صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 98
Like Tree128تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید دوربین و لنز تا 2 میلیون تومان

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    خب دو نفر با دو نظر کاملا متفاوت مشاوره دادن من سردرگم تر شدم...
    به هرحال خیلی ممنونم از لطفتون
    در مورد سوپرزوم ها بین HS50 فوجی و X-s1 فوجی کدوم پیشنهاد میشه؟
    Fujifilm FinePix HS50 EXR
    رزولوشن بالا تر گرچه سنسور کوچکتری نسبت به Fujifilm X-S1 دارا اما تراکمش بالاتر،زوم 24 - 1000 میلیمتر-24X ، ال سی دی بهتر،باطری بهتر،سبکتر ،جدیدتر و..
    msms و mehrashkan تشکر می‌کنند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

خب دو نفر با دو نظر کاملا متفاوت مشاوره دادن من سردرگم تر شدم...
    به هرحال خیلی ممنونم از لطفتون
    در مورد سوپرزوم ها بین HS50 فوجی و X-s1 فوجی کدوم پیشنهاد میشه؟
    خب این بستگی به شما داره!
    اگر بخواهید عکاسی کنید اکثرا نظرشون بر این هست که به سمت دوربین های حرفه ای کوچ کنید اگر هم بخواهید عکس بگیرید در اینصورت یک دوربین لایک، همانطور که دوستمون گفتن کارتون راه می اندازه

از همه مهمتر اینه که بتونین تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید!
    اگر عکاسهایتان در حد عکسهای یادگاری و خانوادگی هست حتی میتونین دوربین کامپکت و کوچکتری رو هم انتخاب کنید، و در صورتیکه برای عکاسی وقت میگذارید و از آن لذت میبرید به سمت دوربین های لایک و حرفه ای بروید

همه هم از ابتدا حرفه ای نبودند که! علاقه مند شدند، امتحان کردند، تجربه کردند و شدند حرفه ای

لنزهای تله وسوسه انگیز هستند اما باید دید چهارچوب فعالیت در چه مورده
    شاید بهتر باشه خودم رو مثال بزنم!
    ناخواسته و از روی هوا و هوس یک لنز تله بلند خریداری کردم اما فعلا بجای لنز ماکرو داره انجام وظیفه میکنه و خواهد کرد!

نیکون(نایکون)
    آک D5100+18-55 حدود 2,000 هزار تومان
    آک D3100+18-55 حدود 1,600 هزار تومان
    کارکرده D3100+18-105 حدود 2,200 به بالا

کنون رو اطلاع ندارم
    ولی همین حدوده

با دوستان خط رو خط شدیم
    imsi، msms و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    Fujifilm FinePix HS50 EXR
    رزولوشن بالا تر گرچه سنسور کوچکتری نسبت به Fujifilm X-S1 دارا اما تراکمش بالاتر،زوم 24 - 1000 میلیمتر-24X ، ال سی دی بهتر،باطری بهتر،سبکتر ،جدیدتر و..
    متوجه منظورتون نشدم فرمودین تراکمش بالاتره ؟ یعنی چی؟ میشه واضح تر توضیح بدین؟
    و X-S1 با سنسور بزرگتر کیفیت بهتری از عکسها نمیده به نظرتون؟ مخصوصا نویز در شرایط عکاسی در محیط کم نور؟!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    خب این بستگی به شما داره!
    اگر بخواهید عکاسی کنید اکثرا نظرشون بر این هست که به سمت دوربین های حرفه ای کوچ کنید اگر هم بخواهید عکس بگیرید در اینصورت یک دوربین لایک، همانطور که دوستمون گفتن کارتون راه می اندازه

از همه مهمتر اینه که بتونین تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید!
    اگر عکاسهایتان در حد عکسهای یادگاری و خانوادگی هست حتی میتونین دوربین کامپکت و کوچکتری رو هم انتخاب کنید، و در صورتیکه برای عکاسی وقت میگذارید و از آن لذت میبرید به سمت دوربین های لایک و حرفه ای بروید

همه هم از ابتدا حرفه ای نبودند که! علاقه مند شدند، امتحان کردند، تجربه کردند و شدند حرفه ای

لنزهای تله وسوسه انگیز هستند اما باید دید چهارچوب فعالیت در چه مورده
    شاید بهتر باشه خودم رو مثال بزنم!
    ناخواسته و از روی هوا و هوس یک لنز تله بلند خریداری کردم اما فعلا بجای لنز ماکرو داره انجام وظیفه میکنه و خواهد کرد!

نیکون(نایکون)
    آک D5100+18-55 حدود 2,000 هزار تومان
    آک D3100+18-55 حدود 1,600 هزار تومان
    کارکرده D3100+18-105 حدود 2,200 به بالا

کنون رو اطلاع ندارم
    ولی همین حدوده

با دوستان خط رو خط شدیم
    مشکل اینجاست که من نمیدونم اگه از یک سوژه با نهایت زوم یه لنز 55-18 یا مثلا 105 و یا 135 عکس بگیرم چی میبینم؟!! یعنی تصویری از بزرگنمایی به دست اومده توی ذهنم نیست
    جایی هست که من بتونم ببینم وقتی یه عکس از یه سوژه در شرایط عادی میگیری و بعد از همون سوژه و با همون فاصله با لنز گفته شده عکس بگیری چه میزان بزرگنمایی رو میده؟ تا بتونم درک بهتری از بزرگنمایی حاصل شده از لنزهای 55 و 105 و... داشته باشم

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

جایی هست که من بتونم ببینم وقتی یه عکس از یه سوژه در شرایط عادی میگیری و بعد از همون سوژه و با همون فاصله با لنز گفته شده عکس بگیری چه میزان بزرگنمایی رو میده؟

Nikon Lens Simulator
    msms و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Neyshaburi نمایش پست ها
    شرمنده اگه زیادی سوال میپرسم
    این لینک خیلی مفید و عالی بود واقعا ممنونم
    فقط من از اون چهار گزینه سردرنمیارم dx format & fx format
    برای شبیه سازی مد نظرم نمیدونم کدومها رو تیک بزنم
    ؟!!؟

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

فرق بین DX و FX در سایز سنسور بدنه هاست.

Fx body sensor size = 36x24mm

Dx body sensor size = 24x16mm

به این لینک هم برید اطلاعات کامل موجودست.

برای سادگی کار، با توجه به مدل های پیشنهادی دوستان و قدرت خرید شما، در دوربین های نیکون، شما گزینه Dx را انتخاب کنید.

هر چند که با انتخاب بدنه و لنز هم می توانستید پیش بروید.

یک پیشنهاد :

البته بطور موازی با پیشنهاد های دوستان.

دوربین های Mirror-less سونی :

اندازه و جرم کمتر در مقایسه با DSLR ها و راحتی در جابجایی، سایز سنسور کراپ (23.5x15.6mm)، لنز های متنوع در مقایسه با Compact ها و SLR-like ها.

و تصاویری به مراتب با کیفیت تر و جذاب تر نسبت به Compact ها و SLR-Like ها.

در واقع گپ بین دوربین های SLR-Like و دوربین های سنسور کوچک SLR را پر کرده اند و در نوع خود بی نظیرند.

تفاوت چشم گیری که در تصاویر دوربین های SLR در مقایسه با دوربین های Compact و SLR-Like حس میشه بخاطر وجود سنسور بزرگتر و در نتیجه نویز کمتر (‌تراکم کمتر) می باشد. از این رو است که دوربین های SLR بدنه ای بزرگتر دارند ( البته همه اش سنسور نیست، تکنولوژی ساخت سنسور هم مهم است ). دوربین های Mirror-less که عمرشان به ۵ سال نمی رسد، با ثابت نگاه داشتن سایز سنسور کراپ ( که می توان تصاویر آن را با دوربین های کراپ SLR مقایسه کرد )، سعی در ساخت محصولی کوچکتر، کم جرم تر ولی در عین حال کارآمد و جذاب دارند. ( تکنولوژی بدون آینه )

برند های دیگری چون کانن و نیکون و المپیوس هم از این مدل دوربین ساخته اند. ولی به نظر من NEX-5N و مدل جدیدتر آن یعنی NEX-5R از بهترین ها و مقرون به صرفه ترین ها هستند. قیمت تازه ای در دست ندارم. ولی یادمه 5N با لنز ۱۸-۵۵ و یک لنز واید ۱۶ میلی متر و یک تبدیل برای لنز های آلفا در حدود ۱.۹۰۰.۰۰۰ تومان بود.

این پیشنهاد بیشتر نیاز به سرمایه گذاری آینده دارد. البته نه به اندازه دوربین های SLR. بخصوص برای تهیه لنز تله.

فقط میماند یک چیز و آن هم جهت آینده نگری. خوبی دوربین های SLR فروش خوب آنهاست. البته بستگی به نوع دوربین و روش نگهداری آن دارد.

ولی به قول یکی از فروشندگان پاساژ حافظ جمهوری، نکست! تا آخر عمرش بیخ ریش خودته.

اغراق نباشه. ولی بد فروشه یه مقدار.

موفق باشید.

اساتید بزرگ بنده رو بخاطر اطلاعات آماتوری ای که در بالا ارائه کردم عفو کنید.
    هر چند که دانش بنده اندکی بیش از اینها نیست، ولی لازم دانستم مقداری فیتیله رو پایین بکشم و به یکباره دوست خوبم را با انبوهی از اطلاعات به رگبار نبندم تا بتوانم به سادگی ایشان را راهنمایی کنم.
    اگر ایرادی بود حتما تذکر دهید تا لحاظ شود.
    ویرایش توسط eureka204 : Wednesday 20 February 2013 در ساعت 08:03 دلیل: افزودن عکس جهت راهنمایی بهتر
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

ممنون از شما
    اما متاسفانه من نمیتونم با این سری دوربینها (بدون آینه مثل NEX ) ارتباط برقرار کنم؛ راحتتر بگم به دلم ننشست باهاش حال نمیکنم
    من موندم که چکار کنم
    بین slr (مثلا یه D5100 ) و سوپرزوم (مثلا X-S1 یا HS50 ) همچنان دو دل هستم

اگه بخوام d5100 بگیرم باید حالا حالاها قید تله رو بزنم بخاطر بودجم... از طرفیم میترسم از دست دادن سوژه های دور این دوربین رو از چشمم بندازه (تازه اگه بعدها هم بخوام تله بگیرم هیچوقت نمیتونم بیشتر از یه لنز 200 داشته باشم پس هیچوقت به زوم یه دوربین سوپرزوم نمیرسم) و یه نگرانیه دیگم هم اینه که میترسم کار با دوربینای slr سخت باشه چون تا بحال باهاشون تجربه عکاسی نداشتم و میترسم تنوع تنظیمات برای هر عکسی گیجم کنه (اصطلاحا دنگ وفنگش زیاد باشه) و احساس میکنم کار با سوپرزومها آسونتره (قبل تجربش کردم)
    تصوراتم تا چه حد درسته؟ اگه اشتباهه که میرم یه D5100 میگیرم 55-18 تا بعدها که بتونم یه لنز تله بهش اضافه کنم اما اگه نگرانیم درسته بهم بگید که من بمونم و سوپرزوم!
    ممنون از توجه و لطف شما دوستان....

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

ممنون از شما
    اما متاسفانه من نمیتونم با این سری دوربینها (بدون آینه مثل NEX ) ارتباط برقرار کنم؛ راحتتر بگم به دلم ننشست باهاش حال نمیکنم
    من موندم که چکار کنم
    بین slr (مثلا یه D5100 یا شایدم یه Sony SLT-A37 ) و سوپرزوم (مثلا X-S1 یا HS50 ) همچنان دو دل هستم

اگه بخوام d5100 بگیرم باید حالا حالاها قید تله رو بزنم بخاطر بودجم... از طرفیم میترسم از دست دادن سوژه های دور این دوربین رو از چشمم بندازه (تازه اگه بعدها هم بخوام تله بگیرم هیچوقت نمیتونم بیشتر از یه لنز 200 داشته باشم پس هیچوقت به زوم یه دوربین سوپرزوم نمیرسم) و یه نگرانیه دیگم هم اینه که میترسم کار با دوربینای slr سخت باشه چون تا بحال باهاشون تجربه عکاسی نداشتم و میترسم تنوع تنظیمات برای هر عکسی گیجم کنه (اصطلاحا دنگ وفنگش زیاد باشه) و احساس میکنم کار با سوپرزومها آسونتره (قبل تجربش کردم)
    تصوراتم تا چه حد درسته؟ اگه اشتباهه که میرم یه D5100 میگیرم 55-18 تا بعدها که بتونم یه لنز تله بهش اضافه کنم (یا اگه به نظرتون Sony A37 سرتره اونو بگیرم بجای D5100 ) اما اگه نگرانیم درسته بهم بگید که من بمونم و سوپرزوم!
    ممنون از توجه و لطف شما دوستان....
    دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
    قیمتها داره بالا میره عید نزدیکه و منم میخوام سریعتر تصمیم بگیرم به کمکتون نیاز دارم
    (ضمنا متن نقل قول شده ی خودم ویرایش شد)
    كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید
    قیمتها داره بالا میره عید نزدیکه و منم میخوام سریعتر تصمیم بگیرم به کمکتون نیاز دارم
    (ضمنا متن نقل قول شده ی خودم ویرایش شد)
    در هر کاری با تمرین و پشتکار حتما موفق خواهید شد!
    دوست عزیز با خرید یک سوپر زوم شما هر نوع عکسی که میخواهید را ثبت خواهید کرد (در پستهای قبلی به تنوع عکاسیتون اشاره کردید)
    مشق عکاسی میکنید،پولاتونم برای خرید slr ذخیره میکنید و...
    اما با خرید بدنه slr و نهایتا یک لنز 55-18 آیا میتونید عکسهای دلخواهتون را بگیرید...کی میتونید لنز دلخواهتون بخرید؟در این مدتی که لنز مناسب ندارید چه خاطرات یا سوژه ها و... را از دست خواهید داد...
    اگر بودجه خرید لنز دیگه ای را داشتید حداقل مثلا 200- 18 یا 105-18 نیکون حتما slr بخرید...
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین