صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
Like Tree58تشکر

موضوع: انتخاب دوربین برای پرندگرافی و حیاط وحش

كاربر جديد mtzaker آواتار ها
    تشکر کرده
    67

پیش فرض انتخاب دوربین برای پرندگرافی و حیاط وحش

من دوربین قبلیم Nikon D90 بود که فروختم. دو تا لنز نیکون هنوز دارم یکی 300-70 G و دومی هم 400-80 D که هر دو لرزشگیر دارن.
    حدود چهار تومن میخوام برا بدنه بدم.
    خودم بین D700 و D7100 موندم. اولی فول فریم هست و نویز کمتر و موتور قویتر برای فوکوس تو لنزهای بدون موتور مثل 400-80 رو داره
    دومی هم ضریب کراپش هست که ارزشمنده برای عکاسی پرنده و حیاط وحش

بطور اتفاقی با دوربین کانن دوستان عکس گرفتم با لنز ماکرو 100 و سرعت فوکوسش خیلی سریع بود. آیا این سرعت فوکوس تو لنزهای 400-100 کانن هم همینطوره؟ اگه اینجوره من لنزهام رو هم بفروشم کلا برم سمت کانن.

برا من سرعت فوکوس خیلی ارزشمند هست و تا اونجا که بشه نویز کمتر تو ایزوهای بالاتر.

حالا دوستانی که تجربه داشتن تو این زمینه ممنون میشم کمک کنن.
    Nima Sadigh و piano تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Niaz آواتار ها
    تشکر کرده
    1154

D7100 تو عکاسی پیاپی که برای حیات وحش ضروریه سریعاً بافرش پر میشه مخصوصاً اگر در حالت RAW عکاسی کنید.

این ویدیو رو از دقیقه 10:30 ببینید :

http://www.youtube.com/watch?v=bOM4r1gxsbs

در مورد سرعت و عملکرد فوکوس سوژه های متحرک : همین ویدیو از دقیقه 8:00
    mtzaker تشکر می‌کند.

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

بهترین گزینه و البته با ارزش SONY A77 با 12fps با ترکیب لنزهای 400-70 , 500 و 300 از سری G سونی.البته به پیشنهاد من
    sahneh32 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط mtzaker نمایش پست ها
    من دوربین قبلیم Nikon D90 بود که فروختم. دو تا لنز نیکون هنوز دارم یکی 300-70 G و دومی هم 400-80 D که هر دو لرزشگیر دارن.
    حدود چهار تومن میخوام برا بدنه بدم.
    خودم بین D700 و D7100 موندم. اولی فول فریم هست و نویز کمتر و موتور قویتر برای فوکوس تو لنزهای بدون موتور مثل 400-80 رو داره
    دومی هم ضریب کراپش هست که ارزشمنده برای عکاسی پرنده و حیاط وحش

بطور اتفاقی با دوربین کانن دوستان عکس گرفتم با لنز ماکرو 100 و سرعت فوکوسش خیلی سریع بود. آیا این سرعت فوکوس تو لنزهای 400-100 کانن هم همینطوره؟ اگه اینجوره من لنزهام رو هم بفروشم کلا برم سمت کانن.

برا من سرعت فوکوس خیلی ارزشمند هست و تا اونجا که بشه نویز کمتر تو ایزوهای بالاتر.

حالا دوستانی که تجربه داشتن تو این زمینه ممنون میشم کمک کنن.
    سلام
    اگر اولویت انتخاب شما عکاسی حیات وحش است و می خواهید در برند نیکون بمانید، D7100 انتخاب خوبی است. ولی توصیه من این است که لنزهای خود را عوض کنید. ۸۰-۴۰۰ قدیمی لنز بدی نیست اما فکوس نسبتا کندی دارد. (در مورد سوالتان ۱۰۰-۴۰۰ فکوس سریعری دارد) به نظر من دو لنز خود را با 300F4AFS و 1.4TC عوض کنید. مطمئن باشید این ترکیب با D7100 شما را راضی خواهد کرد. اگر هم به انعطاف پذیری یک لنز زوم احتیاج دارید، ۸۰-۴۰۰ جدید نیکون لنزی بسیار خوب اما بسیار گران است که من بعید می دانم قیمت آن حالا حالاها متعادل شود. D700 انتخاب خوبی برای عکاسی حیات وحش نیست.
    mtzaker، M. Beyrami، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    7620

کمی در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدهید، تا دوستان بهتر کمک کنند. سطح انتظار شما چقدر است؟
    mtzaker تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    For a man without a star

تشکر کرده
    67

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    کمی در مورد این قسمت بیشتر توضیح بدهید، تا دوستان بهتر کمک کنند. سطح انتظار شما چقدر است؟
    خب بودجه من حدود چهار تومن هست. درآمدی از عکاسی ندارم اما به عنوان تفریح و تجربه ای کار میکنم. بین دوربین ها هر کدوم که سرعت فوکوس بهتر تو شکار لحظه های سرعتی مناسب تر باشه. لحظه پرواز یا نشستن پرنده بطور مثال. لنز 400-80 رو بدنه D90 کند عمل میکرد. دوستان گفتن تو بدنه های قویتر سرعت فوکوسش سریعتر میشه.
    در واقع دنبال بهترین انتخاب بدنه دوربین (چه نو و چه دست دوم) برای این موضوع هستم. نویز هم که مشخصا گاهی نور کافی نیست و برای گرفتن عکس پرنده یا سوژه مجبور به بالا بردن ایزو میشم و در واقع عکاسی در نور کم هم بعد از سرعت فوکوس مهمه. تعداد شات و میزان بافر دوربین بعد از این دوتا مهمه.
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

Smile

اگر سرعت عکاسی در حالت raw براتون مهمه دوربین 70D هم دوربین خیلی خوب و سریع است و سرعت بافرش هم بالاست . ولی خوب ممکنه روی لنز هاتون ضرر بدید که در این صورت d7100 هم گرینه خوبی هست ولی در مقایسه تصویری که دیدم 70D سریعتر هست. سرعت عکاسی براتون مهمه ویدئو قبلی که دوستان لینک دادن خیلی مفید هست.

Nikon D7100 VS Canon 70D
    ویرایش توسط MEHRDAD.D : Saturday 26 October 2013 در ساعت 10:44
    mtzaker تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7620

خب بودجه من حدود چهار تومن هست. درآمدی از عکاسی ندارم اما به عنوان تفریح و تجربه ای کار میکنم. بین دوربین ها هر کدوم که سرعت فوکوس بهتر تو شکار لحظه های سرعتی مناسب تر باشه. لحظه پرواز یا نشستن پرنده بطور مثال. لنز 400-80 رو بدنه D90 کند عمل میکرد. دوستان گفتن تو بدنه های قویتر سرعت فوکوسش سریعتر میشه.
    در واقع دنبال بهترین انتخاب بدنه دوربین (چه نو و چه دست دوم) برای این موضوع هستم. نویز هم که مشخصا گاهی نور کافی نیست و برای گرفتن عکس پرنده یا سوژه مجبور به بالا بردن ایزو میشم و در واقع عکاسی در نور کم هم بعد از سرعت فوکوس مهمه. تعداد شات و میزان بافر دوربین بعد از این دوتا مهمه.
    سلام؛
    ببينيد، مساله مهم اين است كه چقدر هزينه مي كنيد كه چه چيز به دست بياوريد. به فرض ماندن در برند نيكون (و محدود نبودن بودجه) معقول ترين گزينه ها در ميان بدنه هاي فول فريم كه مناسب عكاسي حيات وحش هستند، در حال حاضر D800 و D4 هستند (يا دست دوم D3 يا D3S). خوب چه چيز به دست مي آوريد: نويز كمتر در ايزوهاي بالاتر، ديناميك رنچ و ديتيل بيشتر. مخصوصا D800 كه مي توانيد با توجه به رزلوشن فوق العاده آن، كراپهاي بهتري داشته باشيد. اما براي فول فريمها (با توجه به شرايط عكاسي حيات وحش در كشور و سخت تر بودن نزديك شدن به سوژه ها) نياز به لنزهاي بلند تر و همچنين با كيفيت تر مثل 500، 600 يا 800 خواهيد داشت كه هزينه ها سر به فلك مي كشد و براي عكاسي تفريحي هم توجيه اقتصادي ندارد. زماني هم كه قرار نيست چاپهاي خيلي بزرگ داشته باشيد (به فرض عكاسي تفريحي) يك يا دو استاپ نويز كمتر يا بيشتر خيلي اهميت ندارد. بنابراين با توجه به بودجه شما خريد بدنه هاي كراپدار معقولانه تر به نظر مي رسد. حالا در بين بدنه هاي كراپدار بايد به دنبال گزينه اي بود كه سيستم فكوس بهتر و سريعتر داشته باشد كه در اينجا D7000 يا D300/D300s كه دست دوم تميز آن را با قيمت مناسبي مي توانيد تهيه كنيد يا D7100 كه نسبت به سه بدنه اول بهتر به نظر مي رسد، انتخابهاي معقولي خواهند بود. مطمئن باشيد از نظر سيستم و سرعت فكوس، سرعت عكاسي پياپي و همچنين عمكلرد نويزي، هيچوقت در سطح آماتوري با اين بدنه ها احساس كمبود نخواهيد كرد.
    در مورد لنز شما هم، تنها زماني مشكل را احساس مي كنيد كه مي خواهيد از پرنده هاي در حال پرواز (آنهم پرنده هايي كه سرعت بيشتري دارند) عكاسي كنيد كه 300+1.4 TC عملكرد بهتري خواهد داشت. ضمنا لرزشگير لنز فعلي شما و همچنين زوم بودن آن مزيتهايي هستند كه شما در حال حاضر داريد.
    به نظر من فعلا يك D7100 تهيه كنيد و از عكاسي لذت ببريد، در صورتي كه در آينده به سطحي برسيد كه 80-400 ديگر شما را ارضا نكند، امكان تعويض لنز و انتخاب گزينه مناسب بر اساس نيازهاي آينده شما فراهم خواهد بود. موفق باشيد.
    Niaz، ehssanehs، K_NMT و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    For a man without a star

تشکر کرده
    67

این لینک هم تو نت دیدم گفتم به اشتراک بزارم
    Top DSLRs For Wildlife
    ویرایش توسط mtzaker : Saturday 26 October 2013 در ساعت 16:40
    kiavash، MEHRDAD.D و Amir.H.Nabi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

این لینک هم تو نت دیدم گفتم به اشتراک بزارم
    Top DSLRs For Wildlife
    سلام
    بنظرم لینک مشکل داره!!
    mtzaker تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین