صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47
Like Tree5تشکر

موضوع: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    ]سلام
    به قسمت دسهای ویدئوی دیجیتال مراجعه کنید
    اقای عکاسباشی.چرا شما که در این بحث ما شرکت نمی کنید.معنی سکوت شما تایید بحث ها هست یا تکذیب؟:confused:[/QUOTE]

سلام
    یه ده روزی مسافرت بودم. پست 17 را بخوانید لطفاً
    فرزام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

چرا این تاپیک سیاسی شده؟! جان برادر درباره انرژی هسته ای (از نوع مسلمش) صحبت نمی کنیم که تایید و تکذیب داشته باشد!.

1- GPU ها:
    نرم افزار های تدوین دو نوع دسته بندی می شوند : اول آنهایی که یک بسته سخت افزاری و نرم افزاری دارند. سخت افزار ها هم یا خروجی هستند (External) که با USB2 یا رابط مخصوص به سیستم وصل می شوند یا داخلی اند (INternal) که مثل یک کارت به مادر بورد وصل می شوند. این کارت ها وظایفی مثل : رندر کردن ، ورودی و خروجی ، کنترل های مخصوص Rs422 و ... را انجام می دهند. به خاطر اینکه حجم بالایی از کارایی نرم افزار ها به ابن کارت ها بستگی پیدا می کند ، قیمتشان بسته به نوع خدماتی که می دهند گران می شود. مثلا سیستم تدوین Avid Studio با کارت مخصوص Adrenaline قیمتش می شود 27 هزار دلار. کاربر می تواند با این سیستم همه نوع ورودی و خروجی حرفه ای و Broadcast روز دنیا را داشته باشد. تدوین حرفه ای بدون کارت های خاص خودش امکان پذیر نیست.

اما علاوه بر این سیستم ها ، نرم افزار های GPU هم وجود دارند. این نرم افزار ها صرقا برای استاندارد DV مناسبند. اتفاقی که در نرم افزارهای GPU می افتد این است : هیچ کارت مخصوص تدوین وجود ندارد. ورودی و خروجی صرفا با استفاده از پورت 1394 مادر بورد انجام می شود. به جای استفاده از کارت تدوین ، سیستم نرم افزاری خود را به CPU و کارت گرافیک GPU) وابسته می کند. در این صورت هرچقدر مقدار سرعت CPU و تکنولوژی کارت گرافیک بهتر باشد ، عملکرد نرم افزار هم بهتر خواهد بود. منظورم از منسوخ شدن کارت تدوین صرفا در سیستم های DV - که پر کاربرد ترین سیستم در ایران است- بود. در مورد سیستم های حرفه ای تر باید از کارت های مخصوص خودش استفاده کرد.

2-Disk defragment فرایندی است که در آن ویندوز پارتیشن را مرتب می کند. مقل خدمتکاری که یک اتاق بهم ریخته را مرتب مب کند. همه چیز (تمام فایل ها) درست دسته بندی می شود و پرت و پلا نیست. بنابراین هم فضای اتاق (پارتیشن) بازتر می شود و هم پیدا کردن وسایل (فایل ها) بهتر. البته این فرایند را ما متوجه نمی شویم و اینطور نیست که مسیر پوشه ها عوض شود. برای اینکار می تاونید از اینجا اقدام کیند : Start < Programs > Accsecoris < system tools < Disk Defragment

اما :
    همانطور که می دانید می توانیم چند هارد را با هم RAID کنیم. یعنی مثلا دو هارد 100 گیگابایتب می شود یک هارد 200 گیگابایتی. این کار سرعت پردازش را تا حد بالایی افزایش می دهد و امنیت اطلاعات را هم بهتر می کند. اما در این صورت بهتر است پارتیشن RAid شده را دیفرکت نکنیم. در همین تاپیک در پاسخ به هادي هژيرآذر عزیز توضیحکی دادم که می توانید بخوانید....
    شرمنده برایم میهمان آمده و باید بروم. باقی اش را حتما بعدا خواهم نوشت. عکاسباشی عزیز هم سفرت به خیر و خوشی و بدون Drop frame!!
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

فرزام جام ما مخلصیم . شما بی وفا شدی ما همیشه به یادت هستیم و هموراه دست به دعا
    ترمینولوژی ابداعی من البته فقط به درد من میخوره به همین علت به دوستان توصیه کردم به همون وسیله سخت افزاری قناعت کنند چرا که نه حوصله شو دارن نه وقتشو. منم که میبینی این طوری عاشق نرم افزارم عاشق انگولک کردنشم.
    راستش اون برنامه ای که من معرفی کردم حرفه ای ترین برنامه ای بود که نه خودم بلکه حرفه ای های سایت
    Video Help
    هم اونو تائید کرده بودند. از اون برنامه قدرتمند تر دیگه وجود نداره و البته کار کنترل سیستم های پخش وی سی دی و دی وی دی رو به خوبی انجام میده به طوری که فیلم مربوطه در تمام سخت افزارهای پخش به روان ترین حالت ممکن اجرا میشه
    از طرفی گاهی پیش میاد که برنامه در خود کامپیوتر ساخته میشه و حتما نیازی به کپچر نیست بنابراین مجبورید که اونو بوسیله برنامه به وی سی دی تبدیل کنید . هر چند برنامه های خوبی مثل پریمیر هستند که خروجی مستقیم وی سی دی و دی وی دی رو با عالی ترین درجه کنترل روی سیستم های پخش دارند

کپچر کردن شامل انتقال دیجیتال اطلاعات صوتی و تصویری از طریق فایروایر هم میشود
    اگر منظور فقط انتقال باشه یعنی بدون هیچ کنترلی که البته فقط نامش انتقاله . مگر اینکه برای ویرایش روی حافظه رم منتقل بشه که به اون بشه کپچر گفت ولی کاری که دوستان کردند یعنی کپچر به فرمت دی وی دیگه انتقال نیست

طرفه انکه اگر اظهارت دوستان درست بود دکان همه سازندگان کارتهای تدوین تخته شده بود
    طرفه تر آنکه اگر نیازی به استفاده از این نرمافزارها هم نبود دکان سازندگان این نرم افزار ها هم بسته میشد
    برنامه ای مثل Virtual VCR انقلاب کپچر کردن بود این برنامه روی میز کاری هر تدوینگر حرفه ای باید وجود داشته باشه
    مگه میشه از سرعت بی نظیر کدکhuffyuv Codec گذشت شما حتی اگر از فشرده ساز هم استفاده نکنید سرعتتون به پای این کدک Lossless نخواهد رسید

راستش من کیفیت گرانقیمت ترین کارت های Real Time رو هم امتحان کردم ولی هرگز منو راضی نکردند و برنامه TMPGEncoder تنها برنامه ایه که من از کیفیت بی نظیرش حالی به حالی میشم و اینو مخصوصا در مورد کیفیت وی سی دیش میگم

البته بازم میگم کپچر به صورت فشرده نشده وبعد تبدیل با این نرمافزار هم نیاز به فضای زیاد داره هم وقت زیاد که من سعی کردم هر دوش رو به فراخور حالم بوجود بیرم و برای دیگران اونو توصیه نمیکنم . برای من کیفیت بالاتر از هر چیزی بوده و میدونم برای دیگران سهولت استفاده و سریع بودن مهمه که با یک کارت سخت افزاری به اون خواهند رسید اما مطمئنا نه به کیفیتی که من میرسم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

بقیه اش!:
    نرم افزار Video Impact را عرض کردم.
    پیشنهاد می کنم خودتان یک بار با کیفیت Native DV کپچر کنید و بعد DVD بسازید و یک بار هم مستقیم با کیفیت DVD تست کنید. نتیجه اش را خودتان مشاهده می کنید. به نظرم در یولید خیلی تفاوتی ندارد. البته تست نکرده ام .

s_saeed_m پرسید بودید که چرا وقتی با کیفیت dv کپچر کرده بودید تصاویرتان بریده بریده بود؟. علت آن کیفیت پایین تصویر dv نیست ، بلکه کیفیت بالایش است. احتمالا cpu و کارت گرافبکتان نمی تواند حجم بالای دیتا را ترانسفر کند.

باز هم در جواب سئوال دوم s_saeed_m : برای dv کیفیتی بهتر از Native AVI نیست. (بعضی از نرم افزار ها می توانند DIF هم کپچر کنند که تفاوت خیلی کمی با AVI دارد. )
    این فرمت های استاندارد سیستم های تدوین برای dv و HDV است :
    AVI & DIF : برای سیستم های DV
    M2V : برای HDV
    با این دو فرمت هر یک ساعت در DV حدود 12 گیگابایت و در HDV حدود 12 تا 14 گیگابایت می شود.
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    فرزام جام ما مخلصیم . شما بی وفا شدی ما همیشه به یادت هستیم و هموراه دست به دعا
    سلام
    ما بیشتر. من برای شما ایمیل فرستادم ولی الان نزدیکه سه ماهه که هنوز پاسخ ندادید.
    من متوجه نشدم یعنی شما کار ادیت رو بدون کارت تدوین انجام میدید و با هیچ کاهش کیفیت یا مشکل دیگری برخورد نمیکنید؟ حتی بعد از رندر نهائی و پخش توسط دی وی دی پلیر؟:confused:
    فرزام

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

سلام اقای دلباز..
    برنامه TMPGEncoderامتحان کردم.کیفیت vcd واقعا بهتر از برنامه هایی بود که من امتحان کردم.ولی نه به اندازه ای که ادمو حالی به حالی کنه

منvcd زیاد تو بازار دیدم که کیفیتشون بالاتر از اینه که من تبدیل کردم.تنظیمات خاصی هم نداشت که بگیم تنظیماتم درست نبوده!!!!!!!!
    شاید مشکل نبود همون کارت سخت افزاری هست که اقا فرزام میگن
    همونطور که قبلا هم گفته بودم برام کیفیت تصویر مهمه نه سرعت و ریل تایم بودن
    با این برنامه 2تا مشکل دارم در ساخت dvd :
    1-مواقعی که دوربین حرکت می کنه تصویر دچار لرزش و لبه تصویر سوژه در حال حرکت دندانه دندانه میشه
    2-فایل صدا و تصویر را جدا از هم و مجزا ذخیره می کنه.البته من از ورژن رجیستر نشده این برنامه استفاده می کنم...شاید به همین علته.
    اگه کد رجیستری این برنامه را دارید لطفا برام بفرستید

سلام جناب ادیتور...
    طبق اون مطالبی که شما در این پست گفتید در سیستم های مبتنی بر dv برای انتقال و کپچر و ادیت فیلم ها احتیاجی به کارت سخت افزاری نیست ولی من به کیفیت قابل قبولی نمی رسم.مشخصات کامپیوترم هم گفتم که گفتید خوبه.پس مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! اقا فرزام میگن بدون کارت سخت افزاری نمیشه و عوض کردن نرم افزار هم فایدهای نداره

سلام اقا فرزام....
    من این تبدیل و ادیت رو واسه کارهای خانگی می خوام.لطفا یه کارت سخت افزاری خوب با قیمتی مناسب که فراخور نیاز من باشه و بتونه با توجه به توضیحاتی که اول همین پست دادم منو ارضا کنه پیشنهاد کنید.فروشنده ای در شیراز یه کارت تدوین پیشنهاد کرد که اسم کاملش یادم نمیاد ولی liquid ... بود 800 تومان.شما اینو می شناسید؟ نظرتون چیه؟
    شاید شما فکر کنید که دوباره تکرار مکررات می کنید.من تمام پشنهادات دوستان دیگه رو امتحان کردم چون حداکثر یه نرم افزار بوده که 1000@2000 تومان واسم خرج داشته.ولی انجام پیشنهاد شما که همون خرید کارت سخت افزاری هستش 500@600 تومان پام اب می خوره.به همین خاطر می خوام مطمئن بشم اگه واسه دلم این همه خرج می کنم به اون کیفیتی که مد نطرمه برسم وگرنه خودمو نمی بخشم:(

یه خواهش دیگه هم از همه دوستان دارم:
    اطلاعات و تجربیاتی که شما لطف می کنید و در اختیار من می گذارید خیلی مفید و در عین حال خیلی کلی هست.من گفتم که تا حالا چه کارا کردم و موفق نشدم.شما هم جزئی تر بگید من چکار کنم و اشتباهم کجاست
    خیلی ممنون
    علیرضا ساریخانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط gaygeel نمایش پست ها
    سلام اقای دلباز..
    برنامه TMPGEncoderامتحان کردم.کیفیت vcd واقعا بهتر از برنامه هایی بود که من امتحان کردم.ولی نه به اندازه ای که ادمو حالی به حالی کنه

منvcd زیاد تو بازار دیدم که کیفیتشون بالاتر از اینه که من تبدیل کردم.تنظیمات خاصی هم نداشت که بگیم تنظیماتم درست نبوده!!!!!!!!
    شاید مشکل نبود همون کارت سخت افزاری هست که اقا فرزام میگن
    همونطور که قبلا هم گفته بودم برام کیفیت تصویر مهمه نه سرعت و ریل تایم بودن
    با این برنامه 2تا مشکل دارم در ساخت dvd :
    1-مواقعی که دوربین حرکت می کنه تصویر دچار لرزش و لبه تصویر سوژه در حال حرکت دندانه دندانه میشه
    2-فایل صدا و تصویر را جدا از هم و مجزا ذخیره می کنه.البته من از ورژن رجیستر نشده این برنامه استفاده می کنم...شاید به همین علته.
    اگه کد رجیستری این برنامه را دارید لطفا برام بفرستید

سلام جناب ادیتور...
    طبق اون مطالبی که شما در این پست گفتید در سیستم های مبتنی بر dv برای انتقال و کپچر و ادیت فیلم ها احتیاجی به کارت سخت افزاری نیست ولی من به کیفیت قابل قبولی نمی رسم.مشخصات کامپیوترم هم گفتم که گفتید خوبه.پس مشکل کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!! اقا فرزام میگن بدون کارت سخت افزاری نمیشه و عوض کردن نرم افزار هم فایدهای نداره

سلام اقا فرزام....
    من این تبدیل و ادیت رو واسه کارهای خانگی می خوام.لطفا یه کارت سخت افزاری خوب با قیمتی مناسب که فراخور نیاز من باشه و بتونه با توجه به توضیحاتی که اول همین پست دادم منو ارضا کنه پیشنهاد کنید.فروشنده ای در شیراز یه کارت تدوین پیشنهاد کرد که اسم کاملش یادم نمیاد ولی liquid ... بود 800 تومان.شما اینو می شناسید؟ نظرتون چیه؟
    شاید شما فکر کنید که دوباره تکرار مکررات می کنید.من تمام پشنهادات دوستان دیگه رو امتحان کردم چون حداکثر یه نرم افزار بوده که 1000@2000 تومان واسم خرج داشته.ولی انجام پیشنهاد شما که همون خرید کارت سخت افزاری هستش 500@600 تومان پام اب می خوره.به همین خاطر می خوام مطمئن بشم اگه واسه دلم این همه خرج می کنم به اون کیفیتی که مد نطرمه برسم وگرنه خودمو نمی بخشم:(

یه خواهش دیگه هم از همه دوستان دارم:
    اطلاعات و تجربیاتی که شما لطف می کنید و در اختیار من می گذارید خیلی مفید و در عین حال خیلی کلی هست.من گفتم که تا حالا چه کارا کردم و موفق نشدم.شما هم جزئی تر بگید من چکار کنم و اشتباهم کجاست
    خیلی ممنون
    سلام
    اولاً-برای حالی به حالی شدن در تمام موارد مشروع ونا مشروع;)! باید پول خرج کنید:biggrin:
    ثانیاً-لرزش تصویر(که همان دراپ فریم است) و دندانه دار (مضرس)شدن لبه ای صاف متحرک به دلیل ضعف سخت افزاری است!
    ثالثاً-برای کارهای خانگی آنطور که من شنیدم و البته امتحان نکردم کارتهائی با برند اسنازی وجود دراند برای اطلاعات بیشتر میتوانید با گلچین کامپیوتر بازار رضا تماس بگیرید.ولی مجدداً تاکید میکنم من کیفیت این کارتها رو امتحان نکردم.
    رابعاً-نه به حرف من و نه به حرف هیچکس دیگر صد در صد اطمینان نکنید(خود شما با سرچ Encoding و کلمات مشابه اطلاعات خوبی از طریق اینتر نت خواهید یافت)!(خود من با توجه به مطالب فروم دی 80نیکون گرفتم ولی هنوز خودم نفهمیدم فایده 250 هزار تومن اضافه پرداخت نسبت به دی 40 ایکس چه بود اگر کسی میدونه بگه و ما رو هم از حالت Nose Burningدر بیاره!)
    خامساً-علت اینکه هیچ کس مفصل توضیح نمیده فقط حوصله و وقت کم برای تایپه !همین!
    سادساً(جهت دوستانی که از ثالثاً به بعدشو بلد نیستند!دو تای بعدشم سابعاًو ثامناً هست!)-اگر هزینه ای که گفتید میتونید بکنید پیشنهاد من استفاده از کارتهای کاناپس(ادیوس) است که گارانتی رسمی و معتبر و مورد تائید شرکت سارنده در داخل کشور دارند.
    موفق باشد.
    فرزام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوست من جناب gaygeel

من هم مشكل شما را دارم كيفيت dvd هام مثل فيلمهاي dvd نميشه

اما با كيفيت ترين فيلم رو بارندر و رايت مستقيم با برنامه پريمير گرفتم

تصاويري كه ما با اين دوربين هاي خانگي ميگيرم خيلي با دوربينهاي سينمايي فرق داره پس اين اولين مشكل ماست(مخصوصا نويزهاي كنار سوژه)

من پيشنهاد ميكنم اولا پولتون رو براي خريد دوربين حرفه اي تر خرج كنيد و براي اينكه مطمئن بشين مشكل سخت افزاري دارين يك حلقه از فيلمتون رو به كسي كه اين تجهيزات رو داره بدين تا با بهترين كيفيت به dvd تبديل كنه و بعد تصميم بگيرين

ببخشيدكه با ديد غير حرفه اي وقت تاپيك رو گرفتم

كاربر آشنا gaygeel آواتار ها
    تشکر کرده
    50

سلام به دوست عزیز s_saeed_m
    من پيشنهاد ميكنم اولا پولتون رو براي خريد دوربين حرفه اي تر خرج كنيد ]تصاويري كه ما با اين دوربين هاي خانگي ميگيرم خيلي با دوربينهاي سينمايي فرق داره پس اين اولين مشكل ماست

1-لطفا اگه منبعی برای تحقیق راجب این دوربین های حرفه ای دارید معرفی کنید
    2-وقتی از دوربین dv فیلما رو با فرمت dv به کامپیوتر منتقل می کنیم مگه این فرمت فرمت خام نیستش؟(مثل فرمت RAW در عکاسی)پس دیگه نباید فرقی در فرمت dv این دوربین ما با دوربین های حرفه ای باشه.اینجا مهم سیستم سخت افزاری ما هست که قدرت اینو داشته باشه فریم های فیلم رو سالم و طبیعی رندر کنه و به فرمت هایی کم حجم تر و قابل پخش در سیستم های خانگی تبدیل کنه
    ممنونم

سلام به اقا فرزام عزیز...

اولا تا ثامنا و به بعد که که بقیشو بلد نیستم ما مخلص اقا فرزام هستیم و بس

بعدشم...ما چکار کنم شما حوصله داشته باشی یکم از اون اطلاعات رو به ما یاد بدی

بعدشم ... اگه تو هر تایپیک فقط یه سوال بپرسم(بر خلاف قبلی ها که هر چی به ذهنم می رسید می نوشتم) جواب سوالامو کاملتر می گیرم؟!!

بعدشم...اگه اینجا وقت نداری ایمیلی@ تلفنی و... خلاصه هر جور خودت صلاح می دونی

بعدشم ... این ضعف سخت افزاری که در تایپیک قبلی گفتی منظورت نبودن کارت انکد هست دیگه (البته در مورد سیستم من که ابتدای همین پست مشخصاتشو گفتم)
    ممنونم
    علیرضا ساریخانی

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب چند سوال از دوستان ،*هرکدام که وقت داشتند، فرزام، دلباز يا اديتور عزيز:

من چند کار با Ulead 9 ويرايش کرده ام، همه فايل*ها توسط IEEE 1394 به کامپيوتر منتقل شده اند. همچنين پس از ويرايش، خروجي DVD قابل قبولي از آن گرفته ام.
    اما خروجي VCD افتضاح است! به هر حال با وجود قبول محدوديت هاي اين فرمت، اما به نظر مي*آيد که Ulead،* خروجي مناسبي ندارد.

آيا ميتوان Codec مورد استفاده Ulead را، چه براي خروجي DVD، چه براي VCD عوض کرد؟

حالا که خروجي VCD را ميبينم،* در فکرم که شايد حتي بتوان خروجي DVD مناسب تري داشت.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین