صفحه 20 از 417 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 4168
Like Tree1472تشکر

موضوع: آخرین قیمت لنزها

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت لنزهای تله-واید-نرمال...

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی از دوستان هست که قیمت فعلی لنز 80-400 نیکون رو بداند؟اصلا این لنز اکبند در بازار ایران موجود هست ؟
    موفق باشید
    یا حق
    اسد جان با کاوه گفتگوی مبسوطی در مورد لنز تله داشتیم به نظرم 300-100 سیگما انتخاب بدی نیست. یک گشتی بزن و رویوها را بخون.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    اسد جان با کاوه گفتگوی مبسوطی در مورد لنز تله داشتیم به نظرم 300-100 سیگما انتخاب بدی نیست. یک گشتی بزن و رویوها را بخون.
    آها!

این یکی را فراموش کرده بودم...

علیرضای عزیز درست می فرمایند.نمی دانم دلیل اینکه زیاد از این لنز گفته نشد و استفاده نشد چیست.اما واقعا لنز جذابی است.فقط لرزه گیر کم دارد که آن هم هیچ مشکلی نیست! یک عدد دی300 نازنین می خواهد که یکی دو استاپ ایزو را بالا ببرید و کلا کیف کنید.می شود همان لرزه گیر خودمان تقریبا!

داشتن دیافراگم 4 در تمامی رنج و همین طور شارپنس خوب از ابتدای رنج و کیفیت ساخت عالی و خوش قیافه فوکوس خوب از مزایای این نازنین است.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    علیرضا ی عزیز و کاوه جان ممنون که راهنمایی کردید.راستش با 70-300 بابک که عکس میگرفتم احساس کردم که این 300 برای پرنده گرافی کم . حالا من انچنان عکاس پرنده نیستم ها , ولی دوست دارم یک لنز تله داشته باشم اونم تا رنج 400 را ساپورت کنه .می خواهم هم شارپنس خوب و هم بوکه خوب داشته باشه هم لرزه گیر کارا و هم ..........
    از اون طرف هم بی پولی . دستم به 200-400 نیکون نمی رسه .ولی 80-400 رو فکر کنم بتونم کاری بکنم .البته از 80-400 هم خوب نشنیدم .کاش نیکون این لنز را به روز می کرد.ولی چه می شه کرد. مدتها است که فکرم رو مغشوش کرده .خدا به همه پول بده به ما یه 200-400 دست دوم سالم :::big grin:::
    شاید اگر 100-400 Canonهم کیفیت عکساش راضیم میکرد یک بدنه Canonارزون دست دوم می خریدم و از هردو استفاده می کردم ولی کلی چرخ زدم تو نت وعکساشو دانلود کردم به دل ایراد گیر م ننشست .

به فکر 70-200 نیکون با کانورتور 1/7 هم افتادم ولی با عقل ناقصم جور در نیومد .
    خدا آخرو عاقبت مارو با این دل هوایی را بخیر کنه .
    موفق باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    علیرضا ی عزیز و کاوه جان ممنون که راهنمایی کردید.راستش با 70-300 بابک که عکس میگرفتم احساس کردم که این 300 برای پرنده گرافی کم . حالا من انچنان عکاس پرنده نیستم ها , ولی دوست دارم یک لنز تله داشته باشم اونم تا رنج 400 را ساپورت کنه .می خواهم هم شارپنس خوب و هم بوکه خوب داشته باشه هم لرزه گیر کارا و هم ..........
    از اون طرف هم بی پولی . دستم به 200-400 نیکون نمی رسه .ولی 80-400 رو فکر کنم بتونم کاری بکنم .البته از 80-400 هم خوب نشنیدم .کاش نیکون این لنز را به روز می کرد.ولی چه می شه کرد. مدتها است که فکرم رو مغشوش کرده .خدا به همه پول بده به ما یه 200-400 دست دوم سالم :::big grin:::
    شاید اگر 100-400 Canonهم کیفیت عکساش راضیم میکرد یک بدنه Canonارزون دست دوم می خریدم و از هردو استفاده می کردم ولی کلی چرخ زدم تو نت وعکساشو دانلود کردم به دل ایراد گیر م ننشست .

به فکر 70-200 نیکون با کانورتور 1/7 هم افتادم ولی با عقل ناقصم جور در نیومد .
    خدا آخرو عاقبت مارو با این دل هوایی را بخیر کنه .
    موفق باشید
    یا حق
    اسد جان انشالله که به مراد دل برسی.

اما اگر 300 م م رو یکمی کوتاه می بینی به فکر 120-400 لرزه گیر دار و HSM جدید سیگما هم باشی بد نیست.هم قیمت اش ارزان است هم سیگل وارد کرده و هم اینکه تا به حال چیز بدی ازش نشنیدم.قیافه و ساخت اش هم خوبه.اتفاقا عکس های خوبی ازش دیدم.اما خریدن 80-400 به نظرم زیاد درست نیست.فوکوس اش که برای پرنده اصلا جوابگو نیست.

در مورد 100-400 هم که والله من عاشق اش هستم!:::big grin:::آقا لنز به این خوبی چشه مگه؟

ولی این 120-400 به نظرم انتخاب بد نیست.150-500 هم هست که یکمی بزرگ و حجیم ولی اون هم رنج جالبی داره کاش اف اش روی 500 اینقدر بسته نبود.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

والله من هم يه نكاتي به ذهنم مي رسه:
    1_ من با 80-400 روي D300 پرنده گرافي كرده ام سرعتش اينقدر فجيع نبوده كه دوستان مي گويند (سعي مي كنم يكي دو نمونه عكس آپلود كنم)
    2- مدتهاست كه شايعه روزآمد كردن لنز مزبور به گوش مطرح است بنابر اين خريد آن در اين شرايط كمي ريسكي است مخصوصا اگر احتياج مبرم و فوري هم به آن نباشد...
    3- اصولا تفاوت رنج 300 تا 400 بخصوص در پرنده گرافي خيلي عذاب آور نيست (مخصوصا وقتي دو لنز 70-300 و 80-400 را با تفاوت حدود 1 ميليون مقايسه كنيم)
    4- به گمانم براي پرنده گرافي قبل از داشتن يك رنج خوب در لنز بايد به فكر يك رنج وسيع در صبر باشيم... اينكه مثلا 2-3 ساعت در گوشه اي به كمين بنشيني و مراقبت كني كه پرنده مورد نظرت به آتليه بيابونيت بياد!
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

جناب بهمن ابادی درست میفرمایند حوصله و صبر به اندازه چندتا لنز تله کار میکنه.
    من عکسهای 300-100 سیگما با کانورتور 1.4 را هم دیدم که به نظرم کیفیت خوبی داشت. مشکل نداشتن لرزه گیر است که در ان رنج استفاده از سه پایه را اجتناب ناپذیر میکند. لنز 300 اف4 نیکون هم لنز دلبری است با قیمت حدود 1 میلیون و داشتن موتور( AFS)
    تنها ریسک 300-100 این است که محتمل است نسخه بدی به تورتان بخورد یعنی به خاطر QC نه چندان خوب سیگما نسخه های متفاوت یک لنز هم پیدا میشود که راهش خرید با شرط تعویض است.
    این لنز سیگما عجیب شارپ است. تعریف 300-120 اف2.8 را هم زیاد شنیده ام که باقیمت 2 میلیونی از حوزه جیب بنده خارج است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    وقتی تهران بودم
    یک لنز نیکور 300 فیکس اف 4 دست دو م در یکی از فروشگاهها ی ناصر خسرو پیدا کردم (قیمت 500تومان )و تا آستانه خرید هم پیش رفتم ولی خوب که نگاهش کردم بنظرم مشکوک اومد .اتفاقا یکی از بچه های فروم اطلاعات دقیقی از این لنز داشت و گفت خوب شد این لنز رو نخردیش چون تعمیری بود.(یک جا ماهم شانس اوردیم )
    اما صاحب مغازه ادعا می کرد 300 فیکس اف 2/8 را اکبند برایم 1700 می تواند بیاورد .(من به حرفش آعتماد نداشتم )
    اما در مورد تله بدون لرزه گیر من نظرم این است که وقتی بروی منتظر یک پرنده بنشینی تا بتوانی شکارش کنی ان موقع سه پایه مشکل نبود لرزه گیر را حل می کند . اما مشکل نبود لرزه گیر زمانی ازار دهنده خواهد بود که در حین حرکت و گردش در باغ یا کنار دریا با پرنده هایی که روی درخت ویا جایی دیگر نشسته اند برخورد می کنی که تا شما را می بینند زود خیز برای پرواز بر می دارند .اینجاست که لرزه گیر بداد آدم می رسد .
    کاوه جان در مورد لنز های سیگما هم با علیرضای عزیز کاملا موافق هستم .
    جناب بهمن آبادی هم درست می فرمایند یکی از دلایلی که من را از خرید این لنز(80-400) باز می دارد همین امید بزودی بروز شدن این لنز است .البته جناب بهمن آبادی 80-400 را روی دی 300 تست کرده اند که فکر می کنم دی300 تا اندازه ای در فوکوس بهتر این لنز تاثیر گذار باشد .
    خلاصه کلام اینکه اگه بخواهم یک لنز تله خوب با فاصله کانونی و شارپنس و بوکه خوب .خریداری کنم فکر کنم هنوز باید صبر کنم و پولهایم را بیشتر جمع کنم .(لنز خریدن ما مثل طرح 5ساله دولته)
    امیدوارم که خدا بهمه عکاسان لنز مورد علاقه شون رو بده .اخر سر هم من
    موفق باشید
    یا حق
    اسدالله مداح

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

یا سلام

دوستان کسی در مورد لنزهای سری MP کانن اطلاعی داره و همینطور در مورد قیمتشون، متاسفانه تنها سری هستند که من نتونستم امتحانشون کنم، اما فکر می کنم کاراییشون حرف نداشته باشه

پیشاپیش ممنون

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mehradhm نمایش پست ها
    یا سلام

دوستان کسی در مورد لنزهای سری MP کانن اطلاعی داره و همینطور در مورد قیمتشون، متاسفانه تنها سری هستند که من نتونستم امتحانشون کنم، اما فکر می کنم کاراییشون حرف نداشته باشه

پیشاپیش ممنون
    لنز سری MP-E کانن به دلیل خواستگاهی که دارد ( ماکرو گرافی حرفه ای و شاید هم میکرو گرافی ) کمتر در دست عکاسان موجود است.مگر اینکه واقعا عاشق این نوع عکاسی باشید و یا نیاز حرفه ای تان ایجاب کند که این نوع لنز را تهیه کنید.به همین خاطر در بازار ایران کمتر یافت می شود ( یافت می شود اما کمتر و با سفارش قبلی ) به قول معروف این لنز زیاد راسته ی بازار لوازم عکاسی نیست.مثل لنز های تله بسیار بلند که اکثرا توسط خبرگذاری ها تهیه می شوند و کمتر عکاسان عادی به سراغ شان می روند ( نه اینکه نروند اما حجم خرید کمتر است )

و یا لنز های TS-E که باز هم در بازار کمیاب هستند ( با وجود اینکه نسبت به MP-E بیشتر خریدار دارند )

این لنز به دلیل نبودن در بازار قیمت های متفاوتی دارد.اما اگر واقعا خریدار باشید مکان هایی وجود دارد که با سفارش قبلی این لنز را تهیه می کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mehradhm نمایش پست ها
    یا سلام

پیشاپیش ممنون
    سلام: یک لنز با رفتاری بسیار خاص و با کاربردی محدود و قیمتی بالا در ایران. استفاده از این لنز تقریبا بدون فلاش ماکرو بی معناست. از آنجایی که کاربرد ثانویه ای هم برای آن متصور نیست. در خرید آن احتیاط بسیاری باید داشته باشید. آخرین بار قیمت آنرا 1.400.000 در ایران سراغ داشتم قیمت جهانی آن حدود 900 دلار. یا باید واقعا در راستای کاربرد آن خریداری شود یا عشق آنرا داشته باشید. فروش آن بصورت دست دوم برایتان بسیار دشوار خواهد بود مشتری خاص خود را میخواهد. کار با آن نیاز به تمهیدات خاص خود از قبیل 3 پایه ها و هدهای ماکرو گرافیست.... پیشنهاد میدهم در صورت نیاز به بزرگنمایی های بالاتر بقولی : سرو ته گرافی در ماکرو یک نیم نگاهی داشته باشید در تاپیک ماکرو استاد اینکار آقای ناظم رعایا از دوستان خوب فاروم ثبت هایی را داشته اند

من مدتی به فکر خرید آن بود اما کاربرد بسیار خاص آن و اینکه مشتری اول و آخر آن خودم بودم من را از خرید آن منصرف کرد. اگر چه میتوانستم از ایران خرید نداشته باشم و برای من مقرون بصرفه تمام میشد ( احتمالا ) اما از اینکار صرف نظر کردم....... به هر شکل اگر شما تن به خرید آن دادید و تمیهدات مورد استفاده آنرا مهیا نمودید در آنصورت چشمان عنکبوت هم از دست شما در امان نخواهد بود :)

ارادتمندتان

صفحه 20 از 417 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 30 70 120 ... آخرینآخرین