صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 44 , از مجموع 44
Like Tree228تشکر

موضوع: Nikon D7100 یا Canon 7D یا صبر برای canon 70D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود

با دیدن پستهای استارتر ، یک لحظه فکر کردم دارم قسمت نظرات سایت نارنجی رو میخونم !
    سابقا این تیپ تاپیک ها رو به محض رویت میبستن ، فکر کنم مدیران همون رویه سابق رو ادمه بدن بهتره.
    سپاس
    بحث ما الان یه کم پیچیده شده و حق میدم اما کلیات این پست میتونه سوال خیلی از افرادی باشه که قصد خرید دوربینی تو این رنج دارن باشه.از نظر شما مفید نیست . نظر شماست و باارزش.
    از دوستان خواهش میکنم که سعی بر این داشته باشن که این پست به نتیجه برسه و بهترین دوربین برای خرید بین سه گزینه رو مشخص کنیم چون واقعا سخته اختلافا هم زیاد نیست. الان من دنبال یه نقد کامل از 70D میگردم که اگه پیدا کردم با دو گزینه ی دیگه ترکیب میکنم و یه نتیجه ی نهایی ازش میذارم
    و در جواب به دوستانی که میگفتن بدون ادیت عکس کامل نیست یه مقاله ای من از استادمون گرفتم که راجب همین موضوع بود و کامل توضیح داده بود که چطوری یه عکس ادیت شده داشته باشیم بدون نرم افزار. زمانی عکس کاملا توسط ما خلق میشه که تا زمانی که شاتر بازه و عکسی ثبت نشده همه تغیرات توسط شما رو صحنه پیاده بشه یا قبل از این که شاتر باز بشه همه ی کارها انجام بشه. بله عکسه که تو 5 ثانیه گرفته میشه قطعا احتیاج به ادیت داره چون ممکنه وقت نباشه برای تنظیم همه ی موارد

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    در جواب به دوستانی که میگفتن بدون ادیت عکس کامل نیست یه مقاله ای من از استادمون گرفتم که راجب همین موضوع بود و کامل توضیح داده بود که چطوری یه عکس ادیت شده داشته باشیم بدون نرم افزار. زمانی عکس کاملا توسط ما خلق میشه که تا زمانی که شاتر بازه و عکسی ثبت نشده همه تغیرات توسط شما رو صحنه پیاده بشه یا قبل از این که شاتر باز بشه همه ی کارها انجام بشه. بله عکسه که تو 5 ثانیه گرفته میشه قطعا احتیاج به ادیت داره چون ممکنه وقت نباشه برای تنظیم همه ی موارد
    امان از تعصب !
    با این توصیفات شما, تقریبا بجز اشخاصی که با موبایل* و P&S ها عکس میگیرند هیچ کس عکاس نیست و واقعا عکس را خلق نمیکند ! چون تمام عکاسان بزرگی که من میشناسم همه یا در قدیم مانند جناب آدامز استاد تاریکخانه بودند یا امروزه چیره دست در فتوشاپ و لایتروم و پلاگین های مختلف هستند
    هر وقت اینطور حرفها را میشنوم یاد استادان معبد شائولین در فیلم های رزمی یا دیدگاه های مرتاضان هندی می افتم که بنظرشان با سختی کشیدن میتوان به قدرتهای خاص و خارق العاده رسید !
    دوست عزیز مهم نتیجه است و در راه رسیدن به نتیجه نهایی (تصویری که در ذهن دارید) از هر ابزاری که رسیدن به آن را کوتاه تر و سریع تر کند و نتیجه ی نهایی را زیبا تر سازد باید استفاده کرد.
    بقول اقای کلبی فقط کسانی فتوشاپ را نفی میکنند که فتوشاپ بلد نیستند ! (نقل به مضمون)

_____
    * البته نه همه بسیاری حتی عکس هایی که با موبایل هم میگیرند ویرایش میکنند
    Javid، farhad44، Rouzbeh Ehsani و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    بحث ما الان یه کم پیچیده شده و حق میدم اما کلیات این پست میتونه سوال خیلی از افرادی باشه که قصد خرید دوربینی تو این رنج دارن باشه.از نظر شما مفید نیست . نظر شماست و باارزش.
    از دوستان خواهش میکنم که سعی بر این داشته باشن که این پست به نتیجه برسه و بهترین دوربین برای خرید بین سه گزینه رو مشخص کنیم چون واقعا سخته اختلافا هم زیاد نیست. الان من دنبال یه نقد کامل از 70D میگردم که اگه پیدا کردم با دو گزینه ی دیگه ترکیب میکنم و یه نتیجه ی نهایی ازش میذارم
    و در جواب به دوستانی که میگفتن بدون ادیت عکس کامل نیست یه مقاله ای من از استادمون گرفتم که راجب همین موضوع بود و کامل توضیح داده بود که چطوری یه عکس ادیت شده داشته باشیم بدون نرم افزار. زمانی عکس کاملا توسط ما خلق میشه که تا زمانی که شاتر بازه و عکسی ثبت نشده همه تغیرات توسط شما رو صحنه پیاده بشه یا قبل از این که شاتر باز بشه همه ی کارها انجام بشه. بله عکسه که تو 5 ثانیه گرفته میشه قطعا احتیاج به ادیت داره چون ممکنه وقت نباشه برای تنظیم همه ی موارد
    اگر مي خواهيد JPG‌عكاسي كنيد و ويرايش هم نمي كنيد چرا مي خواهيد DSLR بخريد؟
    خيلي علاقمندم بدانم براي مثال عكس هاي HDR يا پانوراما را چگونه بدون ويرايش و فقط در مرحله عكس گرفتن درست مي كنيد ؟ ايرادهاي ديستورشن، وينيه تينگ يا CA لنز را چگونه بدون ويرايش برطرف مي كنيد؟ تكنيك هاي Dodge & Burn چگونه در هنگام گرفتن عكس (و نه ويرايش بعدي) امكان پذير است؟ عكس هاي نجومي (كه حاصل تركيب صدها عكس است) يا تكنيك Stacking (كه براي بسياري از عكس هاي ماكروگرافي ضروري است) را چگونه بدون ويرايش و فقط با تنظيمات دوربين در هنگام عكاسي انجام مي دهيد؟ نويزگيري چگونه بدون ويرايش ممكن است؟ (آيا فقط با ايزو پائين و در شرايط پر نور عكاسي مي كنيد؟) تنظيمات وايت بالانس و اشباع رنگ چگونه در مرحله عكس برداري ممكن است؟ (فراموش نكنيم كه تنظيماتي كه در دوربين براي وايت بالانس و اشباع رنگ و شارپنس و ... وجود دارد همگي ويرايش محسوب مي شود و توسط نرم افزار داخل دوربين و در طي ويرايشي كه دوربين انجام مي دهد بر روي عكس هاي JPG اعمال مي شود)
    شايد بهتر باشد دانشمان را در خصوص ويرايش عكس (كه مربوط به عكس هاي ديجيتال هم نيست و از عكس هاي فيلمي به عكس هاي ديجيتال منتقل شده) بالا ببريم.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 17 July 2013 در ساعت 10:06
    nmroshan، ME، farhad44 و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گاهی به جای این‌که دوربینمان را عوض کنیم به‌تر است که استادمان را عوض کنیم.
    nmroshan، ME، Kholeno و 35 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5