صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)i

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)i

سلام
    من هم دنبال راهنمایی برای خرید دوربین دیجیتال هستم.
    خيلي خوشحالم که فرومهاي اين سايت رو پيدا کردم و مي تونم از عکاسان حرفه اي کمک بگيرم! :)
    من يک آماتور هستم. اما به عکاسي (خصوصا به عکاسي از طبيعت) خيلي علاقه مندم. قبلا يک دوربين Sony DSC P93 داشتم و حدودا دو سال با همان دوربين کار کردم. الآن مي خواهم يک دوربين نيمه حرفه اي بخرم و عکاسي رو به طور جدي تري دنبال کنم.
    مي خواستم اگر ممکنه، من رو درباره خريد دوربين راهنمايي کنيد. براي اينکه زياد وقت نگيره، خيلي مختصر و مفيد پارامترهايي که براي من مهمه، فهرست کردم.

1. قيمت: حدودا 600 تومان +- 50 تومان. قصدم اين هست که با اين هزينه، حافظه و کيف هم براي دوربين بخرم.
    2. optical zoom حدود 10 برابر. (دوربين قبلي، 3 برابر بود!)
    3. چون به عکاسي ماکرو خيلي علاقه دارم، قابليت عکاسي ماکرو با کيفيت تصوير خوب برام خيلي مهمه.
    4. براي عکاسي از مناظر طبيعت، قابليت عکاسي wide هم مهمه.
    5. زياد پيش مياد که از جانوران، پرندگان و حشرات عکس بگيرم. براي همين Continues shooting با سرعت (fps) خوب هم برام مهمه.
    6. براي اينکه معمولا فرصتي براي سوار کردن سه پايه ندارم، لرزه گير هم خوب خواهد بود.
    7. اگر براي پانوراما، راهنما داشته باشد، بهتر است.
    8. ترجيح مي دهم که امکان زوم و تنظيمات به صورت مکانيکي هم داشته باشد.
    9. به دليل اينکه ممکن است مجبور شوم دو روز دوربين را 24 ساعته حمل کنم، وزن هم بي اهميت نخواهد بود.
    10. دوام باتری هم تا حدودی مهم است. البته فکر می کنم شاید مجبور شوم از این یکی یا حتی چند تا از موارد بالایی هم صرفنظر کنم! ;)

خودم تحقيقي در اين زمينه کرده، و با توجه به موارد مذکور، به دو دوربين شبه SLR زير رسيدم:
    Fujifilm Finepix S9100 (also known as S9600)
    Panasonic Lumix DMC-FZ30
    اگر در مورد محاسن و معايب اين دوربينها راهنمايي بفرمايين، خيلي خيلي ممنون مي شوم. اگر به جز دو دوربين فوق، دوربين ديگري را مي شناسین که ويژگيهاي گفته شده را در حد قابل قبول داشته، ارزانتر هم باشد، ممنون مي شوم که راهنمايي کنيد.

با سپاس فراوان
    نسيم

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

Canon S3IS
    Battery Charger SONY

>>> اطلاعات مقایسه ای <<<
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Cool پاسخ: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)

به نظر من فوجی 9600 یک سر و گردن بهتر از کنون S3is است.

لنز عالی و واید با لینک مکانیکی و هود سر خود ، 3 مگا پیکسل اضافه، ساپورت نسبت 3 به 2، استفاده همزمان از 2 مموری کارت، سرعت شاتر بهتر، قابلیت استفاده فلاش اکسترنال، فلاش داخلی بهتر، قابلیت عکاسی در مد RAW و در نهایت کیفیت بسیار بهتر ساخت بدنه برگ های برنده مدل فوجی نسبت به مدل رقیب کنون هستند.

تنها برگهای برنده کنون لرزه گیرش خواهد بود و اندازه و وزن. 9100 اندازش بزرگتر و وزنش یه 200 گرمی سنگین تره و اگه بتونید باهاش کنار بیایید، ( به نظر من ) فکر کردن نداره.

مقایسه سر به سر: http://www.dpreview.com/reviews/comp...s9100&show=all
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)

سلام مجدد!
    از جوابهاتون سپاسگزارم.

من به دلایلی از جمله همونها که آقای خرم یار گفتند، از S3 صرفنظر کردم. الآن بین Fujifilm s9600 و Panasonic FZ30 گیر کردم. اطلاعات مقایسه ای این دو رو هم در سایت dpreview خواندم! راستش فقط یه دلیل برای شک وجود داره که فوجی رو نگیرم: خدمات بعد از فروش! و یه دلیل کوچک دیگه! هنوز Full review برای S9600 روی سایت dpreview نیومده! می ترسم بخرم، بعد بفهمم خیلی مشکلات داشته!

اگر در زمینه محاسن و معایب فوجی و پاناسونیک (خصوصا معایب) منو راهنمایی کنید، خیلی خیلی ممنون می شم. :)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

Thumbs up پاسخ: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)

نقل قول نوشته اصلی توسط nassim نمایش پست ها
    سلام مجدد!
    از جوابهاتون سپاسگزارم.
    ! هنوز Full review برای S9600 روی سایت dpreview نیومده! می ترسم بخرم، بعد بفهمم خیلی مشکلات داشته!
    نسیم عزیز، 9600 همون 9500 هست با پروسسور جدید ( سریعتر ) و یکی 2 تغییر خیلی کوچیک دیگه برای همین DPREVIEW دیگه براش FULL REVIEW نمیده. برو و In depth review ی کامل 9500 رو بخون:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms9000/
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

پیش فرض پاسخ: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)

نقل قول نوشته اصلی توسط nassim نمایش پست ها
    سلام مجدد!
    از جوابهاتون سپاسگزارم.

من به دلایلی از جمله همونها که آقای خرم یار گفتند، از S3 صرفنظر کردم. الآن بین Fujifilm s9600 و Panasonic FZ30 گیر کردم. اطلاعات مقایسه ای این دو رو هم در سایت dpreview خواندم! راستش فقط یه دلیل برای شک وجود داره که فوجی رو نگیرم: خدمات بعد از فروش! و یه دلیل کوچک دیگه! هنوز Full review برای S9600 روی سایت dpreview نیومده! می ترسم بخرم، بعد بفهمم خیلی مشکلات داشته!

اگر در زمینه محاسن و معایب فوجی و پاناسونیک (خصوصا معایب) منو راهنمایی کنید، خیلی خیلی ممنون می شم. :)
    در مورد فوجی شک نداشته باش شک باید رو پاناسونیک داشت، هیچی نباشه فوجی از پاناسونیک دوربین ساز تر قدمتشم بیشتر. البته این نظر من
    محمد علی توفیق

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اول اینکه لطفا بی خیال این دوربین ساز بودن بشید!
    در این زمان سرمایه همه چیز رو مشخص میکنه... وقتی شرکتی سرمایه گذاری لازم روی محصولی انجام بده... و مدیریت مناسب داشته باشه... هر چیزی رو که بتونه تولید میکنه... و اگر نتواند میخره!
    مثلا لایکا دایناسور کمپانی های دوربین ساز دنیاست!
    زمانی که نیکون ابزار دندون پزشکی میساخته لایکا دوربین 135 رو اختراع کرد!
    حالا لایکا داره برای پاناسونیک لنز میسازه!
    این از این!
    حالا میشه دوربین ها رو مقایسه کرد؟ که دوستان میکنن و من میخوام برم سفر!
    در مورد ساپورت فوجی در ایران؟
    کلینیک دوربین که یکی از بهترین(و تقریبا تنها! ) تعمیرگاه تخصصی دوربین در ایران هست... نمایندگی رسمی تعمیر دوربین های فوجی است.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

وقتي اين مدلهاي فوجي را ميبينم ميپرسم چرا فوجي نبايد يک ميني dslr نداشته باشه؟!
    وزن و حجم خودش يک هزينه است
    لرزش گير عيب
    و البته قيمت و ويژگي هاي نزديک به dslr ها و سادگي هاي مدرن مزيت

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

با آرش کاملا موافقم.

دوست عزیز دوربین قبلی بنده هم Fujifilm s9600 بود.با بیشتر مواردی که فرمودین کاملا هم خوانی داره.و با بسیاری از خواسته هاتون سازگاره.بنده هم همون رو پیشنهاد میدم.به خصوص زوم عالی، واید مناسب و .....

الان هم قیمتش حدود 520 هست.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question پاسخ: which SLR-Like Digital Camera? (Fujifilm Finepix S9100 OR Panasonic Lumix FZ30)

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

دوست عزیز دوربین قبلی بنده هم Fujifilm s9600 بود.با بیشتر مواردی که فرمودین کاملا هم خوانی داره.و با بسیاری از خواسته هاتون سازگاره.بنده هم همون رو پیشنهاد میدم.به خصوص زوم عالی، واید مناسب و .....

الان هم قیمتش حدود 520 هست.
    سلام ...
    با سپاس فراوان از راهنمایی تون، می خواستم بپرسم شما در عکاسی ماکرو با این دوربین دچار مشکل نشدین؟ دوستی که S9500 داشت، دیروز به من می گفت که عکسهای ماکروی خوبی نمی تونه بگیره! :confused:

یه مشکل دیگه هم ایشون داشتند! عکاسی در شب براشون واقعا مساله بود. می گفتند اینکه هیچ چیزی در LCD دیده نمیشه، خیلی بده! و دنبال یه دوربین می گشتند که Optical View Finder داشته باشه. شما تا به حال به این مشکل برخورد نکردید؟ (البته برای من عکاسی ماکرو از عکاسی در شب، خیلی مهمتره!)

و یه سوال دیگه! شما از کجا دوربین خودتون رو خریدین؟ من دیروز از نورنگار قیمت گرفتم، 540 بود.

باز هم متشکرم.
    نسیم

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین