صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 44
Like Tree228تشکر

موضوع: Nikon D7100 یا Canon 7D یا صبر برای canon 70D

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط 47amir نمایش پست ها
    ایشون میگن تا 6 تومن!!! پس دیگه ما نمیتونیم 6D و یا D600 رو معرفی کنیم !!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    سلام.
    با دوربین خودم تا 6 م هم مبلقیه که براش در نظر گرفتم.
    قیمت اینترنتی 6D امروز حدود 5.5 تا 5.6 هست پس چرا نمیتونیم 6D رو پیشنهاد بدیم ؟
    yaghoobi، lamagra، 47amir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

هیچ وقت عکسامو ویرایش نمیکنم مگر در شرایطی خاص و موضوعی متفاوت که بازم بیشتر کار رو با دوربین انجام میدم. از نظر من عکس زمانی زیباست که بدون ویرایش جذاب و حیرت انگیز باشه.
    6D رو نمیتونم بگیرم به دلیل این که سرعت شاترش نصف دوربین خودمه و تنها امتیازش نسبت به 70D فول فریم بودنشه و نکته اینجاس که فلاش اینترنالم نداره.هرچند که اکسترنال خودم دارم اما خیلی وقتا که با کم بود شارژ فلاش مواجه میشم فلاش دوربین کمک بزرگیه برام پس کلا 6D هرچقدر عالی از نظر من کاربردی نیست.
    با توجه به خصوصیاتی که 70D داره انتخابمو کردم اما هنوزم مشتاقم تا یه گزینه ی بهتر بهم پیشنهاد بدین که شگفت زدم کنه که بعید میدونم تو این رنج قیمت سرتر از 70D وجود داشته باشه.
    از کمک هایه شما سپاسگذارم . ممنون از این که وقت میذارید و جواب بنده ی حقیر رو میدید.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

هیچ وقت عکسامو ویرایش نمیکنم مگر در شرایطی خاص و موضوعی متفاوت که بازم بیشتر کار رو با دوربین انجام میدم. از نظر من عکس زمانی زیباست که بدون ویرایش جذاب و حیرت انگیز باشه.
    6D رو نمیتونم بگیرم به دلیل این که سرعت شاترش نصف دوربین خودمه و تنها امتیازش نسبت به 70D فول فریم بودنشه و نکته اینجاس که فلاش اینترنالم نداره.هرچند که اکسترنال خودم دارم اما خیلی وقتا که با کم بود شارژ فلاش مواجه میشم فلاش دوربین کمک بزرگیه برام پس کلا 6D هرچقدر عالی از نظر من کاربردی نیست.
    با توجه به خصوصیاتی که 70D داره انتخابمو کردم اما هنوزم مشتاقم تا یه گزینه ی بهتر بهم پیشنهاد بدین که شگفت زدم کنه که بعید میدونم تو این رنج قیمت سرتر از 70D وجود داشته باشه.
    از کمک هایه شما سپاسگذارم . ممنون از این که وقت میذارید و جواب بنده ی حقیر رو میدید.
    عکس JPG هم ویرایش شده است فقط به جای اینکه شما با دقت و سلیقه خودتان ویرایشش کرده باشید، دوربین با پیش فرض های خودش عکس را ویرایش کرده است. تفاوت زیادی که می گوئید بین کیفیت رنگ عکس های در دوربین های کانن و نیکون دیده اید عمدتاً به خاطر همین است.
    ویرایش بخش مهمی از فرایند تولید عکس است و مختص عکسهای دیجیتال هم نیست و در زمان عکاسی فیلمی هم وجود داشته است. به قول یکی از دوستان فروم، خریدن DSLR و عکاسی JPG ظلم به دوربین است!
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 12 July 2013 در ساعت 18:56
    farhad44، Mehrdad-PL، fereshteeslahi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ميلادعزيز شمابادوربين چه كاري ميكنيدكه به سرعت بالا نيازه تااون حدكه 6D كافي نيست؟ ودرعين حال ويرايش هم نخواد؟ اصلا شما برتري هاي 70D نسبت به 6D كه مناسب براي كارتون هست روميشه بشماريد؟!! اگه بگيد چه عكاسي ميكنيد باتوجه به اين گفته هاتون خيلي كار رو راحت ميكنيد؟
    بعداينكه درمورد فلاش وكمبود شارژ از اون حرفا زديدها!! كاري كه با فلاش اكسترنال ميكنيد خيلي كم پيش ميادبا فلاش دوربين جايگزين شه! بعداينكه اصلا كمبود شارژيعني چي!؟ اونكه با باتري كارميكنه !!! منظورتون نكنه شارژدوربينه؟!
    بگذريم .. اگه براي شما وشرايتطون70D بهتراز 6D هستش ، اقانگرديد، بهتراز 70D پيدا نخواهيدكرد.
    من كه گيج شدم
    مويدباشيد...
    Bijan.DSLR، aminskate و milad.nikzad تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    ميلادعزيز شمابادوربين چه كاري ميكنيدكه به سرعت بالا نيازه تااون حدكه 6D كافي نيست؟ ودرعين حال ويرايش هم نخواد؟ اصلا شما برتري هاي 70D نسبت به 6D كه مناسب براي كارتون هست روميشه بشماريد؟!! اگه بگيد چه عكاسي ميكنيد باتوجه به اين گفته هاتون خيلي كار رو راحت ميكنيد؟
    بعداينكه درمورد فلاش وكمبود شارژ از اون حرفا زديدها!! كاري كه با فلاش اكسترنال ميكنيد خيلي كم پيش ميادبا فلاش دوربين جايگزين شه! بعداينكه اصلا كمبود شارژيعني چي!؟ اونكه با باتري كارميكنه !!! منظورتون نكنه شارژدوربينه؟!
    بگذريم .. اگه براي شما وشرايتطون70D بهتراز 6D هستش ، اقانگرديد، بهتراز 70D پيدا نخواهيدكرد.
    من كه گيج شدم
    مويدباشيد...
    چون از مقوله ی فیریز آب زیاد استفاده میکنم سرعت مهمه.
    عکاسیه خبری میکنم و در کنارش مادلینگو مباحث دیگه برای ارائه تو نمایشگاه ها
    حرف شما درست اکسترنال خیلی سطح کاریش بالاتر از اینترناله اما به دلیل اندکی حواس پرتیه بنده معمولا باتریایه فلاشمو شارژ نمیکنم و این امر باعث میشه که به ناچار با فلاش اینترنال اندکی شرایطو بهبود ببخشم که اگر نباشه مجورم حواسمو جم کنم که نمیتونم بازم.
    چرخش ال سی دی در مبحث فیلم برداری خیلی کمکم میکنه از وقتی پا تو این کار گذاشتم همه اقوام ازدواجشون گرفته و تقریبا ماهی یه عروسی هست
    با همه ی این تفاسیر فکر نمیکنم انتخاب دیگه ای داشته باشم هر چند که 6D رو خیلی بهتر میدونم و دلم میخواد داشته باشمش کاربردی نیست برام
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

پیش فرض 70D

در هر صورتی 70D رو بهتون پیشنهاد میدم ...

اول : اینکه کنونی بودید(منظورم اینه که کاربر کنون بودید) و بالاخره هر چی هم که باشه با ابزارالات کنون قطعا راحت ترید...

دوم : به دلیل داشتن لنز های گرون قیمت در این برند بهتره به نیکون کوچ نکنید ...

سوم: با توجه به نیاز و کار شما 70D براتون مناسبه....

چهارم : قطعا شما بسته به نیاز و کارتون 70D رو پسندیدید و پس سعی نکنید خودتون رو گول بزنید و یا اینکه به زور نظرتون رو به دلیل تاخیر در ورود 70D تغییر بدید .... تجربه به من ثابت کرده که اگر یک چیزی دلمون رو ربود تا بدستش نیاریم نمیتونیم ازش دل بکنیم حتی اگر دوربین دیگری هم بخرید نمیتونید اون رو فراموش کنید.....

فعلا با همین دوربین سر کنید ، ان شاالله پاییز هم 70D رو میخرید.

ّ
    milad.nikzad و Mohsenf تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    36

فکر می کنم ویرایش نکردن عکس نوعی اصرار بی اساسه به این علت که عمل اومدن یک عکس در خود دوربین هم فارغ از خلاقیت عکاس نتیجه ی نوعی عملیات ماشینی و نوری داخل دوربینه و هیچ عکاسی نمی تونه مدعی شه که محصولش از 0 تا 100 مخلوق خودشه .

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

شما کلاً منطق خودت رو داری ، نه عکس ويرايش ميکنی ، نه باطری فلش شارژ ميکنی (اما باطری دوربين رو شارژ ميکنی حالا فرقش چيه من نفهميدم )
    مطمئناً ايزو 6 دی چندين استاپ بالاتر از ايزو 70 دی ميتونه قابل استفاده باشه که بحث فريز کردن رو ميزاره کنار (چون شما هم که از فلش استفاده نميکنی و با فلش خود دوربين تو بهترين حالت 1/250 ثانيه سريع تری نميتونيد عکس بگيريد)

به نظر من شما تصميم خودت رو گرفتی و با منطق خودت پيش ميری فکر نميکنم نظر بقيه به شما کمکی بکنه
    (ببخشيد اين نظر شخصی منه)
    farhad44، masoudrejae، Rouzbeh Ehsani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    شما کلاً منطق خودت رو داری ، نه عکس ويرايش ميکنی ، نه باطری فلش شارژ ميکنی (اما باطری دوربين رو شارژ ميکنی حالا فرقش چيه من نفهميدم )
    مطمئناً ايزو 6 دی چندين استاپ بالاتر از ايزو 70 دی ميتونه قابل استفاده باشه که بحث فريز کردن رو ميزاره کنار (چون شما هم که از فلش استفاده نميکنی و با فلش خود دوربين تو بهترين حالت 1/250 ثانيه سريع تری نميتونيد عکس بگيريد)

به نظر من شما تصميم خودت رو گرفتی و با منطق خودت پيش ميری فکر نميکنم نظر بقيه به شما کمکی بکنه
    و این نکته که عکاسی از قطره به سرعت بالای شاتر نیازی ندارد چون فریز کردن آن با نور فلاش و در سرعت سینک دوربینها که معمولا زیر 1/250 ثانیه است صورت میگیرد.

پیشنهادی برای خرید بدنه برای شما ندارم(و وجود این تاپیک هم از ابتدا وقتی دوربینی به بازار نیامده ضرورتی نداشت چون کسی از اعضا با بدنه کار نکرده و اطلاعت روی اعلام شده در دسترس همه هست).همه این بدنه ها و هر بدنه دیگری در کنون و نیکون خوب هستند و قطعا بیشتر از نیاز شما.

اگر قصد دارید سطح کارتان بالاتر برود بهتر است اصول عکاسی و ویرایش را بیشتر بیاموزید.قطعا این مورد در خروجی کار شما بیشتر از تعویض بدنه و حتی لنز نمایان خواهد بود.
    یک پیشنهاد،حتی اگر فلاش اکسترنالتان باتری نداشت از فلاش روی دوربین استفاده نکنید تا عکسهایتان حداقل تفاوتی با عکسهایی که عموم میگیرند داشته باشد.
    farhad44، nejadi، Nima Sadigh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها

ممنون از صداقتت و کمکت
    اما بحث ویرایش یه بحث جداس من وان دی هم بگیرم هر عکسی رو ویرایش نمیکنم شاید بحث کراپ کردنو تو بیشتر عکسا داشته باشم یا اندکی کنتراستو تغیر بدم که بازم گفتم این دو مورد با خود دوربین هم انجام میشه و احتیاجی به فتوشاپ نیست در کل با دستکاریه رنگ مخالفم.
    بازم فرق میکنه با استفاده کردن از منوکروم و این داستانا عکس رنگی منظورمه که ویرایشش نمیکنم
    باطریه دوربین دوتاس که با وجود گریپ انقدر شارژ نه میداره که هفته ای یک بار شارژ میشه ولی باطریه فلاش به خاطر این که گاهی استفاده نمیشه از فلاش و به خاطر آماده بودن مجبورم باطری رو داخلش نگه دارم اگر درنیارمش شارژش خالی میشه و فرداش که یهو به سرم میزنه برم فلانجا فلان عکسو بگیرم میرم و میبینم که بله شارژ باطری رفته.
    در رابطه با ایزو این دو تا دوربین که جفتشون ماکسیموم ایزوشون یکی هست. درضمن من نگفتم تو شب با فلاش عکس فریز میگیرم که. شما تو عکاسی از پرنده ها که دوربین رو به آسمون و نور شدید هست به کمک سرعت شاتر باید یه عکس فریز با اکسپوز درست بندازی دیافو نگفتم چون ممکنه به عمق میدان پایین احتیاج داشته باشی و نتونی ببندیش سرعت شاتر پیزی نیست که بشه ازش گذشت.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین