صفحه 17 از 116 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1157
Like Tree1398تشکر

موضوع: Adobe Lightroom

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: Adobe Lightroom

Adobe Photoshop Lightroom 1.2

لینک دانلود
    کد:
    http://rapidshare.com/files/55977172/LTRM_WWEFG_win_1_2.exe
    کلید
    کد:
    http://rapidshare.com/files/55978834/Key.txt
    نادر، shahin79، Mohammad.d و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر جديد icepear آواتار ها
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: سوالات فتوشاپی

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    1- اسامي كه نام برديد در واقع نام فضاهاي رنگي هستند. دو حالت وجود دارد. يا RAW گرفتيد و در لايت روم اديت كرديد و حالا ميخواهيد خروجي بگيريد و يا اينكه JPEG . اگر jpeg 'گرفته ايد، بايد و بايد در موقع تهيه خروجي دقت كنيد كه فضاي رنگي تان همان فضاي رنگي عكس موقع عكاسي در دوربين باشد. يعني چه؟ يعني اگر دوربين امكان انتخاب فضاي رنگي AdobeRGB يا sRGB*را دارد، بايستي موقع تهيه خروجي و (* ونيز در موقع اديت در فتوشاپ) فضاي شما ، همان فضاي انتخابي اوليه در دوربين باشد و اگر دوربين امكان اين انتخاب را ندارد، فضاي شما همان sRGB*است و در نتيجه موقع خروجي هم بايد همان را انتخاب كنيد.
    اما اگر RAW كار ميكنيد، داستان فرق ميكند. فرقش هم اين است كه فضاي رنگي را ميتوانيد به ميل خود موقع خروجي انتخاب كنيد. اما كدام فضا؟ بحثش طولاني است و قبلا هم تكرار شده است و اينجا به طور خلاصه مي گويم كه براي كاربردهاي معمولي بخصوص انتشار در وب و پرينت با دستگاههاي معمولي يا ناشناخته ديگران، بهتر است كه sRGB انتخاب كنيد. اما براي چاپهاي حرفه اي با سيستمهاي حرفه اي با مديريت رنگ حرفه اي، AdobeRGB يا فضاي وسيعProphoto RGB ارجحتر است كه البته رسيدن به يك رنگ خوب در اين فضاها مشكلتر و نيز نياز به دانش و تجربه بالاتري دارد.
    2- فايلهاي 16 بيتي داراي محدوده وسيعتري در كانالهاي رنگي هستند، از لحاظ حجم بزرگترند و پردازش بيشتري را بر سيستم شما تحميل ميكنند. .و البته مزيت عمده شان اين است كه امادگي بيشتري براي ويرايش بدون ظاهر شدن آثار نامطلوب دارند. اگر فايلتان را ميخواهيد در فتوشاپ ويرايش كنيد و احتمال ميدهيد كه با ويرايش بلايي سرش بيايد، بهتر است 16 بيتي خروجي بگيريد و البته معايبش را نيز در نظر بگيريد.
    3- بحث رزولوشن و سايز پيكسلي را بايد بدانيد تا خود متوجه شويد كه چه كاري درست است. براي اين منظور لينك زير را مطالعه نماييد:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...50&postcount=5
    دوست عزیز از جوابتون خیلی ممنونم مطالب خیلی مفیدی بودند اما بذارین سوالم رو بهتر مطرح کنم .. مسئله من اینه که وقتی که عکسم رو با رزولوشن 72 میگیرم و میخوام چاپش کنم برای اینکه اون اندازه ای که که براش تعریف میکنم همون اندازه هم چاپ شه باید رزولوشنش رو از 72 به 300 تغییر بدم و البته وقتی اینکارو میکنم ایمیجم از نظر کیفیت تغییر محسوسی نمیکنه و اندازش رو هم میتونم بزرگتر کنم گر چه محدودیت هاییی هم در بزرگ تر کردن ایمیج وجود داره که در این لینکها که شما معرفی کردید به اونها اشاره شده . اما وقتی عکسم و در رزولوشن 300 میگیرم دیگه نمیتونم کوچکترین تغییری در اندازه اون بدم و بزرگتر کردن سایز عکس موجب از بین رفتن کیفیت تصویر میشه . حالا سوال من اینه که چطور میشه که رزولوشن 72 به 300 وقتی تغییر کنه کیفیت تصویر پایین نمیاد ؟! اما اگه همون عکس با رزولوشن 72 رو که به 300 تغییر دادم و یا عکسی رو که اوریجینالی با رزولوشن 300 گرفتم رو به رزولوشن 72 تغییر بدم و بعد دوباره 300 دش کنم کیفیت کامل از دست میره؟؟؟ و اینکه کار درستی هست که من عکسهامو در رزولوشن 72 میگیرم؟ چونکه اگر در رزولوشن 300 بگیرم از نظر بزرگ کردن تصویر دستم بسه میشه و اندازه عکس دقیقا همونی میشه که دوربین به من داده که اندازه بزرگی هم نیست !
    واقعا گیج شده ممنون میشم راهنمایی کنید
    ( دوربین من الیمپوسE-330 7 mp هست )
    ویرایش توسط icepear : Saturday 6 October 2007 در ساعت 10:14

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چندبار قبلا هم در فروم گفته شده است که اصلا بحث DPI چیزی است مربوط به چاپ و هیج تاثیری در دقت تصویر ندارد.
    خلاصه اینکه برای فهم مساله، قوانین زیر را بخاطر بسپارید:

1- اینکه در مشخصات یک عکس رزولوشن 300 و در دیگری 72 DPI باشد، تاثیری در کیفیت نمایش عکس یا اندازه پیکسلی آن در مانیتور، ندارد.
    2- این مقادیر، پیش فرضهای دوربینهای مختلف است.
    3- این مقادیر تعیین می کنند که یک عکس با چه دقتی چاپ شود. مثلا عکسی با اندازه پیکسلی 3000×2000 پیکسل، وقتی با دقت 70dpi چاپ شود، اندازه‌ چاپ 42 در 27 اینچ است و وقتی با دقت 300dpi چاپ شود، اندازه چاپ 10 در 15 اینچ میشود.

4 - پس برای تعیین اندازه چاپ ( و دقت چاپ) است که این مقدار dpi را تغییر میدهیم.
    5- اگر کاری به چاپ نداربد، اصلا سراغ این رزولوشن چاپی dpi نروید.
    6- برای تغییر اندازه پیکسلی عکس فقط مقادیر width و height را در قسمت pixel dimension در فتوشاپ ( قسمت image size ) تغییر دهید.

امیدوارم بخاطر سپردن و فهم این قوانین برای همیشه به این مشکل دائمی عکاسی دیجیتال خاتمه دهد.

دیدن لینکهای زیر هم پیشنهاد میشود:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5399
    http://www.aks.akkasee.com/photoUploadHelp.php
    icepear تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    9

Lightbulb پاسخ: سوالات فتوشاپی

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    چندبار قبلا هم در فروم گفته شده است که اصلا بحث DPI چیزی است مربوط به چاپ و هیج تاثیری در دقت تصویر ندارد.
    خلاصه اینکه برای فهم مساله، قوانین زیر را بخاطر بسپارید:

1- اینکه در مشخصات یک عکس رزولوشن 300 و در دیگری 72 DPI باشد، تاثیری در کیفیت نمایش عکس یا اندازه پیکسلی آن در مانیتور، ندارد.
    2- این مقادیر، پیش فرضهای دوربینهای مختلف است.
    3- این مقادیر تعیین می کنند که یک عکس با چه دقتی چاپ شود. مثلا عکسی با اندازه پیکسلی 3000×2000 پیکسل، وقتی با دقت 70dpi چاپ شود، اندازه‌ چاپ 42 در 27 اینچ است و وقتی با دقت 300dpi چاپ شود، اندازه چاپ 10 در 15 اینچ میشود.

4 - پس برای تعیین اندازه چاپ ( و دقت چاپ) است که این مقدار dpi را تغییر میدهیم.
    5- اگر کاری به چاپ نداربد، اصلا سراغ این رزولوشن چاپی dpi نروید.
    6- برای تغییر اندازه پیکسلی عکس فقط مقادیر width و height را در قسمت pixel dimension در فتوشاپ ( قسمت image size ) تغییر دهید.

امیدوارم بخاطر سپردن و فهم این قوانین برای همیشه به این مشکل دائمی عکاسی دیجیتال خاتمه دهد.

دیدن لینکهای زیر هم پیشنهاد میشود:

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5399
    http://www.aks.akkasee.com/photoUploadHelp.php
    دوست خوبم از راهنمایی شما خیلی ممنونم. پس با این حساب اگر خوب فهمیده باشم رزولوشن پیش فرض دوربین مهم نیست که روی چه عددی باشه ! اما در دوربین من آپشنی هست که میتونم پیش فرض رو به 240 هم تغییر بدم ! خوب این به چه درد میخوره ؟ مسئله این جاست که اگر این کار رو بکنم و رزولوشن خروجی دوربین رو به 240 تغییر بدم آیا اندازه عکس و کیفیت چاپ بهتر و یا ضعیفتر نمیشه؟ من همیشه عکسهام رو در resolution 72 میگرم و وقتی که بخوام برای چاپ آنها رو آماده کنم به resolution 300 تغییر میدم و وقتی این کار رو میکنم اندازه عکس روی مانیتور به مقدار قابل توجهی بزرگ میشه اما عکسی که در رزولوشن 240 گرفتم در مانیتور اندازه چندان بزرگی نداره و البته وقتی که رزولوشنش رو به 300 تغییر میدم هم روی مانیتور اندازه عکس تغییر زیادی نمیکنه! دلیلش چیه؟
    باز هم از محبت و راهنمایی شما ممنونم
    ویرایش توسط icepear : Sunday 7 October 2007 در ساعت 07:02

تشکر کرده
    11580

تغییر این رزولوشن در دوربین هیچ تاثیری بر روی فایل عکس شما از لحاظ کیفیت یا نمایش در مانیتور یا اندازه پیکسلی ندارد. فقط همانطور که گفتم تعیین میکند که موقع چاپ با چه اندازه‌ای و در نتیجه با چه رزولوشن چاپی ( مثلا 240 dpi) چاپ شود. هر چه این رزولوشن Dpi بیشتر باشد، اندازه عکس چاپ شده کمتر و دقت آن بیشتر است.

اما اشکالی در که در کار شما وجود دارد این است که موقع تغییر این رزولوشن dpi ، گزینه resample image را از حالت انتخاب شده خارج نمیکنید.

در این حالت نرم افزار فکر میکند که شما میخواهید اندازه پیکسلی تصویر را تغییر دهید. و با اینکار در واقع اندازه های واقعی عکس را بزرگ میکند و اینکار را با interpolation انجام میدهد.

اما راه درست این است که موقع تنظیم این رزولوشن گزینه resample image را از حالت انتخاب خارج کنید.

همانطور که در شکل های فوق دیده میشود با این روش تنها رزولوشن چاپی و اندازه چاپ تغییر می کند ولی اندازه واقعی عکس ( همان اندازه پیکسلی) ثابت است.
    Kaveh Ghobadi، kamyar، icepear و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن

تشکر کرده
    9

خیلی از راهنماییتون متتشکرم فکر میکنم جواب سوالم رو گرفتم با این حساب اونچه که باعث میشد تصویر من بزرگ شه همون گزینه resample بوده پس اون گزینه باعث میشده که پیکسل های عکس من بصورت نرم افزاری بزرگتر بشن و نه بصورت واقعی و در این حالت باید تا حدودی افت کیفیت هم داشته باشم گر چه خیلی هم زیاد نبوده ؛ یعنی وقتی 72 رو به 300 تغییر میدم و resample رو هم غیر فعال نمیکنم گر چه تصویر بصورت نرم افزاری بزرگ میشه اما هنوز عکس هم قابل چاپه یعنی افت کیفیت باعث از دست رفتن تصویر نمیشه والبته فکر میکنم همونطور که در مباحث فروم هم اشاره شده به این دلیله که عکسهای بزرگ چون از دور دیده میشن کیفیت پایین تر تصویر خیلی جلب توجه نمیکنه . ولی نکته خیلی خوبی بود که نمیدونستم و شما اشاره کردید. مدتها بود که این سوال برام مطرح بود . از راهنماییتو بسیار ممنونم
    ویرایش توسط icepear : Monday 8 October 2007 در ساعت 02:13

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام...
    سیستم قبلی رو تعویض کردم و یه سیستم جدید گرفتم
    لایت روم رو نصب کردم و از بک آپ برای بر گردادن دیتابیس استفاده کردم..
    عکسها در محیط کاری لایت روم نمایش داده میشه ولی بالای عکس این پیغام رو میده.
    The file could not be opened
    چه باید کرد؟!:confused:
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

نقل قول نوشته اصلی توسط roovigital نمایش پست ها
    سلام...
    سیستم قبلی رو تعویض کردم و یه سیستم جدید گرفتم
    لایت روم رو نصب کردم و از بک آپ برای بر گردادن دیتابیس استفاده کردم..
    عکسها در محیط کاری لایت روم نمایش داده میشه ولی بالای عکس این پیغام رو میده.
    The file could not be opened
    چه باید کرد؟!:confused:
    سلام
    مشکل من مشابه شما بود. امیدوارم کمکتون کنه:
    کد HTML:
    http://www.adobeforums.com/webx/.3bc45df9
    roovigital تشکر می‌کند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام...

من یه مشکلی دارم اونم اینه که من خروجی jpg میگیرم و با viewer ویندوز عکسا رو میبینم ولی وقتی میخوام توی سایز اصلی ببینم یا روی اون زوم کنم پیغام Drawing failed میده به نظر شما مشکل از کجاست.
    بر روی سیستمی با ویندوز ویستا (و در نتیجه Viewer جدید آن) و با دو گیگابایت رم، آزمایش کردم. مشکل فوق وجود نداشت.
    جهت اطلاع عرض کنم که سیستم قبلی رو تعویض کردم با 2 gig رم و cpu 6750 ، همچنان مشکل باقی است
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

تشکر کرده
    11580

جالب است که الان من روی همان سیستم قدیمی با یک گیگ رم هم مشکلی نمی بینیم.

این تفاوت رفتاری را دیگر نمیشود به منابع سیستمی ربط داد.
    نعما م. روشن

صفحه 17 از 116 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 ... آخرینآخرین