صفحه 287 از 1201 نخستنخست ... 187 237 277 283 284 285 286 287 288 289 290 291 297 337 387 787 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    درود
    هر کدام ویژگی های خودشون رو دارند
    برای مثال لرزشگیر روی لنز این حسن رو داره که شما در viewfinder نتیجه لرزش گرفته شده رو میبینید و درک بهتری از تصویری که مایلید ثبت کنید دارید ولی مشکلش اینه که برای هر لنز باید این هزینه رو مجزا پرداخت کنید
    در مقابل برای لرزشگیر روی سنسور شما فقط یکبار هزینه پرداخت میکنید (که روی قیمت خود بادی هست) و تمام لنزهاتون این قابلیت رو دارا میشند ولی در viewfinder نمیتونید نتیجه رو قبل از ثبت ببینید.
    البته لرزشهایی که در ویوفایندر قابل مشاهده است و کنترل آنها در زمان عکاسی ارزشمند است در لنزهای تله و در فاصله کانونی حدود بیش از 300 م م آنهم بدون سه پایه اتفاق می افتد (معمولا هم قابل صرفنظر کردن است) ولی به نظر من علاوه بر اینکه اکثر لنزهای کنونی موتور فکوس دارند ، در هر برند هم آنقدر تنوع انتخاب نخواهید داشت تا نمره دادن به بدنه ها بابت این موضوعات بتواند تاثیر چندانی در انتخاب شما داشته باشد.
    Miri و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

من قصد خرید یه دوربین تا سقف 700 هزار تومان رو دارم
    از نظر عکاسی آماتور هستم و فقط کیفیت عکسبرداری برام مهم هست
    آخه دوربین رو فقط واسه عکاسی شخصی و نهایتا عکس از منظره و طبیعت میخوام
    میشه یه پیشنهاد بهم بدید..؟؟
    اگر نظرتون روی DSLR باشه بهترین گزینه با توجه به بودجه شما؛ کانن 1100D به همراه لنز کیتش(18-55)هستش.
    اما اگر بخوایم یه مقدار دیدمون رو باز تر کنیم و از دنیای DSLRها بیایم بیرون با توجه به نیازهای شما(کیفیت، راحتی در استفاده، سبکی و...)
    سری nex سونی هم میتونه انتظارات شما رو برآورده کنه بخصوص مدل sony NEX-3 در چند بسته بندی(همراه با یک یا چندی لنز) از 500.000 تا 750.000 تومن در بازار موجود هستش
    shahbazi تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد spiderman2007 آواتار ها
    تشکر کرده
    52

با سلام به همه دوستان
    من به عکاسی پرتره و مدلینگ خیلی علاقه پیدا کردم و میخوام برای این استفاده دوربین SLR بخرم.
    الان دوربین کامپکت Canon 930IS دارم و اصلا از کیفیت تصاویر راضی نیستم (در حد کامپکت و قبت خاطرات خوب هست ولی اصلا برای عکاسی مناسب نیست)
    اطلاعاتم در زمینه عکاسی خیلی کم هست و آماتور هستم ولی خیلی علاقه مندم.
    بودجه ای که دارم الان حدود 400 تومان هست ، میخواستم بدونم با این بودجه میشه دوربینی تهیه کرد که نیازم را برطرف کنه (مثلا 450D Canon) یا صبر کنم و بودجه را افزایش بدم که مثلا 550D یا ... بخرم؟!
    برند مورد علاقه من canon هست.
    ممنون میشم من را راهنمایی کنید.
    مرسی.

كاربر آشنا hamedmaleki آواتار ها
    تشکر کرده
    119

نقل قول نوشته اصلی توسط spiderman2007 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    من به عکاسی پرتره و مدلینگ خیلی علاقه پیدا کردم و میخوام برای این استفاده دوربین SLR بخرم.
    الان دوربین کامپکت Canon 930IS دارم و اصلا از کیفیت تصاویر راضی نیستم (در حد کامپکت و قبت خاطرات خوب هست ولی اصلا برای عکاسی مناسب نیست)
    اطلاعاتم در زمینه عکاسی خیلی کم هست و آماتور هستم ولی خیلی علاقه مندم.
    بودجه ای که دارم الان حدود 400 تومان هست ، میخواستم بدونم با این بودجه میشه دوربینی تهیه کرد که نیازم را برطرف کنه (مثلا 450D Canon) یا صبر کنم و بودجه را افزایش بدم که مثلا 550D یا ... بخرم؟!
    برند مورد علاقه من canon هست.
    ممنون میشم من را راهنمایی کنید.
    مرسی.
    در مرحله اول اينكه با اين بودجه در سطح SLR نمي توان خريد كرد

در مرحله بعد دوست عزيز همه چيز بستگي به سطح توقع شما دارد و اينكه آيا مي خواهيد به صورت حرفه اي پرتره نگاري را دنبال نماييد يا تفنني

اگر به صورت حرفه اي خواهان ادامه هستيد بهتر است بودجه خود را افزايش دهيد

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

اگه بتونی با 400 تومن یه SLR تمیز پیدا کنی بهترین کاره چون شما دوربین کامپکت دارید و برای پرتره کامپکتهای دیگه چیز اضافه ای ندارن . حتی لنز کیت هم جواب کارتون رو میده البته اگر هم جواب نده بازم باید SLR داشته باشید که بتونین لنز خوب روش بگذارین.
    Anoosh-Em و spiderman2007 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

در پاسخ به سوال spiderman2007
    دوست من بهتره عجله نکنی بودجه رو افزایش بدی بنده شخصاً دوربین دست دوم را پیشنهاد نمیکنم چون معلوم نیست چه بلاهایی سر اون اومده پس بهتره صبر کنی و با بودجه 700000 تومان یک انتخاب بهتر را انجام دهید نمونه های که من پیشنهاد میکنم همگی در همین رنج قیمتی هستند
    canon 1000D OR 1100D
    nikon D3000 or D3100
    به این گزینه ها هم فکر کن 1100D هم دوربین خوبی است با توجه به اینکه برند مورد علاقه شما کنون است
    به راه پر پیچ و خمی قدم گذاشتید و بسیار لذت بخش
    موفق باشید
    spiderman2007 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    63

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    در پاسخ به سوال spiderman2007
    دوست من بهتره عجله نکنی بودجه رو افزایش بدی بنده شخصاً دوربین دست دوم را پیشنهاد نمیکنم چون معلوم نیست چه بلاهایی سر اون اومده پس بهتره صبر کنی و با بودجه 700000 تومان یک انتخاب بهتر را انجام دهید نمونه های که من پیشنهاد میکنم همگی در همین رنج قیمتی هستند
    canon 1000D OR 1100D
    nikon D3000 or D3100
    به این گزینه ها هم فکر کن 1100D هم دوربین خوبی است با توجه به اینکه برند مورد علاقه شما کنون است
    به راه پر پیچ و خمی قدم گذاشتید و بسیار لذت بخش
    موفق باشید
    با سلام و خسته نباشید منم بین سونی Sony Alpha NEX-5N که گلد آوارد داره و Canon EOS 600D که با 77امتیاز و Canon EOS 60D با امتیاز 79 گیر کردم میدونم که سونی با دوتای دیگه تو ی رده نیستش و من انتظارم کیفیت عکس خوبه قیمت هم مهم نیستش ولی کدوم رو پیشنهاد میکنن دوستان توی http://www.dpreview.com نمونه عکسا رو دیدم و ظاهرا 60 دی بهتر میاد شاید من زود قضاوت کرده باشم راهنمایی بفرماییند دوستان اهل فن که نقاط ضعف و قوتشون و کدام خریدش معقولانه تر هستش با تشکو وسپاس
    و در ضمن کدومشون وایدتر هستش و اینکه تا چند ماه آینده قصد سفر به خارج از کشور رو دارم کدوم رو بیشتر پیشنهاد میکنن برای خرید با تشکر

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید منم بین سونی Sony Alpha NEX-5N که گلد آوارد داره و Canon EOS 600D که با 77امتیاز و Canon EOS 60D با امتیاز 79 گیر کردم میدونم که سونی با دوتای دیگه تو ی رده نیستش و من انتظارم کیفیت عکس خوبه قیمت هم مهم نیستش ولی کدوم رو پیشنهاد میکنن دوستان توی http://www.dpreview.com نمونه عکسا رو دیدم و ظاهرا 60 دی بهتر میاد شاید من زود قضاوت کرده باشم راهنمایی بفرماییند دوستان اهل فن که نقاط ضعف و قوتشون و کدام خریدش معقولانه تر هستش با تشکو وسپاس
    و در ضمن کدومشون وایدتر هستش و اینکه تا چند ماه آینده قصد سفر به خارج از کشور رو دارم کدوم رو بیشتر پیشنهاد میکنن برای خرید با تشکر
    سلام.
    اول از همه بگم که خیلی به این گلد آوارد ها و این امتیاز ها توجه زیاد نکنید.
    خرید باید بر حسب نیاز شما باشه. سنسور 600D و 60D یکی هست.تفاوتشون در کیفیت بهتر بدنه 60D و فکوس پیشرفته تر و .. باید ببینید اینها به دردتون میخوره یا نه.
    کیفیت عکس تا حد زیادی مربوط به لنز میشه.اون بحث واید بودن هم به لنز بستگی داره نه بدنه..
    اگر نمیخواید عکاسی رو به طور حرفه ای دنبال کنید به نظر من nex گزینه بهتری هست.
    bahri-d، ramink2 و sky_dvb تشکر می‌کنند.
    پـوریـا ارشدی

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_dvb نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی.

مطمئنم اگر دوربینی اختراع شود که بتواند از پشت اجسام هم عکس گرفته و معجزه قرن هم لقب بگیرد ، ولی از نظر فنی انتظارات یک کاربر را فراهم نکند، باید در مورد هزینه کردن بابت این دوربین تامل کرد.

بنابراین جایزه و امتیاز، ملاک خوبی برای انتخاب آنچه می خواهید نیست.

توصیه می کنم تجربیات و نظر دیگر دوستان و افراد مطلع را دریافت و با توجه به نیازها و بودجه ای که در نظر گرفته اید خودتان به دوربینها امتیاز دهید.

و این ممکن نیست مگر دانستن مبانی عکاسی و دوربین های دیجیتال. هر چه بیشتر بدانید انتخاب بهتری خواهید داشت.

ضمنا اگر با دوربینهای Canon مورد نظرتان را با لنز کیت خریداری کنید، هر دو به یک اندازه واید هستند.

موفق باشید.
    bahri-d، Miri و sky_dvb تشکر می‌کنند.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

مقدار واید به دو عامل کمترین عدد زوم لنز و اندازه سنسور بستگی داره و مبنا سنسوری به قطع فیلمهای 35 میلی متری هست . و برای اینکه عدد استاندارد واید رو بدست بیاری باید عدد کمینه زوم لنز رو ضربدر Focal length multiplier که ضریب تبدیل سنسور هست و تو مشخصات دوربین در DPREVIEW آورده شده بکنی . مثلا دوربینهای کنون که نام بردید و لنز کیت 18 55 روشون هست وایدشون میشه 18 * 1.6 = 28.8 و در مورد نیکون و سونی که سنسورشون یه ذره بزرگترن میشه 18 *1.5 = 27 . و چون سنسورهای سونی و نیکون که یه ذره بزگترن کمی هم با لنز یکسان وایدترن .
    کیفیت عکسهای سونی در حد اونهای دیگه هست ولی تنظیمات فوکوس تو کنون حرفه ایتره و راحت تر . اگه خیلی دنبال عکاسی حرفه ای نیستی سونی رو پیشنهاد میکنم.
    sky_dvb تشکر می‌کند.