صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44
Like Tree228تشکر

موضوع: Nikon D7100 یا Canon 7D یا صبر برای canon 70D

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

Question Nikon D7100 یا Canon 7D یا صبر برای canon 70D

سلام.
    در حال حاظر 60D دارم و دنبال یه گزینه واسه ارتقا میگردم که که نه خیلی بلند پروازانه باشه نه اختلافا کم باشه با دوربین خودم تا 6 م هم مبلقیه که براش در نظر گرفتم.
    حالا بین دو گزینه بودم که یهو پایه یه رقیب سرسخت اومد وسط
    7D خیلی قدیمیه و احساس خوبی بهش ندارم ولی خیلی سر تر از دوربین خودمه و انتخاب خوبی بود اما اینجا یک کم وسوسه شدم که برند عوض کنم و با D7100 آشنا شدم در حال تحقیق بودم و داشتم به نیکون راضی میشدم که کنون گل سرسبدشو معرفی کرد.
    خیلی خوشم اومده ازش و واقعا سخته دل کندن از اون همه امکاناتی که تو 70D جم کرده که به نظر من 7D رو به کل از گزینه هام حذف کرد.
    حالا بازم در کل کمکم کنید و بگید که این تغیر برند خوبه یا بد و D7100 خوبه یا صبر کنم که 70D تشریف بیاره؟
    سه موردی که باعث میشه کنون رو ترجیح بدم اینه که ال سی دیش 360 میزنه. تاچه . و وای فای داره.
    البته سیستم جدید فتودیود یا dual pixel که فکوس دائم میده رو فیلم برداری رو هم نمیشه ازش گذشت و سرعت عکاسیه بالاتر نسبت به نیکون
    انگار نیکون هم همچین سیستمی مشابه 70D داره ولی ندیدم تا حالا.
    حالا باقیش با شما. منتظر راهنمایی هاتون هستم.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    من متوجه نکته اصلی نشدم و آن اینکه چرا میخواهید بدنه را عوض کنید!! و چرا بفکر تعویض برند افتادین؟
    آیا دلیل خاصی برای اینکار هست یا اینکه کلا 60D دلتو زده و بفکر تجدید هستین؟

این فکر(نه خیلی بلند پروازانه) شما قراره کلی ضرر بهتون بزنه.. ازاین طرف(احتمالا) فروش بادی فعلی با کلی ضرر+قیمت نوبر 70D حالا هر وقت بیاد+(اگر D7100) ضرر جهت تعویض تجهیزات و لنزها...!!!
    بعدشم قیمت 70D (بادی) رو 1200 دلاره، یعنی سود فروشنده+نوبر بودنش رو هم که حساب کنید بنظرم بالای 5 م.ت دربیاد
    milad.nikzad تشکر می‌کند.

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

بنظر من هم باید اول دلیل ارتقاء رو اعلام کنید
    اگر به دنبال فکوس بهتر هستید بنظر من هنوز 7D دوربین بسیار خوبی هست
    اگر به دنبال بهبود وضعیت نویز هستید 6D انتخاب خوبی هست
    و...
    yaghoobi، milad.nikzad و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

ایشون میگن تا 6 تومن!!! پس دیگه ما نمیتونیم 6D و یا D600 رو معرفی کنیم !!!
    مطمئن باشید کیفیت عکس های 70D کاملا مشابه D7100 هست فقط برنداشون فرق میکنه و در بعضی مواقع اختلافات جزئی هم دارند!!! ولی در کل حس مشابه ای دارن و پرفورمنس کلی کم وبیش یکسان است (دقیقا مثل اتفاقی که برای D7000 و 60D افتاد!)
    7D دوربین بسیار خوبیست! و از اینها یه سرو گردن بالا تره ! ولی با توجه به قدیمی بودنش و احتمال معرفی 7D MII افت قیمت زیادی پیدا میکنه ! در ضمن 70D خیلی از آپشن های 7D رو یدک میکشه ! (به نظر من در حد و اندازه های 7D هست فقط بدنش این حس رو منتقل نمیکنه!)
    من نظرم رو d7100 هست ! ولی اندکی صبر کنید قیمتش با کیت میاد زیر 5 تومن و شما 1 ملیون هم پس انداز کردید برای خرید لنز بعدی!!!
    yaghoobi، kiavash و milad.nikzad تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    من متوجه نکته اصلی نشدم و آن اینکه چرا میخواهید بدنه را عوض کنید!! و چرا بفکر تعویض برند افتادین؟
    آیا دلیل خاصی برای اینکار هست یا اینکه کلا 60D دلتو زده و بفکر تجدید هستین؟

این فکر(نه خیلی بلند پروازانه) شما قراره کلی ضرر بهتون بزنه.. ازاین طرف(احتمالا) فروش بادی فعلی با کلی ضرر+قیمت نوبر 70D حالا هر وقت بیاد+(اگر D7100) ضرر جهت تعویض تجهیزات و لنزها...!!!
    بعدشم قیمت 70D (بادی) رو 1200 دلاره، یعنی سود فروشنده+نوبر بودنش رو هم که حساب کنید بنظرم بالای 5 م.ت دربیاد
    بیاید یه کم ازاین جملات کلیشه ای فاصله بگیریم!!!
    قبول کنیم که یه عکاس بعضی وقتا به عشق دست گرفتن یه دوربین خاص عکس میگیره! و عاشق عکاسی میشه!!
    چرا بیایم کسی رو از خرید چیزی که دوس داره منع کنیم! و بگیم بهت ضرر میزنه!!! (به شما که ضرر نمیزنه! حتما پولشو داره که این تصمیم رو گرفته!!!)
    میتونیم انتخاب های بهتر رو بهش نشون بدیم!
    خواهش میکنم اون جمله کیلیشه ای که میگه : "بدنه پایین تر + لنز بهتر " رو نزنید ! (این حرف درسته ولی وقتی یه عکاس چیزی که از ته دلش دوس نداشته باشه و فقط برای توصیه های این و اون و صرفه اقتصادی بیشتر دسش بگیره ! هیچ وقت اون لذتی که زمانی خودش چیزی رو انتخاب کنه , نداره)
    بعضی چیزا حسیه ! اگه ذوق کسی رو کور کنی ممکنه از دوربین و عکس و عکاسی زده بشه!! (این نظر شخصی منه)
    yaghoobi، Nima Sadigh، hajmohammad و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

به نظرم که ببینید امکاناتی که اضافه شده نیازداریدبشون ؟ اگه دارید که فک کنم چون کنون داشتید70دی بگیرید بهتره ولی اگه به امکانات افزوده شده نیازی ندارید ودارید به درخواست دلتون گوش میدید برای خرید, خوب پس بخرید چون دست اخر هرچی هم دوستان نصیحت وراهنمایی کنند , میخریدش, پس همین اول بخریدودلتون رو اروم کنید برادر.
    اما اگه به عقله که به نظرمیاد تفاوت اساسی درخروجی ندارن و مابه التفاوت رو بدید لنز بگیرید.
    درکل من با نظر امیر موافقم.
    47amir، darkness_land و milad.nikzad تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

به نظرم بهترین کار صبر کردن برای به بازار آمدن 70D و دیدن عملکزد سنسور اختراعی جدید کانن است. من به این سنسور خیلی امیدوارم.
    yaghoobi، 47amir، darkness_land و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.nikzad نمایش پست ها
    سلام.
    در حال حاظر 60D دارم و دنبال یه گزینه واسه ارتقا میگردم که که نه خیلی بلند پروازانه باشه نه اختلافا کم باشه با دوربین خودم تا 6 م هم مبلقیه که براش در نظر گرفتم.
    حالا بین دو گزینه بودم که یهو پایه یه رقیب سرسخت اومد وسط
    7D خیلی قدیمیه و احساس خوبی بهش ندارم ولی خیلی سر تر از دوربین خودمه و انتخاب خوبی بود اما اینجا یک کم وسوسه شدم که برند عوض کنم و با D7100 آشنا شدم در حال تحقیق بودم و داشتم به نیکون راضی میشدم که کنون گل سرسبدشو معرفی کرد.
    خیلی خوشم اومده ازش و واقعا سخته دل کندن از اون همه امکاناتی که تو 70D جم کرده که به نظر من 7D رو به کل از گزینه هام حذف کرد.
    حالا بازم در کل کمکم کنید و بگید که این تغیر برند خوبه یا بد و D7100 خوبه یا صبر کنم که 70D تشریف بیاره؟
    سه موردی که باعث میشه کنون رو ترجیح بدم اینه که ال سی دیش 360 میزنه. تاچه . و وای فای داره.
    البته سیستم جدید فتودیود یا dual pixel که فکوس دائم میده رو فیلم برداری رو هم نمیشه ازش گذشت و سرعت عکاسیه بالاتر نسبت به نیکون
    انگار نیکون هم همچین سیستمی مشابه 70D داره ولی ندیدم تا حالا.
    حالا باقیش با شما. منتظر راهنمایی هاتون هستم.
    شما از چه لنز هايی روی دوربينتون استفاده ميکنيد؟
    lamagra، illidan و milad.nikzad تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    43

از همه شما ممنونم برای پاسختون اما نکته ای که هست اینه که دوربینم گارانتیش تموم شده و الان یه مشکل داره که هی خاموش میشه و باید بد ده مین دوباره روشنش کنم تا کار کنه و از نظر من دوربینی که تعمییر بشه دیگه ارزشی نداره.
    به همین دلیل با همین وضعیت میخوام بفروشمش و یه ارتقا اندک به دوربینم بدم. از لنزایه 24-105 و 100-400 استفاده میکنم لنز کیتشم که 18-135
    الان اصلا به 7D فکر نمیکنم چون دو دوربین دیگه ای رو که گفتمو بالا تر میبینم به لطف برخی امکاناتی که 7 نداره.
    نیکون رو در نظر گرفتم چون کنون این بار نا امیدم کرد اما 70D خیلی منو جذب کرد. ولی خوب بازم این دوتا تفاوتایی باهم دارن که منو گیج کرده.
    سنسور 20 در برابر 24
    سرعت عکاسیه پیاپی 7 در برابر 6
    صفحه لمسی که باعث میشه تنظیمات سریع تر صورت بگیره.
    واقعا نمیدونم کدومش.هر دوشون واقعا عالی هستن و دلم میخواد جفتشونو داشته باشم
    برای من کوآلیتی و شارپنس از همه مهم تره و در مرحله ی بعد این که تو شب عکاسایه بهتری ارائه بده و دلم میخواد عکسا با اندکی اغراق ثبت بشه که خوب نیکون تو این امر عالیه
    در آخر چون کار مادلینگ و فیلم برداریم میکنم باید تو بهترین وضعیت باشه فیلم برداریش.
    به طور کلی میخوام واسه عکاسیه خبرنگاری فیلم برداری و مادلینگ بهترین عملکرد رو داشته باشه.
    اگه پول داشتم با 1D یا D800 یا 5D کارو تموم میکردم
    47amir و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

به نظرم در هر صورت باید صبر بکنید تا عملکرد سنسور 70دی بررسی بشه.این بدنه نسبت به 60 دی اونقدر تغییر داشته که به ارتقا فکر بکنید.
    نکته دیگه اینکه لنزهای خوبی دارید(105-24 و 400-100) که با وجود اونها من تغییر برند رو اصلا توصیه نمیکنم.اول اینکه باید لنزهای خودتون رو با ضرر بفروشید بعد اینکه برای تهیه مشابه همین لنزها در برند نیکون هزینه بسیار بیشتری رو متحمل خواهید شد.
    4 مگاپیکسل تفاوت بزرگی نیست که فکرتون رو مشغول بکنه.
    سرعت عکاسی پیاپی اگر برای کارتون مهم باشه همان 1 فریم هم محسوسه.
    نمایشگر متحرک و لمسی مزایای زیادی داره.
    شارپنس به لنزهاتون مربوط میشه تا سنسور.
    در آخر اینکه متوجه منظورتون از تصاویر اغراق شده نیکون و نتیجه بهترش در این زمینه نشدم...
    yaghoobi، masoudrejae، kiavash و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین