صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 224
Like Tree265تشکر

موضوع: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

پیش فرض پاسخ: راهنمای خرید دوربین برای عکاسی نجومی

اول از همه یه چیزی رو باید بگم و اون اینه که عکاسی از رد ستاره ها یا تصاویر تلفیقی راه شیری و مناظر زمینی
    اصولا عکاسی نجومی واقعی نیست.
    یعنی وقتی صحبت از دوربین مناسب عکاسی نجومی میشه مشخصه هائی مثل حساسیت مناسب به طول موجهای خاصی مثل 656.3 نانومتر یا نسبت سیگنال به نویز و .... میشه که در زمینه ای که شما می خواهید
    کار کنید زیاد مهم نیستند.
    من 350دی رو نسبت به قیمتش ارزیابی کردم.وگرنه کیه که بگه 350دی دوربین بهتریه از 30دی
    مزدک مطهری

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

متشکر از پاسختون.
    یعنی معیار شما از انتخاب 350 دی صرفا عکاسی از پشت تلسکوپ (به عنوان جایگزینی برای ccd) بوده و برای تلفیق با مناظر زمینی تفاوتی بین این دو قائل نیستید. درسته؟
    پس میشه 30 رو به 350 دی ترجیح داد. موافقید؟
    Canon EOS 30D

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

نقل قول نوشته اصلی توسط msk888 نمایش پست ها
    متشکر از پاسختون.
    یعنی معیار شما از انتخاب 350 دی صرفا عکاسی از پشت تلسکوپ (به عنوان جایگزینی برای ccd) بوده و برای تلفیق با مناظر زمینی تفاوتی بین این دو قائل نیستید. درسته؟
    پس میشه 30 رو به 350 دی ترجیح داد. موافقید؟
    همونطور که گفتم معیار من کارایی نسبت به قیمت بوده
    و 350دی هیچ مزیت خاصی نداره
    پس با خیال راحت می تونید به 30دی یا 40 دی فکر کنید.
    مزدک مطهری

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

ممنون از راهنمایی شما...
    Canon EOS 30D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

سلام مثل اینکه این تاپیک دیگه قدیمی شده.
    من موخواستم نظر دوستان رو در مورد دوربینهای سوپرزوم بدونم (مخصوصا sx10 کنن)
    اینها قابلیت تعویض لنز و مخصوصا حالت bulb ندارند !
    منتها من تلسکوپ ندارم و کارم بیشتر نظریه و هدفم بیشتر استفاده از این برای آموزش رصد توی کلاسهای شبانه به جای دوربین دوچشمی هست که بتونم اینکه بتونم بدون متصل کردن چند قطعه به هم یکراست بتونم عکاسی کنم
    5 سال قبل با زنیت 412 کار می کردم و عاشق سادگی و آزادی این دوربین هستم اون رو هنوز هم دارم ولی دوست دارم وارد دنیای دیجیتال بشم. اینکه sx10 حالت bulb نداره زیاد ناراحتم نمی کنه چون واسه نوردهی های بالای 15 ثانیه می تونم از همون 412 استفاده کنم ولی کیفیت و نویز کم برام خیلی مهمه
    اگه یه dslr هم بخرم باز یه لنز زوم بالا روش می بندم ! و اونقدر مایه دار نیستم که چند لنز بخرم !و نکته دیگه اینکه عکاسی غیر نجومی هم انجام میدم (بیشتر طبیعت)
    دوستانی که تجربه دارند آیا کیفیت لنز سوپرزومها خوب هست ؟
    عملکردشون تو تاریکی خوبه ؟ نویزشون زیاد نیست ؟
    در ضمن حداکثر هزینه ای هم که فعلا می تونم پرداخت کنم 600 تومنه. یه سوپرزوم مثل sx10 یا hx1 سونی بخرم با نه صبر کنم پولم بیشتر بشه یک dslr با لنز زوم بخرم ؟
    آیا در این تاریخ هم دوستان 350d را بهترین دوربین ارزان برای عکاسی نجومی می دونید یا نه دنیا عوض شده ؟
    m.a.i تشکر می‌کند.

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

وستانی که تجربه دارند آیا کیفیت لنز سوپرزومها خوب هست ؟
    عملکردشون تو تاریکی خوبه ؟ نویزشون زیاد نیست ؟
    سلام، من بر اساس دوربين خودم مي گم، با استفاده از يك دوربين Slr-like حتي با قدرت زوم بالا شما قادر نخواهيد بود عكسهاي واقعا خوبي بگيريد، مثلا در سري FZ دوربينهاي پاناسونيك كه قابليت تا 1دقيقه نوردهي دارد شما بايد حتي الامكان از وايد ترين حالت استفاده كنيد چون 1 دقيقه زماني كافي براي به جا ماندن رد ستاره هاست ولي اين ردگذاري هيچ زيبايي به عكس نميدهد چون ستاره ها به صورت خط هاي كوچك به نظر خواهند آمد، شما با يك دوربين سوپر زوم حداكثر مي توانيد به طرز قابل قبولي از ماه و يا از صورتهاي فلكي به طور جدا گانه و نماي كلي(به صورت وايد) از يك آسمان پر ستاره عكاسي كنيد،استفاده از تلسكوپ همونطور كه خودتون گفتيد كار سختي هست(براي اين دوربينها). از نظر لنز هم فكر كنم براي قابليتهاي اين دوربينها كافي باشد.در مورد نويز هم در سريهاي جديد FZ اوضاع بهتر شده هر چند يك حالت عكاسي در اين دوربينها مخصوص عكاسي از آسمان وجود دارد!! (از كنن خبري ندارم)
    در اين حالت نويزها را به طور اتوماتيك حذف شده و فقط ستاره ها باقي مي مانند( به detail احتياجي نداريم).به نظر من اگر بودجه شما در همين حد است و اگر قصد عكاسي نجومي بيشتر از چند عكس از ماه است دوربين 350D ايده آل به نظر ميرسد.
    staleiee تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    11

با تشکر از جوابتون

پس به نظر شما این سوپرزومها بیشتر به درد زوم روی مناظر زمینی می خوره تا مثلا خوشه پروین ؟ یا به طور کلی عکاسی در شب !?
    مثلا تصویر m45 توی سایت زیر که از پشت یک تلسکوپ نسبتا کوچک با 350d گرفتند رو نمیشه با سوپرزومها بدون دوربین دوچشمی و تلسکوپ گرفت ؟
    http://www.wrabetz.de/Astro/AstropicDeepSky.en.htm

مثل اینکه تفاوت پردازنده ها از ccd به cmos هم خیلی مهم میشه
    البته تقریبا قانع شدم که یه dslr خیلی ارزشمندتر از شبه حرفه ای هاست ! ولی فعلا توان خرید لنز خوب رو ندارم !

سوال دیگه تفاوت 1000d و 350d در عکاسی در شب و عکاسی نجومی چیه ؟
    میدونم که 1000d حالت live view داره 10 مگاپیکسله و منظریابش اپتیکاله و یکی دو جا با لنز 18-55 به قیمت 560 تا 580 تومن دیدم. بیشتر تفاوت تجربی از نظر دوستانی که باهاشون کار کردند مدنظرم هست چون مشخصاتش که رو سایتها هست ! واقعا نسبت به 350d یک سرو گردن بالاتر هست ؟ و ارزشمندتره ؟ نویزش چطوره ؟ حالت bulb داره ؟

و سوال آخر 350dرو اکثر جاهایی که پرسیدم گفتند دیگه نمی فروشند چون قدیمی شده ! از کجا باقیمت خوب می تونم بخرمش ؟ و الان قیمتش حدودا چنده ؟ اون رو هم توی آگهی های قدیمی با لنز 18-55 دیدم. این لنز به دردبخور هست تا زمانی که یه لنز خوب بتونم بگیرم ؟

دو نکته:
    1- من یه ماه دیگه پول دستم می آد و الان دارم تصمیم می گیرم
    2- توی اینترنت زیاد دنبال سوالام می گردم تا جوابشون رو چه تو سایتهای فارسی و چه انگلیسی پیدا بکنم پس سوالهایی که می نویسم رو نتونستم جوابی براشون پیدا کنم و قصد وقت تلف کردن خودم و دوستان رو ندارم منتها چون چند سال یه بار پولی برای این کارها دستم می آد می خوام بهترین تصمیم رو بگیرم و پیشاپیش از دوستانی که جواب می دن کمال تشکر رو دارم این پستها رو هم دیدم ولی اطلاعات نجومی نداشت !
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7199
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=10253

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نقل قول نوشته اصلی توسط staleiee نمایش پست ها
    با تشکر از جوابتون

پس به نظر شما این سوپرزومها بیشتر به درد زوم روی مناظر زمینی می خوره تا مثلا خوشه پروین ؟ یا به طور کلی عکاسی در شب !?
    مثلا تصویر m45 توی سایت زیر که از پشت یک تلسکوپ نسبتا کوچک با 350d گرفتند رو نمیشه با سوپرزومها بدون دوربین دوچشمی و تلسکوپ گرفت ؟
    http://www.wrabetz.de/Astro/AstropicDeepSky.en.htm

مثل اینکه تفاوت پردازنده ها از ccd به cmos هم خیلی مهم میشه
    البته تقریبا قانع شدم که یه dslr خیلی ارزشمندتر از شبه حرفه ای هاست ! ولی فعلا توان خرید لنز خوب رو ندارم !

سوال دیگه تفاوت 1000d و 350d در عکاسی در شب و عکاسی نجومی چیه ؟
    میدونم که 1000d حالت live view داره 10 مگاپیکسله و منظریابش اپتیکاله و یکی دو جا با لنز 18-55 به قیمت 560 تا 580 تومن دیدم. بیشتر تفاوت تجربی از نظر دوستانی که باهاشون کار کردند مدنظرم هست چون مشخصاتش که رو سایتها هست ! واقعا نسبت به 350d یک سرو گردن بالاتر هست ؟ و ارزشمندتره ؟ نویزش چطوره ؟ حالت bulb داره ؟

و سوال آخر 350dرو اکثر جاهایی که پرسیدم گفتند دیگه نمی فروشند چون قدیمی شده ! از کجا باقیمت خوب می تونم بخرمش ؟ و الان قیمتش حدودا چنده ؟ اون رو هم توی آگهی های قدیمی با لنز 18-55 دیدم. این لنز به دردبخور هست تا زمانی که یه لنز خوب بتونم بگیرم ؟

دو نکته:
    1- من یه ماه دیگه پول دستم می آد و الان دارم تصمیم می گیرم
    2- توی اینترنت زیاد دنبال سوالام می گردم تا جوابشون رو چه تو سایتهای فارسی و چه انگلیسی پیدا بکنم پس سوالهایی که می نویسم رو نتونستم جوابی براشون پیدا کنم و قصد وقت تلف کردن خودم و دوستان رو ندارم منتها چون چند سال یه بار پولی برای این کارها دستم می آد می خوام بهترین تصمیم رو بگیرم و پیشاپیش از دوستانی که جواب می دن کمال تشکر رو دارم این پستها رو هم دیدم ولی اطلاعات نجومی نداشت !
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=7199
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=10253
    یه نجربه:
    با نویز میشه کنار اومد ولی با نبود لایو ویو خیر! مخصوصا که توان خرید لنز خوب رو ندارین، پس منوال فوکوس خوبی هم نخواهید داشت (به واسطه لنز های ارزان) پس به نظر من 1000 دی رو بخرین... و در صورت امکان 40 دی دست 2 هم ارزشش رو دارد. 600 تومن می شود گیر آورد و خیلی بهتر از 350دی و 1000دی هست. هم نویز و هم خیلی چیز های دیگر. حالت Bulb هم تا جایی که اطلاع دارم توی همه DSLR های جدید (از 5 سال قبل تا به حال) وجود دارد. فکر شما راحت... همه EOS ها دارند (اشتباه که نمی کنم؟)
    staleiee تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Talking دوربین گران یا ارزان؟

سلام دوستان
    من یه منجم آماتور علاقه مند به عکاسی (اونم از همه نوعش چه نجومی و چه غیر نجومی) هستم؛ آخر امکاناتم هم تا الان موبایل و وب کم بودن
    حالا تصمیم دارم یه دوربین مناسب بخرم که بتونه تقریبا تمام نیازهام رو برآورده کنه؛ اما چی و چه مدلی رو هنوز نمی دونم!
    سوالم اینه که آیا من که ابتدای راهم هست بودجه ام رو متمرکز این کار بکنم یا با مدل های ارزون قیمت استارت کار رو بزنم؟ به قول یه بابایی من باید هی دوربین عوض و بدل کنم!؟
    در ادامه حالا که ارزون یا گرون بودنش معلوم شد چی و چه مدلی بخرم که نیازهام رو برطرف کنه؟
    ممنون می شم بهترین راهنمایی بکنین.
    با سپاس.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

پیش فرض پاسخ: دوربین گران یا ارزان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodstar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه منجم آماتور علاقه مند به عکاسی (اونم از همه نوعش چه نجومی و چه غیر نجومی) هستم؛ آخر امکاناتم هم تا الان موبایل و وب کم بودن
    حالا تصمیم دارم یه دوربین مناسب بخرم که بتونه تقریبا تمام نیازهام رو برآورده کنه؛ اما چی و چه مدلی رو هنوز نمی دونم!
    سوالم اینه که آیا من که ابتدای راهم هست بودجه ام رو متمرکز این کار بکنم یا با مدل های ارزون قیمت استارت کار رو بزنم؟ به قول یه بابایی من باید هی دوربین عوض و بدل کنم!؟
    در ادامه حالا که ارزون یا گرون بودنش معلوم شد چی و چه مدلی بخرم که نیازهام رو برطرف کنه؟
    ممنون می شم بهترین راهنمایی بکنین.
    با سپاس.
    سلام دوست گرامی

به نظر من یک دوربین گران لازم نمیباشد اما اگر میخواهید دوربین برای عکاسی در سطح آماتور نجومی تهیه

کنید هم دوربین های SLR ارزان مناسب ترین هستند با لنز پیشنهادی خود شرکت
    مثلا 1000D CANON با لنز 55-18 IS با قیمت حدود 650 اما اگر 400D CANON هم باشد با همین لنز خوب است با قیمت 450 در برند NIKON هم D5000 مناسب شما است

باز هم حدود قیمتی را میخواهید برای دوربین هزینه کنید بنویسید من و دوستان بهتر راهنمایی خواهیم کرد
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

صفحه 15 از 23 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین