صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: فلاش مناسب براي دوربين کنون Ixus 750

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

پیش فرض پاسخ: فلاش مناسب براي دوربين کنون Ixus 750

در فلاش B24TAC Unomatشما با تعیین کردن یک دیافراگم مشخص که البته بر اساس ISO بایست تنظیم شود از فاصله معینی تا فاصله معین دیگری فلاش بر اساس فاصله سوژه تا سنسور خودش میزان نور پرتابی را محاسبه میکند .که در فلاش B24TAC دو وضعیت اتوماتیک با F2.8 و F5.6 و یک وضعیت منوال هم برای تخلیه کامل نور فلاش وجود دارد.ضمنا این فلاش قابلیت چرخش هد و تاباندن نور به دیوار و سقف و احیانا به رفلکتور رو هم داره و توسط دو باطری قلمی تغذیه میشه.
    آقای ایران پرست نمایندگی انحصاری محصولات Unomat آلمان در ایران بود(میدان انقلاب ) ولی الان نمیدونم که آیا باز هم فعالیت میکنه یا نه !
    البته همین اواخر هم محصولات آکبند Unomat رو در بازار دیدم.ولی نمیدونم که به صورت رسمی وارد میشه و نمایندگی داره یا نه ....آخه قضیه آقای ایران پرست برای 13-14 سال پیشه !!!

آقا الان اصل جنس رو گیر آوردم !!!
    این یه ورژن جدید از فلاش B24TAC هستش که خودش چشم سینک هم داره !!!که به همین خاطر اسمش B24TAC Servo شده.
    http://www.unomat.ro:8080/unomat/Mai...l&productId=43
    ویرایش توسط Keivani : Wednesday 12 April 2006 در ساعت 16:53

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

من از شما معذرت ميخواهم كه متوجه قيمتي كه جناب كيواني داده بودند نشدم.
    اما خريد فلاش گران را اصلاً به صلاح نميدانم. يك نكته را هم فراموش نكنيد كه حتي ضعيف ترين فلاش هاي اكسترنال هم مشكل شما را حل خواهند كرد و با فلاش قوي مشكل جديدي، عكس مورد قبل پيدا ميكنيد! يعني با توجه به محدوديت هاي دوربين، با قدرت زيادش به دردسر مي افتيد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 12 April 2006 در ساعت 18:58
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی از همه دوستان.

آقای محبی : باز هم تدکر شما را بخاطر خواهم سپرد که با توجه به محدودیتهای Ixus 750 احتمالا کنترل فلاشهای قوی برایم مشکل ساز خواهند.... که امیدوارم منظور امثال B24Tac نباشند.

آقای کیوانی متشکرم فکر میکنم اگر B24tac servo را در قیمت مناسب بیابم آنرا خریداری کنم. (البته هنوز تعجیلی ندارم)

دوست عزیز بسیار شرمنده ام اما هنوز در فهم نحوه تنظیم فلاش و استفاده از جدول آن مشکل دارم و مجبورم برداشتهایم را شرح دهم و امیدوارم بازهم محبت کرده آنها را تصحیح کنید.

1- برای حالت دستی فلاش :
    شما فرمودید : "با تعیین کردن یک دیافراگم مشخص که البته بر اساس ISO بایست تنظیم شود از فاصله معینی تا فاصله معین دیگری فلاش بر اساس فاصله سوژه تا سنسور خودش میزان نور پرتابی را محاسبه میکند "

فکر میکنم منظور شما این بوده که :
    { با فرض ایزو مشخص و برای فواصل معلوم براساس جدول پشت فلاش مقدار دیافراگم بدست آمده که باید روی دوربین تنظیم شود بعلاوه اینکه شدت نهایی فلاش در این محدوده براساس فاصله واقعی سوژه بطور خودکار تنظیم میشود. }
    ( لطفا اگر بازهم خطایی دارم تصحیح کنید)

2- برای حالت اتوماتیک فلاش :
    در رابطه با فهم حالات اتوماتیک F2.8 و F5.6 با جدول پشت فلاش مشکل دارم. چون در جدول فوق 2 ستون سبز و قرمز برای فواصل 4.3 , 8.5 است که شامل دیافراگم های متفاوتی نسبت به حساسیت است. (لطفا کمک کنید)
    شرحی که یافتم چنین است :
    Mit 2 Blenden Computer. Arbeitsblenden: Bl. 2,8/21 DIN (1,5-8,5m) und Bl.5,6/21 DIN (1,5-4,3m)Inklusive Synchronkabel, Rot-, Blau-, Grünfilter und Weitwinkelvorsatz.
    که براساس توضیح شما حدس میزنم مفهوم آن بصورت :
    در حساسیت 100 (Din 21) با دیافراگم 2.8 برای تا فاصله تا 8.5 متر و با دیافراگم 5.6 برای فاصله تا 4.3 متر فلاش بصورت خودکار (اگر در وضعیتهای سبز و قرمز بگذاریم) شدت مناسب را تنظیم میکند (احتمالا با حس کردن فاصله)

برداشت شخصی (لطفا اگر نادرست است اصلاح نمائید) :
    * استفاده از فلاش B24tac نسبت به دوربین فاقد تنظیم Ixus :
    1- کلید سبز : حالت اتوماتیک فلاش :
    ________ ایزو همیشه 100
    ________ دیافراگم همیشه 2.8 (یعنی زوم 1 = وایدترین حالت)
    ________ فاصله 1.5 تا 8.5 متر
    2- کلید سفید : حالت دستی فلاش :
    ________ ایزو دلخواه (ترجیحا هر چه کوچکتر)
    ________ دیافراگم همیشه 2.8 (زوم 1 = وایدترین حالت)
    ________ حال بصورت معکوس در سطر حساسیت دیافراگم 2.8 را پیدا و در ستون حاصل فاصله را میخوانیم : نتیجه فواصل مناسب فلاش تا سوژه (یا بالعکس : ایزوی مناسب ) :
    // ایزو 50 : فاصله 4 تا 6 متر // ایزو 100 : فاصله 6 تا 8.5 متر // ایزو 200 : فاصله 8.5 تا 12 متر // ایزو 400 : فواصل بیشتر //
    3- کلید قرمز : کاربردی نخواهد داشت.

* مزیت حالت دستی بر اتوماتیک فلاش : حدس میزنم در حالت دستی الزام فواصل دقیقتر بوده و درمقابل قدرت فلاش نسبت به سوژه در فاصله بهتر تنظیم میشود.

همچنین اگر همین قاعده را برای فلاش B 14 Servo که فلاش شکیل (اما ضعیفتری) است به مقادیر :
    // ایزو 50 : فاصله 2.5 تا 3.5 متر // ایزو 100 : فاصله 3.5 تا 5 متر // ایزو بیشتر : فواصل بالای 5 متر. //

بازهم تشکر از توجه و حوصله تان.
    ویرایش توسط mjkhz : Tuesday 18 April 2006 در ساعت 16:48
    مجتبي خياطزاده
    دوربين : Canon IXUS 750

كاربر همراه
    تشکر کرده
    200

دوست عزیز

شما دقیقا تمام نکات مربوط به تنظیمات فلاش رو به درستی متوجه شدید ولی سوالی که من از شما دارم :
    آیا دیافراگم را در دوربین شما نمیتوان تغییر داد ؟
    منظورتون در مورد حالت قرمز فلاش که برای شما کاربردی نداره چیه ؟ آیا با فرض اینکه دوربین شما قابلیت تنظیم دیافراگم نداره شما حالت قرمز فلاش رو بی استفاده میدونید؟ و دلیلتون رو برای مزیت منوال نسبت به اتوماتیک بیشتر توجیه کنید.
    ویرایش توسط Keivani : Tuesday 18 April 2006 در ساعت 19:01

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

جناب کیوانی :

در دوربین Ixus 750 هیچ امکانی در انتخاب سرعت شاتر و یا دیافراگم نیست. فقط میدانم دیافراگم آن f/2.8 (واید) و f/4.9 (تله) می باشد. و البته میدانم برای دوربینها با تنظیم شاتر و دیافراگم مقدار دیافراگم نسبت به زوم ثابت نیست بلکه می تواند در محدوده های مشخص انتخاب شود. اما چون دوربین من تنظیمی ندارد فرض کرده ام (که شاید فرض غلطی باشد) که دیافراگم آن فقط تابع زوم و در حالت واید f.2.8 ثابت است و عمده استفاده من نیز حالت واید و بدون زوم است.

به همین دلیل هم کلید قرمز فلاش (برای دیافراگم f/5.6) را برای این دوربین بدون استفاده تصور کردم. و تمام حالات محتمل را هم به همان f/2.8 محدود کردم.

در مقایسه مزیت منوال با اتوماتیک فلاش نتوانستم متوجه تفاوت شاخصی شوم جز اینکه در حالت اتوماتیک (کلید سبز) برای f/2.8 و ایزو 100 فاصله 1.5 تا 8 ذکر شده که بنظر تشخیص فاصله واقعی اتوماتیک است ولی برای حالت دستی (کلید سفید) محدوده 6 تا 8.5 تصور میشود که محدودتر است. لذا برداشت شخصی من این بود که بدون رعایت فاصله حالت خودکار ارجح است و با رعایت فاصله 6 تا 8.5 حالت دستی (ممکن است) انتخاب دقیقتر و مطمئنتری در شدت فلاش باشد.
    مجتبي خياطزاده
    دوربين : Canon IXUS 750

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3