صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 54
Like Tree133تشکر

موضوع: کیفیت FULL HD

كاربر همراه yas.0917 آواتار ها
    تشکر کرده
    334

هر کدام از 4 بخش تدوین اگر حذف شوند به کیفیت کار نهایی ضربه زیادی خواهد خورد
    از طرفی هیچ نرم افزاری وجود ندارد که 4 کار تدوین را به تنهایی بتواند انجام دهد.
    تعریف این 4 مرحله:
    1. تدوین ویدیویی: عبارت است از تبدیل فایل دوربین (یا ویدیویی خام دیگر) به فایل آماده ترکیب(در این مرحله نوع رنگ بندی و نور پردازی و .. تعیین شده و برش هایی که باید بر روی فیلم زده شود انجام می شود) (خروجی این مرحله می تواند ورودی مرحله 3 باشد)
    2. تدوین صوتی: عبارت است از تبدیل فایل صدا برداری شده و Sound ها به کیفیت قابل قبول برای مرحله ترکیب (خود مرحله ترکیب می تواند فایل صوتی را مجددا به این مرحله ارجا دهد)(خود این مرحله تدوین صوتی دارای ترکیب های صوتی زیادی می باشد که به مرحله ترکیب ارتباطی ندارد)
    3. جلوه های ویژه: (جلوه هایی که در فیلم خام گرفته شده وجود ندارد و قرار است به قسمتی از همان فیلم افزوده شود) (جلوه های ویژه حتی می تواند شامل صدا ها نیز باشد که اکثرا از نمونه های پیش ساخته استفاده می شود مگر در پروژه های چند صد میلیون دلاری) (ورودی این مرحله از مرحله یک یعنی تدوین ویدیویی می باشد و خروجی آن به مرحله ترکیب است اما خروجی این مرحله نیز می تواند ورودی مرحله یک باشد)
    4. ترکیب: تمام فایل های آماده شده در مراحل 1 و 2 و 3 وارد این مرحله شده تدوین نهایی انجام می شود (در این مرحله امکان دارد فایلی برای انجام تغییرات به مراحل قبل بازگردانده شود یا بعضی تدوین های جزیی مراحل دیگر در همین مرحله انجام شود)

برای هر مرحله من از نرم افزار های زیر استفاده می کنم:
    1. تدوین ویدیویی: Adobe Premiere و Adobe After Effect
    2. تدوین صوتی: Adobe Audition و Adobe SoundBooth
    3. جلوه های ویژه: Adobe After Effect و Cinema 4D و Photoshop
    4. ترکیب: Adobe Premiere

حالا می فهمید که چرا گفتم Premiere به تنهایی کافی نیست چون شما فقط ترکیب را انجام می دهید (درست است که Premiere قابلیت هایی نظیر جلوه های ویژه و تدوین صدا را نیز دارد اما در برابر قابلیت های برای مثال Audition یا After Effect مثل همون ضرب المثل که میگه : میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمانست و این قابلیت ها به عنوان قابلیت جانبی در پریمایر موجود هستند نه اصلی هر چند همین قابلیت ها در مرحله ترکیب ما را خیلی مواقع از سوییچ به مراحل قبلی باز می دارد و کار را سرعت می بخشد پس از این قابلیت ها فقط در مرحله آخر استفاده کنید)
    کیفیت صحنه های فیلم برداری شده با دوربین های تجاری مثلا در فیلمهای هالیوودی یه حالت خاصی داره نمیدونم چه جوری بگم، رنگها فرق دارن، کنتراست فرق داره، همه چیز یه جور دیگست
    تا یادم نرفته بگم این تغغیر رنگ در همون مرحله تدوین ویدیویی یا مرحله اول انجام میشه
    چرا ها:
    چرا از این نرم افزار ها استفاده می کنم:
    اول یه دلیل کلی بگم:
    چون تمام مجموعه Adobe و از قضا Cinema 4D در یک راستا هستند یعنی شما فایل خروجی Photoshop را می توانید در Premiere باز کنید یا خروجی Cinema 4D را در Agter Effect باز کنید
    و این یعنی فوق العاده بودن یعنی حس اینکه داری از یه نرم افزار استفاده می کنید
    چرا premiere به جای Edius :
    اگر بخوام یه دلیل بگم اون اینه چون رندر پریمایر رو هیچ نرم افزاری نداره
    چرا Audition:
    چون تغییر صدا تنظیم موزیک ریتم موزیک حذف نویز افزایش نویز و Nتا کار رو میشه با این نرم افزار کرد که هیچ نرم افزاری نمی شه کرد
    چرا Cinema 4D به جای 3Ds Max و MAYA :
    چون: I'm in love with this guy
    محاسن:
    1.کیفیت فوق العاده خروجی این نرم افزار ها (من 8 سال از مجموعه های Adobe استفاده می کنم اوایل از Photoshop و Premiere و در ادامه بقیه و به جز اوایل که کلیپ های من با Premiere رو که 12 ساعت می ذاشتم رندر می شد از نظر بقیه به دلیل Transasion های بهتر Ulead از فیلم عروسی ها بدتر بود تا حالا نشده کیفیت بالاتر از این نرم افزار ها ببینم (هر چند الان اعتقاد دارم Transasion هایی با پریمایر می توان ساخت که همه نرم افزار ها خوابش را ببینند) )
    2.کیفیت فوقالعاده این نرم افزار ها
    3.کیفیت فوقالعاده این نرم افزار ها
    4. راحتی کاربرد (شاید برای من اینجوریه ولی اگه از فتوشاپ خوشتون می یاد عاشق پریمایر و افتر افکت و مخصوصا Audition خواهید شد)
    5. تنظیمات گسترده (به طرز باور نکردنی تنظیمات برای اعمال (روی فیلم و ...) زیاد است و اجازه دارید هر کاری می خواهید بکنید)
    معایب:
    اگر و تنها اگر 1 آنگاه 1: سرعت پایین رندر مخصوصا در Premiere
    در مورد این بگم که من از Cpu: Core i7 960 Overclocked to 3.8Ghz و Ram:6*2GB 1866 Tripple Channel Overclocked to 2066Mhz و VGA: Quadro FX 1800 استفاده می کنم ولی باز هم بعضی مواقع (مخصوصا با جلوه های ویژه زیاد) در فیلم های با زمان یه کم بالا (بیش از 10 دقیقه) اذیت می شم (این بستگی به آستانه صبر و بودجه ای برای کامپیوترتون گذاشتید داره)
    البته الان دیگه فقط کلیپ 5-6 دقیقه ای رو می سازم و سرعتم در مقایسه با بقیه عالیه
    در بخش بعد در مورد هندی کم و DSLR بر مبنای تجربه خودم حرف خواهم زد
    ویرایش توسط yas.0917 : Wednesday 3 November 2010 در ساعت 16:28
    Babak Borhani، nalibre، F.KamranNia و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گفت آسان گير بر خود كارها كز روي طبع .. سخت مي گیرد جهان بر مردمان سخت كوش
    5D MKII+60D+14 2.8L II+35 1.4L+50 1.2L+135 2.0L+300 2.8L II

كاربر فعال AmirS آواتار ها
    تشکر کرده
    1291

به عنوان میان پرده یه آف تاپیک بذارم... :)
    در صورتی که از firefox استفاده می کنید، افزونه Lazarus رو نصب کنید، این افزونه متن هایی رو که مینویسید ذخیره می کنه و امکان بازیابی اونا رو در منوی کلیک دوم (right click) میسر می کنه...
    پ.ن: مدیر محترم بخش لطف کنن و این پست رو به محل مناسب منتقل کنن.
    Mehdi Rojaie، yas.0917 و m.a.i تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    334

گفتیم 1DIV دوربین خوبیه برای فیلمبرداری حالا باید جواب پس بدیم:
    اول بگم مزایا اون چیزهایی رو نوشتم که در دو تفاوت دارد
    مزایای فیلمبرداری DSLR:
    1. سایز بزرگ سنسور
    2. تنظیمات دستی شاتر و دیافراگم
    3. قابلیت تعویض لنز
    4. استفاده از قابلیت های عکاسی دوربین های حرفه ای عکاسی برای فیلمبرداری
    5. تنظیمات دستی فوکوس
    معایب:
    1. نداشتن فوکوس مستمر (اینو گویا D7000 رفع کرده)
    2. زمان محدود در فیلمبرداری
    دوربین های هندی کم و حرفه ای زیر 5 میلیون تومان:
    مزایا:
    1. داشتن فوکوس مستمد
    2. زمان نامحدود در فیلمبرداری
    3. اعمال خیلی از تغییرات فیلم در خود دوربین (به صورت نرم افزاری)
    4. یک لنز همه کاره
    معایب:
    1. سایز کوچک سنسور
    2. عدم قابلیت تعویض لنز
    3. عدم قابلیت فوکوس دستی (من دوربین های زیادی ندیدم شاید توی بعضی ها باشه که بعید می دونم)
    4. عدم تنظیم شاتر و دافراگم
    نظ من:
    اگر حرفه ای کار می کنید و کم (یعنی فیلم هایتان حد اکثر چند دقیقه ایست ) DSLR بهتر است
    اگر برای خانه می خواهید هندی کم
    دیگه دستام داره درد می کنه اینقد نوشتم
    پس خلاصه می گم:
    DSLR: باعث می شود عمق میدان بهتری داشته باشد
    فوکوس بهتری دارید اما سخت تر
    هر نوع لنزی بخواهید هست از 10 میلیمتر تا 1000 میلیمتر
    شاتر و دیافراگم را با توجه به شرایط انتخاب می کنید
    باعث می شود هزینه های جنبی (لنز و ..) بیشتری داشته باشید
    اما هندی کم ها:
    فوکوس ممتد دارند یعنی یک بچه 5 ساله هم می تواند فیلم بگیرد
    برای راحت فیلم گرفتن نیاز به ابزار های دیگر ندارید (به خاطر شکل اینها)
    یه لنز همه کاره دارید اما در بازه مشخص
    به دلیل سایز کوچک سنسور در نور کم به مشکل می خورید و همچنین عمق میدان را در دست نخواهید داشت
    من زیاد حرف زدم سوالی بود در خدمتیم
    راستی تا یادم نرفته
    اگر با DSLR خود فیلم سینمایی نمی سازید پس به نظر من به جای 1080P 30FPS از 720P 60FPS استفاده کنید چون دستتان را در تدوین باز می گذارد
    موفق باشید
    Babak Borhani، rodentia، Mehdi Rojaie و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    334

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir_s700 نمایش پست ها
    به عنوان میان پرده یه آف تاپیک بذارم... :)
    در صورتی که از firefox استفاده می کنید، افزونه Lazarus رو نصب کنید، این افزونه متن هایی رو که مینویسید ذخیره می کنه و امکان بازیابی اونا رو در منوی کلیک دوم (right click) میسر می کنه...
    پ.ن: مدیر محترم بخش لطف کنن و این پست رو به محل مناسب منتقل کنن.
    سلام
    یه آف تاپیک هم من بزارم
    از Opera استفاده می کنم
    موفق باشید
    راستی اینو یه لطف کنید پاک کنید
    ممنون

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نقل قول نوشته اصلی توسط romario11 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نرم افزار CYberlink رو پیشنهاد میکنم
    دوست گرامی من هم پیشنهاد می کتم زمان و تاریختونو به روز کنید و با زمان حال پیش برید، بعنی چی که از راه نیومده نوشته های قدیمی رو به روز می کنید؟ بزارید حداقل عرقتون خشک بشه ...
    ashkan 78 و Miri تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام.من یک هندی کم panasonic sd700 دارم که با کیفیت full Hd فیلم برداری می کند.وقتی توسط نرم افزار همراه این دوربین فیلم را با کیفیت full Hd رایت میکنم با چه پخش کننده ای میتوانم آنرا ببینم؟آیا پخش کننده حتما باید بلوری پلیر باشد یا با DVD player هم میتوان آنرا دید؟(روی دیسک DVD رایت میکنم و پسوند فایل های رایت شده m2ts می باشد)

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidmot نمایش پست ها
    با سلام.من یک هندی کم panasonic sd700 دارم که با کیفیت full Hd فیلم برداری می کند.وقتی توسط نرم افزار همراه این دوربین فیلم را با کیفیت full Hd رایت میکنم با چه پخش کننده ای میتوانم آنرا ببینم؟آیا پخش کننده حتما باید بلوری پلیر باشد یا با DVD player هم میتوان آنرا دید؟(روی دیسک DVD رایت میکنم و پسوند فایل های رایت شده m2ts می باشد)
    سلام
    به جمع دوستانه و تخصصی فروم عکاسی خوش آمدید

خدمت شما عرض کنم که کلا ویدیوهایی که با کیفیت High Definition ضبط می شوند از ابتدای فرایند تولید تا پردازش و در نهایت گرفتن خروجی ، ساز و کارهای خاص خودشون رو را دارند و با ویدیوهایی که با استاندارد DVD تولید می شوند تفاوت دارند. شما دو راه پیش رو دارید :
    1 - رایت ویدیو بر روی دیسک های Blu-ray و به تبع آن پخش آن توسط پخش کننده های بلوری. (که البته هر کدام ابزار خودشون را نیاز دارند)
    2- نگهداری فایل های ویدیویی در ابزارهای ذخیره سازی دیجیتال مانند هارد دیسک و ... و اجرا از طریق رایانه هایی با توان پردازش بالا و یا تهیه یک دستگاه مدیا پلیر که فرمت های مختلف تصویری را پشتیبانی نماید و در ادامه پخش فایل های ویدیویی توسط این دستگاه ها بر روی یک نمایشگر که استعداد نمایش تصاویر HD و یا Full HD را در خود دارا باشد.
    موفق باشید

كاربر فعال majid.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    428

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidmot نمایش پست ها
    یه اچ دي مديا پلير بخر زیاد گرون نیست
    بستگی به بودجه شما دراه مارک وسترن دیجیتال بد نیست
    سعی کن تو نت همه را باهم مقایسه کنی کدومش به دردت خورد بخر دقت کن {فرمت m2ts} هم پخش کنه
    M. Beyrami تشکر می‌کند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

فول اچ ای با رزولیشن 2 مگاپیکسل ضبط میکنه و قاعدتا وقتی به dvd که رزولیشنش یک سوم مگاپیکسله تبدیل بشه خیلی افت کیفیت پیدا
    میکنه . اگرم میخوای تبدیل کنی بهتره از همون اول با رزولیشن پایینتر ضبط کنی .
    پخش کننده های دیجیتال این فرمت رو پخش میکنن حتی گیرنده های دیجیتال که قابلیت پخش با 1080P رو دارن .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان بنده تازه در این سایت عضو شدم و تازه اول دبیرستان هستم.مر30 اگر به بنده کمک کنید.می خواستم بدونم کیفیت یک فیلم به چه چیز هایی بستگی داره؟
    یا آیا 720p همان HD هست و 1080p همان FULLHD ؟
    ممنون میشم اگر در حد سن خودم پاسخ بدید.

صفحه 5 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین