذارید من هم چیزی رو که فکر میکنم بیان کنم

مسئله تفاوت های این دو برنامه نیست
    مسئله تفاوت کاری است که ما انتظار اون رو داریم یا بهتر بگم تفاوت کاری که ما میخواهیم با عکس انجام بدیم

بله . لایت روم نرم افزاری است که میتونم قسم بخورم فقط برای عکاسا ساخته شده.
    هر چه که یک عکاس برای پرداخت عکس نیاز داره به قول جناب روشن به صورت مجتمع در اون وجود داره
    و باز به قول جناب روشن چقدر هم روان و دلپذیر
    روند کاری چیزیست که با لایت روم میشه کاملا حس کرد. بعضی وقتها فکر میکنم نرم افزار حتی اون چیزایی هم که من فراموش کردم رو به من گوشزد میکنه

اما من نیازم تنها این روند کاری نیست
    لایت روم برای پرداخت عکس ایجاد شده نه برای تغییر اون ( منظورم از تغییر , تنها کراپ و برش نیست , مقصودم چیزیست که خودم به اون ساخت و تولید میگم )

با لایت روم شما توانایی ساخت و تولید ندارید و اینجا دقیقا جاییه که به نظر میرسه این دو برنامه باید از هم جدا بشن. ولی غول بزرگ فکر همه چیز رو کرده.
    توانایی جابجایی بین این دو برنامه دقیقا این شکاف رو پر میکنه .

گاهی یک پرتره که تنها نیاز به روشن شدن پوست داره یا اشکالاتی از این دست نیازش با لایت روم حل شده است ( اینجا قصدم توضیح روند کاری برای صدها عکس نیست . میخوام بگم بدون درگیر شدن با اون همه ابزار پنهان فتوشاپ شما میتونید عکستون رو به اونچه که دلخواهتون هست تبدیل کنید . سریع و راحت )

ولی مثلا برای اینکه روی سر پرتره یک روسری قرار بدید ( یعنی روسری بسازید ) دیگه مسلما لایت روم ابزاری ناکارآمد است

سوال شما رو دو جور جواب میدم و امیدوارم کسی از من نرنجه
    اگر توانایی کار با هر دو رو دارید ( منظورم بیشتر محدودیت های سخت افزاری است ) بهتره هر دو روی میز کار شما وجود داشته باشه. برای تصحیح اشکالات نوردهی و رنگ و کلا اشکالات عکاسی , لایت روم در اولویت قرار داره . سپس اگر نیاز به فیلبتر های خاص یا ویرایش های حرفه ای برای ساخت و تولید هستید میتونید بین این دو جابجا بشید . لایت روم یک کپی از عکستون رو در فتوشاپ باز کرده و میتونید ویرایش های خاصتون رو اونجا انجام بدید

اما اگر منظورتون اینه که اگر بین این دو نرمافزار فقط یکی رو باید انتخاب کنید ( درست مثل سوال های که همیشه خودم میکنم ) خب این بستگی به کار شما داره . مسلما من فتوشاپ رو انتخاب میکنم . خب من عکس ها رو فقط طبق یک پروسه خاصی ویرایش نمیکنم . من حتی یک عکس رو در زمان های متفاوت به دو حالت متفاوت تغییر میدم و نیازهام هم تنها پرداخت رنگ و وایت بالانس و باز کردن فایل های raw و یا سیاه و سفید کردن نیست. از فتوشاپ هم فقط برای ویرایش عکس استفاده نمیکنم . پس برام فتوشاپ نرم افزاری قدرتمند تره که اگر چه شاید در مدیریت این پروسه مجتمع , اونقدر ها راحتی نداره ولی چیزی وجود نداره که از عهده اش برنیاد

باز هم میگم مسئله انتظاریه که من از عکس دارم . گاهی مثلا تنظیماتی که لایت روم برای سیاه سفید کردن عکس قرار داده برای من کافی و ارضا کننده است
    اما مثلا من گاهی نیاز دارم تا روش سیاه و سفید کردن رویایی رو به کار ببرم. چیزی که مسلما فقط در فتوشاپ باید انجام بشه

چند وقت پیش این بحث تو تاپیک خود کنون یعنی
    http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=402626
    راه افتاده بود. بیشتر شون میگفتن ابتدا لایت روم و برای تنظیمات بعدی فتوشاپ
    البته یکی هم حرف جالبی برای روند کاری خودش زده بود و گفته بود
    Photoshop 7

عکاسباشی جان این سوال هم مثل خیلی از سوالهای دیگه جواب درست و حسابی نداره. باید شخصا تجربه کنید و بعد میتونید برای یکسری عکس یا یک تک عکس تصمیم بگیرید که کدومشون رو باید باز کنید

ولی من شخصا میگم بهتره هر دو رو داشته باشید و بر حسب نیاز بین اونها جابجا بشید. گاهی تمام اونچه که نیاز دارید در لایت روم به سهولت انجام میشه و گاهی حتی بهتر از اونچه که مد نظرتون بوده
    nmroshan، reza_Bahman، Farzam53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    11580

همانطور که آقای دلباز گفتند، فتوشاپ می تواند مکمل لایت روم باشد. یعنی فتوشاپ جزئی از یک سیستم ورک‌فلو پیشرفته باشد که بر اساس لایت‌روم بنا شده است. یعنی کاربر کارش را با لایت روم شروع می‌کند و با فتوشاپ ادغام می‌کند. در این صورت خروجی فتوشاپ نیز در سیستم لایت‌روم مدیریت می‌شود و نگرانی از بابت ذخیره فایل و تعداد فایل و ... وجود نخواهد داشت. درست بر عکس موردی که بخواهیم به تنهایی از فتوشاپ استفاده کنیم.

البته یک مساله مهم دیگر هم هست: لایت‌روم ویژگیهای زیادی دارد که در نگاه اول به چشم نمی‌اید. یعنی در اوائل که هنوز با آن کامل آشنا نشده اید ممکن است در برخی قسمتها فکر کنید که به حد نهایی لایت‌روم رسیده‌اید و باید برای ادامه کار از فتوشاپ استفاده کنید. اما هر چه بیشتر با لایت روم اشنا شوید، مواردی که نیاز به فتوشاپ داشته باشید نیز کمتر می‌شود.
    Delbaz تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    سلام
    من همیشه موقع ارتقا این مشکل کاتالوگ رو دارم
    با اینکه هر دفعه هم قبل از نصب اون کاتالوگ لایت روم رو که در مای پیکچر میشینه رو پاک میکنم ولی بعد از نصب همیشه ارور میده به این صورت که یا درست باز نمیشه یا بعد از باز شده وسطهای کار هنگ میکنه
    ممنون
    سلام
    جناب روشن در این مورد هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    11580

بیشتر توضیح می‌فرمایید؟
    کاتالوگ را حذف میکنید؟ چرا؟
    چه خطایی می‌دهد؟
    kamyar تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

صفحه 19 از 116 نخستنخست ... 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 29 69 ... آخرینآخرین