صفحه 1 از 36 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 359
Like Tree692تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیش فرض راهنمايي براي خريد دوربينهاي Mirrorless

با فراگير شدن دوربينهاي بدون آيينه(ميررلس)، مدتي است در فكر سبك كردن و كوچك كردن تجهيزاتم افتاده ام. از اونجايي كه به عكاسي منظره علاقه مند هستم و اين نوع عكاسي را معمولا هم زمان با كوهنوردي، دوچرخه سواري كوهستان و ... انجام مي دهم حمل يك لنز اولترا وايد به همراه دوربين dslr در اين سفرها هر روز برايم غير منطقي تر مي شود. حالا سوالي كه برايم پيش آمده اين است:

اگر قرار باشد بر اساس انتخاب يك لنز اولتراوايد مناسب، دوربين ميررلس خريداري كنم نتيجه به كجا خواهد رسيد؟

لنزهاي ديگري كه احتمال خريدشان با گذشت زمان وجود دارد به ترتيب عبارتند از:

- يك زوم walkaround جمع و جور و ارزان
    - يك لنز نسبتا سريع در رنج 35-45 ميليمتري براي عكاسي خياباني(چيزي شبيه كنون 22 f/2 ميليمتري يا اليمپوس 17ميليمتري f/1.8)
    - يك لنز سريع نرمال(يا تله) براي پرتره كه بوكه خوبي توليد كند!
    - تله ي زوم كوچك،‌سبك و ارزان جهت استفاده در طبيعت(يا يك سوپرزوم سبك!)
    البته مهمترين انتخابم همان اولترا وايد براي عكاسي منظره خواهد بود. شما مسئله اصلي را انتخاب اولترا وايدي سبك و كوچك فرض نماييد.
    شايد انتخاب لنز و سپس انتخاب دوربين بر اساس آن اندكي عجيب به نظر برسد. ممكن است با بحث در مورد آن تصميم ديگري بگيرم.

در جدول زير تعدادي از اولترا وايدها را مقايسه كردم تا نتيجه گيري راحتتر شود:

توضيحات بيشتر:
    - تجهيزات فعلي ام را در امضايم مشاهده مي كنيد
    - لنزهايي كه الان كمتر استفاده مي كنم: لنز زوم تله و زوم نرمال
    - علاقه به سرعت بالاي فوكوس دارم
    - علاقه به عمر باتري بالا دارم
    - علاقه به فيلم برداري ندارم
    - علاقه به خوش دست بودن دوربين و گريپ آن دارم
    - علاقه به بوكه در عكسهاي غير منظره دارم
    - ويو فايندر اپتيكال چيز خوبي است! با استفاده از آن مصرف باتري هم كم مي شود
    - عكاسي شهري هم انجام مي دهم
    - قيمت دوربين و لنزها فاكتور خيلي مهمي در تصميمم خواهد بود(با جايگزين كردن برخي از تجهيزات مثل همان لنز 10-20 راحتترم). در حال حاضر بودجه اي براي خريد ندارم بيشتر به دنبال بحث و فكر بر روي آپشنها هستم.
    - كنون 100d هم دوربين خوبي است! 10-22 كنون هم سبكتر از 10-20 سيگما است!
    Niaz، bf ، K_NMT و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام

از دیدن این تاپیک خوشحال شدم . مدت 9 ماهی هست به این سیستم کوچ کردم . باید بگویم که جدول شما خیلی کامل هست و تنها در مورد بدنه اولیمپوس میتوانم نظر بدم و بگویم که کم بودن عمق میدان با سنسور فول فریم مشهود است و در این بحثی نیست ولی با سنسور های کراپ دارد کمی با این لنز ها ی عجیب و غریبی که من دیدم جای بحث دارد .

- سرعت بالا فکوس با بدنه های حال حاضر در بازار تا این تاریخ مختص الیمپوس هست OMD
    - کمبود لنز پرایم باکیفیت در این سیستم احساس نمیشود .
    - عمر باتری های میرورلس نسبتا از DSLR کمتر است
    - فیلم برداری خوبی دارد و لنز ها هم بگونه است که فوکوس کاملا بی صدا دارند تا در حین فیلم برداری نویز نداشته باشید
    - چون بدنه ها کوچکند البته خوش دست هستند ولی برای دستان بزرگ قطعا گریپ DSLR راحت تر است ( این مورد قابل تهیه بصورت جداگانه است )
    - در این باره پیشنهاد میکنم نمونه پرتره های لنز های 75mm , 45mm اولیمپوس رو حتما ببینید .
    - ویوی فایندر اپیتیکال تنها چیزی است که من دلم براش تنگ شده :)
    - خیلی مناسب عکاسی شهریست کاملا مردم برخورد شون طوریست انگار دارید با دوربین کامپکت خانگی عکس های یادگاری میگیرید .
    - این سیستم ارزان نیست مخصوصا در ایران
    - گزینه آخر قطعا ارزانترین راه است تا تغییر کامل یک سیستم .
    bf ، K_NMT، platoali و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام
    چقدر معيار و فاكتور!

از لحاظ منطقي وقتي تعداد معيارهاي تصميم گيري زياد و كمپلكس باشد، بهتر است تصميم گيري به صورت درختي باشد٠ يعني اولويت بندي كنيد و سپس از معيارهاي اصلي تر به سمت معيارهاي فرعي تر حر كت كنيد

در مجموع با توجه به نيازهاي شما، سيستم Canon EOS M يا اليمپوس مناسب تر خواهد بود
    K_NMT، platoali، Navid7h و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

آیا اولیمپوس در بازار ایران راحت گیر می آید؟ مثلا لنز های پاناسونیک یا اولیمپوس در بازار هست؟ تا جایی که من توی سایت های آنلاین گشتم کسی OMD را برای فروش عرضه نکرده است.
    نیکون و کنن مانند پیکان می مانند مطمئن هستم چند شرکت و تعمیرگاه می توانند دوربین های و لنز های آنها را تعمیر کنند ولی آیا ما همچنین خدمات پس از فروشی را برای اولیمپوس داریم؟

در آخر هم به نظر اگر من صبر کنی نسل بعدی دوربین های فوجی در راه هستند. تجربه نشان داده فوجی مرتبا درحال بهتر شدن و رفع مشکلات دوربین هایش هست. مثلا x100s فوکوس خیلی بهتری نسبت به سلف خود دارد. فکر کنم شرکت پشتیبان فوجی هم شرکت با سابقه تر و حرفه‌ای تری نسبت به اولیمپوس هستم و هم لنز و بدنه‌ی فوجی در بازار ایران فراوان تر پیدا می شود.
    nmroshan، Navid7h و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

فوجي روي به ارايه دوربينهاي ارزانتر هم آورده است. مدل X-A1 دوربين كاملي است. با وجود قيمت مناسبش(450دلار با لنز 16-50!!!) بررسي هاي خيلي مثبتي هم درباره اش نوشته شده(مخصوصا در مورد عملكردش در نور كم). مشكل اينجاست كه فوجي همچنان علاقه اي به كوچكسازي بدنه و لنزهايش نشان نداده است.
    a.g g.a و D.Daneshmand تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

درود بر شما

مدتی پیش canon EOS-M ذهنم رو مشغول کرده بود و با دیدن این تاپیک مجددا آتش زیر خاکستر هویدا شد :))

خیلی جالب بود برام ٬ خروجی این دوربین با بعضی از لنزها به مراتب بهتر از خیلی از DSLR های دو رقمی است!

و هنوز هم این سوالم بدون جواب مونده که اگر عمر کمتر باطری و دیگر کاستی هایی که EOS-M مثلا نسبت به 70D دارد٬ برای کسی مهم نباشد آیا خریدن این دوربین منطقی تر از خریدن یه DSLR حجیم و سنگین است یا نه؟!

اگر فقط کیفیت خروجی عکس رو در نظر بگیریم و سبک تر بودن رو هم بهش اضافه کنیم و قیمت کمتر ٬به نظر من میتونه جایگزین مناسبی برای یک DSLR باشد.خیلی خوشحال میشم دوستانی که تجربه عکاسی با این دوربین ها رو دارند ( مخصوصا canon ) مزایا و معایبی رو که احیانا نسبت به یک DSLR ( در حد دوربین های کراپ و نه فول فریم ) دارد و در حین کار بهش برخوردن رو عنوان کنند.چون با سرچ در سایت های مختلف به مطالب کلیشه ای و … برمیخوریم که شاید در عمل خیلی مهم نباشند. البته منظورم فقط برای یک عکاس آماتور است که عکاسی را به عنوان شغل دنبال نمیکند...

سپاس
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    درود بر شما

مدتی پیش canon EOS-M ذهنم رو مشغول کرده بود و با دیدن این تاپیک مجددا آتش زیر خاکستر هویدا شد :))

خیلی جالب بود برام ٬ خروجی این دوربین با بعضی از لنزها به مراتب بهتر از خیلی از DSLR های دو رقمی است!

و هنوز هم این سوالم بدون جواب مونده که اگر عمر کمتر باطری و دیگر کاستی هایی که EOS-M مثلا نسبت به 70D دارد٬ برای کسی مهم نباشد آیا خریدن این دوربین منطقی تر از خریدن یه DSLR حجیم و سنگین است یا نه؟!

اگر فقط کیفیت خروجی عکس رو در نظر بگیریم و سبک تر بودن رو هم بهش اضافه کنیم و قیمت کمتر ٬به نظر من میتونه جایگزین مناسبی برای یک DSLR باشد.خیلی خوشحال میشم دوستانی که تجربه عکاسی با این دوربین ها رو دارند ( مخصوصا canon ) مزایا و معایبی رو که احیانا نسبت به یک DSLR ( در حد دوربین های کراپ و نه فول فریم ) دارد و در حین کار بهش برخوردن رو عنوان کنند.چون با سرچ در سایت های مختلف به مطالب کلیشه ای و … برمیخوریم که شاید در عمل خیلی مهم نباشند. البته منظورم فقط برای یک عکاس آماتور است که عکاسی را به عنوان شغل دنبال نمیکند...

سپاس
    یکی از موارد مهم و کاربردی این است که در حال حاضر به دلیل اختلاف مانت، لنزهای در دسترس بسیار اندکی برای آن وجود دارد، در صورت نیاز به انواع دیگر ناگزیر به استفاده از آداپتور خواهید داشت
    a.g g.a، obsidiyan و farshad.s تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

برای من تنها محدودیت جدی eos m باتری آن بود.چون دوربین دومم را برای تایم لپس و عکاسی شب هم میخواستم استفاده کنم که این دوربین علاوه بر اینکه باتری خیلی قوی ندارد،گریپ هم نمیخورد(که البته نباید هم بخورد).
    نخوردن ریموت سیمی هم به نوعی محدودی برای این استفاده به حساب می اید که احتمالا با استفاده از مجیک لنترن این محدودیت برای تایم لپس قبل رفع باشد.

ولی برای یک استفاده عمومی با توجه به کیفیت و قیمت خیلی مناسب و با توجه به طیف گسترده لنزهای کنون که در صورت نیاز با آداپتور میتوانید روی این بدنه استفاده کنید گزینه خیلی خوبی هست.
    همچنین در عکاسی منظره وجود لنز 11-22 کنون برای این بدنه را هم باید مد نظر داشت که این لنز هم کیفیت و قیمت و اندازه مناسبی دارد و با توجه به دهانه کوچک قیمت فیلترها بسیار پایینتر از قیمت فیلترهای دهانه 77 و 82 می باشد.
    usef، Navid7h، Nima Sadigh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

یکی از ضعف هایی که به دوربین های mirrorless وارد است سرعت بسیار پائین در فوکوس کردن است که در چند ویدئو از سایت ملعون youtube دیدم و میتونم بگم از نظر من تنها نکته منفی برای این دوربین ها محسوب میشه ( مجددا تاکید میکنم برای کاربری های غیر حرفه ای و شغلی ).
    K_NMT و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad.s نمایش پست ها
    یکی از ضعف هایی که به دوربین های mirrorless وارد است سرعت بسیار پائین در فوکوس کردن است که در چند ویدئو از سایت ملعون youtube دیدم و میتونم بگم از نظر من تنها نکته منفی برای این دوربین ها محسوب میشه ( مجددا تاکید میکنم برای کاربری های غیر حرفه ای و شغلی ).
    اين نقطه ضعف در نسلهاي قبلي اين دوربينهاي ديده مي شد. تا جايي كه من اطلاع دارم الان دوربينهاي ميرررلس نيكون،‌اليمپوس و نسل جديد فوجي و حتي سوني nex مشكلي در اين زمينه ندارند. اما بيشتر دوربينهاي ميررلس همچنان در زمينه ي تركينگ فوكوس داراي نقطه ضعف هستند كه اين قابليت بيشتر براي عكاسي از سوژه هاي متحرك(عكاسي اكشن و اسپرت) استفاده مي شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    برای من تنها محدودیت جدی eos m باتری آن بود.چون دوربین دومم را برای تایم لپس و عکاسی شب هم میخواستم استفاده کنم که این دوربین علاوه بر اینکه باتری خیلی قوی ندارد،گریپ هم نمیخورد(که البته نباید هم بخورد).
    نخوردن ریموت سیمی هم به نوعی محدودی برای این استفاده به حساب می اید که احتمالا با استفاده از مجیک لنترن این محدودیت برای تایم لپس قبل رفع باشد.
    ولی برای یک استفاده عمومی با توجه به کیفیت و قیمت خیلی مناسب و با توجه به طیف گسترده لنزهای کنون که در صورت نیاز با آداپتور میتوانید روی این بدنه استفاده کنید گزینه خیلی خوبی هست.
    همچنین در عکاسی منظره وجود لنز 11-22 کنون برای این بدنه را هم باید مد نظر داشت که این لنز هم کیفیت و قیمت و اندازه مناسبی دارد و با توجه به دهانه کوچک قیمت فیلترها بسیار پایینتر از قیمت فیلترهای دهانه 77 و 82 می باشد.
    مسعود جان،‌هر وقت فكر استفاده از لنزهاي ef و ef-s بر روي eos m را ميكنم به اين نتيجه مي رسم كه چرا همان لنزها را بر روي dslr استفاده نكنم! به نظر من بستن اين لنزها با آداپتور روي اين دوربين مزيتي از نظر كوچك شدن طول لنز ايجاد نمي كند. حجم مجموعه ي "لنز و دوربين" و كيف آن تغيير زيادي پيدا نخواهد كرد. به همين دليل روي استفاده از لنزهاي موجودم بر روي eos m حسابي باز نمي كنم.
    نظر شما به عنوان كسي كه تجربه استفاده از اين مجموعه را داريد كمك كننده است.

در مورد لنز 11-22 كه صحبت از آن شد. من چند نمونه عكس ديدم كه كيفيت قابل قبولي داشتند ولي آنچنان عالي نبودند:
    Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM Review - Sample Images | PhotographyBLOG
    platoali، a.g g.a و farshad.s تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 36 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین