نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: گزینه ها به ترتیب تقریبی قیمت مرتب شده اند.

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • Nikon D50

11 42.31%
  • Maxxum 5d

3 11.54%
  • Olympus E-300/E-500 Dual Lens Kit

1 3.85%
  • Nikon 8700/8800

1 3.85%
  • Olympus C-7070/C-8080

1 3.85%
  • Canon G6

2 7.69%
  • Canon S2 IS

6 23.08%
  • Canon A610/620

0 0%
  • Nikon 4500

0 0%
  • None Of Above

1 3.85%
صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 82

موضوع: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: برای کاربرد دندانپزشکی چه دوربینی بخرم (2)

نقل قول نوشته اصلی توسط pishtaz_co
    آقای دکتر زیادی داری خودتو اذیت میکنی !!!

ولی در حال حاضر با افت قیمت شدید این جیگرهای ناناز مثل D50 ,Maxxum 5D وکیفیت و امکاناتی که DSLR در اختیارتون میگذاره .....بسی اشتباه خواهد بود که SLRLIKE بخرید....
    آقای کیوانی عزیز،
    شاید حق با تو باشه، ولی اصولا من تو خرید آدم وسواسی ای هستم. یعنی باید بیخ قضیه رو اول در بیارم تا بعد احساس پشیمونی نکنم. چطور که از قدیم گفتن: زجر اول به از درد آخر!! (ما هم یه ضرب المثل از خودمون در وکردیم، این به اون شعر شما در!
    ;)
    به هر حال از راهنماییت متشکرم.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

طبيعتا مساله انتخاب دوربين براي کاربرد خاص نيازمند مهندسي خاص با توجه به شرايط آن کاربرد مي باشد
    شناخت دقيق شرايط مساله نظير قابليت هاي مورد نياز، تکنيک هاي اختصاصي و متداول، محدوديت هاي عملياتي و پارامترهاي مهم در نتيجه عمل همگي در تصميم گيري اصولي نقش دارند

در اين انجمن شما مي توانيد از نظرات دوستاني که آشنايي کامل با تکنيکها و اصول عکاسي و تکنولوژي دوربينها و تجهيزات برخوردارند بهره مند شويد.
    اما اين عزيزان الزاما ممکن است در اين موارد خاص تجربه کاري نداشته باشند. از سوي ديگر زبان جاري در تصاوير نشر يافته در هر علم طبيعتا بيش از هرکس براي متخصصين آن رشته قابل درک است.
    توجه داشته باشيد تطبيق اصول عام عکاسي با شرايط خاص هر کاربرد نظير عکاسي دهان و دندان نيازمند تجربه و دانشي است که مسلما قبلا اتفاق افتاده و شما با توجه به دستيابي به منابع آکادميک جاري در اين علم بهتر از هرکس مي توانيد آن ها را استخراج نماييد

به عقيده من توصيف مناسب شرايط کاري و خصوصا تکنيکهاي متداول کاربرد مد نظر شما، اطلاعات لازم براي راهنمايي بهتر دوستان صاحب نظر جهت انتخاب سخت افزار مناسب و بهينه جهت اين کاربرد را به دنبال خواهد داشت

نکته ديگر اينکه در دوربينهايي که انتخاب کرده ايد و با توجه به رجوع به بحث پيشنهاد دوستان صاحب نظر هم بوده اند، رنج وسيعي از DSLR تا دوربينهاي کامپکت متداول به چشم ميخورد و اين نشان ميدهد هنوز بايد غربال زيادي براي رسيدن به جواب بهينه صورت بگيرد

علاوه بر نکته اي که در ابتدا اشاره کردم، شرايط عملکردي کاربر هم ميتواند در انتخاب نقش مهمي را بازي کند
    يک پيشنهاد ساده جهت اينکه بتوانيد ديد بهتري از شرايط عملکردي خود به دست آوريد اين است که يک دوربين slr حتي آنالوگ و در مقابل يک دوربين کامپکت ديجيتال، حتي قديمي و با رزلوشن کم که به احتمال زياد مي توانيد بين دوستان و آشنايان پيدا کنيد به امانت بگيريد و در شرايط کاري خود امتحان نماييد
    از نظر بدنه اين آزمايش ميتواند ديد مناسب را به شما القا نمايد و شايد در مشخص کردن اينکه شما به دنبال چه خانواده دوربيني هستيد کمک کند
    يک قانون قديمي که معمولا توسط افراد خبره براي انتخاب دوربين يادآوري ميشود اين است که حتما قبل از انتخاب بايد آن را دست گرفت و امتحان کرد
    متاسفانه شرايط فروشگاههاي ما الزاما امکان چنين تجربه اي را در اختيار ما قرار نميدهند اما شايد چنين پيشنهادهاي تا حدودي با کمبود مقابله کنند
    ویرایش توسط bf  : Monday 9 January 2006 در ساعت 11:36

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من بر خلاف دوستمان هیچ وقت یک DSLR را پیشنهاد نمیکنم. البته من خودم DSLR دارم. اما مثل اینکه دوستمان یادشان رفت که ایشان فرمودند برای کاربرد دندانپزشکی میخواهند. یک DSLR با آن سایز و اندازه هایش ( حتی بدون لنز) هم بزرگتر و سنگینتر از دوربینهایی مثل SLR like یا compact است. چه بسا که لنز آن هم اضافه شود.

نظر سنجی هنوز به حد نصاب نرسیده ولی شاید با به حد نصاب رسیدن آن راهنمای مفیدی باشد.
    آریو مینوسپهر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    من بر خلاف دوستمان هیچ وقت یک DSLR را پیشنهاد نمیکنم. البته من خودم DSLR دارم. اما مثل اینکه دوستمان یادشان رفت که ایشان فرمودند برای کاربرد دندانپزشکی میخواهند. یک DSLR با آن سایز و اندازه هایش ( حتی بدون لنز) هم بزرگتر و سنگینتر از دوربینهایی مثل SLR like یا compact است. چه بسا که لنز آن هم اضافه شود.

نظر سنجی هنوز به حد نصاب نرسیده ولی شاید با به حد نصاب رسیدن آن راهنمای مفیدی باشد.
    جناب آریو،
    اگر تنها دلیل شما وزن بیشتر باشه، به نظرم این اختلاف وزن با توجه به این که مدت زمان استفاده دوربین در مطب خیلی محدوده (بر خلاف خبر نگارها) نمی تونه فاکتور تعیین کننده ای باشه. مگر این که شما چیز دیگه ای غیر از وزن به تنهایی مد نظرت باشه.
    با سپاس

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

جناب ayazi ( لطفا امضای شخصی خود را در تنظیمات وارد نمایید تا نام مشخص شما را به صورت فارسی بدانیم)

مگر کاربرد شما دندانپزشکی نیست. به احتمال زیاد( که حتما هم همین طور است) من دندانپزشکی را نمیشناسم.

بار دیگر میگویم من خودم شخصا هیچ وقت یک DSLR را برای کاربرد دنداپزشکی انتخاب نمیکنم.

شاید اگر شما بیشتر توضیح بدید که عکاسی در دندانپزشکی چگونه خواهد بود ما هم بیشتر کمک کنیم.
    من دلایلی را که گفتم DSLR نمیتواند مناسب باشد را قبلا هم گفتم که فقط وزن جزو آنها نبود. اما باز دوباره میگویم.
    از آنجایی که تا حدودی میتوان تشخیص داد عکاسی در دندانپزشکی چگونه است :
    وزن ( دلیل اصلی نیست) : حتی در زمانهای کوتاه نیز نداشتن وزن مناسب برای این نوع عکاسی کار را مشکل میکند.

سایز : یک DSLR حتی بدون لنز نیز سایز مناسبی برای عکس انداختن در شرایط دندانپزشکی نیست. یک لنز که همه دوربینهای DSLR دارند هم میتواند مشکل دوبرابر کند. سایز دوربین افزایش یافته و لنز نیز وزنی دارد.
    آریو مینوسپهر

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

جناب مینو سپهر،
    به طور اجمال عکاسی در دندانپزشکی عموما از نوع ماکروگرافی است و به دو شکل عمده خارج دهانی (یعنی تهیه عکس از صورت) و داخل دهانی (تهیه عکس از دندان ها و سایر اجزای دهان) انجام می شودکه در شکل اخیر، برای تهیه عکس از نقاطی که امکان دید مستقیم توسط دوربین وجود ندارد، از آینه هایی که به همین منظور طراحی شده اند استفاده می شود.
    حالا مشخصات دوربین ایده آل برای دنتال فوتوگرافی به نقل از یک منبع معتبر که به شکل 9 قاعده و به طور خلاصه:
    Rule No. 1:
    Choose a camera that has TTL metering and manual exposure settings.
    Rule No. 2:
    For most dental scenes, the photographer should spot meter the part of the scene he or she wants correctly exposed.
    Rule No. 3:
    Choose a camera that has spot- and matrix-metering capabilities.
    Rule No. 4:
    Choose a camera that has an aperture priority setting because most dental images are done with the camera set in this mode.
    Rule No. 5:
    Make sure the camera allows for exposure compensation of up to plus and minus three stops.
    Rule No. 6:
    Bracket important images.
    Rule No. 7:
    Choose a macro lens with a 90 to 105 mm focal length that allows 1:1 magnification settings. The macro lens should also allow for f-stop settings of minimum aperture (f-22).
    Rule No. 8:
    Most dental photography is done at f-22, and facial images at f-8.
    Rule No. 9:
    Dual-point light sources give the best image.

توضیح در مورد قاعده 9: بهترین منابع نور به ترتیب عبارتند از: منبع نور دوگانه سوار بر براکت ویژه fig-16، فلاش ماکرو دوتایی، فلاش ماکرو حلقوی (رینگ) fig-15 و فلاش سرخود + دیفیوزر (تصویر مربوط به A610)
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Kamran_A : Sunday 8 January 2006 در ساعت 14:39
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هم چند نمونه عکس از اینترنت:

http://www.photomed.net/sample_images/a610as.jpg
    http://www.photomed.net/sample_images/a610bs.jpg
    http://www.photomed.net/sample_images/a610os.jpg
    http://www.photomed.net/sample_images/20das.jpg
    http://www.photomed.net/sample_images/5das.jpg
    http://www.photomed.net/sample_images/d70sas.jpg

(این سایته به نظرم یک کمی جنسش شیشه خورده داره برای اینکه در صفحه مربوط به D50 عکسی نگذاشته و ضمنا عکس مربوط به D70 هم به نظر میاد که از نظر رنگ دستکاری شده باشه، چون خیلی غیر طبیعیه.
    نیکونی ها! به پیش ...
    ویرایش توسط Kamran_A : Sunday 8 January 2006 در ساعت 15:26
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هم چند نمونه از خودم که با دوربین فیلمبرداریم (Sony TRV-22E) گرفتم:
    ویرایش توسط Kamran_A : Friday 13 January 2006 در ساعت 01:25
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هارو هم با دوربین گوشیم (Sony Ericsson K750) گرفتم:
    ویرایش توسط Kamran_A : Friday 13 January 2006 در ساعت 01:26
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

این هم شکل و شمایل دقیق تر Dual Point Flash Bracket به نقل از سایت photomed.com:
    کامران ایازی
    Sony DSC-H1
    عکس ها

www.Labkhandde Ziba.com

صفحه 4 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین