صفحه 23 از 116 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر فعال arax30th آواتار ها
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

سلام ...

ممنون از کلک مرغابی! :cool:

در مورد سوال اول، مشکل اینجاست که من خیلی وقتها یه نسخه از عکس ادیت شده رو توی همون فولدر عکس اصلی (یا یه فولدر همون حوالی!) Export می کنم. تو فوتوشاپ فولدر پیش فرض برای Save As همون فولدر عکس هست و مشکلی پیش نمیاد. ولی تو لایت روم ظاهرا باید موقع Export از My Computer شروع کنم تا به فولدری که می خوام برسم!!!
    آراز سركارفرشی
    Canon EOS 40D
    Canon EF-S 18-55 IS + Canon EF-S 55-250 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

با درود
    جناب روشن انشاله كه همیشه پاینده باشید.
    از كلاس استفاده زیادی بردم و امید وارم بازهم فرصت استفاده حضوری از محضر شما را داشته باشم.
    در مورد استفاده اسكنر در لایت روم بنابر بررسی بیشتر شد .

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در مورد سوال اول، مشکل اینجاست که من خیلی وقتها یه نسخه از عکس ادیت شده رو توی همون فولدر عکس اصلی (یا یه فولدر همون حوالی!) Export می کنم. تو فوتوشاپ فولدر پیش فرض برای Save As همون فولدر عکس هست و مشکلی پیش نمیاد. ولی تو لایت روم ظاهرا باید موقع Export از My Computer شروع کنم تا به فولدری که می خوام برسم!!!
    معمولا در آنجا اخرین فولدری که مورد استفاده بوده نشان داده می شود. اگر بر روی آن مثلث کناری کلیک کنید، لیستی از فولدر‌هایی که اخیرا استفاده شده اند نشان داده می‌شود که اگر دقیقا شما را به سر منزل مقصود نرسانند، حداقل تا همسایگی آن سرمنزل خواهند رساند :)

در مورد استفاده اسكنر در لایت روم بنابر بررسی بیشتر شد .
    جناب خورشیدفر، چون مدتهاست به اسکنر نیازی نداشته ام، الان اسکنر دور و برم موجود نیست که تست کنم. در اولین فرصت که یک اسکنر پیدا کنم، حتما تست خواهم کرد.
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    11580

جناب خورشیدفر
    من فکر می‌کنم راه زیر مسیر مطمئن‌تری برای استفاده از اسکنر + لایت‌روم باشد:

1- یک فولدر مورد مراقبت Watched folder برای لایت روم تعریف کنید: File > Auto import > auto import setting

در این صفحه می‌توانید محلی را مشخص کنید که فایلهای اسکن شده شما در آن قرار می‌گیرند. همچنین مشخص می‌کنید که چه متادیتایی و چه کلمات کلیدی به آنها اعمال شود.

2- سپس Auto import را فعال کنید:
    file > Auto import > enable Auto import

3- عکس‌ها را با نرم افزار مورد نظر اسکن کنید و در همان فولدری که در بند قبل مشخص کرده اید، ذخیره کنید. عکس‌ها فورا و به طور خودکار به کاتالوگ لایت روم منتقل شده و متادیتا و کلمات کلیدی به انها الحاق می‌شود و حتی در صورت نیاز به محل اصلی در هارد دیسک منتقل می شوند ( قسمت destination در همان صفحه تنظیمات) و تغییر نام مورد نیاز هم انجام می‌گردد.

این روش واجد مزایای مهمی است:

الف- عدم تداخل نرم‌افزار اسکنر با لایت روم. نرم‌افزارهای اسکنر حرفه‌ای تنظیماتی دارند که استفاده از انها را کاملا توجیه می‌کند.

ب- ورود خودکار به کاتالوگ لایت روم همراه با انجام برخی مراحل مهم در مدیریت

ج- جایگزینی خودکار در محل مورد نظرتان در هارد دیسک و تغییر نام مورد نیاز فایلهای اصلی

فکر می‌کنم که این روش برای استفاده حرفه ای از اسکنر بسیار ارزشمند و عملی است.
    kurosh_1349 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

با سپاس فراوان از دكتر روشن كه در كلاس نكات ارزشمندی را به من آموختند

3 مشكل برايم پيش آمده است

1- وقتي از lightroom عكسی كه ادیت شده را وارد Photoshop میكنم تغییر شارپنس را مشاهده میكنم(عكس ها در فوتوشاپ شارپ تر از لایت روم است) دلیلش چیست؟ تنظیمات همگی بر روی SRGB است

2- وقتی از Lightroom میخواهم عكسی را Export كنم یا وقتی از Lightroom خروجی برای Photoshop ميگيرم

و سپس Save as و یا Save (فرمت save شده من Tiff هست)میكنم در بسیاری مواقع عكس باز و مشاهده نمیشود و

نمیشود دوباره فرمت save شده را وارد برنامه های مخصوص edite كرد . به اصطلاح تمام تلاش ها بیهوده میشود و دوباره

مجبور میشوم عكس راEdite l كنم البته تمام تنظیمات مربوط به فشرده سازی را نیز تغییر دادم ولی موفقیت حاصل نشد

برنامه دیگری كه خود دانلود كرده بودم بر روی سیستمی با سخت افزار بهتر نصب كردم ولی متاسفانه نتیجه همانند گذشته بود.

3- وقتی عكسی را با Lightroom ادیت میكنم و سپس برای پردازش تكمیلی وارد Photoshop میكنم پس از Save كردن در

فوتوشاپ خروجی وارد Lightroom میشود اما دیگر تنظیمات گذشته در Lightroom قابل دسترسی نیست

دلیلش چیست و چطور میشود آن را اصلاح كرد؟(تنظیمات من بدین گونه است Edite a Copy With Lightroom Adjustment)
    پويا رحيم زاده

تشکر کرده
    11580

سوال اول: قضاوت در مورد شارپنس تصویر در بزرگنمایی های مختلف متفاوت است. همچنین پیش‌نمایش‌ی که لایت‌روم از شارپنس در بزرگنمایی‌های مختلف بر روی عکس Raw می‌دهد ممکن است با پیش‌نمایش همان بزرگنمایی در فتوشاپ متفاوت باشد. پس این اختلاف‌ها طبیعی است و اولا باید قضاوت در بزرگنمایی 100 درصد باشد و ثانیا نباید بزرگنمایی های دیگر را با هم مقایسه کرد.

سوال دوم: با کدام برنامه نمی‌توانید این فایلهای Tiff را باز کنید؟ برخی برنامه‌های با فشرده سازی فایلهای Tiff فتوشاپ سازگار نیستند. اما با خود فتوشاپ مشکلی وجود ندارد.

سوال سوم:
    خروجی فتوشاپ در لایت روم به صورت یک کپی در کنار عکس اصلی ویرایش شده شما ظاهر می‌شود. اولا سابقه ویرایشهای شما در فتوشاپ، درلایت روم وجود نخواهد داشت. ثانیا سابقه ویرایشهای شما در لایت روم نیز در این کپی حاصل از فتوشاپ هم وجود ندارد و برای دسترسی به آن سابقه باید به فایل اصلی خود که در کنار این عکس در لایت روم است، مراجعه کنید.
    pouya1 تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: کارگاه جامع "روندکاری تاریکخانه دیجیتال" - پنجشنبه دوم اسفند 1386

با سلام خدمت استاد عزيز دكتر روشن
    وبا تشكر از كارگاه بسيار مفيد وفشرده ومطالب زياد آن
    اول سوال: وقتي عكس را در لايت روم سياه وسفيد ميكنم رنگ آن سيپا است وسياه وسفيد نيست حتي لايت روم را دوباره هم نصب كرده ام ولي نشد؟ اما در فتو شاپ درست است.
    دوم : تنظيمات فضاي ر نگ در لايت روم در كجا انجام ميشود؟
    سوم: پيشنهاد اينجانب اينست كه سلسله مباحثي را راجع به لايت روم از الف تا يا شروع بفرماييد تا ما بتوانيم اين عكسها كه فعلا جزو داراييهاي ما نيستند به داشته هايمان اضافه نماييم چون پس از آن مطالب جذاب ودرست شما راجع به دسته بندي عكسها تا نتوانم انچه را انباشته ام مرتب و دسته بندي كنم دست و دلم بكار نميرود.

چهارم : اگر من بخواهم دو بك آپ از فايلهاي اصلي داشته باشم كه يكي روي هارد اكسترنال و ديگري روي Dvd باشد چگونه بايد عمل كنم كه پس از ورود عكسها برنامه رايتر فعال شده و بصورت اتوماتيك علاوه بر هارد عكسها روي Dvd هم با شماره خاص وتاريخ در فضاي موجود ذخيره شود وسرريز آن در Dvd بعدي انجام شود در ضمن آدرس هر دو مسير هم در دسترس باشد؟

تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinalian نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد عزيز دكتر روشن
    وبا تشكر از كارگاه بسيار مفيد وفشرده ومطالب زياد آن
    اول سوال: وقتي عكس را در لايت روم سياه وسفيد ميكنم رنگ آن سيپا است وسياه وسفيد نيست حتي لايت روم را دوباره هم نصب كرده ام ولي نشد؟ اما در فتو شاپ درست است.
    دوم : تنظيمات فضاي ر نگ در لايت روم در كجا انجام ميشود؟
    سوم: پيشنهاد اينجانب اينست كه سلسله مباحثي را راجع به لايت روم از الف تا يا شروع بفرماييد تا ما بتوانيم اين عكسها كه فعلا جزو داراييهاي ما نيستند به داشته هايمان اضافه نماييم چون پس از آن مطالب جذاب ودرست شما راجع به دسته بندي عكسها تا نتوانم انچه را انباشته ام مرتب و دسته بندي كنم دست و دلم بكار نميرود.

چهارم : اگر من بخواهم دو بك آپ از فايلهاي اصلي داشته باشم كه يكي روي هارد اكسترنال و ديگري روي Dvd باشد چگونه بايد عمل كنم كه پس از ورود عكسها برنامه رايتر فعال شده و بصورت اتوماتيك علاوه بر هارد عكسها روي Dvd هم با شماره خاص وتاريخ در فضاي موجود ذخيره شود وسرريز آن در Dvd بعدي انجام شود در ضمن آدرس هر دو مسير هم در دسترس باشد؟
    سلام و با تشکر از شما.

سوال اول:
    اشکال در پروفایل مانیتورتان است. ممکن است در فتوشاپ و سایر ابزارها هم مشکلی نداشته باشید. در قسمت Color management ویندوز در مسیر زیر
    Control panel>display>setting> advanced> color management
    ببینید چه Color profileی تنظیم شده است. هر چه که غیر از sRGB بود، حذفش کنید. و ویندوز را Restart‌کنید.

سوال دوم: در لایت روم می توان فضای رنگ فایل خروجی مستقیم را کنترل کرد. در قسمت File > Export
    همچنین می توان فضای رنگ فایل فرستاده شده برای فتوشاپ را کنترل کرد: Photo> Edit in photoshop
    اما در خود لایت روم نیازی و امکانی برای تنظیم فضای رنگ وجود ندارد. مثل هر مبدل RAW دیگری.

سوال سوم: انشالله. در برنامه کاری‌ام هست.

سوال چهارم: دقیقا متوجه سوال نشدم. بک اپ همزمان می خواهید بگیرید روی دو مدیا؟ در چه مرحله ای از کار می‌خواهید بک اپ بگیرید؟ موقع import یا بعدا؟
    fireboy تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2

با سلام و تشكر از جواب سريعتان جناب اقاي دكتر
    من منظورم در مرحله import است اما حالا كه فرموديد بعد از اين مرحله هم امكان دارد و چگونه؟

جعفر زينليان
    همدان

تشکر کرده
    11580

جناب زینلیان

1- در لایت روم، قضیه بک‌اپ گرفتن روی DVD چندان سرراست نیست. یعنی بر خلاف برنامه هایی مثل Portfolio و MediaPro ، اولا امکان burn‌مستقیم روی DVD وجود ندارد. ثانیا DVD ها را نمی‌شناسد. اما شنیده شده است که این مشکلات در نسخه 2 لایت روم حل خواهد شد.
    اما فعلا چه کنیم؟
    راه حل اول این است که به جای DVD روی دو تا هارد دیسک اکسترنال بک‌اپ بگیریم. خیلی راحت تر و انعطاف پذیر تر است.

راه حل دوم

برای حل مساله شما، یعنی بک‌آپ روی DVD و هارد دیسک اکسترنال، همراه با شناساندن DVD‌ها به لایت روم، راه حل زیر مناسب خواهد بود:

ابتدا عکس را در فولدرهای زیر در هارد دیسک اصلی خود انتقال دهید
    DVD1

DVD2

DVD3
    ...

دقت کنید که وقتی به 4.7 گیگ رسید بقیه را در فولدر بعدی بریزید. می‌توانید هر چند فولدر را در یک فولدر اصلی‌تر مثلا با عنوان سال (2007) قرار دهید و یا در هر کدام زیر فولدر تاریخ 2007-04-13 درست کنید.

در مرحله بعد این شاخه‌های هارد دیسک را به لایت روم بشناسانید و همزمان بک آپ در هارد اکسترنال بگیرید.

و در مرحله سوم : هر وقت حجم فولدر ها به 4.7 رسید روی DVD کپی کنید و نام DVD را هم همان نام فولدر قرار دهید.
    با این روش اولا بک اپ دوبل روی دو مدیا تهیه کرده اید
    ثانیا DVD های تان برای لایت روم شناخته می‌شوند.

اما سوال بعدی شما که دیگر در کجا بک اپ بگیریم. می‌شود گفت که لایت روم نیاز به بک اپ های دیگر را تقریبا حذف کرده است. چرا که تمام کارهای شما در کاتالوگ ذخیره میشود و همیشه در لایت روم این قانون برقرار است: خروجی= فایل اولیه + تگ‌های کاتالوگ لایت روم. به شرط اینکه از کاتالوگ لایت روم بک اپ بگیرید و انرا در جای مطمئن نگه داری کنید
    Arash و Amir Mohebi تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

صفحه 23 از 116 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 73 ... آخرینآخرین