صفحه 7 از 92 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 916
Like Tree2658تشکر

موضوع: ویرایش پیشنهادی شما

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

پیش فرض پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

سلام ....
    من كل عكس رو به سه بخش تقسيم و روي هر كدام ويرايش جداگانه انجام دادم ....
    اول : قسمت بالاي ابر ها
    دوم : قسمت وسط عكس ويا ابر هاي پاييني
    سوم : پايين عكس ويا ساختمان ها

دو بخش اول رو با تنظيمات جداگانه curve انجام دادم ..... و بخش سوم رو هم با ابزار level ....
    ولي بيشتر وقتم رو انتخاب كردن موضوع ها و پاك كردن قسمت هاي اضافي گرفت كه باز هم خوب نشدند ( من كلاٌ مشكل انتخاب كردن دارم ) .....

اگر به ويرايش ها نظري نميدم به جهت اينه كه مانيتور واقعا ٌ وضعش خرابه و كلاٌ ساختمون هاي پايين رو نمي بينم ....
    -----------------------------------------------

جناب " QashQai " ممنون از نظر شما .... ولي من اين رنگ رو دوست دارم ...
    Delbaz و sam_moghadam تشکر می‌کنند.

If you see the action you missed it.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

بابا... فرهاد جان نفرمایید... اگر كسی عكاس حرفه ای باشه و الف بای ویرایش رو بدونه دیگه هیچ كسی جلو دارش نیست. حالا شما كه واقعا استادید...... بی دلیل نمیگم من یه بار بیكار بودم نشستم (جهت آشنایی با بچه های فروم) خیلی از بحث های كه بین بچه های فروم ردو بدل میشد رو خوندم درسته كه تازه واردم و اماتور اما تقریبا كاركتر دوستان فروم دستم اومده. شما شكسته نفسی نفرمایید راستی این آقا رضا خلیلی هم كارش درسته دزدكی رفتیم تو سایتش عكاس قابلیه. اگر كسی باهاش صمیمیه بگه اینجا ها هم یه سری بیاد تو بحث های تاپیك شركت كنه.... فقط یك پیشنهاد: دوستان هر كسی هر ادیت بلده بزاره كاری به این نداشته باشین خوبه یا بد همه این خوب و بد هاست كه از توش خلاقیت در میاد.... من سر عكس فرهاد یكی از دوستان اسمون رو بد جوری سبز كرده بود ... حتی خودش هم فكر كنم فهمید بد ادیت كرده منم اولش تو دلم گفتم ادیت جالبی نیست...... ولی رو یكی از عكس ها كه داشتم ادیت میكردم. هر كاری میكردم آسمون جالب نشد كه نشد .... الا با همون ادیته دوستمون. من همینجا ازش تشكر میكنم واقعا اینكه ما ها ادیت های متفاوت ببینیم صرفه نظر از اینكه خوب باشه یا بد میتونیم ایده بگیریم . به هر حال از همه دوستان ممنون
    rezakh، A_Maddah، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

آقای قشقایی نفرمایید
    من بیشتر عکسهایی رو که توی سایتم و یا اینجا میگذارم تنها با Contrast/situration/curves/brightness/noise/sharpness/crop
    و گاهی فیلتر های رنگی بکار میبرم .جز اونهایی که توی enhanced قرار دارند .
    واقعیتش موقعی که میبینم یک صحنه ۵۰درصد کشش عکس دارد .عکس نمیگیرم .مثلا یک درخت زیبا ولی آسمان سفید
    درواقع چیز خاصی درمورد فوتوشاپ حرفه ای نمیدانم
    ویرایش توسط rezakh : Monday 14 January 2008 در ساعت 00:14
    farhad44 و smn تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Nima_kh آواتار ها
    تشکر کرده
    21

سلام به همگي

والا من چند روز پيش اين تاپيك رو ديدم ، عكس رو هم اديت كردم اومدم آپلود كنم نشد واسه ضميمه كردن فايل هم بايد حجمشو كم مي كردم به خاطر همين بي خيال شدم ( امان از دست تنبلي ) ، اما العان كه اومدم كارم رو بذارم ديدم كه دوستان مشغول اديت كردن يه عكس ديگه هستن . ما هم با اجازه دوستان اديت خودمون رو از اون عكس قبلي ميذاريم . من خودم رنگ آسموني رو كه دلباز عزيز اديت كرده بيشتر دوست دارم .

[IMG]http://*******.info/files/2nh8cdcetr0p6qdh7i2b.jpg[/IMG]
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg ef1.jpg‏ (136.6 کیلو بایت, 71 بازدید)
    ویرایش توسط Nima_kh : Monday 14 January 2008 در ساعت 03:22
    Delbaz، farhad44 و Christ Melikian تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

دلباز جان
    تا انتهای پست 38 صفحه چهار با راهنمایی شما یه ماسك ساخته شد این ماسك برای جدا سازی زمین از آسمان استفاده میشه
    خوب خالا ما ماسك رو داریم بعدش چیكار باید كنیم من وقتی كه این ماسك و كانالهای دیگر رو فعال میكنم (چشم ها رو روشن میكنم ) آسمون عكس قرمز میشه چرا ؟؟؟؟ قسمت های دیگه هیچ تغییری نمیكنه احتمالا به این طریق جدا سازی صئرت گرفته اما چرا آسمون قرمز میشه

منتظر ادامه كار هستیم
    Simaei و Delbaz تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب اون یک کانال آلفاست که کارش بیشتر نگه داری مناطق انتخاب شده است
    لازم نیست چشم اون کانال فعال باشه
    اون چشم رو خاموش کنید

هر بار که بخواید این کانال آلفا رو لود کنید ( یعنی در واقه مناطق سفید رو انتخاب کنید ) کافیست به پالت کانال ها برید
    دکمه Crtl رو نگه دارید و فقط روی این کانال آلفا یک بار کلیک کنید به این ترتیب مناطق سفید کانال آلفا به صورت یک انتخاب در میاد

حالا به پالت لایه ها برگردید با زدن Ctrl + J میتونید از این منطقه انتخاب شده یک لایه جداگانه بدست بیارید

چندتا عکس آماده میکنم الان برمیگردم
    ME، paya، Persian و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب اگه پست 38 رو مد نظر بگیریم الان باید پالت کانال های شما شبیه شکل زیر باشه
    اگر ما چشم اون کانال آلفا رو فعال کنیم مناطق سیاه در کانال آلفا توی عکس ما به شکل قرمز در میاد
    البته این رنگ قرمز یک رنگ پیش فرضه و به راحتی میتونید اون رنگ رو عوض کنید ( کافیه روی همین کانال آلفا دوبل کلیک کنید تا یک کادر باز بشه که در اون میتونید رنگ این ماسک رو عوض کنید که البته این کادر توضیح جداگانه ای داره)
    این رنگ قرمز وقتی کارایی داره که بخواهید از دستور Quick Mask استفاده کنید . ابزار quick Mask درست در زیر جعبه ابزار فتوشاپ و پائین رنگهای پیش و پس زمینه قرار گرفته اما فعلا چون ربطی به کار ما نداره از توضیحش صرف نظر میکنیم

این ماسک به چه دردی میخوره؟
    خب خوبی یک ماسک اینه که میتونه برای ما مناطق انتخاب شده رو نگه داره و ما هر بار مجبور نشیم برای جدا کردن آسمان از زمین وقت بذاریم
    البته ماسک کارایی زیادی داره و حتی هنگام استفاده از دستور Save for web مثلا میتونیم از این ماسک استفاده کنیم و مانع از این بشیم که مناطق حساس عکس دچار افت کیفیت بشن
    خیلی از فیلتر ها و پلاگین های امروزی از این ماسک استفاده میکنن
    و .......

خب پس به پالت کانال ها برید و توجه داشته باشید که پالت شما شبیه شکل اول در تصویر زیر باشه
    دکمه CTRL رو نگه داشته و روی ماسک کلیک کنید
    با این کار قسمتهایی که در ماسک ما سفید بوده انتخاب میشه. درست مثل شکل اول تصویر زیر

[IMG]http://i4.*******.com/82tmgj4.jpg[/IMG]

نکته : وقتی شما فایلتون رو به صورت psd ( یا فرمتهایی که از کانال آلفا پشتیبانی میکنن مثل BMP ) ذخیره میکنید , این ماسک شما از بین نمیره و مثلا اگر تصویر رو ببندید و بعدا بازش کنید هر بار که به پالت کانالها بیاید اون رو خواهید دید
    ولی همه فرمتها این کانال آلفا رو پشتیبانی نمیکنن مثلا فرمت JPG نمیتونه کانال آلفا رو در خودش نگه داره
    خب بعد از این کار به پالت لایه ها برگردید . اکنون دکمه Ctrl + J رو فشار بدید تا از قسمتهایی که انتخاب شدند یه لایه جدید تهیه بشه
    اکنون پالت لایه های شما باید شبیه شکل دوم در تصویر بالا باشه

خب ما فعلا با این لایه جدید کاری نداریم
    میتونید چشمش رو بردارید تا فقط لایه پائینی آشکار باشه
    مطمئن باشید که لایه پائینی انتخاب شده

در واقع به شکل سوم تصویر بالا نگاه نگاه کنید

خب
    باید آسمان رو طوری ادیت کنیم تا ابرها برجسته بشن ( چندتا روش وجود داره ما فعلا یکیش رو انجام میدیم)
    بهتره یه سری به کانال رنگها بزنیم . یادتون که هست ما توی کانال رنگها یک کانال آلفا هم داشتیم
    اما ما این مرتبه میخوایم امتحان کنیم که در کدام کانال رنگی دارای جزئیات بهتری از ایرها هستیم . امروز ه آسمان های نیره کمی مد شده بهتره بینیم در کدام کانال رنگ دارای آسمان تیره تر و در کدام کانال دارای آسمان روشن تری هستیم
    تصمیمی که اینجا میگیریم در مرحله بعدی کار ما بسیار موثره
    پس از اینکه به پالت کانال های رنگ رفتید روی کانال های R و G و B به صورت تک تک کلیک کنید ( وقتی یک کانال به صورت تکی انتخاب شده باشه شما فقط یک تصویر سیاه و سفید میبینید . دقت کنید و ببینید در کدام کانال دارای جزئیات بیشتری هستید )
    من فکر میکنم در کانال قرمز هم آسمان تیره تری داریم و هم ابرهای روشن تری داریم . از طرفی در کانال آبی دارای روشن ترین آسمان هستیم

این رو در ذهنتون ثبت کنید تا برای مرحله بعدی آماده باشید
    دومرتبه روی بالاترین کانال رنگی یعنی کانالی که با نام RGB مشخص شده کلیک کنید تا به حالت رنگی برگردید و سپس به پالت لایه ها برید .

یادتون باشه که باید فقط چشم لایه پائینی فعال باشه و همین لایه هم انتخاب باشه
    حالا کلیدهای CTRL + J رو فشار بدید
    از لایه پائینی شما یک لایه جدید ایجاد میشه . خب ما قصد داریم این لایه جدید رو به حالت سیاه و سفید دربیاریم
    اما چطوری
    خیلی ساده با استفاده از دستور Image / Adjustments / Channel Mixer
    اگر این دستور رو اجرا کنید یک کادر مکالمه برای شما باز میشه
    این کادر مکالمه رو مطابق شکل اول از تصویر زیر تنظیم کنید

[IMG]http://i4.*******.com/82vhyte.jpg[/IMG]

اما چرا من این کادر رو اینطوری تنظیم کردم . من چون میخوام از روشنایی آسمان کم بشه بنابراین روشن ترین کانال رنگی یعنی آبی رو بسیار کم میکنم و از طرفی بهای بیشتری به کانال رنگ قرمز که هم آسمان تیره تر داره و هم ابرهای برجسته تری داره میدم. گزینه monochrome هم که برای سیاه و. سفید کردن تصویر انتخاب شده . کنتراست رو هم کمی بیشتر میکنم تا برجستگی ابرها بیشتر باشه

اکنون تصویر شما و پالت لایه های شما باید مطابق شکل دوم از تصویر بالا باشه

اکنون به پالت لایه ها که تصویر وسطی اون یعنی همین لایه سیاه و سفید در اون انتخا شده دقت کنید
    بالای این پالت یک منوی پائین افتادنی وجود داره که من در شکل سوم از تصویر بالا اونو با یک کادر قرمز رنگ مشخص کردم
    به این گزینه " مد آمیختگی " میگن . یعنی مشخص میکنه این لایه چطوری با لایه های پائین ترش آمیخته بشه
    این گزینه رو روی Hard Light بذارید

اکنون رنگ دلخواه برای آسمان باید پدیدار بشه و باید به شکل زیر باشه . تا اینجا رو داشته باشید تا بعد
    البته بهتره شما مدهای آمیختگی دیگه رو هم امتحان کنید و نتیجه رو با هم مقایسه کنید

[IMG]http://i4.*******.com/8fkdgtj.jpg[/IMG]
    nmroshan، ME، babakdin543 و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Question پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

یاسر جان من تمام این مراحل رو مو به مو انجام دادم ولی آسمون اصلاً تغییری نکرد و فقط ساختمان ها یعنی همون قسمتی که ماسکش کرده بودیم تغییر کرد و عین وبرایش شما شد، به نظر شما مشکل کار از کجاست؟

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

حدس میزنم هنگامی که میخوایم در لایه Background از دستور Ctrl + J استفاده کنیم شما به جای لایه Background در لایه بالاییش که چشمش رو غیر فعال کرده بودیم قرار داشتید

هنگامی که از دستور Cnannel Mixer استفاده میکردید آیا همه عکس سیاه و سفید میشد یا فقط قسمت ساختمان ها؟
    یک بار دیگه مراحل رو انجام بدید
    KingArash، minaei و Shamim تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

آرش مشكل اگه اشتباه نكنم تو اون مثبت منفی اولیه باید باشه یكاری كن عین همین كارایی كه دلباز گفت بكن فقط اول كه داری select میكنی بعد از select كلیك راست كن select inverse رو بزن بقیه رو عینا دوباره برو ببین اینجوری میشه یا نه؟!
    راستی ارش خبری نیست ازت كی میری؟

صفحه 7 از 92 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 ... آخرینآخرین