صفحه 8 از 24 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 234
Like Tree272تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین فيلمي (آنالوگ)

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کلا هاسل رو ارزان نمی دهند هرچه قدر هم شات زده و داغون باشه بازم اسم هاسل رویش است. چیزی که هنوز کارکنه و فقط ازکارافتاده نباشه بادی خالی مشابه عکسی که شما گذاشتیدو هم رده هاش زیر 650 700 ندیدم وضعیت لنز هم که معلوم است
    ویرایش توسط mreza1001 : Tuesday 3 July 2012 در ساعت 00:11
    Kaveh Ghobadi، yaghoobi، beh_b7 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط homay نمایش پست ها
    درود
    کاملاً درسته!!
    من تنها تجربه عملیم برمیگرده به سالهای دور و یک تجربه آماتوری با Zenit !!

به خاطر رشتم و شغلم (گرافیک خوندم) مجبور شدم علی الحساب یه دونه دیجیتال بگیرم. 550D دارم.
    ولی علاقه اصلیم و عشقم آنالوگ بوده و هست. هدف خاصی رو دنبال می کنم که مدیوم فرمت لازمشه. در مرحله ی تحقیقات هستم.

در باب 35 م م ها ، دوربینی می خوام که اسلایدای بهتری رو ثبت کنه.
    در باب مدیوم فرمت ها ، اگه دوربین خوبی به قیمت مناسب (حدود 500 تا 600 برای بدنه) گیرم بیاد حرفی ندارم.منظورم مامیا یا هسلبلاد هستش.
    در غیر این صورت صبر تا سری 500 هسی!

پیشنهادات دوستان رو هم صمیمانه می شنوم.
    سپاس
    يكي از شيريني هاي دوربين هاي SLR اين بود كه با لنز ثابت و شرايط نوري و تنظيمات ديافراگم و سرعت مشترك فرقي بين كيفيت ثبت شده با يك SLR ارزون 3000 توماني با يك دوربين گرون 12000 تومني (قيمت ها مال 30 سال پيشه!) نبود چون سنسوري در كار نبود كه كيفيت كم و زياد داشته باشه و فرق دوربين هاي گران قيمت حرفه اي با ارزانتر ها در قابليت ها و امكانات آنها بود (دوربين هاي ارزان قيمت تر مثلا تقدم ديافراگم يا تقدم شاتر نداشتند يا مثلا امكان نصب موتور درايو نداشتند يا مثلا شاترشان طول عمر كمتري داشت يا امكان نصب فلاش خارجي با كابل رو نداشتند يا ....) و اگر شما با فيلم يكسان (مثلا كداك ASA 100) و لنز مشترك و تنظيمات يكسان عكاسي مي كرديد مثلا فرقي بين عكس خروجي يك Canon AT-1 با لنز 50 mm FD 1:1.4 و مثلا Canon F-1 با همان لنز نبود. يا مثلا نيكن EM با لنز مشترك با نيكن F-2 مي تونست خروجي مشابهي توليد كنه.

بنابر اين جواب شما براي تهيه اسلايد؛ خريد يك دوربين كاملا سالم و كم كاركرده و يك لنز مرغوبه. حالا اگه بتونيد از سري EOS پيدا كنيد مي تونيد از لنزهاي 550D خودتون (به غير از EFS ها) هم روش استفاده كنيد.

در مورد مديوم فرمت بايد بگم كه اينروزها پيدا كردن سالم و ارزونش تقريبا غير ممكنه.

پي نوشت: باز اين نوستالژي دوربين هاي قديمي رو در من زنده كرديد
    mreza1001، beh_b7، maziyarsh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    498

درود
    سپاس از راهنمایی بسیار خوبتون
    در مورد 35 م م اگر بخوام لنز های EF رو بگیرم اصولاً قیمتهای بالایی دارند!! (با توجه به اینکه دوربین کانن رو دارم عوض می کنم و به نیکون کوچ می کنم!) پس مقرون به صرفه نیست.
    نتیجتاً تصمیم به دوربین مکانیکی گرفته می شود!

حالا پیشنهاد شما چه مدلیه؟! خواشمندم! لطف بفرمائید در صورت ارائه مدل، قابلیت هاش رو هم بفرمائید.
    سپاس
    بدرود

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط homay نمایش پست ها
    درود
    سپاس از راهنمایی بسیار خوبتون
    در مورد 35 م م اگر بخوام لنز های EF رو بگیرم اصولاً قیمتهای بالایی دارند!! (با توجه به اینکه دوربین کانن رو دارم عوض می کنم و به نیکون کوچ می کنم!) پس مقرون به صرفه نیست.
    نتیجتاً تصمیم به دوربین مکانیکی گرفته می شود!

حالا پیشنهاد شما چه مدلیه؟! خواشمندم! لطف بفرمائید در صورت ارائه مدل، قابلیت هاش رو هم بفرمائید.
    سپاس
    بدرود
    توجه شما رو به پست 42 همين تاپيك جلب مي كنم.
    beh_b7 و homay تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

قیمت یک دوربین minolta x700 تمیز و سالم بدون لنز الان چقدر میتونه باشه ؟

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

سلام مردم!!!
    من يك دوربين eos 300x به همراه يك لنز sigma 28-135 f:3.8/5.6 macro جايي پيدا كرده‌ام كه فروشنده 180000 تومان قيمت داده.
    ميخواستم از اساتيد بپرسم كه اين دوربين و لنز با اين قيمت ارزش خريد دارند؟
    و اينكه آيا اين لنز كيفيت قابل قبولي دارد(در همه حالتها: وايد تا تله و ماكرو)؟
    آيا اين لنز را ميتوان روي دوربين هاي كراپدار dslr eos بست و كيفيتش در ديجيتال چگونه است؟
    اين هم عكس لنز مذكور(البته فكر كنم اين باشد)
    137_1.jpg

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام مردم!!!
    من يك دوربين eos 300x به همراه يك لنز sigma 28-135 f:3.8/5.6 macro جايي پيدا كرده‌ام كه فروشنده 180000 تومان قيمت داده.
    ميخواستم از اساتيد بپرسم كه اين دوربين و لنز با اين قيمت ارزش خريد دارند؟
    و اينكه آيا اين لنز كيفيت قابل قبولي دارد(در همه حالتها: وايد تا تله و ماكرو)؟
    آيا اين لنز را ميتوان روي دوربين هاي كراپدار dslr eos بست و كيفيتش در ديجيتال چگونه است؟
    اين هم عكس لنز مذكور(البته فكر كنم اين باشد)
    سلام

اگر هر دو (بدنه و لنز) سالم باشد با توجه به قيمت نزديك 2000 تومني دلار حتما مي ارزد. توجه داشته باشيد كه اين يك لنز فوق العاده نيست (به ويژه كه لنز سريعي نيست يعني ماگزيمم بازشدگي ديافراگمش كم است) ولي لنز Walk Around خيلي مناسبي است كه هم بازه ي خيلي خوبي روي فول فريم دارد و هم مود مكرو دارد كه البته 1:1 نيست 1:2 است ولي همين هم در يك لنز W.A. بسيار غنيمت است. روي ديجيتال هم مي توانيد ببنديد و اتفاقا روي بدنه هاي كراپدار احتمالا تصوير بهتري مي دهد چون اينجا يكي گفته لبه هاي تصويرش Soft است. البته روي بدنه هاي كراپدار كنن تبديل به لنز 45-216 مي شود.
    morteza khademy و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

واقعا ممنونم از پاسخگويي و راهنمايي شما
    چند سؤال:
    1- اگر بعدها بخواهم بدنه را بفروشم حداكثر چه قيمتي از من ميخرند؟
    2- در مدت يك هفته اي تست دوربين چگونه و در چه حالتهايي دوربين و لنز را بررسي كنم تا ازهمه لحاظ سالم باشند؟(من تابحال با دوربين slr كار نكرده ام اما طرز كاشان را تا حدودي ميدانم!)
    3- درآينده اگر dslr خريدم نياز است كه لنز كيت آنرا (55-18) بردارم؟(با توجه به لنز سيگمايي كه دارم)
    4- اگر نه آيا در محدوده وايد به مشكل خواهم خورد؟
    ببخشيد كه خيلي سؤالهاي ابتدايي را مطرح ميكنم! ناشي هستم ديگر چه مي‌شود كرد

پ.ن: راستي آيا براي كاربران مختلف تالار زمان انتظاز براي تأييد ارسالها متفاوت است يا اينكه همه اين مدت را منتظر مي‌مانند؟

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    واقعا ممنونم از پاسخگويي و راهنمايي شما
    چند سؤال:
    1- اگر بعدها بخواهم بدنه را بفروشم حداكثر چه قيمتي از من ميخرند؟
    2- در مدت يك هفته اي تست دوربين چگونه و در چه حالتهايي دوربين و لنز را بررسي كنم تا ازهمه لحاظ سالم باشند؟(من تابحال با دوربين slr كار نكرده ام اما طرز كاشان را تا حدودي ميدانم!)
    3- درآينده اگر dslr خريدم نياز است كه لنز كيت آنرا (55-18) بردارم؟(با توجه به لنز سيگمايي كه دارم)
    4- اگر نه آيا در محدوده وايد به مشكل خواهم خورد؟
    ببخشيد كه خيلي سؤالهاي ابتدايي را مطرح ميكنم! ناشي هستم ديگر چه مي‌شود كرد

پ.ن: راستي آيا براي كاربران مختلف تالار زمان انتظاز براي تأييد ارسالها متفاوت است يا اينكه همه اين مدت را منتظر مي‌مانند؟
    سلام

1- شما اصلا فرض كن هيچ. فرض كن 100.000 تومان.
    2- قبل از خريد و در حضور فروشنده و بدون فيلم دوربين را در يك يك سرعت هاي شاتر و به ويژه B تست كنيد (عكس بگيريد) و مطمئن شويد كار مي كند. لنز را هم از لحاظ عملكرد ديافراگم تست كنيد و مطمئن شويد كه ديافراگم باز و بسته مي شود. بعد از خريد در دوربين فيلم بگذاريد و در حالتهاي مختلف لنز و بدنه عكس بگيريد و ظاهر كنيد و مطمئن شويد كه عكسها مشكل فوكوس يا تاريكي يا روشنايي گوشه هايي از تصوير را ندارد (ليك نور).
    3- در مورد آينده در آينده تصميم بگيريد و اگر خيال داريد در آينده DSLR بخريد از همين الان بخريد و خرج مضاعف نكنيد. اگر مشكل بودجه است يك دوربين رده پايين دست دوم بخريد.

نياز به تاييد پستها فقط مختص 10 پست اول كاربران است.
    morteza khademy، i love nikon و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

سلام

اگر تصمیم به دوربین فیلمی شده است این هم مورد مناسبی است. هر چند از 300x پایین تر است ولی چون می دانیم دست کی بوده مطمین تر است:

http://forum.akkasee.com/f33/t17972.html
    M. Beyrami و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 8 از 24 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین