صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 98
Like Tree128تشکر

موضوع: راهنمایی برای خرید دوربین و لنز تا 2 میلیون تومان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    در هر کاری با تمرین و پشتکار حتما موفق خواهید شد!
    دوست عزیز با خرید یک سوپر زوم شما هر نوع عکسی که میخواهید را ثبت خواهید کرد (در پستهای قبلی به تنوع عکاسیتون اشاره کردید)
    مشق عکاسی میکنید،پولاتونم برای خرید slr ذخیره میکنید و...
    اما با خرید بدنه slr و نهایتا یک لنز 55-18 آیا میتونید عکسهای دلخواهتون را بگیرید...کی میتونید لنز دلخواهتون بخرید؟در این مدتی که لنز مناسب ندارید چه خاطرات یا سوژه ها و... را از دست خواهید داد...
    اگر بودجه خرید لنز دیگه ای را داشتید حداقل مثلا 200- 18 یا 105-18 نیکون حتما slr بخرید...
    بله حق با شماست
    نظرم با شما یکیه

عذر میخوام کسی قیمتی از لنز 200-18 داره برای نیکون D5100 ? از کجا میتونم قیمتشو بگیرم؟ من تهران نیستم اگه دوستان یه منبعی برای قیمت روز اعلام کنند شماره ایی بدن یا اینکه زحمت بکشن خودشون یه قیمت بدن که بدونم این لنز حدودا چه قیمته خیلی عالی میشه

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi Sadri نمایش پست ها
    در هر کاری با تمرین و پشتکار حتما موفق خواهید شد!
    دوست عزیز با خرید یک سوپر زوم شما هر نوع عکسی که میخواهید را ثبت خواهید کرد (در پستهای قبلی به تنوع عکاسیتون اشاره کردید)
    مشق عکاسی میکنید،پولاتونم برای خرید slr ذخیره میکنید و...
    اما با خرید بدنه slr و نهایتا یک لنز 55-18 آیا میتونید عکسهای دلخواهتون را بگیرید...کی میتونید لنز دلخواهتون بخرید؟در این مدتی که لنز مناسب ندارید چه خاطرات یا سوژه ها و... را از دست خواهید داد...
    اگر بودجه خرید لنز دیگه ای را داشتید حداقل مثلا 200- 18 یا 105-18 نیکون حتما slr بخرید...
    سلام
    جسارتاً به عنوان کسی که هم با کامپکت و سوپرزوم عکاسی کرده و هم با SLR کاملاً با نظر شما محالفم. سوپر زوم فقط برای کسانی که به تله بسیار بلند نیاز دارند (مثلاً برای عکاسی از پرندگان) می تواند دوربین مفیدی باشد در غیر این صورت نه تنها با SLR و کیت 18-55 می توان عکس های به مراتب (خیلی به مراتب!) بهتری از سوپرزوم گرفت (نمونه های بسیار در همین سایت موجود است) بلکه کیفیت عکس های کامپکت های خوبی مثل G15 و G12 نیز بسیار بهتر از سوپرزوم هاست.
    اصلاً تجربه عکاسی با SLR حتی با 18-55 قابل مقایسه با بهترین کامپکت ها و سوپرزوم ها نیست. جدا از کیفیت بسیار بالاتر تصویر، نویز بسیار کمتر در محیط های کم نور و ایزو های بالا و داینامیک رنج بالاتر دوربین های DSLR نسبت به کامپکت ها و سوپرزوم ها، مهمترین و لذت بخش ترین عاملی که در DSLR ها در اختیار شماست کنترل عمق میدان است که در کامپکت ها و خصوصاً سوپرزوم ها به دلیل کوچک بودن سنسور کنترل چندانی روی عمق میدان ندارید.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Thursday 21 February 2013 در ساعت 01:25
    yaghoobi، Mehrdad-PL، masoudrejae و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    جسارتاً به عنوان کسی که هم با کامپکت و سوپرزوم عکاسی کرده و هم با SLR کاملاً با نظر شما محالفم. سوپر زوم فقط برای کسانی که به تله بسیار بلند نیاز دارند (مثلاً برای عکاسی از پرندگان) می تواند دوربین مفیدی باشد در غیر این صورت نه تنها با SLR و کیت 18-55 می توان عکس های به مراتب (خیلی به مراتب!) بهتری از سوپرزوم گرفت (نمونه های بسیار در همین سایت موجود است) بلکه کیفیت عکس های کامپکت های خوبی مثل G15 و G12 نیز بسیار بهتر از سوپرزوم هاست.
    اصلاً تجربه عکاسی با SLR حتی با 18-55 قابل مقایسه با بهترین کامپکت ها و سوپرزوم ها نیست. جدا از کیفیت بسیار بالاتر تصویر، نویز بسیار کمتر در محیط های کم نور و ایزو های بالا و داینامیک رنج بالاتر دوربین های DSLR نسبت به کامپکت ها و سوپرزوم ها، مهمترین و لذت بخش ترین عاملی که در DSLR ها در اختیار شماست کنترل عمق میدان است که در کامپکت ها و خصوصاً سوپرزوم ها به دلیل کوچک بودن سنسور کنترل چندانی روی عمق میدان ندارید.
    ارادتمند
    جناب چگینی ممنون از راهنماییتون
    بین D5100 و Sony A37
    کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ در نظر بگیرید به عنوان اولین تجربه کار با SLR هست و من نمیخوام خودمو زیاد درگیر کنم و زیاد از علم و فن عکاسی سردرنمیارم و دنبال یه عکاسی راحت و بیزحمت هستم نه اینکه کلی تنظیمات و... باشه که ندونم چه موقع و برای چه سوژه ایی باید چه استفاده ایی از دوربین کنم

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    جناب چگینی ممنون از راهنماییتون
    بین D5100 و Sony A37
    کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ در نظر بگیرید به عنوان اولین تجربه کار با SLR هست و من نمیخوام خودمو زیاد درگیر کنم و زیاد از علم و فن عکاسی سردرنمیارم و دنبال یه عکاسی راحت و بیزحمت هستم نه اینکه کلی تنظیمات و... باشه که ندونم چه موقع و برای چه سوژه ایی باید چه استفاده ایی از دوربین کنم
    سلام
    من بین دو دوربینی که نام بردید D5100 را توصیه می کنم. لنز و تجهیزات جانبی برای نیکون بسیار متنوع تر و در دسترس تر از سونی است.
    با اندکی مطالعه و کمی گشت و گذار در همین سایت می توانید اصول اولیه عکاسی را بیاموزید و از عکاسی لذت ببرید.
    ارادتمند.
    yaghoobi، imsi و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

سلام
    من بین دو دوربینی که نام بردید D5100 را توصیه می کنم. لنز و تجهیزات جانبی برای نیکون بسیار متنوع تر و در دسترس تر از سونی است.
    با اندکی مطالعه و کمی گشت و گذار در همین سایت می توانید اصول اولیه عکاسی را بیاموزید و از عکاسی لذت ببرید.
    ارادتمند.
    سلام بزرگوار
    متاسفانه شما احساس میکنید من علاقه شدیدی به عکاسی دارم یا اینکه اونقدر وقت دارم که به دنبال آموزش این هنر برم
    اما اینطور نیست
    من فقط یه دوربین با کیفیت میخوام و اگه مثلا یه D5100 با لنز 105-18 داشته باشم مطمئن باشید تا آخرعمر به فکر اضافه کردن به تجهیزات یا خرید لنز دیگه ایی نمیفتم
    برای همین، تنوع لنزهای موجود برای من فاکتور خیلی مهمی نیست
    یا مثلا خیلی از دوستان علاقمند یا عکاس ، عکسهای پانوراماشون رو با نرم افزار تهیه میکنن اما من ترجیح میدم این کارو با خود دوربین انجام بدم چون به نظرم راحتتره و کمتر وقت میگیره و دردسر خاصی هم نداره شاید کیفیت در این حالت افت کنه اما اونقدر فکر نمیکنم باشه چون قرار نیست عکس من در مسابقه یا نمایشگاهی قرار بگیره! نهایتش دیوار اتاقمه! متوجه منظورم هستید؟ من همین که یه لنز در حد 105 یا دیگه نهایتا 200 گیرم بیاد دیگه هیچوقت فکر اضافه کردن تجهیزات نیستم
    بیشتر برای من تامین تله و سرعت عمل فوکوس و نویز کم و داشتن قابلیتهایی مثل همین پانوراما و تعدد مناطق فوکوس در SLR و در سوپرزوم ها نیز نویز کم در شرایط کم نور و سرعت عمل فوکوس و فوکوس دستی و حداقل سرعت شاتر 30ثانیه فاکتورهای انتخاب هستن
    ممنون از توجهتون
    در عالی بودن D5100 شکی نیست و در بهتر بودن SLR ها نسبت به سوپرزومها هم همچنین اما مسئله اینه که کدوم با نیازهای من همخوانی داره و برای جوابگویی به من مناسبتره و کفایت میکنه
    اگر لطف کنید و با توجه به این موارد راهنمایی کنید ممنون میشم

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrashkan نمایش پست ها
    سلام بزرگوار
    متاسفانه شما احساس میکنید من علاقه شدیدی به عکاسی دارم یا اینکه اونقدر وقت دارم که به دنبال آموزش این هنر برم
    اما اینطور نیست
    من فقط یه دوربین با کیفیت میخوام و اگه مثلا یه D5100 با لنز 105-18 داشته باشم مطمئن باشید تا آخرعمر به فکر اضافه کردن به تجهیزات یا خرید لنز دیگه ایی نمیفتم
    برای همین، تنوع لنزهای موجود برای من فاکتور خیلی مهمی نیست
    یا مثلا خیلی از دوستان علاقمند یا عکاس ، عکسهای پانوراماشون رو با نرم افزار تهیه میکنن اما من ترجیح میدم این کارو با خود دوربین انجام بدم چون به نظرم راحتتره و کمتر وقت میگیره و دردسر خاصی هم نداره شاید کیفیت در این حالت افت کنه اما اونقدر فکر نمیکنم باشه چون قرار نیست عکس من در مسابقه یا نمایشگاهی قرار بگیره! نهایتش دیوار اتاقمه! متوجه منظورم هستید؟ من همین که یه لنز در حد 105 یا دیگه نهایتا 200 گیرم بیاد دیگه هیچوقت فکر اضافه کردن تجهیزات نیستم
    بیشتر برای من تامین تله و سرعت عمل فوکوس و نویز کم و داشتن قابلیتهایی مثل همین پانوراما و تعدد مناطق فوکوس در SLR و در سوپرزوم ها نیز نویز کم در شرایط کم نور و سرعت عمل فوکوس و فوکوس دستی و حداقل سرعت شاتر 30ثانیه فاکتورهای انتخاب هستن
    ممنون از توجهتون
    در عالی بودن D5100 شکی نیست و در بهتر بودن SLR ها نسبت به سوپرزومها هم همچنین اما مسئله اینه که کدوم با نیازهای من همخوانی داره و برای جوابگویی به من مناسبتره و کفایت میکنه
    اگر لطف کنید و با توجه به این موارد راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام
    با توجه به عدم علاقه شما به میرورلسهائی نظیر سری Nex سونی، به نظرم دوربین کامپکت G1x کانن که سنسور بزرگ و کیفیت تصویر خوب در کنار کوچک بودن بدنه و سادگی عملکرد و عدم نیاز به تعویض لنز می تواند انتخاب خیلی خوبی برای شما باشد. از طرفی Nikon D5100 با یک لنز 18-105 یا Canon 600D با لنز 18-135 هم می تواند تمام نیازهای شما را تامین کند.
    ارادتمند
    yaghoobi، imsi و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mahdi Sadri آواتار ها
    تشکر کرده
    350

سلام
    ارادتمند
    سلام
    دوست عزیز من کاملا با نوشته شما موافقم...اما اینطور که شما نوشتید همه باید slr بخرند،چون کیفیت بهتر و...دارد،اما آیا slr به کار همه میاد...؟
    آیا شما پستهای قبلی این دوستمون را خواندید...؟
    در هیچ کجای نوشته های این آقا مواردی که شما گفتید بیان نشده.از طرفی اگر بگوییم،نگفتنش دلیل نادیده گرفتنش نیست،باید بگویم که با توجه به نیاز ایشان،موجودی مالی و تاکید زیاد بر لنز (زوم) و عدم توانایی مالی خرید لنز مناسب در آینده نزدیک آیا سوپر زوم جوابگوی نیاز ایشان نیست ،لنز 55-18 و بدنه slr چقدر از عکاسیشو پوشش میده...
    کل تاکید ایشان لنز،لنز زوم
    نقل قول:
    من فقط نگرانم اختلاف زوم بین (سوپرزوم) و (DSLR با لنزهایی که گفتین) خیلی زیاد باشه و کیفیت بالای DSLR ها نتونه برای من جایگزین این ضعف در زوم بشه
    و
    پست 54
    در ضمن من در انتهای پست قبلیم نوشتم که:
    البته کنون یا نیکون بودنش اهمیت نداره،هر کدام را که میپسندند
    که متاسفانه شرایط خرید برای این دوستمون با توجه به اظهارات خودشون فعلا امکان پذیر نیست...(پول،پول،پول....)
    imsi، msms و mehrashkan تشکر می‌کنند.
    ای روزگار
    با ما شدی ناسازگار!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

سلام
    با توجه به عدم علاقه شما به میرورلسهائی نظیر سری Nex سونی، به نظرم دوربین کامپکت G1x کانن که سنسور بزرگ و کیفیت تصویر خوب در کنار کوچک بودن بدنه و سادگی عملکرد و عدم نیاز به تعویض لنز می تواند انتخاب خیلی خوبی برای شما باشد. از طرفی Nikon D5100 با یک لنز 18-105 یا Canon 600D با لنز 18-135 هم می تواند تمام نیازهای شما را تامین کند.
    ارادتمند
    جناب چگینی
    با احترام به شما تصور میکنم که حق با دوستمون "آقای صدری" باشه
    جناب صدری اگه من بدونم که قیمت D5100 با لنز 105-18 یا 200-18 چقدر میشه خیلی عالیه و بهتر میتونم تصمیم بگیرم
    متاسفانه تو شهرمون نیست که قیمت بگیرم اگه کسی از دوستان بتونه یه قیمت بهم بده ممنون میشم یا اینکه فقط قیمت لنز 200-18 رو بفرمایید
    شاید اینجا جای درستی برای مطرح کردن این درخواست نباشه اما به بزرگواریتون ببخشید

تشکر کرده
    20782

سلام
    بنده نگفتم همه باید SLR بخرند فقط گفتم سوپرزوم برای کسی که مثلاً عکاسی پرندگان می کند و به زوم بسیار بالا نیاز دارد مناسب است و "کیفیت عکس" مناسب ندارد. اگر کیفیت تصویر برایتان مهم است و SLR نمی خواهید G1X یا G15 بخرید. من تجربه عکاسی با سوپرزوم و DSLR را دارم و اگر کیفیت تصویر دغدغه شما باشد سوپرزوم ها نا امیدتان می کنند.
    imsi و mehrashkan تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    117

سلام
    بنده نگفتم همه باید SLR بخرند فقط گفتم سوپرزوم برای کسی که مثلاً عکاسی پرندگان می کند و به زوم بسیار بالا نیاز دارد مناسب است و "کیفیت عکس" مناسب ندارد. اگر کیفیت تصویر برایتان مهم است و SLR نمی خواهید G1X یا G15 بخرید. من تجربه عکاسی با سوپرزوم و DSLR را دارم و اگر کیفیت تصویر دغدغه شما باشد سوپرزوم ها نا امیدتان می کنند.
    گویا این بحث همچنان ادامه داره
    لطف کنید لااقل به من بگید کجا باید بپرسم از کی بپرسم کجا درخواستم رو مطرح کنم؟؟؟؟
    الان چند روزه قیمت D5100+18-105 و یا قیمت لنز 200-18 رو میخوام
    کسی قیمت داره لطفا بگه اگه ندارین هم بگید کجا سوالمو مطرح کنم یا یه شماره بدین از اونجا بپرسم.... من تهران نیستم

صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین