صفحه 30 از 127 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر آشنا Mr.vAhiD.DI آواتار ها
    تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    خب من که اسم یک ابزار خوب در این زمینه رو نوشتم اما این ابزار هم در همین حدود عمل میکنه

اما تبدیل عکس به نقاشی به صورت علمی و عملی خودش یه مبحث دیگه است
    استاد سپاس فراوان.... واقعاً تشکر... شما وقتی این برنامه رو نام بردین بنده دانلود و تست کردم ولی اون چیزی نیست که بنده دنبالشم...... اون چیزی توی عکسی که بنده گذاشتم در واقعاً یه حالت دیگه ای ست......... بله به قول شما به نقاشی نزدیک شده..... مثل عکس های HDR که به خاطر رنجشون به نقاشی نزدیک هستند.... برای بنده هم جای سواله.... خیلی وقته دنبال این مسئله هستم ولی تا به حال نتونستم به جواب برسم :(

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

از فتو متیکس استفاده کردید؟
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    از فتو متیکس استفاده کردید؟
    سلام؛
    راستش نه، فقط با فتوشاپ کار کردم .... الان در حال نصب هستم....با سپاس و احترام
    ویرایش توسط Mr.vAhiD.DI : Thursday 14 July 2011 در ساعت 22:34

تشکر کرده
    598

استاد استفاده کردم.... ولی متأسفانه اونی نیست که دنبالش بودیم...

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فتو متیکس دقیقا همچین گزینه ای داره به صورت پیش فرض.اگر نتیجه به صورت پیش فرض رضایت بخش نیست به راحتی میتونید با تنظیمات نرم افزار به دلخواهتون برسید.قابلیتهای زیادی داره این برنامه و کار با اون خیلی راحت هست.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    598

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    فتو متیکس دقیقا همچین گزینه ای داره به صورت پیش فرض.اگر نتیجه به صورت پیش فرض رضایت بخش نیست به راحتی میتونید با تنظیمات نرم افزار به دلخواهتون برسید.قابلیتهای زیادی داره این برنامه و کار با اون خیلی راحت هست.
    راستش کار کردم ولی اون چیزی که میخواستم نشد.... سعی میکنم باز تحقیق کنم.... اگه کسی باز هم راهنمایی میکتونه بکنه ممنون میشم....

ارادتمند شما

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

فرض کنید قسمتهایی از عکس با دقت انتخاب کرده باشیم و چند عملیات بعد از آن انجام شده باشد آیا امکان select دوباره اون منطقه با استفاده از history یا به روش دیگری هست؟

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

فرض کنید قسمتهایی از عکس با دقت انتخاب کرده باشیم و چند عملیات بعد از آن انجام شده باشد آیا امکان select دوباره اون منطقه با استفاده از history یا به روش دیگری هست؟
    اگه از History حذف نشده باشه، بله امكانش هست.
    ابتدا با كليك روي دكمه دوربين مانند Create new Snapshot در پايين پالت History يه اسنپ شات از وضعيت فعلي پروژه مي گيريد و بعد در پالت هيستوري به محدوده ي selection بر ميگرديد. از منوي Select بعد Save Selecton رو مي زنيد و محدوده ي انتخاب رو با يه اسم ذخيره مي كنيد. اگه اسم نديد خودش alfa رو انتخاب مي كنه و يه كانال در انتهاي پالت Chanel ايجاد مي كنه.
    به پالت هيستوري بر مي گرديد و اسنپ شات پروژه رو فراخواني مي كنيد و بعد از منوي Select اينبار Load Selection رو مي زنيد و محدوده ي انتخاب رو فراخواني مي كنيد.
    راه حل دوم بعد از ذخيره انتخاب و برگشتن به پروژه اينه كه در پالت Chanel كنترل رو نگه داريد و روي كانالي كه به نام محدوده ي انتخابيتون ايجاد شده (شايد به نام alfa باشه) كليك كنيد.
    شايد دوستان راه حل هاي بهتر و ساده تري ياد داشته باشند اما چيزي كه به ذهن من رسيد اين بود.
    موفق باشيد
    ویرایش توسط M.Meghdari : Saturday 23 July 2011 در ساعت 14:52 دلیل: اضافات
    chimeh تشکر می‌کند.

كاربر همراه chimeh آواتار ها
    تشکر کرده
    207

ممنون محسن جان ولی در اون مرحله وقتی بر می گردم به اسنپ شات load selection فعال نیست!
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    اگه از History حذف نشده باشه، بله امكانش هست.
    ابتدا با كليك روي دكمه دوربين مانند Create new Snapshot در پايين پالت History يه اسنپ شات از وضعيت فعلي پروژه مي گيريد و بعد در پالت هيستوري به محدوده ي selection بر ميگرديد. از منوي Select بعد Save Selecton رو مي زنيد و محدوده ي انتخاب رو با يه اسم ذخيره مي كنيد. اگه اسم نديد خودش alfa رو انتخاب مي كنه و يه كانال در انتهاي پالت Chanel ايجاد مي كنه.
    به پالت هيستوري بر مي گرديد و اسنپ شات پروژه رو فراخواني مي كنيد و بعد از منوي Select اينبار Load Selection رو مي زنيد و محدوده ي انتخاب رو فراخواني مي كنيد.
    راه حل دوم بعد از ذخيره انتخاب و برگشتن به پروژه اينه كه در پالت Chanel كنترل رو نگه داريد و روي كانالي كه به نام محدوده ي انتخابيتون ايجاد شده (شايد به نام alfa باشه) كليك كنيد.
    شايد دوستان راه حل هاي بهتر و ساده تري ياد داشته باشند اما چيزي كه به ذهن من رسيد اين بود.
    موفق باشيد

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

channel رو کلیک کنید و نامی که قبلا انتخاب کردید رو دوباره فعال کنید .

یک راه حل ساده که برای اینکار به نظرم می رسه .

اول یک صفحه جدید هم سایز تصویر انتخاب شده ایجاد کنید و بعد محدوده ای که می خواهید را سلکت کنید بعد بازندن m و انتخاب rectangular Marquee Tool نشانه گر موس را برروی ناحیه سلکت شده ببرید و کلیک کرده و نگه دارید به طوری که با حرکت موس ناحیه سلکت شده نیز حرکت کند .
    بدون رها کردن کلیک موس این ناحیه سلکت شده را به صفحه ای که ایجاد کردید برده و درانجا کلیک موس را رها کنید تا ناحیه سلکت شده درانجا قرار بگیرد .

برای برگرداندن ناحیه سلکت شده کافیست همین عمل را تکرار کنید با این تفاوت که بعد از انتقال این ناحیه به نقطه قبلی کافیست کلید Shift را نگه داشته بعدا کلیک موس را رها کنید .

روش بعدی

بعداز سلکت کردن ناحیه ای که می خواهید یک ماسک جدید اضافه کرده "Add vector mask" سپس Ctrl+J رابزنید .
    یکی از دولایه جدید را بسته و لایه ماسک اول را که ان لایه فعال است را نیز حذف کنید . (بروی لایه ماسک چپ کلیک کنید و بعد راست کلیک و گزینه Delete Layer Mask را بزنید )
    حال هر زمان که لازم داشتید برروی ماسک جدیدی که دارید راست کلیک کرده و گزینه subtract Mask From Selection را بزنید

البته این روشها روش صحیحی نیست ولی گاهی می شود از این موارد که خیلی ساده هستند استفاده کرد .
    برای روز مباده
    ویرایش توسط behzad_milad : Saturday 23 July 2011 در ساعت 17:01
    chimeh و M.Meghdari تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 127 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 ... آخرینآخرین