صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
Like Tree3تشکر

موضوع: خرید دوربین عکاسی دیجیتالی یا دوربین فیلمبرداری دیجیتالی.

كاربر جديد بهناز آواتار ها
    تشکر کرده
    38

پیش فرض خرید دوربین عکاسی دیجیتالی یا دوربین فیلمبرداری دیجیتالی.

با سلام به خدمت همه دوستان

من خیلی به دنبال یه دوربین عکاسی بودم ولی امروز امکانات یکی از دوربینهای فیلمبرداری سونی فکر کنم DVD 908 بود دیدم حتی میتونه عکس برداری هم بکنه با6.1مگاپیکسل اون هم با زوم 40 برار.

حالا به نظر شما یه مقدار هم بزارم روش و یه دونه از این دوربینها بگیرم چطوره؟آیا همه امکانات دوربین عکاسی مثلا s3IS یا مشابه رو داره؟و چه امکانات دیگه رو داره؟واین 40برار زوم برای عکاسی هم هست؟
    ممنون میشم جواب بدین.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: خرید دوربین عکاسی دیجیتالی یا دوربین فیلمبرداری دیجیتالی.

سلام.

دوربين فيلمبرداري با عكاسي اصلاً قابل قياس نيست. بارها در اين فروم بحث شده كه كيفيت فقط رزولوشن نيست. عكس هاي دوربين هاي فيلمبرداري به شدت سافت و بدون شارپنس هستند و به شدت نويز دارند. همچنين تصاوير هنگام ذخيره ضريب فشردگي (Compress) زيادي دارند كه بر كيفيت پايين آنها مؤثر است. به تعبيري كيفيت عكس اين دوربين ها با موبايل قابل قياس است حتي اگر n مگاپيكسل باشد.

به جز اين مورد، امكانات تنظيمي كه در دوربين عكاسي وجود دارد، در اين دوربين ها نيست. اگر كاربرد دوربين براي شما فقط ثبت خاطرات خانوادگي است، انتخاب بدي نيست. ولي اگر از دوربين مي خواهيد براي عكاسي جدي استفاده كنيد، دوربين فيلمبرداري جايگزين دوربين عكاسي نخواهد شد. (البته DVD908 امكانات جالبي براي عكاسي نسبت به همتايان اش در خود گنجانده و در مقايسه با ديگر دوربين هاي فيلمبرداري فوق العاده است.)

(ضمناً زوم اپتيكال دوربين مورد نظر شما 10x است و روي زوم ديجيتال هم اصلاً حساب نكنيد.)

با اين حال، اگر اطلاعات ديگري از آن داريد مطرح كنيد كه ما هم از آن استفاده كنيم.

خوش باشيد.
    mkmk1362 تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: خرید دوربین عکاسی دیجیتالی یا دوربین فیلمبرداری دیجیتالی.

نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز نمایش پست ها

من خیلی به دنبال یه دوربین عکاسی بودم ولی امروز امکانات یکی از دوربینهای فیلمبرداری سونی فکر کنم DVD 908 بود دیدم حتی میتونه عکس برداری هم بکنه با6.1مگاپیکسل اون هم با زوم 40 برار.

حالا به نظر شما یه مقدار هم بزارم روش و یه دونه از این دوربینها بگیرم چطوره؟آیا همه امکانات دوربین عکاسی مثلا s3IS یا مشابه رو داره؟و چه امکانات دیگه رو داره؟واین 40برار زوم برای عکاسی هم هست؟
    ممنون میشم جواب بدین.
    سلام

اصولا" همانطور که باجناق فامیل نمیشود و ژیان هم ماشین!!! :biggrin: دوربین فیلمبرداری هم عکاسی نمیشود و دوربین عکاسی, فیلمبرداری!!! (یعنی هر کدام کار اصلیش را بهتر انجام میدهد و دومی برای راضی کردن بعضی از مشتریهاست!!!)

اون زوم 40 برابر هم در اصل 400 برابر است !!!که شامل 10 برابر اپتیکال (واقعی) و 40 برابر دیجیتال (الکی!!) است!!

قطعا" از نظر امکانات عکاسی نه تنها به S3 IS , که شاید به SONY-W30 هم نرسد!!!
    اتفاقا" سنسورش از W30 کوچکتر هم هست ("2.9/1 , تقریبا" اندازه سنسور Canon-A450 !!!)

این هم مشخصات بیشترش:
    http://www.sony-mea.com/product_deta...InpProdId=6767

نمیدونم تو ایران اومده یا نه و اگر اومده؛ چنده!! ولی فکر نمیکنم کمتر از 800 تومن باشه, ضمنا" من زیاد تعریف دوربینهای DVD-Cam رو نشنیدم (از نظر کیفیت در مقایسه با Mini-DV و ....)

اگر به دنبال تواناییهای یک دوربین عکاسی در یک فیلمبرداری هستید, بعضی از مدلهای Canon این خاصیت را دارند (حتی مد تقدم شاتر و دیافراگم و منوآل و .......)
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

سلام...
    مي بينم كه هنوز اساتيد به اين تاپيك نرسيدند !!!! (تا ما بيايم جواب بديم جواب دادند رفت :biggrin: )

دوست عزيز... بين دوربين فيلمبرداري و عكس برداري تفاوتهاي بسياري وجود داره و شما نمي تونيد از يه دوربين انتظار هر دو داشته باشيد مگر اينكه بريد سراغ مدلهاي SUPER DVCAMهاي SONY كه اونم با يه ذره تفاوت پول به جايي نميرسيد .. بايد چيزي حدود 12000 تا 15000 دلار هزينه كنيد. (البته بازم دوربينهاي SLR اونجا قدرت نمايي بيشتري ميكنند وجايي براي دوربين شما نمي ذارند - البته تو عكس برداري)

تازه .. مدلي كه شما معرفي كرديد يك HandyCam هست ونه يك DV Cam... و اين خودش يه كمي بحث رو عوض مي كنه!!
    تا جاييكه من ديدم اين دومين تاپيك شما بود .. توي تاپيك قبليتون هم اشاره اي به نيازهاتون نكردي!!!!

تا زمانيكه نيازهاتون رو درست نشناسيد و دقيق مطرح نكنيد كسي نمي تونه به شما كمك كنه و مطمئنا خيلي هم دير به جواب خواهيد رسيد.

اگر دنبال فيلمهايي با تصاوير شفاف .. رنگي دلپذير ... زمان ذخيره طولاني هستيد با بودجه بالاي يك و نيم ميليون تومان سري نيمه حرفه اي DV Camهاي سوني و پاناسونيك رو پيشنهاد مي كنم... ولي انتظار كيفيت تصاوير عكاسي دوربينهايي با يك پنجم همين قيمت رو نبايد داشته باشيد. (اگر خواستيد مي تونم چندين مدل رو متناسب با نيازهاتون معرفي كنم)

اگر هم دنبال تصاويري با كيفيت مطلوب و شفاف و روشن مي گرديد، متناسب با ريز نيازهاتون دوربينهاي D-SLR را به شما پيشنهاد مي كنند (دوستان حرفه اي ما در همين سايت) . اگه حرفه اي تر شديد SLR

نكته : از اونجاييكه دوربينهاي فيلمبرداري تعداد تصاوير بالايي را به ازاي هر ثانيه ثبت مي كنند - 15 تا 65 تصوير در ثانيه كه دوربين شما حداكثر 30 تصوير البته با رزولوشن پايين - بسياري از نكات كليدي كه براي يك فريم يا همان تك تصوير در عكاسي رعايت مي شود در فيلمبرداري رعايت نخواهد شد.

نكته : بيش از 90 درصد تكنيكهاي عكس برداري (حداقل اونايي كه من توي اين چند وقت ياد گرفتم) به هيچ وجه قابل پياده سازي با دوربيني مثل دوربين معرفي شده شما نيست ... سري حرفه اي Super DVهاي سوني با قيمت بيش از 15 ميليون (پانزده ميليون) توانايي برخي از اين كارها را پيدا مي كنند. نمونه خيلي ساده.. تصوير برداري از ستارگان در شب ... نياز به تنظيم حساسيت و زمان شات دوبين داريد كه مدلهاي نيمه حرفه اي فيلمبرداري از چنين اعمال ساده اي عاجزند. خوب شايد نخواييد از ستاره ها عكس بگيريد بخواييد از يه گل عكس بگيريد.. مطمئن باشيد اگر نور شما كافي نباشد .. اگر دوربين شما توانايي تنظيم WB را در زنج مورد نياز شما به شما ندهد كيفيت عكس شما پايين خواهد بود.

خلاصش .. اگه فيلم مي خواهيد بگيريد اونوري بريد... اگه عكاسي مي خوايد بكنيد اينوري بياييد... اگه خيلي پول داريد كه نمي دونيد چجوري خرج كنيد مي تونيد اونورتر بريد !!! كه البته بايد يه دوره چندين ماهه هم براي كار با اون دوربينا ببينيد.. جدا از قواعد و قوانين پايه اي عكسبرداري يا فيلمبرداري

موفق باشيد
    محسن کریمی

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mkdotnet نمایش پست ها

اگر هم دنبال تصاويري با كيفيت مطلوب و شفاف و روشن مي گرديد، متناسب با ريز نيازهاتون دوربينهاي D-SLR را به شما پيشنهاد مي كنند (دوستان حرفه اي ما در همين سايت) . اگه حرفه اي تر شديد SLR
    فقط اون D-Slr منظور Slr Like بوده و SLR هم منظور D-Slr بوده ، که اشتباه تایپی بوده....

بقیه فرمایشات دوستان کاملا مورد تایید است و بنده هم همین عرایض را دارم....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز نمایش پست ها

ممنون میشم جواب بدین.
    دوستان و این حقیر در موضوع قبلی که باز کرده بودید نظر دادیم و شما بدون خواندن نظرات و یا ادامه گفتمان زود یک موضوع دیگر باز کردید و الان از دوربین عکاسی به دوربین فیلمبرداری کوچ فرموده اید.

حرف دوستان درست است و بنده عددی نیستم که چیزی اضافه کنم. به هر حال موفق باشید.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5831 نمایش پست ها
    دوستان و این حقیر در موضوع قبلی که باز کرده بودید نظر دادیم و شما بدون خواندن نظرات و یا ادامه گفتمان زود یک موضوع دیگر باز کردید و الان از دوربین عکاسی به دوربین فیلمبرداری کوچ فرموده اید.

حرف دوستان درست است و بنده عددی نیستم که چیزی اضافه کنم. به هر حال موفق باشید.
    امير جان، به نظر من اين مهم نيست كسي كه تاپيك را باز كرده در ادامه بحث شركت مي كند يا نه. مهم اين است كه با شركت دوستان بحثي در مي گيرد و همه علاقه مندان از مباحث مطرح شده استفاده مي برند. در اين فروم تاپيك هاي مفصل و جالبي هست كه در جريان تاپيك اثر و نشاني از بازكننده تاپيك نمي يابيد.

پس يك كلام: سخت نگيريد! مهم اينجاست كه گپي باشد و چيزي بياموزيم. هر كس نخواست خودش ضرر كرده!

خوش باشيد!
    mkmk1362 تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر آشنا amir5831 آواتار ها
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak25 نمایش پست ها
    امير جان، به نظر من اين مهم نيست كسي كه تاپيك را باز كرده در ادامه بحث شركت مي كند يا نه. مهم اين است كه با شركت دوستان بحثي در مي گيرد و همه علاقه مندان از مباحث مطرح شده استفاده مي برند. در اين فروم تاپيك هاي مفصل و جالبي هست كه در جريان تاپيك اثر و نشاني از بازكننده تاپيك نمي يابيد.

پس يك كلام: سخت نگيريد! مهم اينجاست كه گپي باشد و چيزي بياموزيم. هر كس نخواست خودش ضرر كرده!

خوش باشيد!
    شما درست فرمودید. شرمنده
    mkmk1362 تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

گه خيلي پول داريد كه نمي دونيد چجوري خرج كنيد مي تونيد اونورتر بريد !!!
    من با اجازه دوستان این جمله رو یک طور دیگری بیان کنم: گه خيلي پول داريد كه نمي دونيد چجوري خرج كنيد، دو تاشو بخرید!!

یک کامپکت کنن حدود 250-300 تومن و یک handycam سونی حدود 700-800 تومن. حالا اگر پولتون رو میتونید بیشتر کنید، روی هر کدام از اینها میتوانید سرمایه گذاری بیشتری کنید.

كاربر جديد بهناز آواتار ها
    تشکر کرده
    38

درسته دوستان عزیز من که گفتم به شدت دنبال دوربین عکاسی هستم ولی گفتم بپرسم شاید با دوربین فیلمبرداری بشه هم عکسهایی در حد عکاسی گرفت.آیا من کار اشتباهی کردم؟
    ولی باز منتظر نظرات شما دراین تاپیک و در تاپیک http://www.akkasee.com/forum/t5109.html هستم

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین