صفحه 10 از 24 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 234
Like Tree272تشکر

موضوع: راهنمایی براي خرید دوربین فيلمي (آنالوگ)

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mpch_elec نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اولا شرمنده به خاطر زنده کردن یک موضوع قدیمی
    من شدیدا علاقه مند به عکاسی هستم
    برای شروع به دلیل نداشتن پول به سمت دوربینهای آنالوگ یا همان فیلمی رفتم
    اما واقعا اطلاعاتی از این دوربین ها ندارم و ار اینکه در موقع خرید باید به چه نکاتی دقت کنم
    ممنون میشم برای بودجه من که حدود 150 هزار تومان است من و راهنمایی کنید.
    سلام
    به جمع ما خوش آمدید . (هرچند عضویتتون تقریباً یکساله ست)
    اولاً این موضوع قدیمی نیست و کاملاً هم زنده و پویاست اگر تاریخ پستهای قبلی رو نگاهی مینداختید متوجه میشدید که مال همین دو سه روز گذشته است .

در مورد دوربین فیلم ، دوتا موضوع هست :
    اول خرید خود دوربین که از 50-60 هزار تومن میتونید دوربین پیدا کنید(ساده‌ترین انتخاب میتونه زنیت باشه) تا چندصد هزار تومن و مثلاً با 100 یا 150 تومن و بشرط اینکه خوب بازار رو بگردید ، میتونید دوربین خوبی بخرید .

دوم در مورد متریال مورد استفاده است : فیلم . شما سه تا هزینه دارید یکی خرید فیلم ، یکی هزینه ظهور ، یکی هم هزینه چاپ یا حداقل اسکن فیلم .
    با توجه به تغییرات به‌شدت صعودی و ناامیدکننده بازار ارز ، هزینه خرید فیلم بالا رفته (فیلم ایفورد پن شده حدود 10 هزار تومن ) .
    اگر تاپیک ظهور رو خوب بخونید و بتونید ظهور رو خودتون انجام بدید ، هزینه ظهور کاهش پیدا میکنه به خرید تجهیزات مورد نیاز و داروهای ظهور و ثبوت و اگر بدید بیرون واستون انجام بدن ، که خب بابت هر حلقه سیاه و سفید حدود 2500 و فیلم رنگی حدود 1500 در لابراتورهای بزرگ تهران باید هزینه بدید)
    در مورد چاپ که هزینه ها مشخصه . اما اگر بخواید اسکن فیلمتون رو هم داشته باشید ، باید برای اسکن رزولوشن پایین ، هر حلقه 2000 تومن ، برای رزولوشن مدیوم ، هر فریم 300 تومن و برای رزولوشن بالا بابت هر فریم 2000 تومن پرداخت کنید ؛ یا اینکه یه اسکنر تخت خوب بخرید که بتونه فیلم هم اسکن کنه که از 100 تومن ممکنه پیدا کنید .
    خلاصه ، اینکه هزینه عکاسی فیلم ، اصلاً کم نیست .

البته جنبه مثبت قضیه اینه که اگر این عکاسی پرخرج رو شروع کنید ، احتمالاً در گرفتن عکس بسیار دقیق و وسواسی عمل خواهید کرد و این سبب میشه که بعد از یکی دو حلقه فیلم آزمایشی، بتونید عکسهای خوب بگیرید و اصولاً فیلمهاتون رو واسه عکس گرفتن از موضوعات معمولی حروم نکنید .

در مورد دوربین ، باید برید بازار رو خوب بگردید . نیکون و کنون عموماً قیمتشان و لنزهایشان گرانتر است . اما برند خوبی مثب پنتاکس هست که هم دوربینهای عالی دارد و هم اگر جوینده خوبی باشید میتونید به قیمت مناسب بعد ها لنزهای خوبی هم بگیرید اما عموماً یه لنز 50 روی دوربینهایش هست . بشخصه دوربین پنتاکس ME SUPER را پیشنهاد میدم . گمونم یه تر و تمیزش رو بتونید با 100 تومن گیر بیارید .
    مدل K1000 Pentax رو بخاطر سرعت پایین شاترش دوست ندارم هرچند دوربین خیلی خوبیه
    اگر احیاناً به فرض محال Pentax Super A دیدید هم بی هیچ تفکری بخریدش حتا اگر بیشتر از بودجه پیشبینی شده تون بود .

از دوربینهای مامیا هم غافل نشید . به قیمت خیلی خوب میتونید گیر بیارید .
    در این لینک میتونید یه لیستی از انواع و اقسام دوربینهای فیلمی از جمله مامیا رو گیر بیارید :
    باقی بقایتان
    ویرایش توسط ahmad.abaee : Tuesday 2 October 2012 در ساعت 10:54
    mreza1001، alonebaby، SIAMAK™ و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد mpch_elec آواتار ها
    تشکر کرده
    21

ممنون بابت راهنماییتون
    ینده خب اطلاعات کمی در این زمینه دارم
    مثلا هنگام خرید دوربین فقط باید ظاهرش رو چک کنم؟
    چون مثل دیجیتال نمیشه عملکردش رو چک کرد(بذارین به پای اطلاعات کم بنده)
    و این که فیلم هایی که گفتین نوع خاصی هستن و برای این دوربین ها باید از نوع خاصی از فیلم استفده کنیم؟
    ببخشید میدونم سوالهای واقعا ابتداییه
    اما من واقعا تجربه ای در زمینه انالوگ نداریم
    و تا به حال همون مقدار ناچیزی که از عکاسی بلدم رو با دوربین دیجیتال قرض گرفته از دوستان و یا شرمنده ام دوربین موبایل تجربه کردم!

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

ممنون بابت راهنماییتون
    و این که فیلم هایی که گفتین نوع خاصی هستن و برای این دوربین ها باید از نوع خاصی از فیلم استفده کنیم؟
    و تا به حال همون مقدار ناچیزی که از عکاسی بلدم رو با دوربین دیجیتال قرض گرفته از دوستان و یا شرمنده ام دوربین موبایل تجربه کردم!
    در مورد مواردی که باید چک بشه :
    اول از همه ظاهر دوربینه : تصادفی نباشه و صافکاری هم نشده باشه . البته دوربینهای نسل قدیمی (مثل همانهایی که بهتون لینک دادم) همه بدنه های قلزی بشدت محکمی دارن و به این راحتی‌ها ضربه نمیتونه بهشون آسیب بزنه،ولی خُب امان از دست این بشر دوپا !

بعد باید ویزورش رو چک کنید . که منشور درونش مشکلی نداشته باشه و همزمان میتونید لنز و فوکوس اسکرین رو هم چک کنید : سعی کنید با چرخوندن رینگ فوکوس ، روی جاهای مختلف دور یا نزدیکی فوکوس کنید : مطمئن بشید رینگ فوکوس به راحتی و درست در هر دو طرف چرخیده میشه و سیستم میکروپریسم فوکوس اسکرین (همون دایره وسط کادر که موقوع فوکوس فقط تصویر رو صاف و بدون شکستگی نشون میده) به درستی کار میکنه .

بعد دوربین رو باز کنید و ظاهر درونیش رو هم چک کنید . تر و تمیز بودن داخلش و بخصوص پرده شاتر . بعد شاتر رو کوک کنید و چندباری بچکونید در سرعتهای مختلف تا ببینید درست کار میکنه یا نه .

بعد هم لنز رو در بیارید و چک کنید که خط و خش یا شکستگی یا تگری نشده باشه . لنزهای خیلی قدیمی ، ممکنه در اثر فرسودگی یا سردی و گرمی کوتینگشون مخدوش بشه که یه خطوطی شبیه تارعنکبوت خیلی کوچیک روشون ایجاد میشه . عملکرد رینگ دیافراگم و خودش رو هم چک کنید.
    در همین حالت که لنز رو باز کردید ، میتونید باز شاتر رو کوک و خالی کنید تا عملکرد آینه رو هم بررسی کرده باشد . ظاهر فوکوس اسکرین رو هم چک کنید .

البته در بین فروشندگان ناصرخسرو ، هستند آدمهای با انصافی که دوربین خوب دست مشتری بدهند و اگر احیاناً مشکلی دارد خودشان بگویند .

شما با این عدم آشنایی که با دوربین های عکاسی داربن ، تنها نرین خرید بهتره و یکی که واردتره رو همراه خودتون ببرید یا اینکه از یه آشنایی کسی دوربین بخرید .

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

ممنون بابت راهنماییتون
    ضمن رعايت نكاتي كه آقاي عبايي فرمودند بهتره سينك شدن فلاش رو هم چك كنيد.يعني فلاش روي دوربين نصب كنيد درب پشتي دوربين رو باز كنيد.وروي سطح آينه يا شيشه فلاش بزنيد. موقع باز شده پرده شاتر بايد نور فلاش رو ببينيد.در ضمن لنز دوربينهاي قديمي به خاطر فرسوده شدن فنر ديافراگم معمولا روي ديافراگم 11و 16 درست عمل نمي كنند حتما چك كنيد.
    شاهین اکبری، ahmad.abaee و mpch_elec تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    21

سلام دوستان
    من تا به حال چندتایی دوربین پیدا کردم البته هنوز ناصرخسرو نرفتم!
    دوربین اول:Nikon F70 که تنها بدنه رو به بنده میفرشه و قیمت بدنه رو میگه 250
    دوربین دوم: Cannon eos 500 است که بدنه رو با یک لنز28-80 قیمت 80 میگفت و الان میگه 80 کمه و نمیصرفه!!!
    دوربین سوم: Vitacon V10 است با یک لنز 28 - 105 که گفته خودت قیمت بده!!!
    من از دوربین سوم هیچ اطلاعاتی در اینترنت پیدا نکردم! خودمم تا به حال نشنیده بودم Vitacon
    شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

سلام دوستان
    من تا به حال چندتایی دوربین پیدا کردم البته هنوز ناصرخسرو نرفتم!
    دوربین دوم: Cannon eos 500 است که بدنه رو با یک لنز28-80 قیمت 80 میگفت و الان میگه 80 کمه و نمیصرفه!!!
    من از دوربین سوم هیچ اطلاعاتی در اینترنت پیدا نکردم! خودمم تا به حال نشنیده بودم Vitacon
    شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
    سوميه مشكوكه. من كه جز وايد و تله كانورتور توي جستجوي گوگل چيزي از اين برند نديدم

تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    سوميه مشكوكه. من كه جز وايد و تله كانورتور توي جستجوي گوگل چيزي از اين برند نديدم
    C360_2012-10-02-19-57-24_org1.jpg
    اینم از عکس سومیه!
    aidin594 و danesh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

تشکر کرده
    21

این عکسو خودم گرفتم... البته عجله ای آخه ترسیدم اسمش یادم بره!

تشکر کرده
    21

اساتید محترم
    من منتظر دیدگاه های شما هستم
    دوربین سوم که متاسفانه هیچی ازش نتونستم پیدا کنم و تنها همون عکسیه که خودم گرفتم و براتون گذاشتم
    اما دو دوربین اول و مخصوصا نیکون گویی حرفهایی برای گفتن داره
    لطفا راهنمایی کنید هم در مورد کیفیت و کارکردشون
    و هم در مورد قیمت هایی که به بنده گفتن....
    ممنون از لطفتون

صفحه 10 از 24 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین