صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: ای کاش دوربین من ...

amirsooki
    Guest

پیش فرض پاسخ: ای کاش دوربین من ...

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    نادر جان اين سيستم شما رو از تميز كردن سنسور بي نياز نخواهد كرد و بالاخره با روش هاي تميزكرن دستي بعضي غبارها رو بايد از روي سنسور روند مثال بارزش دوستاني كه 400d دارن مثل آقاي سوكي بازم غبار رو داره و اين سيستم رو هر غباري كارساز نيست
    سلام.
    من یه توضیح کوچولو بدم .
    اسم این سیستم Dust Reduction hست و نه Dust Removal .
    منظورم اینه که باید گرد و خاک رو کاهش بده . نه اینکه از بین ببره.
    و اما تجربه من:
    از روز اولی که دوربین رو خریده بودم این گزینه رو غیر فعال کردم ، تا اینکه به اتفاق مسعود در دیافراگم 22 کلی گرد و خاک دیدم . بعد از اینکه مسعود عزیز سنسورم رو تمیز کرد ، این گزینه رو فعال کردم . یعنی بعد از هر بار روشن کردن یکبار و خاموش کردن هم یکبار فعال میشود . بعد از آن هم دو بار سفر کردم و کلی هم لنز عوض کردم . حتی در سفر آخرم با جناب امدادی ، روز دوم سفر ، گرد و خاک بزرگی روی سنسور 350 پیدا شد که در دیافراگمهای پایین کاملا معلوم بود ، اما دوربین من در دیافراگم 22 یک یا دو غبار کوچک رویش افتاده بود . حتی در طول سفر یک گرد بزرگ رو که روی سنسور بود جلوی چشمان خودم از بین برد ! در طول سفر هم مدام لنز عوض میکردیم ، یعنی هر مسیری رو سه بار میرفتیم ، چون سه تا لنز داشتیم. ( 10-22 و 17-70 و 70-200 جای شما خالی)
    خب ، پس کار میکند ، خوب هم کار میکند . اما نه با گرد و خاک های چسبنده و لجوج !

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

عجب فاجعه اي من اينجوري نديده بودم عكسهارو

من فقط يكبار لنز عوض كردم احتمالا اينا از اول روش بوده چون تو يك فروم خارجي يك نفر از كنون گلايه داشت كه چرا دوربين هارو تو محيط تميز مونتاژ نميكنه

در ضمن در كارگاه پنجشنبه من راجع به اين موضوع با اقاي قديري و بهتاش صحبت كردم ولي ديگه نشد وارد جزئيات بشم . حالا هركدوم از دوستان كه بتونن راهنمايي يا كمك كنن ممنون ميشم چون به تعميرگاهها اطمينان ندارم.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

با من تماس بگیر نادر جان.
    09122053397

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d نمایش پست ها
    آقای احسان چه انتظار قانعی. هر دوی این انتظاراتی که میفرماید در دوربینهای حرفه ای اس ال آر موجوده و با پول قابل حل. نشان از قانع بودن شما میده.
    اگرچه که هر کس کاربردهای مختلف خود را دارد.
    مثلا شاید یک عکاس خبری ترجیح بدهد دوربینش 30 عکس در ثانیه بگیرد !!!
    سلام.....

من با توجه به نیاز های امروز خودم و همین دوربین پاسخ دادم و کاملا قابل حله.....
    ولی اگر عکاس ورزشی یا خبری بودم انتظار های بسیار بیشتری داشتم.....
    راستی جناب مینوسپهر میتونید در مورد پست چهارده خودتون در جای مخصوص یا پیام خصوصی ... توضیح بیشتری بدید اصلا از چنین قضیه ای اطلاع نداشتم!

If you see the action you missed it.

كاربر جديد WarmWind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Zaman نمایش پست ها
    سلام.
    در این تاپیک از دوستان خواهش میکنم امکاناتی که دوست داشتند دوربینشان داشته باشد و ندارد را عنوان کنند. فکر میکنم در انتها راهنمای خوبی برای افرادی باشد که قصد خرید دارند چون با کاستیهای هر دوربین بهتر آشنا شده و با اولویتهای خود برای خرید قیاس خواهند کرد.
    من درست منظور شما رو متوجه نمیشم. این طبیعی هست که همه دوست دارند دوربینهایشان بهترین و کاملترین امکانات رو داشته باشه که اینها در دوربینهای رده بالا یا ترکیبی از امکانات بهترین دوربینها دیده میشه.
    مثلا بالاترین رزولوشنها ، سریعترین سرعت کار ، کمترین نویز ، داشتن لرزه گیر ، بهترین ارگونومی و .... و بعید میدونم امکان جالبی باشه و کسی نخواد دوربینش اون روداشته باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zaman نمایش پست ها
    جناب مینوسپهر فرمایش شما متین.ظاهرا خوب نتوانستم منظورم را بیان کنم.
    1- ایزو 12800 با نویز ایزو 400 در دوربینهای نمیه حرفه ای.
    2- داینامیک رنج بالا چیزی بیش از آنکه در دوربینهای فوجی وجود دارد.

سلام آقاي مينوسپهر
    حال شما چطوره؟ خوب هستيد انشاا... ؟ به سلامتي !
    مي*خواستم بگم که من به شدت پايه اين ايزو 12800 با نويز ايزو 400 در دروبين*هاي نيمه حرفه*اي هستم. به شدت*! اون دايناميک رنجي هم که مي*گيد به نظر نمي*آيد چيز بدي باشه ! دوست دارم!
    فقط يه چيزي هست که اينجا يه کم تو ذوق مي*زنه*! چرا به نويز ايزوي 400 دوربينهاي نيمه حرفه اي قناعت مي کنيد؟
    :biggrin:
    حقيقتش من گمان مي*کنم که سازنده ي اين تاپيک قصد خيلي بدي نداشته اما شايد درست بيان نکرده! من فکر مي*کنم هدف ايشون اين بوده که کاستي هايي که شما حرفه اي ها بعد از گرفتن دوربين متوجه شديد که دوربينتون داره رو بيان کنيد. مثلاً اينکه بگيد که نويز ايزوي 800 دوربينم بيشتر از اونيه که فکر مي*کردم و اذيتم مي*کنه. يا نمي*دونم مثلاً بگه فلان چيز اين دوربينا خوب کار نمي*کنه يا من با کيفيت ساخت (!!!) فلان لنز مشکل دارم يا ... . يعني يه چيزي که آدم تا خودش با دوربين کار نکنه متوجه نشه.
    اگه نه خوب هر کسي که مي خواد يه دوربين بخره ،مي ره نگاه مي کنه ببينه چه featureهايي داره، فقط خرجش اينه آدم بره توي dpreview يا imaging resource يا اين جور سايتا. يه چيزي مثل اينکه اين دوربين 30 تا عکس پشت سر هم ميگيره يا 3 تا رو هر کسي مي*تونه اونجا پيدا کنه. يا ايزوي 12800 ساپورت مي کنه يا نه . اگه ساپورت نمي کرد و براش مهم بود يه کم بيشتر پول ميده يا ايزوي 12800 دار ميگيره !!!!

من فکر مي کنم اين تاپيک هم از يه جنبه ي ديگه هم بتونه مفيد باشه مثلا اگه افراد بگن صرف ميکرد پول بيشتري بدم و برم مثلاً يه مدل بالاتر بگيرم که مثلاً dust reduction هم داشته باشه . اگه نه به قول شما من هم دوست دارم که 200 تومن پول بدم و دوربينم رو دست Canon 5D بلند شه !!! (اگه هست تا هنوز دوربينم رو نگرفتم بگيد !!! :biggrin: سرم کلا نره!!!)

در پايان هم آقاي آريو مينو سپهر من از شما عذر ميخوام. اگه جسارتي کردم، ببخشيد. در نهايت بزنيد به حساب وقتي با هم آشنا شديم تصويه مي کنيم !!!!* D:
    او را به چشم پاک توان ديد چون هلال / هر ديده جاي جلوه آن ماهپاره نيست

مختار ماپار

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

برای Canon S3 iS:
    1-فرمت RAW
    2-یک بدنۀ فلزی خوشدستتر!!
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

نقل قول نوشته اصلی توسط WarmWind نمایش پست ها
    سلام آقاي مينوسپهر
    حال شما چطوره؟ خوب هستيد انشاا... ؟ به سلامتي !
    مي*خواستم بگم که من به شدت پايه اين ايزو 12800 با نويز ايزو 400 در دروبين*هاي نيمه حرفه*اي هستم. به شدت*! اون دايناميک رنجي هم که مي*گيد به نظر نمي*آيد چيز بدي باشه ! دوست دارم!
    فقط يه چيزي هست که اينجا يه کم تو ذوق مي*زنه*! چرا به نويز ايزوي 400 دوربينهاي نيمه حرفه اي قناعت مي کنيد؟
    :biggrin:
    حقيقتش من گمان مي*کنم که سازنده ي اين تاپيک قصد خيلي بدي نداشته اما شايد درست بيان نکرده! من فکر مي*کنم هدف ايشون اين بوده که کاستي هايي که شما حرفه اي ها بعد از گرفتن دوربين متوجه شديد که دوربينتون داره رو بيان کنيد. مثلاً اينکه بگيد که نويز ايزوي 800 دوربينم بيشتر از اونيه که فکر مي*کردم و اذيتم مي*کنه. يا نمي*دونم مثلاً بگه فلان چيز اين دوربينا خوب کار نمي*کنه يا من با کيفيت ساخت (!!!) فلان لنز مشکل دارم يا ... . يعني يه چيزي که آدم تا خودش با دوربين کار نکنه متوجه نشه.
    اگه نه خوب هر کسي که مي خواد يه دوربين بخره ،مي ره نگاه مي کنه ببينه چه featureهايي داره، فقط خرجش اينه آدم بره توي dpreview يا imaging resource يا اين جور سايتا. يه چيزي مثل اينکه اين دوربين 30 تا عکس پشت سر هم ميگيره يا 3 تا رو هر کسي مي*تونه اونجا پيدا کنه. يا ايزوي 12800 ساپورت مي کنه يا نه . اگه ساپورت نمي کرد و براش مهم بود يه کم بيشتر پول ميده يا ايزوي 12800 دار ميگيره !!!!

من فکر مي کنم اين تاپيک هم از يه جنبه ي ديگه هم بتونه مفيد باشه مثلا اگه افراد بگن صرف ميکرد پول بيشتري بدم و برم مثلاً يه مدل بالاتر بگيرم که مثلاً dust reduction هم داشته باشه . اگه نه به قول شما من هم دوست دارم که 200 تومن پول بدم و دوربينم رو دست Canon 5D بلند شه !!! (اگه هست تا هنوز دوربينم رو نگرفتم بگيد !!! :biggrin: سرم کلا نره!!!)

در پايان هم آقاي آريو مينو سپهر من از شما عذر ميخوام. اگه جسارتي کردم، ببخشيد. در نهايت بزنيد به حساب وقتي با هم آشنا شديم تصويه مي کنيم !!!!* D:
    نه قربان بنده برای چی باید ناراحت بشم.
    ایشون فرمودند حد اکثر دو تا از امکاناتی که دوست داشتید دوربینتون داشت تا قانع بشید یا یک چنین چیزی چی بود منم دو تا از بهترین ها رو که برای خودم ارزشمند تر بودند رو انتخاب کردم. شاید اگر بازم همین سوال رو کنند بازم همون دو تا رو بگم مگر اینکه سه تاش یا بیشتر کنند. شاید رزولوشن بالا بعد از اون دو تای اولی باشه برای من چون من اون دو تا رو خیلی بیشتر ترجیح میدم به رزولوشن.
    آریو مینوسپهر

كاربر جديد WarmWind آواتار ها
    تشکر کرده
    0

بلاخره شما اينجا با 915 ارسال و 15 ماه عضويت در فروم حق آب و گل داريد.
    او را به چشم پاک توان ديد چون هلال / هر ديده جاي جلوه آن ماهپاره نيست

مختار ماپار

Red
    Red آنلاین نیست
    كاربر همراه Red آواتار ها
    تشکر کرده
    1

برا دوربینم فقط یه داینامیک رنج فوق العاده + یه لنز 18-500

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

مژده مژده دوربین مورد نظر شما وارد بازار شد ، با قیمت 1000 دلار..........

بشتابید تا تمام نشده است.دینامیک رنج در حد اعلا ، بدنه پروفشنال ، لنز های توپ همه چیز عالی ، ایزو خدا

Sony A100 پاسخ تمام مشکلات شماست..........................

حالا این مزاح بود دوستان ، اما بنده در حال حاضر به جز یک لنز 6 - 500 با کیفیت سری L کنون اف 1 تا 5.6 و یک نویز ریداکشن قوی تر یعنی مثل نویز 200 ، بدنه منیزیمی ، سنسور 40 مگاپیکسل Cmos با فاکتور 1.5 ، ال سی دی 4 اینچ ، مموری 160گیگ ، سرعت شاتر 1/20000 ، ایزو 12800 ، امکان اتصال به اینترنت با سرعت 100 Mb/s ،وزن بدنه در حدود 700 گرم ، ابعاد در حدود 5D ، تعیین زمان نوردهی با تایمر و آلارم و منیجر برای 12 ساعت ، عکاسی پیاپی نامحدود با 20 عکس در ثانیه ، باطری با هر بار شارژ 10000 شات گریپ هم نداشت اشکال نداره ، GPS داخلی ، پردازنده در حد Cure Duo Intel ، بافر 512 مگابایت ،مدهای عکاسی 50 نوع تفکیکی و 20 نوع قابل برنامه ریزی ، آنتی شیک تا 20 استاپ تاثیر ، داست ریداکشن همینا فعلاتا بعد که یادم بیاد ، این ها که هیچی نیست ، آها قیمت هم زیر 1000 دلار .................

بقیش و هم بعدا میگم....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین