صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47
Like Tree5تشکر

موضوع: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

پیش فرض پاسخ: گفته ها و نا گفته های کارت انکدینگ(Encoding Card)

گفتید که برنامه تنظیمات خاصی نداره
    تعجب میکنم وقتی که این برنامه حتی جدول ماتریسی رو هم در اختیار شما گذاشته و به قدری تنظیمات مختلف داشت که من حداقل چند روز دنبال فراگیری تنظیمات برنامه و کار با فیلتر ها و پلاگین های اون بودم

آیا طبق تصویر زیر بالاترین کیفیت رو انتخاب کردید؟ توجه کنید که به خاطر انتخاب وی سی دی بقیه قسمت ها غیر فعال شدند چون حالت وی سی دی تنظیمات از پیش تعیین شده ای رو دارند ولی با انتخاب دی وی دی همه قسمت ها فعال میشند و هر کدام تنظیمات خاص خودشونو دارند

در قسمت پیشرفته میدان های آمیخته و غیر آمیخنه و نسبت منظری پیکسل ها و بهتر از همه اینها فیلتر های بسیار کارا و قدرتمند برای انتخاب در اختیار دارید

که هر کدام از فیلتر ها کلی تنظیمات مختلف برای رسیدن به حالت دلخواه دارند

تغییر اندازه GOP ها مطابق شرایط تصویر و حتی انتخاب I و B و P Frames و تنظیمات اونها قابل انتخابند

جدول ملتریسی برای مواقعی که تنها بخشی از تصویر ویدئویی شما دارای حرکت ها تنده به شما کمک میکنه و چند حالت پیش فرض هم برای انتخاب در اختیار شماست

تنظیمات صدا و هماهنگ سازی اون و حتی انتخاب صدا از منبعی دیگه

پلاگین های برنامه

که تازه اینها فقط برای وی سی دی بود و برای دی وی دی شما تنظیمات گسترده تری در اختیار دارید

من ممکنه زیادآشنایی خاصی با سخت افزار نداشته باشم اما در مورد نرم افزارهای تبدیل کننده بی نهایت پی گیر بودم. اونقدر مشتاق کیفیت بودم که حتی با برنامه تحت فرمانی Avi Script و به تبع اون با AviSynth - BeSweet هم کار کردم . باید بدونید که این برنامه انقلاب تبدیلات ویدئویی بود و هنگام انتشار ادعا داشت اون شکی Shock که مایکروسافت با ویندوز به جهان رایانه وارد کرد اکنون با این برنامه به جهان تصویر داده میشه

برنامه هایی مثل Cinema Craft و غیره هم حداقل تا پارسال که من دنبال برنامه بودم توانایی های خوبی ارائه می کردند
    ولی برنامه ای مثل TmpgEncoder برای من نهایت کیفیت مخصوصا در VCD رو ارائه کردو من هنوز هم که هنوزه از داشتن این برنامه بسیار راضیم. کیفیت وی سی دی بدست اومده از این نرم افزار رو که از روی شبکه ZDF کپچر کرده و بعد با این برنامه تبدیل کرده بودم رو هم که چند صفحه قبل گذاشتم. با این وجود این هم یک نمونه که با دوربین عکس برداری خودم که تازه مخصوص فیلم برداری هم نیست اینجا میذارم که بعد از انتقال به کامپیوتر با این برنامه تبدیل به وی سی دی شده . میتونید حرکت مایع رو از ورای پوست و بافت بدن کرم ببینید

http://www.filehigh.com/serve/28144/440096.mpg

اصراری ندارم که برنامه ای رو که خودم استفاده میکنم مهم جلوه بدم .فقط میگم من از این برنامه راضیم و اگر شما کیفیت اونو نازل دیدید بهتر اینه که به دنبال روش های دیگه باشید

در مورد فیلمی که به هر ترتیب روی کامپیوتر منتقل شده ( چه به روش کپچر و چه به روش انتقال ) نظرم من استفاده از این برنامه است .

به هر ترتیب من هنوز منتظرم ببینم دوستان در مورد فیلمی که روی کامپیوتر به هر ترتیب قرار گرفته و اکنون میخوایم اونو به وی سی دی تبدیل کنیم چه روشی دارند. جایی که من حتی برنامه های مورد علاقه ام یعنی Primiere و AfterEffect رو در مقابل TMPGEncoder ناتوان می بینم

اما اینکه چرا کیفیت وی سی دی در مقابل دی وی دی اینقدر پائینه خب جواب مشخصه . دی وی دی حداقل 4 برابر یک وی سی دی رزولیشن داره و گاهی تا 8 برابر Bit Rate . بنابراین گاهی کیفیتش 32 برابر بیشتر از وی سی دیه

با این وجود میگم که اگه تنظیمات این برنامه رو درست انجام بدید به کیفیت وی سی دی های تجاری خواهید رسید شاید هم بالاتر

اما در مورد مشکلاتی که دارید باید بگم
    جدا بودن صدا و تصویر به صورت جداگانه چیزیه که در برنامه قابل انتخابه .

هنگامی که از ویزارد استفاده میکنسد و نوع صدای دی وی دی خودتون رو
    Linear PCM Audio
    انتخاب میکنید در واقع از یک فایل فشرده نشده برای صدا استفاده می کنید و در این حالت معمولا صدا از تصویر جدا خواهد بود و تصویر با فرمت
    M2V
    و صدا با فرمت
    MP2
    ذخیره می شند که البته این جدا بودن صدا و تصویر مزیت های بسیار زیادی داره . حتما دی وی دی هایی که به شما اجازه انتخاب زبان رو میدند دیدید. مثلا می تونید یک ویدئو رو با دوبله انگلیسی و یا همون ویدئو رو با دوبله آلمانی مشاهده کنید

اما اگر نوع صدا رو از حالت
    Mpeg-1 layer II Audio (MP2)
    انتخاب کنید میتونید در آخرین کادر مکالمه ویزار انتخاب کنید که آیا تصویر و صدا جداگانه ذخیره بشند یا به صورت یک فایل تکی

نحوه رندر در برنامه هم به صورت
    2-Pass VBR ابتدا فیلم رو برای بیت ریت مناسب در هر صحنه آنالیز کرده و بعد کار تبدیل رو لنجام میده این بهترین انتخاب با توجه به بیت ریت انتخاب شده خواهد بود و معمولا فشرده سازی بسیار خوب و کیفیت مطلوبی ارائه میکنه
    Constant Quality کیفیت رو ثابت نگه میداره . میتونید کیفیت رو روی 100 در صد بذارید و مطمئن باشید که به کیفیتی بالاتر از اون نخواهید رسید ولی ممکنه حجم افزایش پیدا کنه
    Constant Bitrate بیت ریت رو به صورت ثابت و در اختیار شما میذاره و هر چه بیت ریت انتخابی شما بالاتر باشه حجم و کیفیت نهایی بیشتر میشه
    Manual VBR کمترین و باللاترین بیت ریت رو در انتخاب شما میذاره و میتونید تعیین کنید مقدار اطلاعات استفاده شده برای فیلم شما بین چه مقادیری قرار بگیره
    Automatic VBR در اینجا بر اساس کیفیتی که شما مشخص میکنید به طور اتوماتیک بیت ریت تعیین میشه

اگر میخواید از تنظیمات دستی مثل نرخ فریم بالاتر از 60 یا بیت ریتهایی حدود 100 مگابیت برای یک ثانیه یا سیستم رنگ 4:2:2 یا سیستم های نامتعارف ویدئویی مثل
    Secam و Mac
    استفاده کنید کافیه دستور
    File / New Project
    رو اجرا کرده و تنظیمات رو Reset کنید و با دکمه Setting تنظیمات جدید رو اعمال کنید
    ویرایش توسط Delbaz : Tuesday 19 June 2007 در ساعت 13:02
    EditorIR تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

متشکریم از توضیح خوبتون. حلا باید دید چه کسی جرات می کند بازهم بگوید برنامه تنظیمات خاص ندارد!. حتما این نرم افزار را هم تست می کنم. انگار چیزی از نرم افزار های ادیوس و ادوبی کم ندارد. راستی ، چطوری می شود عکس وسط مطالب گذاشت؟!
    Delbaz تشکر می‌کند.
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

ممنون ادیتور عزیز
    البته این برنامه اصلا برای ادیت ساخته نشده و فقط و فقط برای تبدیل فرمت های مختلف تصویری به وی سی دی و دی وی دی ساخته شده و برای این دو تبدیل بهینه شده
    مسلما کار با پریمیر و After Effect مخصوصا after Effect و اون لنزهای مجازیش چیزی نیست که بشه از اونها گذشت . اولین بار وقتی افکت قل خوردن حروف متن از مسیر پله ای شکل رو تو این برنامه دیدم داشتم ذوق می کردم . هر چند بعدا کارم بیشتر به نرم افزار های Flash افتاد و محو برنامه های برداری و اسکریپت نویسی های اون شدم

من اصلا منکر مزیت های یک کارت خوب نیستم اما تمام هدفم از بیان کردن چنین چیز هایی اینه که شاید برای برخی وجود همچین برنامه ای از صرف پول های گزاف جلوگیری کنه

شاید برای کسی که بتونه منایع دیجیتال رو تامین کنه وجود چنین برنامه ای کل نیاز هاشو بر طرف کنه و نیاز نباشه که پول های هنگفتی برای کارتی صرف کنه که شاید حتی یکبار هم از امکاناتش استفاده نکنه

و تازه حتی اگر نیاز هم به چنین کارتی احساس شد میتونید به محض اراده تهیه اش کنید چرا که برای برنامه ای اینچنینی پولی خرج نکردید که بعدا پشیمون بشید

برای قرار دادن عکس یا ویدئو یا حتی فایل های دیگه میتونید از سایت های مختلف مثل
    FileHigh.com
    Sharemation.com
    Webshots.com
    استفاده کنید وعکس هاتون رو اون جا قرار بدید و بعد آدرس اون عکس ها رو در پست هاتون بذارید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    البته این برنامه اصلا برای ادیت ساخته نشده و فقط و فقط برای تبدیل فرمت های مختلف تصویری به وی سی دی و دی وی دی ساخته شده و برای این دو تبدیل بهینه شده
    البته منظورم از ادیوس و ادوبی نرم افزارهای انکودرشان (مثل canopos pro encoder و Adobe Encoder ) بود ، نه نرم افزارهای تدوین و جلوه های ویژه این دو شرکت!.

راستی اگر After effects cs3 را ببینی چه می گویی؟!. محیط کارش مثل MAYA و 3d-max شده و لنزهای فوق العاده ای هم طراحی کرده اند. ما هنوز در حال خواندن Help نرم افزار و خر کیف شدن هستیم. (خر کیف یعنی کیف زیاد ، ربطی به حیوان مزبور و فحش های همراهش ندارد.)
    DSLR: fuji finePIX S2pro / 17-35mm & 28-200mm lenz
    SLR: Nikon f5
    Camcorder: Panasonic-AG - DVX100B / JVC - HD110 / Sony Dxc50 WSP
    Editing : AVID Liquid pro / Apple Finalcut pro / Avid Studio news cutter

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

درسته . تعریف این نسخه جدید رو زیاد شنیدم . امروز میرم می گیرمش .

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    خوب چند سوال از دوستان ،*هرکدام که وقت داشتند، فرزام، دلباز يا اديتور عزيز:

من چند کار با Ulead 9 ويرايش کرده ام، همه فايل*ها توسط IEEE 1394 به کامپيوتر منتقل شده اند. همچنين پس از ويرايش، خروجي DVD قابل قبولي از آن گرفته ام.
    اما خروجي VCD افتضاح است! به هر حال با وجود قبول محدوديت هاي اين فرمت، اما به نظر مي*آيد که Ulead،* خروجي مناسبي ندارد.

آيا ميتوان Codec مورد استفاده Ulead را، چه براي خروجي DVD، چه براي VCD عوض کرد؟

حالا که خروجي VCD را ميبينم،* در فکرم که شايد حتي بتوان خروجي DVD مناسب تري داشت.
    سوالم را تکرار ميکنم. زحمتش با دوستان خوبم.

آيا بهتر نيست براي حل مشکلم،* از Ulead خروجي AVI بگيرم و بعد، با يک برنامه تواناتر مثل TmpgEncoder خروجي DVD يا VCD* بگيرم؟
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 20 June 2007 در ساعت 21:22
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

سوالم را تکرار ميکنم. زحمتش با دوستان خوبم.
    به خود سوال جواب میدم . نه . به طور مطلق نه. نه برای Ulead بلکه در هیچ برنامه ای دیگه نمیشه Codec مورد استفاده برای VCD رو عوض کرد
    استاندارد وی سی دی کاملا مشخص و از پیش تعیین شده است. تصویر باید از نوع Mpeg-1 و BitRate نهایتا تا اندازه 1152 کیلوبیت بر ثانیه. هرگز غیر از این نخواهد بود

اما استانداردهای Pal و NTSC اندازه تصویر و نرخ فریم متفاوتی رو ارائه میدند که از مسئله هماهنگی دستگاه های پخش کننده و ضبط کننده که بگذریم من ترجیح میدم با نوع پال اون یعنی اندازه 352 در 288 و نرخ 25 فریم در ثانیه کار کنم و یا از نوع سینمایی اون یعنی 24 فریم بر ثانیه که البته در حالت سینمایی من یه تغییر توی تعداد فریم های I و P وB در GOP انتخابیم میدم

اگر هنوز فیلم منبع وجود داره و به صورت دیجیتال هم هست من توصیه ام برای تبدیل به وی سی دی همون برنامه TMPGEncoder است که البته باید برای رسیدن به نتیجه بهتر تنظیمات بالا رو یه مرور بکنید
    برای تبدیل به دی وی دی اصراری به برنامه معرفی شده ندارم . برنامه های خوب زیادند که به طور قطع کیفیت بالاتری نسبت به برنامه Ulead به شما میدن منتها به شرطی که در تنظیمات اونها هم کیفیت رو در بالاترین درجه قرار بدید
    در دی وی دی ها چون از BitRate بسیار بالایی استفاده میشه ممکنه تفاوت کیفیت در برنامه های مختلف ( البته منظورم برنامه های خوب مختلفه ) دیده نشه ولی برای وی سی دی که بیت ریت بسیار ناچیزی داره این تفاوت برنامه در کیفیت بسیار تاثیر گذاره
    دو برنامه یکی Adobe Encoder و پریمیر هم در صورت تنظیم درست کنترل های خروجی متونن کیفیت بالایی ارائه کنند مخصوصا خصوصیت Motion Vector Search و یا Half Pixel یا Quarter Pixel و ...
    اما در مورد تبدیل به حالت وی سی دی من نظرم هنوز برنامه TMPGEncoder است . میتونید یک تکه کوتاه از همون فیلم دی وی دی تون رو با این برنامه در حالیکه خصوصیت Motion Search Precision روی Highest Quality و فیلتر Sharpen Edge رو کمی به صورت اغراق آمیز تعیین کرده اید امتحان کنید و کیفیت اون رو با وی سی دی حاصل از Ulead مقایسه کنید
    هرچند باز هم میگم دی وی دی فقط و فقط برای پخش باید انتخاب بشه و استفاده از اون برای ویرایش تنها وقت و انرژی شما رو تلف میکنه . امروزه فرمت های خیلی خوبی مثل Avi با Codec معروف DivX در کلیه دستگاه های پخش خانگی قابلیت نمایش داره و من شخصا اون رو به خاطر انعطاف بسیار بالا به همه انواع Mpeg ترجیح میدم

امیر علی بسیار بسیار عزیزیم مطالب پائین رو بعد از ویرایش دوباره شما مینویسم
    آیا اون منبع اولیه فیلم شما به صورت آنالوگه یا به صورت دیجیتال
    اگه دیجیتاله و هنوز موجوده که از برنامه TMPGEncoder استفاده کنید
    اگه آنالوگه ولی هنوز دی وی دی تبدیل شده رو دارید , دی وی دی رو با برنامه TMPGEncoder به وی سی دی تبدیل کنید
    تو هر دو روش بالا حتما فیلتر Sharpen Edge رو کمی به حالت اغراق آمیز تنظیم کنید و حتما خصوصیت Motion Search Precision روی Highest Quality بذارید

اما روشی که خودتون گفتید یکی از روش های مورد علاقه منه . منتها برای وی سی دی نه دی وی دی .وقتی که بخوام Sharpens فیلم نهایی من با Sharpens فیلم منبع حتی در صورت کوچک شدن فیلم هم یکسان و بالا بشه . چیزی که متاسفانه هیچ کد کننده سخت افزاری به اون توجه نمیکنه .
    اما آیا اصراری به استفاده از Ulead دارید.
    ویرایش توسط Delbaz : Wednesday 20 June 2007 در ساعت 22:44

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

خوب ممنون دلباز عزيز، يعني با Ulead، خروجي AVI بگيرم و بعد با TMPGEncode به VCD تبديل کنم.
    در مورد اصل فايلها، ديجيتال بودند و ندارمشان، اما DVD را دارم و حتماً امتحان خواهم کرد و مطمئنم که نتيجه بهتري ميدهد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    به خود سوال جواب میدم . نه . به طور مطلق نه. نه برای Ulead بلکه در هیچ برنامه ای دیگه نمیشه Codec مورد استفاده برای VCD رو عوض کرد
    استاندارد وی سی دی کاملا مشخص و از پیش تعیین شده است. تصویر باید از نوع Mpeg-1 و BitRate نهایتا تا اندازه 1152 کیلوبیت بر ثانیه. هرگز غیر از این نخواهد بود

پخش خانگی قابلیت نمایش داره و من شخصا اون رو به خاطر انعطاف بسیار بالا به همه انواع Mpeg ترجیح میدم
    تو هر دو روش بالا حتما فیلتر Sharpen Edge رو کمی به حالت اغراق آمیز تنظیم کنید و حتما خصوصیت Motion Search Precision روی Highest Quality بذارید

اما روشی که خودتون گفتید یکی از روش های مورد علاقه منه . منتها برای وی سی دی نه دی وی دی .وقتی که بخوام Sharpens فیلم نهایی من با Sharpens فیلم منبع حتی در صورت کوچک شدن فیلم هم یکسان و بالا بشه . چیزی که متاسفانه هیچ کد کننده سخت افزاری به اون توجه نمیکنه .
    اما آیا اصراری به استفاده از Ulead دارید.
    سلام
    اول-ممنون از دلباز عزیز که اینطور با حوصله و صرف وقت توضیح میدهند. واقعاً استفاده میکنیم.
    دوم- امیر جان شرمده چند روزی خیلی گرفتار بودم و اصلاً به فروم سر نزدم،اگر تپاسخ ندادم از بی توجهی نبود. ببخشید
    سوم-دلباز عزیز استاندارد وی سی دی مشخص است ولی نحوه فشرده سازی به نرم افزار ربط دارد(مستندش روبرات میل میکنم هر چند که میلت رو باز نمیکنی!). ضمناً در پرمیر کدک قابل انتخاب است . یولید از انکدر سونی استفاده میکند . من بلد نیستم عوضش کنم ولی فکر میکنم بشود کاریش کرد.ضمناً منظورت از انعطاف بالای فرمتی که میگی چیه یعنی این که گفتی یعنی چه؟
    چهارم- یاسر جان شما در حال وسواس پیدا کردن به شارپنس هستی هر چیزی رو تاآخرش شارپ میکنی (عکسهارو میگم)هر چند من شخصاً نمی پسندم ولی الحق استادی تواین کار.
    پنجم- آقا تقصیر ماست ما امیر رو به یولید گرفتار کردیم (شاید از بی سوادی ماست)
    ممنون از همه دوستان
    فرزام

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خوب ممنون دلباز عزيز، يعني با Ulead، خروجي AVI بگيرم و بعد با TMPGEncode به VCD تبديل کنم.
    در مورد اصل فايلها، ديجيتال بودند و ندارمشان، اما DVD را دارم و حتماً امتحان خواهم کرد و مطمئنم که نتيجه بهتري ميدهد.
    راستش دی وی دی چون از هر دو نوع فشرده ساز Inter-Frame و Intra-Frame استفاده میکنه به همین دلیل رمز گشایی دوباره اون و ویرایش روی اون کمی برای کامپیوتر وقت گیر تره و زمان بیشتری صرف اون میشه
    اما چون منبع اولیه رو ندارید ولی دی وی دی رو دارید بهتره به همون اکتفا بشه

فرض کنید که ما دوتا مثلا منبع دیجیتال داریم . یکی با اندازه 800 در 600 و به صورت مثلا فشرده نشده و یکی به صورت 640 در 480 باز هم به صورت فشرده نشده و یکی دیگه هم با اندازه 352 در 288 باز هم به صورت فشرده نشده

مقصودم از فشرده نشده یعنی کیفیت فیلم ما به تغییر اندازه ها ربطی نداشته باشه و فقط اندازه کوچیک شده باشه

شما از کدوم منبع برای تبدیل به وی سی دی استفاده می کنید

شاید در وحله اول مشخص باشه . یعنی همه منبع بزرگتر رو انتخاب میکنند. ولی اگر هدف من تبدیل به وی سی دی باشه من نه تنها منبع بزرگ رو با کوچیک یکسان میدونم بلکه اتفاقا منبع کوچیک تر رو ترجیح خواهم داد . به این علت که در منبع بزرگ , چون می خوام فیلم رو کوچیک کنم مسلما لبه های تصویر من کمی محو میشن . همین حالت در کوچیک کردن عکس ها هم وجود داره . به همین دلیل توصیه میشه که بعد از کوچیک کردن یک عکس خیلی بزرگ حتما از فیلتر های Sharpen استفاده کنید و یا اینکه عکس رو مرحله به مرحله کوچیک کنید

اگه بخوایم همین دی وی دی موجود رو دوباره با یک کدک فشرده نشده به فرمت AVI تبدیل کنیم و بعد دوباره اونو تبدیل به وی سی دی کنیم این کار فقط وقت ما رو بیشتر میگیره .چرا چون کیفیت فیلم Avi تولید شده از یک DVD , نهایتا به اندازه همون DVD میشه ( البته قبول دارم کنترل فایل Avi بهتره ) و شما میخواید فیلم Avi نهایی رو به وی سی دی تبدیل کنید
    در جواب باید بگم درسته که تبدیل اون دی وی دی به وی سی دی کمی بیشتر از تبدیل یک فایل AVI زمان میبره اما نه دیگه به اندازه زمان تبدیل یک دی وی دی به Avi و بعد تبدیل AVI به وی سی دی

اینکه میگم تبدیل به Avi سپس تبدیل به VCD میتونه کیفیت بهتری بده وقتیه که منبع شما آنالوگ و بسیار بزرگ باشه وگرنه حتی برای تبدیلات فیلم هایی مثل هندی کم بهترین حالت کپچر مستقیم به وی سی دی با یک کارت خوبه که اینقدر هم دنگ و فنگ های تبدیل رو هم نداره

در واقع میخوام اینو بگم که اگر منابع دیجیتال در اختیار دارید هرگز اونو تبدیل به دی وی دی نکنید مگر اینکه دیگه نخواید روش کار کنید
    اگر منابع دیجیتال دارید برای کاهش حجم اون و آرشیو کردن اونها میشه از کدک های Xvid و DivX و VP استفاده کرد

اما حالا که فایل شما تبدیل به دی وی دی شده بهتر اینه که مستقیما با برنامه گفته شده به VCD تبدیل بشه که البته این برنامه بسیار در این مورد خوب عمل خواهد کرد . مطمئن باشید

برای منابع آنالوگ دیگرتون اگر میخواید اونها رو ابتدا کپچر کنید و بعد میکس و ویرایش کنید بهتره به صورت Avi با یک کدک روان مثل DivX یا یک کدک فشرده نشده خیلی سریع مثل Huffy کپچر کنید و اون رو روی کامپیوتر ذخیره کنید و بعد از ویرایش میتونید باز هم با یک کدک فشرده نشده یا خوب خروجی Avi گرفته و با برنامه گفته شده تبدیل به VCD کنید

اگر منبعتون آنالوگه ولی نیاز به میکس نداره و باید همونطوری ارائه بشه بهترین راه کپچر مستقیم به وی سی دیه

اما اگر منابعتون دیجیتاله , چه بخواد ویرایش بشه و چه بخواد بدون میکس همونطور که هست ارائه بشه بهتره به همون حالت روی کامپیوتر منتقل بشه
    بعد از انتقال اگه میکسش کردید بهتره ابتدا بازهم خروجی Avi بگیرید و خروجی رو با برنامه گفته شده تبدیل به وی سی دی کنید
    و اگه نیاز به میکس نداره مستقیما با برنامه گفته شده تبدیل به وی سی دی کنید

اگر کارتی داشتید که توانایی RealTime داشت که میتونید در هنگام میکس و در صورت برنامه هماهنگ با کارت از ترانزیشن ها به صورت Real Time استفاده کنید

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین