صفحه 42 از 127 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 1263
Like Tree1339تشکر

موضوع: فتوشاپ - پرسش و پاسخ - سطح مبتدی

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria arshadi نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من قبلا هم این سوال رو پرسیدم ولی راه حلی دریافت نکردم . ..از اونجای که هر کاری کردم مشکل حل نشد دوباره مطرح میکنم.
    دوستان عکس هایی که در فیسبوک قرار میدم به شدت کیفپیتشون پایین میاد..هم از طریق save for web و هم save as . همه وجوره هم امتحان کردم مثلا از acr خروجی tif گرفتم بعد تبدیل کردم به jpeg و یا از acr یه راست خروجی jpeg گرفتم و توی فوتوشاپ سایز رو تغییر دادم ولی مشکل پا برجاست... ولی با این حال میبینم دیگران عکس هایی که میگیرن و آپ میکنن هیچ مشکلی نداره . . . هم با خروجی 8 بیت از acr امتحان کردم هم 16 ولـــی . .
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    دوستان برای پیدا کردن سوال بالا داشتم مقاالات سایت رو میدیدم که به مقاله ای تحت عنوان "روش پیشرفته آماده‌سازی تصویر برای انتشار در وب" بر خوردم.در قسمتی از مقاله توضیح داده که در تصاویری که حاوی گرافیک های برداری هستند از ماسک لایه استفاده کنیم...از اونجایی که اکثر عکس های من هم که با مشکل افت کیفیت در هنگام آپلود مواجه میشن دارای گرافیک های برداری هستند گفتم شاید با استفاده از ماسک لایه و روشی که در مقاله توضیح داده شده مشکل حل شه . . .ولی از اونجایی که مقاله قدیمی هست و ورژن فتوشاپ تفاوت داره اون دکمه ای که در تصویر نشون داده درsave for web کنار قسمت Quality هست در CS5 وجود نداره.. راهنمایی کنید ممنون میشم.

مقاله : http://www.akkasee.com/articles/7196/
    پـوریـا ارشدی

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

حالا من از cs5 همراه فتوشاپ هستم...اساتید که تجربه بیشتر هم دارن چرا پاسخ نمیدن ؟
    زکات علم . . .
    پـوریـا ارشدی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

تا جایی که می‌دانم آن ویژگی در نسخه‌های جدید فتوشاپ وجود ندارد.
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

[QUOTE=pouria arshadi;231916]دوستان برای پیدا کردن سوال بالا داشتم مقاالات سایت رو میدیدم که به مقاله ای تحت عنوان "روش پیشرفته آماده‌سازی تصویر برای انتشار در وب" بر خوردم.در قسمتی از مقاله توضیح داده که در تصاویری که حاوی گرافیک های برداری هستند از ماسک لایه استفاده کنیم...از اونجایی که اکثر عکس های من هم که با مشکل افت کیفیت در هنگام آپلود مواجه میشن دارای گرافیک های برداری هستند گفتم شاید با استفاده از ماسک لایه و روشی که در مقاله توضیح داده شده مشکل حل شه . . .ولی از اونجایی که مقاله قدیمی هست و ورژن فتوشاپ تفاوت داره اون دکمه ای که در تصویر نشون داده درsave for web کنار قسمت Quality هست در CS5 وجود نداره.. راهنمایی کنید ممنون میشم.[QUOTE=pouria arshadi;231916]

به درستی متوجه ایراد شما در خصوص خروجی گرفتن نشدم اما اگر عکس خود رو آپلود کنید در جایی که بشه اونو دید میشه بهتر کمک کرد
    اما نکته ای که مشاهده کردم بیشتر افراد که می خواهند عکس را در سایت قرار بدهند به ابعاد عکس توجه ندارند و عکس را در نهایت، با ابعاد اصلی( مثلا 3000px * 4000px) آپلود می کنند در حالیکه اصلا نیازی نیست. نکته ای که باید توجه داشته باشید: پس از انجام کلیه فرایندهای تنظیم رنگ و..... برای گرفتن خروجی برای سایت ها ، این هست که ابتدا ابعاد عکس ها رو باید تنظیم کنید. معمولا اندازه در عرض 600 px و 800px به خوبی عکس ها برای مخاطب واضح هستند . ابعاد کوچکتر عکس این امکان را می دهد که از کیفیت عکس کم نکنیم( quality 80-100 ) و عمل فشرده سازی کمتری در هنگام خروجی گرفتن صورت بگیره در نتیجه عکس ها در اینترنت با کیفیت تر خواهد بود و در هم رفتگی پیکسل ها و افت کیفیت تصویر را کمتر خواهیم داشت.
    Pouria Arshadi تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

سلام خدمت دوستان و استادان عزیز
    3 تا سوال داشتم
    سوال اول
    معمولا برای ریسایز کردن عکس هام بعد از ادیت عکس از Save for web & devices استفاده می کنم، به طوری که هربار 100 پیکسل از رزولوشن عمودی عکس کم میکنم تا به حجم زیر 200KB برسم
    آیا از روش درستی استفاده می کنم؟؟

سوال دوم
    یکی از عکس هام رو که به همین روش داشتم ریسایز می کردم یه مشکلی پیش اومد، تا رزولوشن میومد زیر 2000*1325 ، عکس به شدت نویزی می شد، جریان چیه؟؟

و سوال آخر این که
    در Ps امکان این هست که با توجه به یک نقطه در عکس WB رو تغییر داد؟؟

سپاس از دوستان
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و استادان عزیز
    3 تا سوال داشتم
    سوال اول
    معمولا برای ریسایز کردن عکس هام بعد از ادیت عکس از Save for web & devices استفاده می کنم، به طوری که هربار 100 پیکسل از رزولوشن عمودی عکس کم میکنم تا به حجم زیر 200KB برسم
    آیا از روش درستی استفاده می کنم؟؟

سوال دوم
    یکی از عکس هام رو که به همین روش داشتم ریسایز می کردم یه مشکلی پیش اومد، تا رزولوشن میومد زیر 2000*1325 ، عکس به شدت نویزی می شد، جریان چیه؟؟

و سوال آخر این که
    در Ps امکان این هست که با توجه به یک نقطه در عکس WB رو تغییر داد؟؟

سپاس از دوستان

جناب صفرزاده روش کاهش حجم و نحوه آماده سازی انتشار عکس در وب را قبلا به خوبی شرح داده اند : لینک

بارها شده دوستان همین سوال رو پرسیدن، شما باید پروفایل تصویرتون رو به sRGB تغییر بدهید.

اگر می‌خواهید از گزینه Save As استفاده کنید باید قبل از این کار از sRGB بودن پروفایل تصویر اطمینان حاصل کنید، برای این کار از منوی Edit گزینه Convert to Profile را کلیک کنید.
    پنجره‌ای به این شکل باز می‌شود.

اگر قسمت Source Space روی sRGB بود که پنجره را Cancel کنید و Save as را انجام دهید.
    اما اگر Source Space روی sRGB نبود باید گزینه Destination Space را روی sRGB تنظیم کنید و دکمه OK را بزنید.

روش دوم که من همیشه برای عکس‌های اینترنتی استفاده می‌کنم خروجی گرفتن توسط Save as for Web است.
    در این روش نیازی به تبدیل پروفایل عکس به sRGB نیست. چون در گزینه‌های این پنجره قابلیت تبدیل پروفایل هم وجود دارد.
    تنظیمات رو مثل تصویر زیر انتخاب کنید:

گزینه Convert to sRGB را تیک بزنید که پروفایل عکس شما با sRGB ذخیره شود.
    در قسمت Quality (بالا) عدد را از 100 شروع کنید، و به حجم فایل که زیر تصویر نشان داده شده (پایین سمت چپ) دقت کنید، برای اینترنت بهترین حالت این است که حجم فایل کمتر از 300 کیلوبایت باشد. اگر این عدد بیشتر از 300k بود باید عدد Quality را انقدر کم کنید که حجم فایل خروجی نزدیکترین عدد به 300k شود. مثلا در این عکس من Quality را روی 81 تنظیم کردم تا حجم فایل به 281.9k رسید که مناسب برای اینترنت است.

گزینه Metadata همون Exif است. اگر روی حالت All قرار بدین Exif عکس در فایل خروجی ذخیره می‌شود و اگر روی None قرار بدین Exif در فایل ذخیره نمی‌شود.

انتخاب بین Save as و Save as for Web بسیار ساده است، اگر تصویر شما در ابعاد بزرگ قرار است ذخیره شود از روش اول Save as استفاده کنید.
    اگر تصویر شما قرار است برای نمایش در اینترنت استفاده شود و ابعاد کوچکتری دارد از گزینه Save as for Web استفاده کنید.
    زمانی که می‌خواهید از روش Save as for Web استفاده کنید بهتر است ابعاد تصویر را قبل از این مرحله کوچکتر کرده باشید، یعنی تصویر را از منوی Image -> Image Size به اندازه دلخواه کوچک کنید سپس مراحل Save as for Web را انجام دهید.
    در فتوشاپ و در ابتدای امر که عکس های با فرمت Raw را در ACR باز می کنید ، در متغیر مربوط به وایت بالانس ، با استفاده از قطره چکان امکان انتخاب یک نقطه از عکس و تغییر وایت بالانس عکس بر مبنای رنگ انتخاب شده امکان پذیر است.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

سلام
    من معمولاً براي وارد كردن عكس به فتوشاپ اونو از ZPS يا Bridge به فتوشاپ درگ مي كنم اما براي عكس هاي JPG كه مي خوام از Open as در ACR ويرايش كنم بايد از خود فتوشاپ Open as بشه.... حالا راهي نيست كه با همون درگ كردن عكس JPG بشه اون رو وارد ACR كرد؟

تنبليه ديگه :)

كاربر همراه maany_A آواتار ها
    تشکر کرده
    218

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    سلام
    من معمولاً براي وارد كردن عكس به فتوشاپ اونو از ZPS يا Bridge به فتوشاپ درگ مي كنم اما براي عكس هاي JPG كه مي خوام از Open as در ACR ويرايش كنم بايد از خود فتوشاپ Open as بشه.... حالا راهي نيست كه با همون درگ كردن عكس JPG بشه اون رو وارد ACR كرد؟

تنبليه ديگه :)
    سلام دوست عزیز
    شما می خواین jpeg رو بدون فتوشاپ در ACR باز کنین؟
    در Bridge میتونین با Right Click روی jpeg گزینه open in camera RAW رو انتخاب کنین
    و نیازی به فتوشاپ نیست.
    اگر اشتباه متوجه شدم مطلب شما رو عذر خواهی می کنم

ارادتمند
    مانی
    ویرایش توسط maany_A : Wednesday 28 September 2011 در ساعت 18:27

My Lovely Pentax gear
    NikonD7000+18-105+50f/1.8D+Tokina100f/2.8 Macro+Samyang85f/1.4+35f/1.8G

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

امروز تاپیک little planet بالا اومد
    منم عکساش رو نگاه کردم و خوشم اومد
    سعی کردم با چند نمونه از عکسای قبلی خودم این کار رو انجام بدم ، البته به کمک توضیحات جناب جسمی
    از طربق فتو شاپ هم میشود این کار را کرد
    ترجیها بهتر است عکستان پانورا (360 درجه باشد چه بهتر) باشد. یعنی طول عکستان حداقل دو برابر عرض اش باشد.
    حالا این میتواند یک برش مستطیل گونه با طول زیاد از یک عکس هم باشد
    در مرجله بعدی باید عکستان را مربع کنید
    به image size بروید constrain proporties رو تیکشو بردارید و طول عرض یکسان به عکس بدهید.
    از منوی rotate canvas عکستان را 180 درجه بچرخانید
    در بخش فیلتر ها قسمت disort بروید و polar coordinates رو اجرا و گزینه rectangular to polar را انتخاب و فلتر رو اجرا کنید
    با توجه به المان های داخل عکستون عکس رو rotate کنید در حالت مناسبش قرار بگیرد
    اگر در مرحله دوم عکس رو 180 درجه نچرخانید حاصل کار بر عکس میشود.
    اما متاسفانه در منوی فیلتر ، قسمت Disort کار نمیکنه
    یعنی هست ولی کم رنگ هست (فعال نیست)
    حالا باید چیکار کنم؟
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    امروز تاپیک little planet بالا اومد
    منم عکساش رو نگاه کردم و خوشم اومد
    سعی کردم با چند نمونه از عکسای قبلی خودم این کار رو انجام بدم ، البته به کمک توضیحات جناب جسمی

اما متاسفانه در منوی فیلتر ، قسمت Disort کار نمیکنه
    یعنی هست ولی کم رنگ هست (فعال نیست)
    حالا باید چیکار کنم؟

احتمالا فایلتان در فضای 16 بیتی است.
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 42 از 127 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 92 ... آخرینآخرین