صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 54
Like Tree133تشکر

موضوع: کیفیت FULL HD

كاربر همراه Benygh آواتار ها
    تشکر کرده
    771

پیش فرض پاسخ: کیفیت FULL HD

نقل قول نوشته اصلی توسط devil نمایش پست ها
    به نظر شما کیفیت فیلم دوربین عکاسی CANON EOS 500D که با کیفیت 1080p فیلمبرداری می کنه از دوربین های FULL HD موجود در بازار بهتره؟
    سلام
    دوست عزیز ...

من اطلاعات زیادی در مورد دوربین ها ندارم ...

فقط با توجه به لینک زیر و اشاره به نکاتی که نظرم رو جلب کرده میتونم بگم که نمیشه از این دوربین یک فیلم برداری در حد دوربین های موجود در بازار رو داشت ! منظور من از این دروبین ها، دوربین های حرفه ایه و نه این دوربین هایی که با کلک های تبلیغاتی به فروش میرسند ... البته اگر منظور شما دوربین هایی باشه که گفتم ... در بعضی مواقع ممکنه بهتر باشه و ممکنه نباشه ! با توجه به دوربینی که دارید مقایسه میکنید ...

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/page19.asp

حالا اون نکاتی که نظرم رو جلب کرده رو با شما به اشتراک میذارم ...

ببینید ...

• 1920 x 1080 (1080P) at 20 fps
    • 1280 x 720 (720P) at 30 fps
    • 640 x 480 (VGA) at 30 fps

به فریم ریت در حالتی که اعلام شده 1080P هست ... (من قصدم این نیست که بگم دروغ میگند ... ممکنه این Proggressive باشه ولی خوب همونطوری که قبلا هم بحث کردیم یک چیپ Deinterlacing میتونه تصویر خروجی رو Proggressive کنه ...)
    این فریم ریت خیلی کمتر از فریم ریتیه که این نوع ویدئو باید داشته باشه ...

5.5 MB/sec (1080P), 3.7 MB/sec (720P), 2.8 MB/sec (VGA)

پهنای باند تعیین شده برای 1080P خیلی کمه !!!
    دلیل این هم محدودیت در پهنای باند مموری و ... اینها میتونه باشه که به کمتر کردن هزینه ها بر میگرده ...

حالا اگه بخوام به طوری کلی با خوندن این قسمت از این ریویو نظرم رو در مورد فیلم برداری این دوربین بدم با توجه به نکات منفی ای که این مقاله بهش اشاره کرده مانند عدم وجود قابلیت اتصال میکروفون خارجی ... وجود یک میکروفون دو کاناله با قابلیت ضبط صدای MONO که برای HD واقعا شرم آوره ... و عدم تشخیص موقعیت ها و عمق میدان و ... بقیش میره تو بخش تخصصی لنز ها که من اطلاعاتی ندارم متاسفانه :(
    sinplod، rezafh و a.parsa تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

سلام دوستان
    من همیشه یک چیز جای سوال بوده برام، خواهش می کنم دوستانی که اطلاعات خوبی دارن جواب این سوال رو بدن، چرا کیفیت صحنه های فیلم برداری شده با دوربین های تجاری مثلا در فیلمهای هالیوودی یه حالت خاصی داره نمیدونم چه جوری بگم، رنگها فرق دارن، کنتراست فرق داره، همه چیز یه جور دیگست، مثلا یادمه تو یک فیلم یه صحنه اکشن خیلی مهیج بود که وقتی پشت صحنه رو نشون دادن آخر فیلم که با دوربین معمولی گرفته شده بود به نظر خیلی غیر واقعی و مسخره بود، میخوام ببینم این به دلیل استفاده از لنزهای خاصه یا دوربین فرق داره، البته من با دیدن فیلم زیر خیلی خیلی تعجب کردم این فیلم با دوربین Canon EOS-1D Mark IV گرفته شده (لینک دانلود) و واقعاً محشره در حد فیلم های هالیوود، در صورتی که خیلی از ما ها کیفیت این دوربین ها رو کم و بیش دیدیم و اصلاً هیچ وقت به اینچنین کیفیت نمیرسه، نمیدونم نرم افزاری یا از لنز یا از چیز دیگست فقط وقتی دیدم مغزم هنگ کرد، این یه فیلم HD که اونم با کنن گرفتن (لینک دانلود) اصلاً ببینید قابل مقایسه هست با قبلی،
    (توصیه میکنم فیلم اول رو حتماً ببینید چون فوق العادست)
    BraveKnight و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نورپردازی خوب.
    Mehdi Rojaie و hamid415 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hamid415 آواتار ها
    تشکر کرده
    181

یعنی فقط با نور پردازی خوب میشه همچین کاری کرد؟ فکر نکنم فقط همین باشه خیلی فوت و فن داره، اساتید کسی نظری نداره؟
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid415 نمایش پست ها
    یعنی فقط با نور پردازی خوب میشه همچین کاری کرد؟ فکر نکنم فقط همین باشه خیلی فوت و فن داره، اساتید کسی نظری نداره؟
    نورپردازی خوب می‌تونه مثل این فیلم کنترل نور محیط باشه. ولی حالا که فیلمو دیدم حرفمو عوض می‌کنم:
    نورپردازی خوب و Stu Maschwitz.
    Mehdi Rojaie، Chik و hamid415 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

من در این زمینه حرفه ای نیستم ولی مطالعه کافی دارم.
    دلایل موثر در اینگونه فیلم ها:
    1- دوربین با کیفیت و سرعت فیلم برداری بالا - به این لینک هم سر بزنید بد نیستhttp://spng.se/frame-rate-test/
    2- لنز های با کیفیت، فیلترهای مختلف، نورپردازی مناسب (دقیقاً مثل عکاسی)
    3- نرم افزارهای قوی جهت ویرایش و ایجاد افکت های مختلف (موثرترین بخش برای بالابردن کیفیت و جذاب شدن فیلم البته پر هزینه ترین بخش هم هست)
    4- آماده شدن فیلم و ذخیره آن بر روی هارد با حجم و سرعت بالا بصورت غیر فشرده
    5- تبدیل به دیسکهای فشرده (Bluray، DVD، VCD و ...)
    ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Sunday 18 April 2010 در ساعت 12:12
    hesamsh و hamid415 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام

نمي‌دونم جاي درستي اين سوال رو مطرح مي‌كنم يا خير.

بهرحال مشكلي كه واسم پيش اومده خيلي بزرگه:

من يك دوربين هنديكم سوني HDR-XR500 دارم كه تازه خريدم و ايام عيد براي اولين بار با كيفيت HD HQ بوسيله اين دوربين فيلمبرداري كردم.

مشكلي كه وجود داره اينه كه فيلمها روي LCD دوربين و از طريق تلويزيون خيلي خوب و روان و عالي پخش مي‌شه

>>>>>> اما وقتي با USB دوربين رو به كامپيوتر وصل مي‌كنم، توي پخش صحنه‌ها يه جورايي پرش داره و حالت فريم فريم شدن يه چيزي شبيه فيلمهاي موبايل داره. حتي وقتي روي هاردديسك هم كپي مي‌كنم اينطوره. هم روي ويندوز ايكس‌پي (كه كودك‌ها كامل نصب شده) و هم روي ويندوز 7.

پسوند فايلها MTS مي‌باشد.

از طريق ده‌ها كانورتور تبديل كردم، به انواع فرمت‌ها ولي نشد كه نشد.

يك نمونه چند ثانيه‌اي از اين فيلم رو گذاشتم. (حجمش حدود 4 مگه)
    http://aks98.com/images/0bs6l0w7zjeoglf4w6m.zip

خيلي ممنون مي‌شم اگه دوستان قبول زحمت كنن و راه‌‌كاري ارائه بديد كه اين نوع فرمت رو بتونم به فرمت‌هاي رايج تبديل كنم و حاصل كار فيلمي صاف و شفاف و روان بشه (شبيه اون چيزي كه وقتي دوربين رو به تلويزيون وصل مي‌كنم پخش مي‌شه).

متشكرم

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: ==== مشكل با فايلهاي MTS ====

K-Lite CodecPack را بگیرید و نصب کنید مشکل حل می‌شود. من خودم این دوربین را دارم و به وسیله این نرم‌افزار فیلم‌ها خیلی اسموت و طبیعی پخش می‌شوند(از مدیاپلیری نیز استفاده کنید که این مجموعه نصب می‌کند). حتی نرم‌افزار خود سونی هم برای پخش (و نه انتقال) بسیار چرند است.

به هیچ وجه لازم نیست فرمت تصویر را عوض کنید. با این کار کلی از کیفیت فیلم را از دست می‌دهید! فرمت‌های فشرده سازی فیلم‌ها همگی Lossy هستند.
    farhad44 و Rofougaran تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

سلام جناب محبی

با توجه به تجربه شما در کار با این مدل نزدیکترین کیفیت نسبت به فرمت اصلی AVCHD رو با تبدیل به کدام فرمت بدست آوردید؟ در صورتیکه بخواهیم فایلهایمان را share کنیم تبدیل به کدام فرمت مناسبتر است؟
    ممنون.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Rofougaran نمایش پست ها
    سلام جناب محبی

با توجه به تجربه شما در کار با این مدل نزدیکترین کیفیت نسبت به فرمت اصلی AVCHD رو با تبدیل به کدام فرمت بدست آوردید؟ در صورتیکه بخواهیم فایلهایمان را share کنیم تبدیل به کدام فرمت مناسبتر است؟
    ممنون.
    جناب رفوگران اطلاعات ویدیویی بنده اندک است. اما تا آن‌جایی که می‌دانم AVCHD استاندارد کیفیت واحدی ندارد و رنجی از بیت‌ریت‌ها را ساپورت می‌کند. اما این که می‌فرمایید تبدیل کردن، من هیچ‌گاه نیازی به تبدیل ندیده‌ام.

فقط بنا به خوانده‌ها و شنیده‌هایم، این فرمت AVCHD اگر بخواهد به همان صورت ادیت شود بسیار زمان‌بر است و نیاز به کامپیوتری بسیار قوی دارد. ظاهراً برای ادیت راحت‌تر، آن را به فایل بسیار یزرگ‌تری ترانسکود می‌کنند (ترانسکودرهای رایگان و جالبی موجود است) و ادیت آن فایل بزرگ‌تر راحت‌تر است. البته به علت زمان‌بر بودن این پروسه، تنها وقتی این کار توجیه دارد که بخواهیدفیلم را ویرایش کنید، گیرم با پیش‌رفت روزانه سخت‌افزار و نرم‌آفزار شاید همین حالا نیز این نیاز از بین رفته باشد

من خودم تا به‌حال نیازی نشده که به فرمت دیگری تبدیل کنم.
    به لطف دوستی Corel X3 video studio را داونلود شده گرفتم که قابلیت ادیت AVCHD‌ را دارد اما هنوز با آن فیلمی ادیت نکرده ام.( راستی m2ts‌ هم تنها یک کابینت یا کنتینر برای یک مجموعه AVCHD‌است)
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 2 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین