صفحه 787 از 1201 نخستنخست ... 287 687 737 777 783 784 785 786 787 788 789 790 791 797 837 887 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,861 تا 7,870 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین نمایش پست ها

راستش دوستان در جریان هستند بنده میخواستم 2 تومن کلا لنز و دوربین بر دارم بعد دیگه خودمو کشتم کردمش 2/5 .... این لنزی که میگین به تنهایی اندازه کل هزینه ی منه.....
    با این تفاسیر فکر کنم به قول شما باید همون 5300+ 18-105 رو بردارم.... میشد روی 35mm هم فکر کرد اما خوب باید به اون مشکلاتی که فرمودین هم توجه کرد...
    مرسیییییی.... حالا اگه ترکیب مناسب تری به نظرتون رسید خیلی ممنون میشم به من اطلاع بدید.
    سلام آقا محمد حسین ، شما هنوز دنبال دوربین و لنزید ، گفتم حتما خریدید....

به هر حال خوب کاری میکنید به نظر من هم تحقیق قبل از خرید بهتر از تعویض مکرر دوربین و لنز هست.

اول اینکه دوبین D5300 با کیت 18-140 یا 18-55 عرضه میشه و اگر بخواهید لنز 18-105 رو بخرید باید به طور جداگانه بگیرید که فکر میکنم حداقل هم قیمت D5300 با کیت18-140 در بیاد یعنی حدود 2750

اگر واقعا بخواید تا همین حدود خرج کنید پیشنهاد من:

D5300 + 18-55 VRII + 35 F/1.8

و اگر نمی خواهید بیش از 2.5 خرج کنید(انتخاب بنده در شرایط شما):

D5200 + 18-55 VRII + 35 F/1.8

و اگر می خواهید حدود 2400 خرج کنید و 100 تومان هم برای کیف و مموری بزارید:

ِD3300 + 18-55 VRII + 35 F/1.8

در کل از لحاظ نویز و دینامیک رنج این سه دوربین بسیار نزدیک به هم هستن و اختلاف اونا یک چیزی نزدیک به 10 درصد هست که وقتی یه مدت عکاسی کنید می فهمید اونجور که فکر میکردید قابل لمس نیست . اما بحث امکانات جداست همونطور که گفتم به نظر من D5200 امکانات بسیار معقول و مقبولی داره هر چند که D5300 امکانات بیشتری داره ....

و اما دلیل پیشنهاد 35 f/1.8 هم اینه که علاقه به عکاسی در شب در شهر دارید و بهترین لنز موجود سازگار با پول شما و رنجی مناسب و آپرچر عالی همین لنز هست.

شاید خطای ca زیادی داشته باشد اما آنطور که شما فکر میکنید درگیرش نخواهید شد ، شاید بتوان گفت یکی از با ارزش ترین لنز های نیکون نسبت به قیمت همین لنز هست همان طور که این تعریف را برای لنز های 18-105 و 55-200 هم میکنند.

چند مدت قبل یکی از دوستان عکاس خبرنگار رو دیدم که در کنار لنز با ارزش 24-70 F/2.8 نیکون به روی D7000 لنز 35 F/1.8 هم همراه داشت و از اون استفاده میکرد.....
    SHOK53، Mahdi.A.Tabar و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    بله با این لنز می تونید از مناظر شهری هم هنگام شب عکاسی کنید ولی متاسفانه به دلیل فوکال های خیلی محدود 11 تا 16 کاربردش به اندازه 55-18 یا 105-18 نیست. این یه لنز اولترا واید هست که مخصوص عکاسی آسمان شب، مناظر زمینی چه در روز و چه در شب هست. قیمت لنز توکینا ورژن 2 حدود 2.600 و ورژن 1 حدود 2.200 باید باشه.
    هرچند آف تاپیک هست ولی یک اصلاحیه کوچک بر پست عطا جان عرض کنم که خبری خوش هم برای دوستان کراپدار خواهد بود و اینکه:

قیمت لنز توکینا 11-16 اف 2.8 ورژن دو به زیر 2250 سقوط کرده و هم اکنون از برادران فروشنده عزیز وطنی قابل تهیه است.
    ata_m3، S Noora، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    لنز 105-18 خودش لنز خوبیه و برای بیشتر ژانرها کاربرد داره، کیفیت و شارپنس خوبی هم داره، مشکلات اپتیکی به صورت حاد هم نداره.
    ميتوني لنز sigma 17-50 f2.8 يا sigma 17-70 f2.8-4 اينا ه لنز هاي بدي نيستن
    SHOK53، Mahdi.A.Tabar و محمد حسین تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    ميتوني لنز sigma 17-50 f2.8 يا sigma 17-70 f2.8-4 اينا ه لنز هاي بدي نيستن
    بله دقیقا مخصوصا اینکه 50-17 لنز بسیار خوبیه منتها هر دوی این لنزها نسبت به 105-18 رنج کمتری رو پوشش میدند و شاید برای کسی که دنبال یه لنز همه کاره هست زیاد مناسب نباشه.
    msh2200، SHOK53، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

خیلی ممنون... فقط یه توضیح منظور من از عکاسی در شب عکاسی از مناظر شهری در نور کم هستش نه اینکه عکاسی نجومی منظور باشه.... ویه سوال این لنزی که معرفی کردین دیگر کاربرد ها رو به اندازه یه 18-55 عادی راه میندازه؟ یا فقط کاریرد خاص خودشو داره..... و قیمتش هم میدونید؟
    سلام دوست عزيز

ببينيد مشكل بسيارى از كاربرا اينه كه ندونسته دوربين گران يا ارزان ميخرن و به اون خواسته اى كه دارن نميرسن
    اين بين خيلى از عكاسان ديده ميشه
    مثلا طرف تاحالا با يه دوربين ساده هم كار نكرده ميره يه دوربين فوق حرفه اى ميخره كه اصلا به كارش نمياد
    يا عكاس خوب سه سال با يه دوربين كار ميكنه و بهبودى تو عكساش نميبينه چون نميره يه مدل بالا تر بخره اعصابشم خرد ميشه فكر ميكنه ديگه عكاس خوبى نيست!
    هميشه دوربين گرانتر به معنى بهتر بودن و دوربين ارزان تر به معنى بد تر بودن نيست
    من صحبت هاى شما را با دوستان خوندم و مشخصه كه وارد هستيد
    اگه بگيد با چه دوربين هايى كار كرديد فكر كنم بتونيم بهتر به هم كمك كنيم...البته اگه جسارت نباشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط Aks123 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز

ببينيد مشكل بسيارى از كاربرا اينه كه ندونسته دوربين گران يا ارزان ميخرن و به اون خواسته اى كه دارن نميرسن
    اين بين خيلى از عكاسان ديده ميشه
    مثلا طرف تاحالا با يه دوربين ساده هم كار نكرده ميره يه دوربين فوق حرفه اى ميخره كه اصلا به كارش نمياد
    يا عكاس خوب سه سال با يه دوربين كار ميكنه و بهبودى تو عكساش نميبينه چون نميره يه مدل بالا تر بخره اعصابشم خرد ميشه فكر ميكنه ديگه عكاس خوبى نيست!
    هميشه دوربين گرانتر به معنى بهتر بودن و دوربين ارزان تر به معنى بد تر بودن نيست
    من صحبت هاى شما را با دوستان خوندم و مشخصه كه وارد هستيد
    اگه بگيد با چه دوربين هايى كار كرديد فكر كنم بتونيم بهتر به هم كمك كنيم...البته اگه جسارت نباشه
    خواهش میکنم....راستش من عکاس نیستم... رشته تحصیلیم هم کاری به عکاسی اصلا نداره....یکم مطالعات عکاسی داشتم اما نسبت به دوستانی که تو این فروم هستن اصلا وارد نیستم... تو اون پستای اول گفتم دارم تازه به dslr کوچ میکنم.... دوربین های قدیمی کانن که 10 سال پیش باهاش کار میکردم رو که بذارم کنار بین دوربین های کمپکت و بریج که باهاشون کار کردم بهترینشون power shot SX510 کنن بوده...اما راستش یه بادی میخوام بردارم که حداقل 4 سالی کاری باهام نداشته باشه و در صورت جدی تر شدن عکاسیم ترجیح میدم لنزهای خوب بردارم. فعلا هم علاقم به ژانر عکاسی واید از مناظر شهری در شب هستش و میدونم که باید لنزهای واید با دیاف باز داشته باشم اما خوب تو مرحله ی اول میخوام یه لنز همه کاره که مشکل خاصی نداشته باشه تهیه کنم و در مرحله بعد لنز مناسب. خیلی ممنون از شما و راهنمایی های همه ی دوستان به خصوص
    ata_m3 ، Amirhoseingh ، amin_zallaghi و آقا مهدی بسیار دوست داشتنی با آی دی MahBaz
    MahBaz، ata_m3، Amin.Zallaghi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3931

خواهش میکنم....راستش من عکاس نیستم... رشته تحصیلیم هم کاری به عکاسی اصلا نداره....یکم مطالعات عکاسی داشتم اما نسبت به دوستانی که تو این فروم هستن اصلا وارد نیستم... تو اون پستای اول گفتم دارم تازه به dslr کوچ میکنم.... دوربین های قدیمی کانن که 10 سال پیش باهاش کار میکردم رو که بذارم کنار بین دوربین های کمپکت و بریج که باهاشون کار کردم بهترینشون power shot SX510 کنن بوده...اما راستش یه بادی میخوام بردارم که حداقل 4 سالی کاری باهام نداشته باشه و در صورت جدی تر شدن عکاسیم ترجیح میدم لنزهای خوب بردارم. فعلا هم علاقم به ژانر عکاسی واید از مناظر شهری در شب هستش و میدونم که باید لنزهای واید با دیاف باز داشته باشم اما خوب تو مرحله ی اول میخوام یه لنز همه کاره که مشکل خاصی نداشته باشه تهیه کنم و در مرحله بعد لنز مناسب. خیلی ممنون از شما و راهنمایی های همه ی دوستان به خصوص
    ata_m3 ، Amirhoseingh ، amin_zallaghi و آقا مهدی بسیار دوست داشتنی با آی دی MahBaz

اول اینکه راهنمایی دوستان وظیفه است و منتی نیست دوست عزیز.
    من یکی از هزینه های اضافه و نابجای دوستان و آشنایان آن هم در این اوضاع افتضاح اقتصادی خیلی غصه میخورم.
    بگذریم....
    حالا با این چند صفحه آیا تصمیم خاصی گرفته اید؟ یا اینکه مسیر مشخصی رو انتخاب کرده اید ؟ یا هنوز سردرگم هستید ؟
    محمد حسین تشکر می‌کند.
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    اول اینکه راهنمایی دوستان وظیفه است و منتی نیست دوست عزیز.
    من یکی از هزینه های اضافه و نابجای دوستان و آشنایان آن هم در این اوضاع افتضاح اقتصادی خیلی غصه میخورم.
    بگذریم....
    حالا با این چند صفحه آیا تصمیم خاصی گرفته اید؟ یا اینکه مسیر مشخصی رو انتخاب کرده اید ؟ یا هنوز سردرگم هستید ؟
    اختیار دارین عزیز.... هر کدوم از دوستان که پاسخ میدن لطف میکنن...... والا امروز رفتم 5300 + 18-105 رو میگفت 2600.... نمیدونم مردد هستم هنوز....

تشکر کرده
    3931

اختیار دارین عزیز.... هر کدوم از دوستان که پاسخ میدن لطف میکنن...... والا امروز رفتم 5300 + 18-105 رو میگفت 2600.... نمیدونم مردد هستم هنوز....
    5300 بادی خوبی هست.
    منتها من میخوام از یه دید دیگه به قضیه هم نگاه کنید.
    در بازار هایی مثل تجهیزات عکاسی، موبایل، سیستم صوتی و ... که معمولاً خرید و فروش زیادی دارن ( من یکی که خودم اینجوری بودم و تقریباً همشونو چرخیدم ) اصولاً خرید جنس آکبند ضرر مالی زیادی به خریدار تحمصل میکنه. یادم میاد در دوران موبایل بازیم 2 یا 3 بار گوشی آکبند خریدم. در دوران سیستم بازی که کلاً 1 بار اسپیکر آکبند خریدم و همش تو کار دسته دوم بودم.
    الان هم در تجهیزات عکاسی همین موضوع صادقه. بجز خرید بادی 7100 که هر چه گشتم بادی کاکرده اش گیرم نیومد، تقریبا تمام لنزها و تجهیزاتم دست دوم بودن. البته نمیگم شما هم کارکرده تهیه کنید ولی خب بعنوان یک میان بر میشه بهش فکر کرد.

فقط در نظر داشته باشید خرید جنس دست دوم و کارکرده لازمه اینه که فروشنده رو بشناسی و بهش اعتماد داشته باشی.
    از آدم مطمئن خرید کنید و قبلش هم حسابی پرس و جو و تحقیق کنید.
    لازم به ذکره که 2 روز پیش از یکی از دوستان خوبم بادی 7100 رو به قیمت 2100 خریداری کردم برای یکی دیگه از دوستان، آنهم بادی در حد آکبند. پس چه ضرورتی بود بادی آکبند با قیمت 2800 خریداری بشه؟ این یعنی 700 تومان صرفه جویی!!

من هرچی که خواستم دست دوم بخرم حتماً حتماً از دوستان بوده در غیر این صورت حسابی تست و بررسی کردم و تا الان هم خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده. اگر تمام این اجناس رو آکبند خریده بودم حالا چیزی حدود 10-12 میلیون ضرر داده بودم.

اما !

اگر مطمئنید که قصد آپدیت ندارید ( که در عالم عکاسی بعید میدونم ) برید سراغ جنس آکبند.
    و برای خرید جنس آکبند به تهیه آن از بندر هم فکر کنید، حدود 10% قیمت کمتر نسبت به بازار تهران.
    خواستید بگید معرفیتون کنم.
    خوش باشید.
    msh2200، Majix، peacekeeper و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    5300 بادی خوبی هست.
    منتها من میخوام از یه دید دیگه به قضیه هم نگاه کنید.
    در بازار هایی مثل تجهیزات عکاسی، موبایل، سیستم صوتی و ... که معمولاً خرید و فروش زیادی دارن ( من یکی که خودم اینجوری بودم و تقریباً همشونو چرخیدم ) اصولاً خرید جنس آکبند ضرر مالی زیادی به خریدار تحمصل میکنه. یادم میاد در دوران موبایل بازیم 2 یا 3 بار گوشی آکبند خریدم. در دوران سیستم بازی که کلاً 1 بار اسپیکر آکبند خریدم و همش تو کار دسته دوم بودم.
    الان هم در تجهیزات عکاسی همین موضوع صادقه. بجز خرید بادی 7100 که هر چه گشتم بادی کاکرده اش گیرم نیومد، تقریبا تمام لنزها و تجهیزاتم دست دوم بودن. البته نمیگم شما هم کارکرده تهیه کنید ولی خب بعنوان یک میان بر میشه بهش فکر کرد.

فقط در نظر داشته باشید خرید جنس دست دوم و کارکرده لازمه اینه که فروشنده رو بشناسی و بهش اعتماد داشته باشی.
    از آدم مطمئن خرید کنید و قبلش هم حسابی پرس و جو و تحقیق کنید.
    لازم به ذکره که 2 روز پیش از یکی از دوستان خوبم بادی 7100 رو به قیمت 2100 خریداری کردم برای یکی دیگه از دوستان، آنهم بادی در حد آکبند. پس چه ضرورتی بود بادی آکبند با قیمت 2800 خریداری بشه؟ این یعنی 700 تومان صرفه جویی!!

من هرچی که خواستم دست دوم بخرم حتماً حتماً از دوستان بوده در غیر این صورت حسابی تست و بررسی کردم و تا الان هم خدا رو شکر مشکلی پیش نیومده. اگر تمام این اجناس رو آکبند خریده بودم حالا چیزی حدود 10-12 میلیون ضرر داده بودم.

اما !

اگر مطمئنید که قصد آپدیت ندارید ( که در عالم عکاسی بعید میدونم ) برید سراغ جنس آکبند.
    و برای خرید جنس آکبند به تهیه آن از بندر هم فکر کنید، حدود 10% قیمت کمتر نسبت به بازار تهران.
    خواستید بگید معرفیتون کنم.
    خوش باشید.
    والا من آشنا ندارم الان واسه بدنه دست دوم... خیلیم وارد نیستم میترسم ضرر باشه.... الان دیگه با قیمت کنار اومدم لنز 35 رو هم میخوام بعدا بخرم.... 5200 هم چون پردازنده expeed3 داره میگم 3300 بهتره ازش..... فقط نمیدونم 5300 با 18-105 روی 2600 بیشتر می ارزه یا 3300 با لنز 18-140 رو 2500؟؟؟؟؟؟