صفحه 24 از 90 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 894
Like Tree914تشکر

موضوع: آخرین قیمت انواع کارتهای حافظه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: آخرین قیمت انواع کارتهای حافظه

بازار جالبي شده خلاصه

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام

توی این سایت ، سرعت مموریهای های مختلف با مارکها و ظرفیت آنها مقایسه شده اند که میتونه ملاکی برای انتخاب مموری برای دوربینمون باشه :

کد:
    http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9672

به عنوان مثال : جدول سرعت انتقال اطلاعات در کارتهای حافظه SD و SDHC روی دوربین D90 نیکون

جدول سرعت انتقال اطلاعات در کارتهای حافظه CF تایپ I و II روی دوربین 50D کانن

پی نوشت :
    البته اطلاعی از قیمت این مموریها ندارم . اگر دوستان لطف کنند و قیمت حدودی این مموریها رو ذکر کنند ممنون میشوم .
    و یک سوال : آیا اصلا این مموریها در حال حاضر توی بازار موجود هستند ؟

ممنون
    heiran و AliModami تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    13937

سلام

اين سايت رو بارها در تاپيك " بحثي در مورد كارت هاي حافظه" مورد اشاره قرار داده ام و در اين تاپيك كه بحث قيمت است خيلي موضوعيت ندارد.
    rezafh تشکر می‌کند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

البته قیمت کارتهای SDHC توشیبا کمی گرانتر از ترنسند است.
    farhad44، Halalzadeh، partow و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر آشنا ghorban آواتار ها
    تشکر کرده
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

در تاپيكي خوندم كه دوستي مموري 4 گيگ توشيبا را 45000 تومان خريده بود. گفتم براي دوستان جديد تر چند توصيه ي تكراري را دوباره بگويم.

1- به هيچ وجه از جايي كه دوربين مي خريد مموري نخريد. معمولا تلافي قيمت دوربين را كه شما با پرس و جو از چند مغازه به قيمت پايين تر رسيده ايد روي مموري جبران مي كنند.

2- به غير از دوربين هايي مثل D90 كه فيلمبرداري مي كنند، براي ساير دوربين هاي عكاسي لزومي به پرداخت هزينه ي اضافي براي مموري هاي پر سرعت نيست.

3- همه ي تجيزات ذخيره سازي ( هارد هاي اينترنال و اكسترنال، كول ديسك ها، مموري هاي مختلف SD,SDHC,CD,microSD,memory stick و .... ) به شدت ارزان شده اند. پول اضافه نپردازيد.

مثلا :

SD ترنسند 4 گيگ سرعت معمولي حدود 12000 تومان
    SDHC هشت گيگ Class 6 (سرعت بالا) ترنسند حدود 25000 تومان
    SDHC چهار گيگ Class6 ترنسند حدود 14000 تومان

CF چهار گيگ 133X حدود 21000 تومان

كول ديسك JetFlash V30 8GB ترنسند حدود 15000 تومان ( چهار ماه پيش همين رو 23000 تومان خريدم)
    آخه ببینید مثلا من می خوام برای sx10 یه کارت بگیرم. این دوربین کارت های زیر رو پشتیبانی می کنه؛
    SD / SDHC / MMC / MMC Plus / HC MMC Plus
    از بین این ها به نظرم همه یا SD می گیرن یا SDHC .چراش رو نمی دونم!؟
    مثلا کارت 4 گیگ از هر دو نوعش موجوده و این در حالیه که برای هر کدوم شرکت های سازنده ی مختلفی هست،برای هر کدوم ممکنه class ها type های جورواجوری موجود باشه تازه بحث سرعت هم مطرحه. این جور مواقع خیلی ها به فروشنده اطمینان می کنن و میگن یه کارت خوب بده و ...
    چند تاسوال:
    1-اینکه میگن بجای خرید یک کارت 8 گیگ مثلا دو تا 4 گیگ بگیریم به نظرتون کار معقولی هست؟چون ممکنه یه کارت خرای بشه و کلی عکس های گرفته شده رو از دست بدیم و ...
    2-معروفترین و معتبرترین شرکت های سازنده ی کارت های SD/SDHC کدامند و آیا گارانتی دارند؟
    آیا کلاس بندی این کارت ها با سرعتشان ارتباطی دارد؟
    =شاید بهتر بود که تو تاپیک(بحثی در مورد کارت ها)این ها رو مطرح می کردم!
    ویرایش توسط ghorban : Wednesday 7 January 2009 در ساعت 16:33

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ghorban نمایش پست ها
    آخه ببینید مثلا من می خوام برای sx10 یه کارت بگیرم. این دوربین کارت های زیر رو پشتیبانی می کنه؛
    SD / SDHC / MMC / MMC Plus / HC MMC Plus
    از بین این ها به نظرم همه یا SD می گیرن یا SDHC .چراش رو نمی دونم!؟
    مثلا کارت 4 گیگ از هر دو نوعش موجوده و این در حالیه که برای هر کدوم شرکت های سازنده ی مختلفی هست،برای هر کدوم ممکنه class ها type های جورواجوری موجود باشه تازه بحث سرعت هم مطرحه. این جور مواقع خیلی ها به فروشنده اطمینان می کنن و میگن یه کارت خوب بده و ...
    چند تاسوال:
    1-اینکه میگن بجای خرید یک کارت 8 گیگ مثلا دو تا 4 گیگ بگیریم به نظرتون کار معقولی هست؟چون ممکنه یه کارت خرای بشه و کلی عکس های گرفته شده رو از دست بدیم و ...
    2-معروفترین و معتبرترین شرکت های سازنده ی کارت های SD/SDHC کدامند و آیا گارانتی دارند؟
    آیا کلاس بندی این کارت ها با سرعتشان ارتباطی دارد؟
    =شاید بهتر بود که تو تاپیک(بحثی در مورد کارت ها)این ها رو مطرح می کردم!
    خوب این سوالات شما از اونجایی شکل گرفته که هیچ وقت این تاپیک و تاپیک های دیگه رو مطالعه نفرمودید!

ما این همه توی فروم داد و فریاد می زنیم که دوستان در اینجا با موضوعات آشنا باشند و بین این عزیزان فرق اساسی باشد با یک نفر که بدون اطلاعات می رود و فقط یک دوربین می خرد و میگوید آقا یک دوربین خوب بده!

در مورد کلاس بندی و سرعت و ... در این تاپیک و تاپیک بحثی در مورد کارت ها بسیار بحث شده است و توضیح داده شده است.این بر عهده شما است که بخواهید بدانید یا نه.اگر می خواهید باید تلاش کنید.مقالات را مطالعه کنید و جستجو کنید.

خریدن دو کارت 4 گیگ به جای یک 8 گیگ بسیار توصیه می شود.هم به دلیل مسائل امنیت اطلاعات و هم در دسترس بودن و هم موضوعات دیگر.

در مورد معروف ترین ها شرکت سان دیسک و لکسار ( البته در ایران ) گران ترین و بهترین کارت ها را تولید می کنند.اما کارت های ترنسند کارت های بسیار با کیفیت و با گارانتی خوب و معتبر هستند.سابقا کارت های توشیبا و کینگستون هم بودند ک انوع تقلبی فراوان شد و توصیه نمی شود.

اگر یک کارت حرفه ای بخواهید سن دیسک و لکسار اگر یک کارت خوب و با کیفیت و ارزان بخواهید ترنسند. ( هر چند این موضوع پیش تر از این بارها و بارها توضیخ داده شده است )

کلاس بندی و سرعت ارتباط مستقیم با هم دارند.
    farhad44، Amin Zarif، Halalzadeh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خوب این سوالات شما از اونجایی شکل گرفته که هیچ وقت این تاپیک و تاپیک های دیگه رو مطالعه نفرمودید!

ما این همه توی فروم داد و فریاد می زنیم که دوستان در اینجا با موضوعات آشنا باشند و بین این عزیزان فرق اساسی باشد با یک نفر که بدون اطلاعات می رود و فقط یک دوربین می خرد و میگوید آقا یک دوربین خوب بده!

کاوه جان حرف دل مرا زدی. به خدا گاهی از این موضوع گریه ام می گیره !

از اینکه این همه دوستان زحمت می کشند و بدون چشمداشت اطلاعات و تجارب ذی قیمتشون رو بی مزد و منت در اختیار دیگر دوستان قرار می دهند، بعد که چنین نمونه هایی را می بینم انگار که سر خودم کلاه رفته باشد ناراحت و مغموم می شوم. اگر اینها را ده ها بار نگفته بودیم یا اگر دوستانی که اینجا عضو نبودند این کلاه ها سرشان می رفت یا این پاسخ را می دادند دلم نمی سوخت ولی افسوس .... گاهی احساس می کنم درون چاه فریاد می زنم
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، Navids و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

ببخشيد شايد زياد به اين تاپيك مربوط نباشه ولي در پي صحبت هاي جناب فرهاد خان، بايد بگم كه من چند روز پيش به فروشگاه ترنسند در بازار رضا مراجعه كردم و يك كارت SDHC كلاس 6 150X خريدم كه بعد از بردن به خانه و تست معلوم شد كه داراي مشكل هست و وقتي اون رو براي گارانتي بردم، خانمي كه مسئول بود به من گفتن كه ما از اين كارت فقط يكي داشتيم و چون كسي به اين جور مشخصات و سرعت ها توجهي نداره، ما هم نمي آوريم!!!
    در جواب من گفتم كه خب اين وظيفه ي بنده و شماي فروشنده هست كه توقع و اطلاعات عمومي هموطنانمون رو بالا ببريم.
    ولي كو گوش شنوا...:(

تشکر کرده
    11

سلام
    دوستان من گفتم چون در ابتدا خیلی سوالات مختلف در برابر آدم قرار میگیره خیلی ها فقط به فروشنده اطمینان می کنن و خودشون دنبال جواب سوالات نمیرن! وگرنه من که می خوام یه sx10 بگیرم الآن نزدیک سه ماهه تو این فروم می چرخم و اطلاعات بسیار مفیدی درباره ی گارانتی های مختلف و شارژر و بیمه و... بدست آوردم اما خوب در مورد کارت شاید یکم کوتاهی کردم.
    ..........................

یه کارت SD یا SDHC چهار گیگ می خوام با حداقل سرعت خواندن 133x =20 MB/Sec و نوشتن 66x= 10 MB/Sec .
    سن دیسک یا لکسار باشد چه بهتر در غیر اینصورت ترنسند.
    حالا اگه میشه قیمت این کارت ها رو بفرمایید و اینکه دقیقا روی کارت چی نوشته(چون تا حالا کارت نخریدم!).

- کارت های ترنسند که با گارانتی مرآت هستن منظور همون گارانتی مادام العمر یا lifeTime هست؟ و آیا کارت های سن دیسک و لکسار گارانتی ندارند؟
    - دوربینی که کارت SD میخوره mini SD هم می خوره آخه یکی دوربین s5 داشت دیدم کارتش minisd هست درحالی که توی مشخصات دوربین mini sd ننوشته بود!

تشکر کرده
    11

کسی لطفی نمیکنه

صفحه 24 از 90 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 ... آخرینآخرین