صفحه 4 از 37 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 362
Like Tree1205تشکر

موضوع: عكس هاي ويرايش شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

پیش فرض آیا همه گوی های شیشه ای و جامهای بلوری در پوستر ها واقعی اند

خیلی از گوی های بلورین و جامهای شیشه ای که در پوستر های بزرگ می بینید واقعا عکاسی نشده اند بلکه بوسیله فتوشاپ یا نرم افزار های مشابه ایجاد میشن
    استفاده از دوربین و عکاسی از چنین گوی هایی همواره یک ایراد اساسی داره و اون هم افتادن عکس دوربین و عکاس هنگام عکس برداری روی این گوی های شیشه ایه
    تقریبا در تمام پوستر ها از این شیوه یا شوه های مشابه برای ایجاد چنین حالت هایی استفاده میکنند
    شما میتونید هم با نرم افزارهای سه بعدی و هم با نرم افزارهای دو بعدی چنین جلوه هایی رو بوجود بیارید
    در عکس زیر از فتوشاپ استفاده شده

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: آیا همه گوی های شیشه ای و جامهای بلوری در پوستر ها واقعی اند

دلباز جان کمی توضیح بده بابا. فقط دل ما رو اب می کنی با این پست هات و دیگر هیچ.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

پیش فرض پاسخ: عكس هاي ويرايش شده

غیر از روتوش صورت که میتونید به طور دستی و یا با استفاده از پلاگین های گرافیکی انجام بدید تغییر حالت صورت هم از وظایف یک گرافیسته شک نیست که نباید تو تغیر حالت ها اغراق بشه و نباید تو روشن کردن صورت و از بین بردن لک ها و چین و چروک صورت زیاده روی کرد چرا که دیگه اون عکس شباهتی با فرد مورد نظر نداره
    تو عکس زیر که از چهره خانم الیزابت امینی استفاده شده کمی با حالت اغراق آمیز این کار صورت گرفته تا تاثیر این نوع ویرایش بیشتر به چشم بیاد
    روتوش در اینجا فقط با دست صورت گرفته وپلاگین ها تقریبا از اعمال چنین جلوه هایی ناتوانند

از اونجا که استفاده از عکس های نامبرده شده طبق مستندات سایت تنها با ذکر منبع مجاز بوده
    به همین دلیل در زیر آدرس این سایت هم گذاشته میشه
    www.elizabeth-amini.com

در مورد آموزش هم متاسفانه محدودیت هایی که این فروم مثلا در تعداد عکس های ارسالی برای یک پست اعمال میکنه و یا زیادبودن پست ها یعنی ده پست برای یک صفحه که موجب میشه صفحاتی که دارای عکسند خیلی سنگین و کند باز بشه موجب میشه کاربران از آموزش و پست های آموزشی رو گردان بشند البته حق هم همینه و فروم ها معمولا جای بحث و سخنه و برای آموزش این مدیریت سایته که باید اقدام کنه ضمن اینکه این سایت بیشتر مخصوص عکاسیه به همین دلیل نمیشه اینجا مثلا در مورد نحوه ساخت یک کهکشان که از ابتدا توسط نرم افزار دو بعدی انجام میشه صحبت کرد
    من هم اینجا قصدم آموزش اصولی گرافیک نیست فقط میخوام نشون بدم که خیلی از کارهایی که شما میبینید و احتمالا از خودتون می پرسید مثلا با چه دوربینی گرفته شده اصلا ربطی به عکاسی نداره و از پایه توسط نرم افزار ساخته شده و جالب اینکه این نوع تصویر گری و الگو سازی ها به قدری ساده اند که شما میتونید طی یک دوره چند ماهه زیبا ترین اشیا رو خلق کنید و در کنار عکس های زیبایی که میگیرید از اون ها هم استفاده کنید و کارتون رو متفاوت جلوه بدید

اگر من بگم که ساخت جلوه های آب و جلوه های پلاسمایی و یا حتی ساخت ابر و آتش و عوامل طبیعی اونهم به صورت واقعا حقیقی طوری که نتونید جلوه ایجاد شده رو با جلوه حقیقی تمیز بدید چقدر ساده و لذت بخشه شاید خندتون بگیره
    مثلا ساخت ابر که در مثال زیر صورت گرفته خیلی ساده است اما برای آموزش چنین کاری حداقل به چهل تصویر نیاز دارم که علاوه بر اینکه نمیتونم از همه این تصاویر تو یه پست استفاده کنم بلکه استفاده از اونها تو یه صفحه هم امکان پذیر نیست

از طرفی من تو وب فقط عکس هام رو ارائه دادم و آموزش های من اکثرا برای ساخت سی دی های آموزشی بوده که متاسفانه برای قرار دادن اونها تو وب باید دومرتبه متن ها رو بنویسم که این برام خیلی مشکله

اما الان مشغول ساخت یه سی دی آموزشی برای ساخت تقریبا تمام افکت های موجود در طبیعت هستم که در مورد این یکی چون با هیچ شرکتی قرار دادی نبستم و فقط برای دل خودم بوده به همین دلیل قول میدم بعد از ساخته شده این سی دی کاملا رایگان در اختیار شما و همچنین دوستانم تو سایتهای پرشین تولز
    P30world,Bio, Canon digital forum
    و همه علاقه مندان قرار بدم
    برنامه در دو نسخه انگلیسی و فارسیه و از ساخت جلوه های آتش و ابر و رودخانه و دریا گرفته تا ساخت کهکشان ها و قندیل های یخی و تصویر گری و نیز روتوش چهره و حتی ساخت میز و پیچ و پیچ گوشتی و عیره رو کاملا به صورت تصویری آموزش میده
    در زیر هم چند تصویر و اسنپ شات از فضای داخلی برنامه رو می بینید ولی خب هنوز نیمه های کارم و احتمال تغییرات فراوانه

شکل اولیه برنامه که برای شرکت
    PnP
    ساخته شد ولی به توافق نرسیدیم به نظر خودم کمی بچه گانه بود

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

شروع شکل فعلی برنامه

فضای برنامه و امکان تغییر پس زمینه

فضای برنامه و امکان تغییر موسیقی پس زمینه

فضای برنامه و امکان جابجایی تمام عناصر برنامهو امکان برنامه ریزی زنگ ساعت و حتی تغییر رنگ های
    RGB و غیره

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

یکی از کاهایی که میتونه به درک بهتر ترکیبات عکس کمک کنه ترکیب عکسهای طبیعته
    از اونجا که لبه ها در طبیعت دارای انحناهای مصنوعی نیست ترکیب در اونها با محو لبه ها بهتر صورت میگیره و نتیجه کار هم طبیعی تر جلوه میکنه
    به هیچ آموزشی هم نیاز نیست فقط کافیه دنبال دوتا عکس مکمل بگردید هر دو عکس رو روی هم بزارید و قسمتهای اضافی از عکس بالایی رو پاک کنید
    عکس سوم از ترکب عکس های اول و دوم ساخته شده

من از این عکس برای ساخت اسکرین سیور های فلشی که به سفارش شرکت
    Freeze.com
    بود استفاده کردم که من نمونه اولیه این اسکرین سیور رو برای دانلود در اختیار شما میذارم امیدوارم از اون لذت ببرید

Freeze screen saver created by : Delbaz 2003

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

خب این هم آموزش حقه غروب خورشید
    ریشه خیلی از ترفند ها و تغییرات دیجیتالی رو که امروزه به این شخص و آن شخص نسبت میدن باید در آزمایشگاه بل جستجو کرد
    نه فقط در تاریکخانه های دیجیتال بلکه حتی در ایجاد زبان های برنامه نویسی و خیلی از ابداعات و اکتشافات این زمینه هم آزمایشگاه بل پیشتاز بوده
    به یاد بیارید اونوقت که هنوز نامی از فتوشاپ و برنامه های دیگر ویرایش عکس نبود و هنوز کسی راه برخورد با تصاویر دیجیتال رو نمیدونست انتشار کتاب
    Beyond Photography (The Digital DarkRoom)
    نوشته جرارد هولزمن چه انقلابی برای شروع فصل تازه ویرایش های دیجیتالی بوجود آورد
    کتابی که من به طور تصادفی از یکی از دستفروش های کنار خیابون خریدم و شاید دستفروش بی خبر خیلی هم خوشحال بود که از دست چنین کتابی راحت شده اما چه کسی میدونه که در این کتاب حتی توابع مورد نیاز برای ساخت انواع و اقسام فیلتر های فتوشاپ به زبان برنامه نویسی
    c
    بیان شده و تازه بعد از خوندن این کتابه که آدم متوجه میشه مثلا فیلتر شارپ چگونه عمل میکنه که موجب افزایش وضوح میشه

حقه غروب خورشید یا
    Sunset
    هم از همین ابداعات بوجود اومد. از اونجا که صحنه هایی که در نور قرمز رنگ غروب خورشید عکس برداری میشه در تمام طیف های رنگ تبدیل به رنگ قرمز متمایل به قهوه ای میشه البته به جز طیف های خاصی از رنگ سبز بنابر این ایجاد این حقه تنها با تبدیل طیف روشنایی به طیف شیب مانند قرمز انجام میشه
    بهتره شروع به کار کنیم
    من عکس زیر رو برای اینکار انتخاب کردم
    به یاد داشته باشید که طیف های آبی و قرمز و مطمئنا ترکیبات زرد و خاکستری به راحتی در این حقه قرار میگیرن ولی برای نقاطی از عکس که دارای رنگ سبزه باید کارهای بیشتری انجام داد که در پست های بعدی حتما به اون اشاره میکنم
    همین جا میگم که این حقه تمام مطلب نیست اینجا فقط سریعترین راه گفته میشه

عکس رو در فتوشاپ باز کنید و ابتدا از لایه اولیه یک
    doplicate
    ایجاد کنید سپس از پائین پالت لایه ها روی آیکون
    Creat New Adjustment Layer
    که به شکل یک دایره سیاه و سفیده کلیک کنید و از منوی باز شده هم گزینه
    Gradient map
    رو کلیک کنید
    بلافاصله یک کادر برای شما باز میشه تا شیب رنگ دلخواهتون رو انتخاب کنین
    روی شیب رنگ کلیک کنید تا کادر
    gradient editor
    باز بشه که در حالت پیش فرض فقط دو مستطیل رنگی در موقعیت های صفر و صد وجود داره
    اما شما باید با کلیک کردن در قسمت پائین شیب رنگ یعنی قسمت مشخص شده با شماره 4 دو مستطیل دیگه در موقعیت های چهل و هفتاد هم بوجود بیارید پس از بوجود آوردن مستطیل ها در موقعیت های گفته شده باید رنگ اونها رو با کلیک روی قسمت شماره 5 به صورت زیر تغییر بدید
    مستطیلی که در موقعیت صفر قرار داره باید رنگ 000000 داشته باشه
    مستطیلی که در موقعیت چهل قرار داره باید رنگ 350000 داشته باشه
    مستطیلی که در موقعیت هفتاد قرار داره باید رنگ ff2000 داشته باشه
    مستطیلی که در موقعیت صد قرار داره باید رنگ f8eee4 داشته باشه

به این ترتیب باید نقشه شیب رنگ های شما به صورت عکس مشخص شده با شماره شش در اومده باشه

کادر ها رو
    OK
    کنید به این ترتیب نقشه شیب رنگ شما ساخته شده تنها کاری که باید یکنید اینه که حالت آمیختگی این لایه رو تغییر بدید
    معمولا حالت های آمیختگی زیر حالت های خوبی هستند که باید اونها رو امتحان کنید و هر کدوم رو که با طیف رنگهای عکس شما بیشترین تاثیر رو داره انتخاب کنید
    Overlay - Multiply - Darken - Pin Light

با ترکیب لایه های مختلف و ایجاد لایه های تنظیم دیگری که خودتون اونا رو آزمایش می کنید می تونید به حالت های جالبی برسید

از اینکه عکس ها کمی به هم ریخته هستن معذرت میخوام وجود محدودیتی که در این فروم در مورد تعداد عکس ها یک پست وجود داره علت این امر بوده

سعید عزیز امیدوارم حالا جواب سوالتو گرفته باشی

amirsooki
    Guest

در مورد آموزش هم متاسفانه محدودیت هایی که این فروم مثلا در تعداد عکس های ارسالی برای یک پست اعمال میکنه و یا زیادبودن پست ها یعنی ده پست برای یک صفحه که موجب میشه صفحاتی که دارای عکسند خیلی سنگین و کند باز بشه موجب میشه کاربران از آموزش و پست های آموزشی رو گردان بشند
    سلام.
    من یه پیشنهاد خوب دارم و فکر میکنم مدیریت فروم هم موافق باشند ( البته با اجازه ایشان )
    بهتر است که مطالب را به صورت کامل تر و جامع تر و با ذکر مثال های بیشتر ، به صورت مقاله در سایت منتشر کنید ، تا هم مرکزیت و تمرکز بیشتری داشته باشند و هم دست شما برای آموزش دادن باز تر باشد و هم ما بیشتر استفاده کنیم .
    من که بسیار خوشحال میشوم اگر این زحمت را بکشید . مدیریت سایت هم ایشالا نظر خود را در این ضمینه خواهند داد .
    ممنون.

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

آقاي دلباز
    خيلي ممنون...
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    12

جناب دلباز واقعا ممنون
    مریم عرشی
    Canon 5D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3

جلوه فیلم های قدیمی در 3 حرکت

-------------------------------------------------------------
    قدم اول عکس رو سیاه و سفید کنید
    معمولا چند روش برای اینکار وجود داره اما شما میتونید از ساده ترین روش استفاده کنید یعنی به مسیر
    Image / Adjustment / Desaturate
    برید تا عکس شما از رنگ خالی بشه اگه میبینید که عکس خیلی تخت شده میتونید با تنظیم روشنایی و کنتراست و یا تغییر
    level
    به حالت دلخواهتون برسید

قدم دوم عکس رو کمی محو کنید .استفاده از فیلتر
    Filter / Guassian blur
    با مقدار یک پیکسل میتونه خوب باشه

قدم سوم فیلتر
    Filter / Texture / Grain
    رو با تنظیمات زیر به کار ببرید
    Intensity: 7
    Contrast: 2