صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: گير كردن بين دو دوربين معروف!!!

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض گير كردن بين دو دوربين معروف!!!

ببخشيد كه هي سوال مي كنم ... اما آخر براي من روشن نشد كه 300D بهتره يا كنون دي 70؟
    در موردش مطلبي رو كه نوشته بوديد خوندم... اما يك مشكل دارم..
    آيا داشتن iso200 در كمترين حالت براي عكاسي از چهره در محيط آتليه براي من ايجاد مزاحمت نمي كند؟ لطفا كمكم كنيد چون واقعا گيج شدم ... من اين دوربين رو فقط براي استفاده در آتليه مي خواهم و به هيچ خاصيت ديگري نياز ندارم... لطفا يكي بگه من چيكار كنم؟؟؟ به خاطر همون حساسيته!!!!

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بر اساس اين مقايسه
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond70/page22.asp

يعني بين ايزو 200 دي 70 و ايزو 100 كنون
    بايد گفت كه در محيط آتليه و با حداقل ايزو اين دوربين ها
    دي 70 نميتواند با كنون در زمينه نويز كم در اين ايزو حداقل رقابت كند
    والسلام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

به نظر من 300D از همه نظر بهتره
    كاوه قرباني
    Canon EOS 40D + Canon Lens 17-85 mm + Canon EOS Digital Rebel (300D) + Canon Lens 18-55 + Canon Lens 100-300 mm
    Kaveh3727@gmail.com

كاربر آشنا حسام آواتار ها
    تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحيم
    سلام

اگه نگاه كلي به مشخصات 300 دي و دي 70 بندازيم دوربين نيكون رو بهتر ميبينيم ... اما اگه قرار باشه اينقدر پول بابت دي 70 بدم ديگه سراغ اين دوربين نميرم و 10 دي ميخرم ... تنها مقدار كمي تفاوت قيمت دارن ... شما هم كه نويز براتون در اولويت قرار داره ميتونين با خيال راحت رو اين دوربين حساب كنين ...
    البته اين رو هم بگم كه اگه قرار باشه حتما بين اون 2 دوربين يكي رو انتخاب كنم ... 300 دي رو انتخاب ميكنم ! اين كه ديگه گريه نداره ...

والسلام
    HeSSaM

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

متاسفانه با اينكه مدت زيادي نيست كه مهمون اين سايت و در خدمت دوستانم متوجه شدم كه خيلي از دوستان خيلي بيش از حد كانون كانون ميگويند٬‌من هم موافقم كانون عالي‌است ٬ اما به تعصب به خرج دادن شما نيازي ندارد و به نظرم تبليغ افراطي ضد تبليغ است. به نظر من براي هر پولي يه دوربين مناسب هست٬ و البته اين وسط سليقه و موجودي لنز هم شرطه.
    اگه قيمتا مثل آمريكا بود دوربيني مناسب تر از 300D وجود نداشت. ولي حالا كه D70 با اون لنز عالي و به قيمت زير يك و صد ارايه ميشه فكر ميكنم بشه روش فكر كرد. در جواب دوستان هم بگم 10D با يه لنز مشابه اين(دي هفتاد) بيش از يك و هشتصد در مياد كه قابل رقابت با D70 نيست. اصولا D70 بسيار دوربين انقلابي و مطلوبيه و توي استوديو هم فكر ميكنم اون جوري كه رنگ پوست رو رندر ميكنه (مثلD100 ) اونجا هم بي زقيب باشه ولي اينا كه ميگم به نظر من تفاوتا يه اپسيلونه و هر كدوم برتري خاص خودشونو دارن. نمايندگيا توي ايران رو هم در نظ بگيريد كه با اين حساب كانون يه مقدار خيلي كم ميچربه.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من اصولا نيكون D70 رو خيلي دوست دارم.... ولي گمان ميكنم ISO 200 توي آتليه اصلا جذاب نباشه!
    و در مورد سري گرانتر دوربينها... (D100,10D S2Pro,*ist D) من S2pro رو براي آتليه انتخاب كردم... و اصولا براي آتليه طراحي شده ... ولي تفاوت قيمت 10دي يا فوجي زياد ميشه با 300دي يا دي هفتاد... در هر حال موقع انتخاب دوربين قيمت لنزهاي هركدوم رو هم بررسي كنيد كه از چه لنزي ميخواهيد استفاده كنيد... كيفيت و قيمت لنزها چقدر است... در ضمن در مورد گارانتي نيكون هم در ايران داراي نمايندگي فعالي شده ... كه سايت نيكونگرش رو هم ميتونيد ببينيد...
    http://www.niko-negaresh.com/
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

تشکر کرده
    8560

همين نمايندگي جديد نيكون به اظهار خودشون دوربينهاي ديجيتال رو ميفرستن دوبي. البته تصوير ياد هم با اينكه توي سايت نيكون از يك مركز تعميرات ازش ياد ميشه فرق چنداني نداره چون اوناهم هزار تا نمايندگي (كاسيو و ...) دارند. البته اگر با روال تعمير و تست ها و تنضيمات و دستگاههاي لازم براي تعمير دوربين هاي ديجيتال آشنا باشيد ممكن است بشد اين نتيجه گيري را كرد كه نمايندگي كانون هم همين كار را ميكند لااقل براي عيوب پيچيده. حالا اگر كسي خبر درستي خلاف اين دارد بگويد تا ما مثل همه مسرور شويم و دل خوش كنيم كه لااقل يه نمايندگي قوي توي ايران داريم.

كاربر آشنا حسام آواتار ها
    تشکر کرده
    307

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام

دوربینی میخواهیم برای کار در آتلیه ... اگر "می خواهیم" به کیفیت کاری که ارائه میدهیم توجه اساسی داشته باشیم و مثل اکثر ایرانیها که به سود بیشتر فکر میکنند نه به کیفیت کاری که ارائه میدهند ، نباشیم ... باید لوازمی تهیه کنیم که جوابگو باشند ...
    موضع مورد بحث ما حول بدنه و لنز هستش ... اگه دی 70 رو انتخاب میکنیم باید همراه با لنزی باشد که جوابگوی کیفیت کار مورد نظرمان باشد ... از نظر من این لنز بدرد کارهای آتلیه نمیخورد ! و اگر بخواهیم یک لنز قابل قبول برای رسیدن به کیفیت مورد نظر در آتلیه انتخاب کنیم باید 1.5 میلیون حداقل برای دی 70 و لنز انتخابی کنار بگذاریم ...
    اگه 10 دی رو با یه لنز خیلی خوب برای آتلیه در نظر بگیریم حدود 2 میلیون باید کنار بگذاریم ...
    500 هزار تومان اختلاف قیمت – در این رنج قیمت - برای من که دوربین رو برای مصارف شخصی میخواهم تفاوت "زیاد" محسوب نمیشه و خیلی راحت با آن برخورد میکنم ... چه رسد به کسی که دوربین رو برای کار و حرفه اش میخواهد ...
    در ضمن مجبور نیستیم لوازم مورد نیازمون رو حتما از ایران خریداری کنیم ... استفاده از کارتهای اعتباری (برای مثال آریا کارت) یا اطرافیانی که لااقل سالی یک بار به خارج از ایران میروند ، برای همین مواقع هستش ...

والسلام
    HeSSaM

تشکر کرده
    8560

من فكر ميكنم لنز D70 براي آتليه اگه ايدهآل نباشه كاملا مناسبه. يه لنز تله فوتو كه از يه طرف ديستورشن كمي داشته باشه و از صرف ديگه پرسپكتيو رو اينقدر خراب نكنه كه سوژه تون بعدش رو از دست بده يه چيزي بين 105 و 135 در نظر گرفته ميشه كه در مورد D70 105 هست.
    حته بعضي ها 85 ميلي متر رو هم كافي ميدونن. اينم در نظر بگيريد كه حداقل فاصله فوكوس اين لنز اگه اشتباه نكنم 36 سانتيمتره كه ميشه باهاش هدشات هاي خيلي خوبي گرفت (البته نه از اين نزديكي!). اگه ميخواهيد نظرتون راجع به اين لنز مثبت تر بشه يه زنگ بزنيد فروشگاههاي كانون بينيد لنزها رو دو برابر قيمت ميدن يا نه (همون كاري كه من كردم). بعد ببينيد لنزي در اين رده رو چقدر ميدن. اينم در نظر بگيريد كه همين لنز با كيت 300 دلاره ولي قيمت تكيآش بيش از پانصد دلار.
    بابا اعضاي محترم انجمنُ٬ بياين يه نفرو بفرستيم از طرف همگي آمريكا هم نايب الزياره بشه٬ هم كم و كسري هامونو برامون بياره!

تشکر کرده
    8560

پیش فرض بالاخره اومد

يه خبر جالب اينكه نيكو نگرش بالاخره D70 رو آورد با قيمت يك و پنجاه ٬ تصويرياد هم همين روزا مياره حتي ارزونتر هم ميده (حول و حوش يك ميليون). البته تموم اين قيمتا با لنز هستند.
    حالا 300D هم همين قيمته. با در نظرگرفتن اختلاف قيمت اين دودوربين در دنيا (300 دلار اسمي ٬ و بيش از 400 دلار در حراجي ها). و با توجه به امكانات ٬ ظاهر و لنز D70 خريد بسيار غاقلانه ايست.
    البته اعتراف كنم٬ توي استوديو اگه مدتها به فيلم ايزو 100 عادت داشته‌ايد٬ سخت ميتونيد پارامترهاي مغزتون رو با شرايط جديد آپديت كنيد و همون نتايج مطبوع قبلي رو بگيريد مخصوصا اگه مثل من پارانوييد باشيد(بيچاره به فلاش مترتون). البته من هنوز D70 نگرفتم و دارم شرايط روبررسي ميكنم منتها براي بررسي خيلي دقيق ٬ با يه حلقه كوداك 120 ايزو 200 عكس گرفتم ببينم چند مرده حلاجم. البته اينم بگم كه به راحتي به شرايط جديد عادت خواهيد كرد (مخصوصا با ديجيتال كه امكان تكرار و براكتينگ را بسيار بيشتر خواهيد داشت). ولي باز هم يه مشكل هست . معمولا وقتي ديجيتال عكس ميگيريد اگه مثل من دوست داشته باشيد كه دوربين مديوم فورمت يا 35 ميليمتر خودتون رو هم كنارش آماده داشته باشيد تا اگه يه Pose خوب كار كرد و جواب داد براي پرينت پوستر سايز سريع چاقش كنيد و يه عكس هم با اون بگيريد٬ اين قضيه ايزو 200 ممكنه يه ذره مشكل ايجاد كنه چون مجبوريد يا ديافرگمتون رو يه استاپ بيشتر باز كنيد (منطقي تره ولي هميشه عملي نيست) يا جاي نوراتون رو عوض كنيد ( در اينصورت ممكنه درنهايت اون اكسپرشني كه دلتون رو برده بود ٬ از كف بره). در مورد استفاده از فيلتر ND هم خوش‌بين نيستم چون با اون منظره ياب بدي كه اين دوتا دوربين دارند و اون تاريكي استوديو براي كامپوز كردن عكستون مي‌بايست دست بدامن امداد هاي غيبي بشيد. البته اين قضيه شايد هيچ مشكلي نباشه و بايد عملي تست كرد و خيلي محتمله كه اين فيلتر ND بخوبي جوابگو باشه.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین