صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 54
Like Tree133تشکر

موضوع: کیفیت FULL HD

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

پیش فرض پاسخ: کیفیت FULL HD

ممنون

بیشتر منظورم این بود که فیلم گرفته میشود.هارد دیسک دوربین پر میشود ( یا نمی شود ) .فیلم به کامپیوتر انتقال می یابد.حالا محدود به پخش فایل از طریق نرم افزار (PC) هستیم؟ یا میتوان با "کیفیت مناسب" تبدیل به فرمت رایج تری مانند MPEG یا MKV یا DVD جایگزین فایل اصلی کرد؟
    خب الان تا زمان همه گیر شدن Blue-ray تقریبا فرمت MKV یکی از محبوبترین فرمتهای تبدیل Blue-ray شده و نیاز کاربران رو برای دیدن ویدیوهای HD تا حدی پوشش داده.همین سوال رو در مورد فرمت AVCHD دارم.آیا میتوان از همان فایل خام دوربین به عنوان فایل اصلی برای پخش و حتی آرشیو استفاده کرد یا خیر که با توجه به توضیح شما نتیجه بله گرفتم.

ممنون

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

Question پاسخ: کیفیت FULL HD

نقل قول نوشته اصلی توسط Benygh نمایش پست ها
    این یک بحث خیلی تخصصیه که تو فوق لیسانس الکترونیک در قسمت خروجی ها بیان میشه ...
    به هر حال ... یک توضیح کوتاه میدم ...
    اینها قبلا در فروم های دیگه بحث شده ... از اونجا نقل قول میکنم .. احیانا اگر نقطه ی مبهمی وجود داره براتون بپرسید ...

اصولا این قضیه برمی گرده به نوع اسکن تصویر ... که P نشانگر Prograssive Scan هست و I نشون دهنده Interlaced Scan .

دقیقا فرقشون چیه قضیه کاملا مفصلیه و یک بحث کاملا تخصصی Multimedia است ولی به طور خلاصه و ساده:

شما یک تصویر 1920x1080 پیکسل دارید که قراره نمایش داده بشه که 1080 خط افقی داره، در 1080p کل 1080 پیکسل با هم و در یک لحظه نمایش داده میشن.

در 1080i موقع نمایش تصویر ابتدا خطوط زوج (یا فرد - متفاوت در استانداردهای مختلف) نمایش داده میشه و بعد از اون خطوط فرد (یا زوج - ...)

فایده این کار اینه که شما برای هر فریم پهنای باند مورد نیاز رو تقریبا نصف می کنید (تصویر فشرده نشده) و هرچقدر پهنای باند کمتر باشه قیمت چیپ ها و سخت افزاری که برای پردازش یا نشون دادن اون سیگنال لازمه هم کمتر میشه. در یک تصویر فشرده شده حتی این اختلاف پهنای باند از نصف هم بسیار کمتر میشه و برای همینه که استفاده از 1080i در لوازم صوتی و تصویری بسیار محبوب هست (سخت افزار ارزان تر = هزینه ساخت پایین تر برای تولید کننده ها)

عموما با یک پهنای باند و Refresh Rate ثابت، تصویر Interlaced می تونه رزولوشنی دو برابر یک تصویر Prograssive رو داشته باشه. مثال معروف این قضیه اینه که با Refresh Rate ثابت، یک تصویر 1080i (یعنی 1920x1080 و Interlaced) تقریبا پهنای باندی معادل با یک تصویر 720p (یعنی 1280x720 و Prograssive) نیاز داره، برای همینه که معمولا هم تصاویر 1080i رو با 720p مقایسه می کنند.

اگه به دوربین های فیلم برداری Full HD بازار نگاه کنید (مثلا محصولات SONY که تبلیغ زیادی هم درباره Full HD بودنشون میشه) می بینید همگی بدون استثنا تصاویر 1080i رو فیلمبرداری می کنند که باعث میشه هزینه تولید دوربین فیلمبرداری برای سازنده حتی بیشتر از 30 درصد کمتر میشه (فیلم برداری 1080i نسبت به 1080p نیاز به نصف تعداد CCD Array داره)

حالا اینکه یک قطعه یا ویدیو که خریداری می کنیم و سازنده به عنوان 1080p تبلیغش کرده واقعا هست یا نه، نمیشه دربارش نظر قطعی داد ولی عموما اکثرا در داخل محصول ها کل عملیات بصورت Interlaced انجام میشه و در آخرین مرحله یک چیپ عملیات Deinterlacing رو انجام میده که بدون شک هم کار بی خطایی نیست.

ممنون به خاطر اطلاعات خوبی‌ که در اختیار ما قرار دادین،

در بین دوربینهای dslr کدوم دوربین ،
    1080p میتواند فیلمبرداری نماید?
    aryaie تشکر می‌کند.
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    ممنون به خاطر اطلاعات خوبی‌ که در اختیار ما قرار دادین،

در بین دوربینهای dslr کدوم دوربین ،
    1080p میتواند فیلمبرداری نماید?
    كلا فقط 5 تا دوربين DSLR داريم كه فيلمبرداري فول HD (يا 1920X1080) دارند كه عبارتند از :

Canon 1D-MK IV
    Canon 5D-MK II
    Canon 7D
    Canon 550D
    Canon 500D

كه تا جايي كه مي دونم همشون 1080p هستند . ضمنا 4 تاي اول با ريت 30 و آخري با 20 فريم در ثانيه فيلم مي گيرند.

البته پاناسونيك GH-1 هم هست كه DSLR محسوب نمي شه و Interchangeable Lens Camera (با فرمت ميكرو چهار سوم) است.
    ویرایش توسط farhad44 : Monday 3 May 2010 در ساعت 16:57 دلیل: اصلاح يك اشتباه- با تشكر از آقاي مهدي منصوريان
    بهرنگ، MehdiM، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

با تشکر از همه دوستان ولی هنوز سوال اصلی را که مد نظر من بود تو جوابها پیدا نکردم. منظورم تو فرمت ضبط تصاویره . مثلا یه تکه فول اچ دی رو که با فرمت AVI بود برای اینکه بتونم با فلش تلویزیون نگاه کنم به MPG تبدیل کردم ولی با اینکه رزولیشن تغییر نکرده بود ولی کیفیت تصویر خیلی پایین اومده بود . به همین خاطر با اینکه هم تلویزیون و هم سینما خانگی فلش برای فیلم میخورن ولی فرمتهایی رو که میتونن پخش کنن (MPEG1,2 برای تلویزیون و بعضی تیپهای AVI برای سینما خانگی) کیفیت جالبی ندارن .
    BraveKnight تشکر می‌کند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط bahri-d نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان ولی هنوز سوال اصلی را که مد نظر من بود تو جوابها پیدا نکردم. منظورم تو فرمت ضبط تصاویره . مثلا یه تکه فول اچ دی رو که با فرمت AVI بود برای اینکه بتونم با فلش تلویزیون نگاه کنم به MPG تبدیل کردم ولی با اینکه رزولیشن تغییر نکرده بود ولی کیفیت تصویر خیلی پایین اومده بود . به همین خاطر با اینکه هم تلویزیون و هم سینما خانگی فلش برای فیلم میخورن ولی فرمتهایی رو که میتونن پخش کنن (MPEG1,2 برای تلویزیون و بعضی تیپهای AVI برای سینما خانگی) کیفیت جالبی ندارن .

اینجاست که تفاوت بین فرمت ها مشخص میشه و بیت ریت معنی پیدا میکنه و همچنین نحوه فشرده سازی فایل ویدئو مثل این میمونه که فرمت RAW به JPG تبدیل بشه. کاهش کیفیت کاملاً محسوسه
    اگر علاقه مند به استفاده از حداکثر کیفیت یک ویدئو اچ دی هستین باید از دستگاه مدیا پلیر استفاده کنین که حدود 150000 ت قیمت داره و خروجی HDMI که به ال سی دی وصل میشه و از طریق USB میتونه فیلم پخش کنه با حداکثر کیفیت (1080P)
    BraveKnight و aryaie تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام

پيروي پستي كه در صفحه اول گذاشته بودم (در مورد عدم پخش مناسب ويديوهاي دوربين هنديكم سوني HDR-500 بر روي كامپيوتر) و به درخواست mahdi_911turbo دو نمونه ديگر از فايلهاي MTS را به لينك‌هاي زير آپلود كردم.

هريك از فايلها حدوداً 13 مگابايت مي‌باشند:

http://aks98.com/images/40b24rqmwpe685fosd2o.zip

http://aks98.com/images/g3t3sif8f4qz5xh07wu.zip

همانطور كه گفته بودم ويدئوها بر روي ال‌سي‌دي دوربين و تلويزيون به خوبي و خيلي صاف و روان پخش مي‌شوند ولي وقتي با كامپيوتر پخش مي‌كنم تصوير آن روان بودن خودش رو از دست مي‌دي و مثلا موقع حركت دوربين چهره افراد و اشياء صحنه بصورت محو و غيرقابل تشخيص مي‌شوند.

اميدارم دوستان گرامي بتوانيد بمن كمك كنيد اين مشكل كه سه ماه است با آن درگيرم را حل كنم.

سپاسگزارم
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ضمناً تنها نرم افزاري كه فايلهاي MTS را خوب پخش مي‌كرد PowerDVD بود
    البته با روشن كردن گزينه Enable Hardware Acceleration (NVIDIA) Pure Video

ولي با توجه به اينكه قصد دارم با نرم افزار Media Studio (كه MTS را ساپورت نمي‌كنه) فيلمم را اديت كنم لذا بايد به فرمتهاي رايج تبديل كنم.
    به همين منظور از دهها نرم افزار كانورتور استفاده كردم كه باز هم فيلم را بصورت غير روان تبديل مي‌كردند.
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط aryaie نمایش پست ها
    ضمناً تنها نرم افزاري كه فايلهاي MTS را خوب پخش مي‌كرد PowerDVD بود
    البته با روشن كردن گزينه Enable Hardware Acceleration (NVIDIA) Pure Video

ولي با توجه به اينكه قصد دارم با نرم افزار Media Studio (كه MTS را ساپورت نمي‌كنه) فيلمم را اديت كنم لذا بايد به فرمتهاي رايج تبديل كنم.
    به همين منظور از دهها نرم افزار كانورتور استفاده كردم كه باز هم فيلم را بصورت غير روان تبديل مي‌كردند.
    دوست عزیز
    همانطور که تو عکس مشخص شده عمل کنید. انشاءا... به نتیجه مطلوبتون خواهید رسید.

اگر نرم افزار رو پیدا نکردین میل بدین براتون میل بزنم
    aryaie تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام. متشكرم

دانلود كردم ولي..... فايده نداشت.

دوماهه كه دهها كانورتور با تنظيمات مختلف استفاده كردم ولي خروجي نرم و رواني نتونستم بگيرم.

اگه دقت كرده باشي اين دوتا ويدئويي كه برات ارسال كردم رو با PowerDVD 10 و با روشن كردن گزينه Enable Hardware Acceleration پخش كني مي‌بيني كه چقدر عالي و روان پخش مي‌شه.
    ولي با هر كدك ديگه‌اي پخش كني متأسفانه فيلم تا حدودي بريده بريده مي‌شه. (البته ببخشيد كه من به اصطلاحات آشنا نيستم)

راهي نمي‌شناسي كه بتونم از PowerDVD خروجي بگيرم يعني بوسيله اون ويدئو رو تبديل كنم؟
    يا اينكه نرم‌افزار مخصوصي براي تبديل در اين زمينه سراغ نداري؟

متشكرم

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

نقل قول نوشته اصلی توسط aryaie نمایش پست ها
    سلام. متشكرم

دانلود كردم ولي..... فايده نداشت.

دوماهه كه دهها كانورتور با تنظيمات مختلف استفاده كردم ولي خروجي نرم و رواني نتونستم بگيرم.

اگه دقت كرده باشي اين دوتا ويدئويي كه برات ارسال كردم رو با PowerDVD 10 و با روشن كردن گزينه Enable Hardware Acceleration پخش كني مي‌بيني كه چقدر عالي و روان پخش مي‌شه.
    ولي با هر كدك ديگه‌اي پخش كني متأسفانه فيلم تا حدودي بريده بريده مي‌شه. (البته ببخشيد كه من به اصطلاحات آشنا نيستم)

راهي نمي‌شناسي كه بتونم از PowerDVD خروجي بگيرم يعني بوسيله اون ويدئو رو تبديل كنم؟
    يا اينكه نرم‌افزار مخصوصي براي تبديل در اين زمينه سراغ نداري؟

متشكرم
    سلام
    شنيده ام كه سوني خودش يك نرم افزار تدوين دارد. اسمش را دوستان بهتر ميدانند.
    گمانم با آن مشكل حل شود.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

صفحه 3 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین