صفحه 8 از 92 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 916
Like Tree2658تشکر

موضوع: ویرایش پیشنهادی شما

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

خب بعد از اینکه تمام مراحل قبلی رو انجام دادید مطمئن باشید که هنوز زوی لایه وسطی یعنی همون لایه ای که مد آمیحتگی اون رو Hard Light گذاشتیم , هستید
    دکمه های Ctrl + E رو فشار بدید تا این لایه با لایه زیرینش یکی بشن
    اکنون باید لایه های شما شبیه شکل اول از تصویر زیر باشه
    شما هم باید روی پائین ترین لایه قرار داشته باشید درست مطابق شکل

[IMG]http://i4.*******.com/6tcuaoo.jpg[/IMG]

اما همانطوری که میبینید آسمان پر از رگه ها و بریدگی هاییه که به زیبایی کار ما لطمه زده
    این اثرات نامطلوب به چه علت ایجاد میشن؟
    یکی اینکه عکس اولیه دارای کیفیت کطلوبی نیست
    گاهی دوربین در ثبت طیف رنگ های شیب مانند به خوبی عمل نمیکنه و بریدگی هایی در عکس اولیه وجود داره
    استفاده از مدهای آمیختگی برای لایه هایی که از روی هم کپی شدند موجب میشه این اثرات به صورت تصاعدی افزایش پیدا کنه
    شارپ کردن و تغییر در طیف های روشنایی و رنگ و تغییر در اشباع اونها , موجب ایجاد چنین حالت هایی میشه

اما ما باید اثرات این بریدگی ها رو از بین ببریم تا آسمانی صاف تر داشته باشیم

اما به چه صورت :
    یکی از دستوراتی که در فتوشاپ 9 به بعد قرار داده شد دستوری در آدرس
    Filter / Noise / Nise Reduce
    است که علاوه بر تاثیری که در کاهش نویز داره گزینه ای به نام
    Remove JPEG Artifact
    در اون وجود داره که پیکسله شدنهای حاصل از کاهش کیفیت در عکس های جی پگ رو بر طرف میکنه

اما من چون محیط خیلی صاف تری رو دوست دارم پس به روش زیر عمل میکنم

دکمه های Ctrl + J رو فشار بدید تا دو مرتبه از این لایه یک لایه جدید ایجاد بشه
    پالت لایه های شما باید شبیه شکل دوم از تصویر بالا باشه
    سپس به فیلتر Filter / Blur / Guasian Blur برید تا کادر مکالمه اون ظاهر بشه . میزان محو سازی رو روی 5 قرار بدید
    اکنون این لایه باید خیلی محو شده باشه ( شکل سوم در تصویر بالا)

اما ما تنها نیاز داریم که آسمان محو بشه نه همه لایه
    بنابراین به مسیر
    Layer / Layer Mask / Hide All
    برید با این کار اولا تمام لایه شما پنهان میشه و اگر در پالت لایه دقت کنید در کنار این لایه یک ماسک لایه هم ایجاد شده

مطابق تصویر چهارم در شکل بالا
    دقت کنید که وقتی ما یک ماسک لایه ایجاد میکنیم دومرتبه رنگ های پیش زمینه و پس زمینه ما به شکل سیاه و سفید درمیان
    علت اینه که ماسک ها و کانال های رنگ همواره از 256 ( 0 تا 255 ) درجه رنگ خاکستری سیاه تا سفید برای نمایش یا عدم نمایش اشباع یا محتویات خودشون استفاده میکنن ( البته در عکسهای 8 بیتی )

از طرفی دقت کنید که وقتی در پالت لایه ها در کنار لایه ما این ماسک لایه ایجاد میشه یک کادر سفیدی هم دور اون ایجاد میشه و برای ما مشخص میکنه که ما در حال ویرایش روی این ماسک لایه هستیم
    اگر تمایل داشته باشید روی خود لایه کار کنید باید در همان پالت لایه ها روی خود لایه ( که کنار ماسکش وجود داره ) کلیک کنید تا این کادر سفید کنار خود لایه قرار بگیره
    اما ما در اینجا چون میخوایم روی ماسک لایه کار کنیم پس دقت کنید که کادر سفید دور همون ماسک لایه باشه
    یعنی درست مطابق شکل چهارم در شکل بالا

ابزار قلمو رو انتخاب کنید
    رنگ پس زمینه که باید سفید باشه ( یعنی هنگام ایجاد ماسک باید خودش سفید شده باشه . اگر نیست رنگ سفید رو انتخاب کنید )
    یک قلموی نرم انتخاب کنید ( اگر نمیدونید قلموی نرم چی هست بگید تا توضیح بدم )

اکنون شروع به کشیدن قلمو در مناطقی که من در شکل پنجم از شکل بالا نشان دادم بکنید
    دقت کنید فقط در محوطه آسمان این کار رو بکنید. باید صاف شدن آسمان رو به چشم ببینید
    به ابرها نزدیک نشید چرا که اطراف ابرها قبلا به علت استفاده از فیلتر Guassian Blur محو شده و اگر به ابرها نزدیک بشید لبه های کنار ابرها هم سفید میشن
    اگر اشتباهی به کنار ابرها رفتید از دکمه های Ctrl + Z استفاده کنید و دومرتبه عمل کنید

پس از اتمام کار دکمه Ctrl + E رو بزنید تااین لایه با لایه پائینی یکی بشه
    اکنون آسمان شما باید مثل شکل زیر صاف باشه

[IMG]http://i4.*******.com/82uce1h.jpg[/IMG]

اکنون نوبت برجسته کردن ابرهاست

ابزار Color Burn رو انتخاب کرده و در نوار ابزار بالا میزان Range رو روی Shadow و میزان Exposure رو روی 15 و اندازه قلمو رو بسیار کوچک در حد 15 با لبه های نرم قرار بدید و شروع به سوزاندن زیر ابرها بکیند تا جایی که کمی و فقط کمی تیره تر بشن
    دقت کنید قلموی شما فقط روی ابرها باشه و وارد آسمان نشه
    اون قسمتهیی از ابر که به نظر شما تیره تر هستن رو با این ابزار تیره تر کنید

اکنون ابزار Color Dodge را انتخاب کنید و این بار در نوار خصوصیات این ابزار میزان Range رو روی Highlight و میزان Exposure رو روی همان 15 بذارید و باز هم اندازه قلمو در حدود 15 و بسیار نرم باشه

این بار این ابزار رو روی قسمت سفید ابرها بکشید و باز دقت کنید وارد آسمان نشید

حالا باید شکل ابرهای شما به صورت زیر باشه

[IMG]http://i4.*******.com/8f3honr.jpg[/IMG]

کار ما روی لایه زیرین تا 90 درصد تمام شده و از این به بعد میشه چشم لایه بالایی رو فعال کرد و مطابق نظر ویرایشش کرد

گر چه کمی پیچیده شده اما باید قبول کرد در یک کار معمول گاه تا چندین و چند لایه با دستوراتی به مراتب بیشتر روی عکس انجام میشه و این ها که گفته شده تنها یک کار پایه ای برای رسیدن به سطحی حداقل متوسط بوده
    تا اینجا رو داشته باشید تا برسیم به قسمت های بعدی
    ME، Soha.T، babakdin543 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

دلباز جان خیلی ممنون از توضیحات کاملت و وقتی که میگذاری.
    این قسمت آخر، Color Burn و Color Dodge رو من پیدا نکردم.

در ضمن یک مشکل من دارم نمیدونم دوستان هم با مشکلی مثل مشکل من مواجه هستند یا نه. اما کتابهایی رو هم که خوندم و روش توضیحشون بر مبنای مثال بود برام مشکل ایجاد میکرد. یعنی توی اون مثال خاص میگفت اینکار را بکنید و بعد اینکار را بکنید و این پارامتر را برابر این مقدار قرار دهید و . . . بدون اینکه توضیح بدهد این کارهایی که میکنیم دقیقا چیست، این دستورها هر کدام چه کاری انجام میدهند و هر پارامتر به چه معناست. اینطوری من اون مثال رو میفهمیدم، اما توی مثالهای دیگه خودم نمیتونستم انجام بدم و ازشون استتفاده کنم. البته توضیحات شما خیلی بیشتر از مثالهای اون کتابها بود، اما من کلا این مشکل رو توی یادگیری فتوشاپ دارم و نمیدونم راه حلش چیه.

در ضمن در مورد کتاب هم، من رفتم چند تا کتاب فارسی دیدم و یکی را خریدم و کامل آن را با مثالهای روی سی دی آت کار کردم اما خیلی خیلی ابتدایی بود. (مثل تمام کتابهای آموزش نرم افزار که در بازار ما پیدا میشود!!) من فکر میکنم کتابهای انگلیسی که همینجا توی همین فروم دوستان زحمت کشیدند و لینکشون رو گذاشتنذ خیلی خیلی بهتره. مشکل زبان هم نیست، چون توضیحاتشون خیلی بر مبنای شکل و خیلی ساده و روان هست. فقط مشکل از روی مانیتور خوندن داره که برای من گردن درد میاره و به همین خاطر من چند وقتیه ولش کردم.

باز هم ممنون از وقتی که میگذارید.
    حالا کلی باید برم این کارها رو تمرین کنم تا یادم بمونه. برای همین یه خورده یواشتر، بذارین ما هم برسیم.
    Delbaz تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب من سعی کردم که اگر از ایزاری استفاده شده حتما شرح اون رو هم بنویسم مثلا در مورد ماسک ها یا در مورد کمند چند ضلعی و .... نوشتم

هر کدام از ابزارهایی که در فتوشاپ وجود داره اگر از ترفندهاش بگذریم میشه صفحه ها در موردش و نوار خصوصیاتش و کاربردی که دارن بحث کرد

وقتی یک خودآموز رو مطالعه میکنیم هر کدام از روش هایی که توضیح داده شده ممکنه در عکسهای بعدی هم به کار ما بیاد
    اگر ما روش برجسته کردن ابرها رو بلد باشیم میشه از اون در هزاران عکس دیگه استفاده کرد

خوب من یه لینکی دارم که در مورد Glamour Retouching توضیح داده

www.perrush.be/ps_glamour_retouching_01.html

یک حود آموز که به 16 مرحله تقسم شده و هنگام بازدید از این خود آموز

روش تصحیح نوردهی
    تصحیح سایه ها و هایلایت ها
    روش روتوش پوست دست
    روتوش پوست صورت
    نرم کردن پوست
    درخشان کردن پوست
    واضح سازی چشم ها
    ایجاد رژ گونه
    سرخ کردن لبها
    درخشان کردن عنبیه چشم ها
    ایجاد سایه برای چشم
    زدودن قسمتهای که موجب جلب نظر میشه
    چاق و لاغر کردن اعضای بدن
    کم و زیاد کردن موها
    و ....
    توضیح میده

کاری به این ندارم که روتوشی که این فرد انجام داده بی نقص هست یا نه ( مسلما ایرادات فراوانی مخصوصا در مصنوعی نشان دادن موها میشه بهش وارد کرد ) ولی در پایان این خود آموز شما چیزهایی خواهید آموخت که خیلی از روتوش کنندگان بازاری از اون ها خبر ندارند

به هر حال باید تلاش کرد از اونچه که گفته میشه به نفع خودتون بهره برداری کنید. گاهی من خود آموزی میبینم که در مورد روشن کردن پوست صورت بوده اما شاید بشه از این موضوع برای روشن کردن بسیاری از موضوعات دیگه هم استفاده کرد و الآخ

امیدوارم دوستان دیگه هم که کم هم نیستند تجربیات خودشون رو بیان کنن

=============

اما در مورد کتاب
    کتاب مسلما خود آموز خوبی نیست چون محدودیت نمایش داره و از طرفی هر چه که گفته تکراری خواهد شد
    اما مرجع خوبی است و پایه شما رو به حدی قوی میکنه که در اجرای ابزار هیچ موقع لنگ نمیمونید منتها به شرط اینکه کامل خوانده بشه

[IMG]http://i4.*******.com/852bdwj.gif[/IMG]
    Amir Mohebi، ME، Soha.T و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: دوستان فكر میكنم یه جورایی داریم توقف میكنیم! یعنی منظورم اینه كه بجای اینكه بیشتر بخوایم ادیت های گوناگون ببینیم داریم سر آموزش فوتوشاپ بحث میكنیم. شاید باشند كسانی كه ادیت هایی با نرم افزارهای دیگه انجام میدن.... البته من پیشنهاد میدم تا ادیت های گوناگون رودید ولی تابع دوستان در اینجا هستم. هر جا بقیه برن منم پایه ام میدونید من یه روز میخواستم رو یه متدی بحث كنم از بحث رفتم بیرون چون واقعیت اینه یكم سخته از پشت دیوار بلند نت بخوای منظورتو برسونی تا دلباز یاداوری كرد كه نگذاریم تاپیك شكل مسابقه بگیره.... دیدم راست میگه... كوتاه اومدم چون میخوام با جمع همخونی داشته باشم . به هر حال من فكر میكنم اینجوری هم در جا میزنیم هم كلا میریم تو اموزش فوتوشاپ هم دلباز رو زحمت میدیم فكر كنم كلی تر بحث بشه روند سریع تر انجام میشه. و میشه ادیت های گوناگونی رو دید خوب یا بد از تو این ادیت ها اینقدر خلاقیت در میاد..... حالا من پیشنهاد دادم هر چی جمع بگه منم پایه ام دیگه 36 هفت سال سن ایجاب میكنه بیشتر نظاره گر باشیم:) ما مخلصیم
    Delbaz و smn تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5125

دوستان عكس بزاریم یا نه؟ چقدر سوت و كوره؟

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

عکس بدون هیچ گونه دستکاری آماده ویرایش پیشنهادی شما دوستان و یاد گرفتن ما.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

دوستان حیفه این تاپیک تخته بشه.
    این ویرایش پیشنهادی یک تازه کار.
    می دونم خوب نیست نیتم یاد گرفتن بود.
    مراحل کار:
    1. با پاک کن سوژه رو جدا کردم. (10 دقیقه)
    2. با levels تصویر را روشن کردم و با لکه گیر لکه ها را گرفتم. با قلمو در حالت color با رنگ قهوهای چشم چپ را تیره تر کردم
    3. با portraiture صورت راویرایش کردم. تمام متغیر ها را روی +5 و تریشولد را روی 10 قرار دادم. یک درجه هم گرم کردم و شارپنس را هم بالا بردم.
    4. پس زمینه را اضافه کردم. که توسط یک پلاگین ساخته شده.
    [IMG]http://*******.info/files/eqx4f8xujseb18h3683s.jpg[/IMG]

منتظر نظر اساتید هستم.
    yasin-m، Ahmad Reza و Kavan تشکر می‌کنند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

تشکر کرده
    5125

رضا كار قشنگ شده.... ولی من خودم نمیتونم عكس پرتره ادیت كنم چون مفاهیم رو تو پرتره درست نمیدونم میترسم خراب شه.یعنی قطعا خراب میكنم اما به نظرم حسی بخوام بگم عكس جون پیدا كرد. آهان یه چیزی پس زمینه رو اگر بلور میكردی بهتر نمیشد؟ ادامه بلور رو قسمت دست راست كالر تو كل پس زمینه؟
    rtoraby تشکر می‌کند.

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

خود عکس قشنگ شده اما بک گراند یک کم به نظر شلوغ میرسه
    Amir Mohebi و rtoraby تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

بنظر من پوست صورت غیرطبیعی شده. با بکگراند هم موافق نیستم بخصوص رنگش.

صفحه 8 از 92 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 58 ... آخرینآخرین