صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 48
Like Tree93تشکر

موضوع: کدام را پیشنهاد میکنید؟ چرا؟

كاربر همراه Mastermehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    925

پیش فرض کدام را پیشنهاد میکنید؟ چرا؟

من قصد خرید slr دارم ولی همونطور که همگی بهتر از من میدونید این کار جزء سخت ترین کارهاست!
    من شاید تمامی پستها در مورد گزینه های مورد نظرم را خونده ام، با مشخصات فنی همگی هم آشنایی دارم. همونطور که از اسم تاپیک مشخصه میخوام نظرتون رو بابت این انتخاب بدونم. از تمامی بزرگان خواهشمندم که نظرشون رو بدن و منو شرمنده کنن. واقعاّ نظر همگی برام مهمه. دوست ندارم دونه دونه اسم ببرم یا بهتون پیام بدم بنابراین منو از نظراتتون بی بهره نگذارید:
    من واقعا از رنگهای نیکون لذت میبرم. در ضمن چون فلاشهاش کمی ارزونترن، برای من که کلاّ قصد هی خرید کردن ندارم، بسیار مناسبتر است. ولی بدلیل استفاده احتمالی از لانگ اکسپوز ، گزینۀ انتخابی کنون خواهد بود. از طرفی مدلهای جدید نیکون که بزودی خواهند آمد به بودجۀ من نخواهند خورد و تا بخواد مدلی مثلاّ d90 بیاد خیلی طول خواهد کشید. چون در توان من نیست که هی دوربین عوض کنم بنابراین سعی میکنم مناسبترین رو انتخاب کنم پس ......کنون.

بودجه من حداکثر 2،000،000 خواهد بود ولی راستیتش هرچه کمتر خرج کنم واقعاّ خوشحالتر خواهم شد! این بودجه هم بدون در نظر گرفتن سه پایه، کیف، فلاش، فیلتر و ....... میباشد. زمان خرید هم خیلی نزدیک نیست شاید تا 1 ماه دیگه شاید هم یکم دیرتر.

گزینه های مطرح که کاملاّ مشخصند: 350d, 400d, 30d & 40d
    من از بین این 4 گزینه 2تا رو حذف کردم:
    30d: اگه قرار باشه اینقدر خرج کنم فکر کنم با 200،000 بیشتر 40d میرزه! البته به عنوان یک گزینه بین 400d و 40d قابل بررسیه! به هر حال 200،000 هم پولیه!
    350d: اگرچه که کمی کم نویزتر و هم شارپتر از 400d هستش ولی lcd بزرگتر و "غبارگیر" و چند گزینه دیگر به نظر من قابل بررسیه. البته تفاوت قیمت رو اگه با قیمتهای نورنگار حساب کنیم (170،000) شاید اصلاّ به صرفه نباشه. من از آقای قدیری خبر ندارم ولی حالا فرض کنیم که تفاوت قیمت این 2 دوربین 100،000 باشه.

خلاصه اینکه 400d و 40d موندش.

در بین لنزها هم احتمالاّ 18-200 سیگما. چون اونقدر پول ندارم و به این زودیها نخواهم داشت که برم سراغ 70-200 پس برای داشتن این فاصله کانونی فکر کنم این مناسبتره. ولی به هر حال انتخابهایی مثل 17-70 و 18-50 هم هنوز روی میز هستش.

حالا بعد از این همه روده درازی میخوام نظرتون رو بابت این 3 انتخاب بدونم:
    canon 400D + grip + sigma 18-200 + sigma 10-20
    canon 40D + sigma 18-200
    canon 400D + grip + sigma 17-70 + canon 70-200

البته من بیشتر به کادر های باز علاقه دارم تا بسته و در ضمن ترجیح میدم که اگه قرار باشه 70-200 بخرم (f/4) مدل is دارشو بخرم که به بودجه من نمیخوره ولی باز هم گزینه 3 رو گذاشتم.

خواهشمندم نظرتون رو از من دریغ نکنید مخصوصاّ بزرگان که با این تجهیزات کار کرده اند. در ضمن هرگونه ترکیب دیگه از دوربین و لنز هم که به نظرتون میرسه بگید.

متشکرم
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS
    Lowepro nova 4, Inverse 200 & Primus Aw, Canon RS-80N3, Sigma EF 500 DG Super

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

پیش فرض پاسخ: کدام را پیشنهاد میکنید؟ چرا؟

به نظر من تركیب
    20-10+200-18 سیگما+40دی میتومنه تركیب جذابی باشه البته كمی از بودجه شما بالاتره حدود 200 تومن
    اما به نظرم ارزش داره
    برای دوربین هم گزینه اتو ایزو و لایو ویو و هیستوگرام زنده 40ذی پارامترهایی هستند كه به راحتی نمیشه ازشون گذشت
    Mastermehdi و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

نقل قول نوشته اصلی توسط Mastermehdi نمایش پست ها
    من قصد خرید slr دارم ولی همونطور که همگی بهتر از من میدونید این کار جزء سخت ترین کارهاست!
    من شاید تمامی پستها در مورد گزینه های مورد نظرم را خونده ام، با مشخصات فنی همگی هم آشنایی دارم. همونطور که از اسم تاپیک مشخصه میخوام نظرتون رو بابت این انتخاب بدونم. از تمامی بزرگان خواهشمندم که نظرشون رو بدن و منو شرمنده کنن. واقعاّ نظر همگی برام مهمه. دوست ندارم دونه دونه اسم ببرم یا بهتون پیام بدم بنابراین منو از نظراتتون بی بهره نگذارید:
    من واقعا از رنگهای نیکون لذت میبرم. در ضمن چون فلاشهاش کمی ارزونترن، برای من که کلاّ قصد هی خرید کردن ندارم، بسیار مناسبتر است. ولی بدلیل استفاده احتمالی از لانگ اکسپوز ، گزینۀ انتخابی کنون خواهد بود. از طرفی مدلهای جدید نیکون که بزودی خواهند آمد به بودجۀ من نخواهند خورد و تا بخواد مدلی مثلاّ d90 بیاد خیلی طول خواهد کشید. چون در توان من نیست که هی دوربین عوض کنم بنابراین سعی میکنم مناسبترین رو انتخاب کنم پس ......کنون.

بودجه من حداکثر 2،000،000 خواهد بود ولی راستیتش هرچه کمتر خرج کنم واقعاّ خوشحالتر خواهم شد! این بودجه هم بدون در نظر گرفتن سه پایه، کیف، فلاش، فیلتر و ....... میباشد. زمان خرید هم خیلی نزدیک نیست شاید تا 1 ماه دیگه شاید هم یکم دیرتر.

گزینه های مطرح که کاملاّ مشخصند: 350d, 400d, 30d & 40d
    من از بین این 4 گزینه 2تا رو حذف کردم:
    30d: اگه قرار باشه اینقدر خرج کنم فکر کنم با 200،000 بیشتر 40d میرزه! البته به عنوان یک گزینه بین 400d و 40d قابل بررسیه! به هر حال 200،000 هم پولیه!
    350d: اگرچه که کمی کم نویزتر و هم شارپتر از 400d هستش ولی lcd بزرگتر و "غبارگیر" و چند گزینه دیگر به نظر من قابل بررسیه. البته تفاوت قیمت رو اگه با قیمتهای نورنگار حساب کنیم (170،000) شاید اصلاّ به صرفه نباشه. من از آقای قدیری خبر ندارم ولی حالا فرض کنیم که تفاوت قیمت این 2 دوربین 100،000 باشه.

خلاصه اینکه 400d و 40d موندش.

در بین لنزها هم احتمالاّ 18-200 سیگما. چون اونقدر پول ندارم و به این زودیها نخواهم داشت که برم سراغ 70-200 پس برای داشتن این فاصله کانونی فکر کنم این مناسبتره. ولی به هر حال انتخابهایی مثل 17-70 و 18-50 هم هنوز روی میز هستش.

حالا بعد از این همه روده درازی میخوام نظرتون رو بابت این 3 انتخاب بدونم:
    1. canon 400D + grip + sigma 18-200 + sigma 10-20
    2. canon 40D + sigma 18-200
    3. canon 400D + grip + sigma 17-70 + canon 70-200

البته من بیشتر به کادر های باز علاقه دارم تا بسته و در ضمن ترجیح میدم که اگه قرار باشه 70-200 بخرم مدل is دارشو بخرم که به بودجه من نمیخوره ولی باز هم گزینه 3 رو گذاشتم.

خواهشمندم نظرتون رو از من دریغ نکنید مخصوصاّ بزرگان که با این تجهیزات کار کرده اند. در ضمن هرگونه ترکیب دیگه از دوربین و لنز هم که به نظرتون میرسه بگید.

متشکرم
    سلام.
    اول اینکه با توجه به نیازتون در عکاسی انتخاب خوبی رو انجام داده اید.....
    در بین گزینه ها چون کادر باز مد نظرتونه اگه من بودم گزینه ی 2 رو انتخاب می کردم
    از sigma 18-200 خوب نشنیدم و دیاف بسته ای داره
    اما یه پیشنهاد دیگه هم دارم.... که اگه جای شما بودم این رو انتخاب می کردم:
    1- Canon Eos 350 D: 580
    2- Sigma 10-20:450
    3- Sigma 70_17:350
    4- Canon 300_70 is :550
    تقریبا می شه حدود 1900 هزار تومن.....
    از 10 تا 300 رو هم دارید....
    Mastermehdi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

Canon 350D + Sigma 10-20 + Sigma 17-70 + Canon 70-200

زیاد هم وسواس به خرج ندهید.....

زیاد هم با خودتان درگیر نشوید......

زیاد هم به بدنه ی بهتر فكر نكنید...

بیشتر به لنز های با ارزش تر فكر كنید...

بعدا كه مدتی با DSLR ها كار كنید به عرایض بنده می رسید....

باور كنید داشتن لنز های با ارزش بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار بهتر و با ارزش تر از بدنه های جینگولی است....گ

گریپ را هم در فرصتی دیگر تهیه كنید...نهایتان فعلا یك باطری اضافه بخرید...
    FarhadBahramii، kamyar، Mastermehdi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    925

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

باور كنید داشتن لنز های با ارزش بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار بهتر و با ارزش تر از بدنه های جینگولی است....گ

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    سلام.
    اول اینکه با توجه به نیازتون در عکاسی انتخاب خوبی رو انجام داده اید.....
    در بین گزینه ها چون کادر باز مد نظرتونه اگه من بودم گزینه ی 2 رو انتخاب می کردم
    از sigma 18-200 خوب نشنیدم و دیاف بسته ای داره
    اما یه پیشنهاد دیگه هم دارم.... که اگه جای شما بودم این رو انتخاب می کردم:
    1- Canon Eos 350 D: 580
    2- Sigma 10-20:450
    3- Sigma 70_17:350
    4- Canon 300_70 is :550
    تقریبا می شه حدود 1900 هزار تومن.....
    از 10 تا 300 رو هم دارید....
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    به نظر من تركیب
    20-10+200-18 سیگما+40دی میتومنه تركیب جذابی باشه البته كمی از بودجه شما بالاتره حدود 200 تومن
    اما به نظرم ارزش داره
    برای دوربین هم گزینه اتو ایزو و لایو ویو و هیستوگرام زنده 40ذی پارامترهایی هستند كه به راحتی نمیشه ازشون گذشت
    کامیار ، بهنام و کاوۀ عزیز خیلی متشکرم.
    دلیل ذکر 400d یا 350d با گریپ اینه راستیتش اصلا خوش دست نیستن و من با این مساله خیلی درگیرم. خیلی اذیتم میکنه. ولی با گریپ خیلی بهتر میشن.
    میدونم که خیلی جالب نیستش این حرف ولی lcd کوچک 350d همچین یخورده اذیتم میکنه!
    مهدی هامیزاد
    Canon 40D, Canon 70-200mm f/4 L IS, Canon 60mm f/2.8 macro, Canon 17-55mm f/2.8 IS

تشکر کرده
    14101

چه می شود كه شما هم افتادی به دام DSLR.....

خوب این بنده خدا Canon 350D هم آنقدر فاجعه نیست هاااا...

بدنه اش با 17-70 شبیه همین فوجی شما است....

گریپ هم به خوشدستی كمك میكند اما گریپ را برای خوش دست كردن دوربین نساخته اند....

اما شما 10-20 را حذف كن و گریپ بخر و به جای 350 كه LCD اش آزارت می دهد 400 دی بخر....
    Mastermehdi تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه kamyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1210

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها

كاوه جان تا حدودی با صحبتهات موافقم اما
    مسلما داشتن لنزهای باارزش بهتر از تعویض بدنه هست اما برای كسی كه برای اولین بار میخواد بخره به نظرت بهتر نیست كه اول یك بدنه خوب بخره بعد به تدریج تركیب لنزها رو كامل كنه؟ مسلما لنزهای با ارزش با بدنه ای باارزش بازدهی بیشتری دارند
    پ.ن گرچه من خودم رو از این قاعده مستثنی كردم و 40 دی رو خریدم
    اما برای من فرصتش پیش اومد (كه برات گفتم)... وگرنه اصلا به فكر تعویض بدنه نبودم ..
    Kaveh Ghobadi، Mastermehdi و amirgolabi تشکر می‌کنند.
    کامیار
    www.kampixel.com
    CANON 40D-CANON 70-200 f4 L IS USM-SIGMA 17-70 --FLASH SIGMA DG 500 SUPER-LowePro Off Trail2-TRIPOD SLIK PRO 400DX-PANASONIC GS500

تشکر کرده
    14101

اول اینكه به سلامتی 40 دی دار هااااااا:::big grin:::گ

مبارك باشه....

بعد اینكه اره....

تو خودت با همه ی این دوربین ها مدت ها كار كردی و میدونی كه مثلا 350 دی و 400 دی اختلاف فاحشی ندارند

حالا كاری به مثلا 350 دی با 40 دی ندارم كه كلی فرق دارند...

اما اگر دوستمان حس میكند كه در آینده امكان خرید لنز های با ارزش را دارد كه بله می شود فعلا یك بدنه ی بروز خرید...

اما اگر حس میكند تا مدت ها امكان خرید لنز ندارد به نظرم از حالا لنز بخرد بهتر است..تا بعد ها حسرت از دست دادن موقعیت های بكر را...
    kamyar و Mastermehdi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    925

نه اینکه فکر کنید که 40d رو بخاطر گریپش انتخاب میکنم نه این موضوع خیلی مسخرست. ولی من واقعاّ با گریپ 350d و 400d خیلی مشکل دارم! شاید زیادی به گریپ فوجی خودم عادت کرده ام! بدون شک اگه گریپشون بهتر بود یکراست میرفتم سراغشون! دلیل اضافه کردن گریپ هم فقط همینه!
    باز هم تاکید میکنم نگید فقط بخاطر گریپ میخوای بری سراغ 40d! دلیلش دقیقاّ همونیه که کامیار گفت.
    راستی به نظرم تا چند دقیقه پیش امضا کامیار 30d بودش!!! آقا مبارکه...
    Kaveh Ghobadi و kamyar تشکر می‌کنند.
    مهدی هامیزاد

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

اولاً بهتون تبریک میگم که می خواهید slr بخرید . دوماً در مورد بدنه یه مقدار زیادی بودجه تعیین کننده است ، من خودم یه 400d داشتم که با تمام مزایایی که داشت (دوربین خیلی خوبی بود یادش بخیر ) با یه 30d عوضش کردم( البته به قول کامیار جان برای منم فرصتش پیش اومد ;) ولی یه تجربه شخصی دارم که خیلی ها هم با من موافقن( باور نمی کنی از امیر سوکی بپرس :::big grin:::) دوربین های 350d و مخصوصاً400d با گریپ بینهایت خوش دستندولی 30d و 40d با گریپ یک کم ضمخت می شن ، من هر دو رو توی دستم گرفتم .
    بعد هم گریپ خیلی چیز واجبی نیست اگر فقط مشکل باتری باشه مگه اینکه خیلی از مد پرتره بخواهید استفاده کنیدو دستتون خسته بشهپیشنهاد من اینه که اگر به گریپ احتیاج دارید برید سمت 400d وگرنه 40d گزینه بینظیریه .

در مورد لنز هم استاتید نظرشون رو گفتند من هم یه نکته کوچیک بگم : لنز 20-10 که اصلاً جای بحث نداره هر کس
    داره ازش راضیه . 200-18 رنج خوبی رو ساپورت میکنه ولی من خیلی ندیدم کسی ازش استفاده کنه دیافش تعریفی نداره برای راه انداختن کار بد نیست اما چیز مالی هم نیست .70-17 هم که دیگه معرف حضور همه هست لنز خوبیه،
    راستی امیر سوکی فکر کنم می خواست 70-17 و 20-10 اش رو بفروشه موقعیت مناسبیه برای خرید چون تا اونجا
    که می دونم 20-10 دست دوم گیر نمیاد و لنز امیر هم خیلی تمیزه( تقریباً نو)
    kamyar، Mastermehdi و sam_moghadam تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

صفحه 1 از 5 1 2 3 4 5 آخرینآخرین