صفحه 94 از 206 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 931 تا 940 , از مجموع 2059
Like Tree2546تشکر

موضوع: کیف های تجهیزات عکاسی

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

سلام
    من یه کیف سر دوشی برای کنون 7d + 24-105 نیاز دارم
    ترجیحا مارک samsunite

ایا مدلی موجود هست ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

سلام
    من این چند روزه مشغول جستجو برای خرید یه کوله بودم. گفتم نتایج بدست اومده رو اینجا بگم شاید به درد بقیه هم بخوره.

اول اینکه من دنبال کوله ای بودم که جای یک دوربین و دو سه تا لنز (و نه بیشتر) و یک لپتاپ رو داشته باشه.

این گزینه ها پیدا شد (بعضی قیمتها حدودی هستند):

Lowepro Fastpack 350 : 135,000 Toman
    Tamrac 3385: 135,000 Toman
    Kata Sensitivity - A44v : 135,000 Toman
    Caselogic SLRC-4 : 120,000 Toman
    Naneu K3L Adventure: 100,000 Toman
    Benro F101LN: 90,000 Toman
    Benro Journo 400N: 110,000 Toman
    Benro Beyond B400N: 105,000 Toman
    Benro Beyond B300N: 95,000 Toman
    Jenova 01117: 90,000 Toman

فکر میکنم 5 کوله اول رو اکثرا میشناسند. برای کوله های Benro هم چند وقت پیش یکی از دوستان توضیحاتی رو داده بودند. برای کوله آخر هم من جدا عکس هاش رو میگذارم.
    راستش من تقریبا همه اینها رو رفتم و از نزدیک دیدم به جز Kata، Caselogic، و Tamrac. دلیل ندیدن اینها هم اینه: Caselogic دسترسی سریع نداشت والا مشخصاتش خیلی خوب بود (که برای من مهم بود)، Kata هم به نظر خوب میومد فقط جای لپتاپ تا 12 اینچ داشت (که کافی نبود). Tamrac هم قسمت نشد (به عبارت دیگه وقت نشد).

در مورد بقیه:

اگرچه کوله های Lowepro خیلی پرطرفدارن ولی به نظر من یه مقدار (؟) گرون اومدن. یه چیزی نزدیک 30، 40 هزار تومان. این کوله Fastpack 350 (که خیلی هم محبوبه) چند تا ایراد داشت (از نگاه من): اول اینکه کاور بارون نداشت اگر چه زیپهاش در مقابل نفوذ آب مقاوم هستند ولی شاید کافی نباشه حداقل اینکه گاهی خود آدم زیپها رو (سهواً) کامل نمیبنده (به هرحال کاره دیگه - یه وقت باز میمونه). دیگه اینکه پارتیشن بین محفظه دوربین و وسایل شخصی Fix هست. یعنی نمیتونید برداریدش. گاهی پیش میاد که آدم نمیخواد دوربین رو با خودش ببره و میخواد یه فضای بزرگ داشته باشه. دیگه اینکه جای مخصوص سه پایه هم نداره (شاید من دقت نکردم). قیمت هم که عرض کردم.

Naneu K3L Adventure: به نظر من کوله خیلی خوبی اومد با قیمت مناسب و جنس ظاهرا خوب. فقط دسترسی سریع به دوربین نداشت (دسترسی معمولیش هم واقعاً سخت بود) و کمی سنگین بود: 2 کیلو. بقیه چیزاش خوب بود: سیستم ضد تعریق، جای سه پایه، کاور بارون، پارتیشن قابل برداشتن بین محفظه وسایل شخصی و محفظه دوربین و قیمت مناسب.

Benro Beyond B400N and B300N: کلاً کوله های Benro به نسبت اینکه خیلی معروف نیستند، خیلی خوب بودند. این کوله های سری Beyond هم همینطور. جنس ظاهرا خوب و مقاوم، کاور بارون، پارتیشن قابل برداشتن بین دو محفظه، جای مخصوص سه پایه، دسترسی سریع، سیستم ضد تعریق، قیمت مناسب و وزن نسبتا مناسب (1.8 Kg برای B400N و 1.67 Kg برای B300N). تقریبا تنها تفاوت این کوله با کوله بعدی (Journo 400N) اینه که محفظه دوربین بزرگتر از محفظه وسایل شخصیه.

Benro Journo 400N: این هم تمام ویژگی های بالایی رو داشت با دو تفاوت: وزن کمتر (1.5 Kg که واقعا سبکه) و اینکه محفظه وسایل شخصی بزرگتر از محفظه دوربینه.
    راستی یه ویژگی این کوله: در کوله هایی که قابلیت دسترسی سریع به دوربین رو دارن، همیشه یه خطر وجود داره و اونهم ریختن وسایل درون محفظه دوربینه. دلیلش هم وجود زیپه. تو حالت دسترسی سریع، کوله به شکلی قرار میگیره که وزن دوربین و لنزها تا حدی روی در جلویی کیف - همون محل دسترسی معمولی دوربین - میفته). توی خیلی کوله ها (با دسترسی سریع)، همون زیپی که درب کناری (دسترسی سریع) رو باز میکنه، در ادامه، درب اصلی محفظه دوربین رو باز میکنه که کمی خطرناکه (چون ممکنه وقتی دارید از درب کناری دوربین رو درمیارید، زیپ خودبه خود باز شه و لنزها بیفتند - هرچند که احتمالش کمه). ویژگی دیگه این کوله داشتن بندهای بارکشیه که با تنظیم اونها میشه فشار وارد به کتف و کمر رو تنظیم کرد.

Untitled.jpg

شاید تنها ایراد این کوله و سری Beyond اینه که محل قرارگیری سه پایه در کنار کیفه که برای سه پایه های سنگین، شاید تا حدی تعادل رو به هم بزنه.

Benro F101LN: مشابه سری Beyond فقط جای سه پایه نداره. وزنش هم 1.7 Kg است. فضای محفظه دوربین و محفظه وسایل شخصی تقریبا برابره و البته قیمتش به مراتب کمتره.

Jenova 01117: احتمالا این کوله ها از Benro هم کمتر معروفن. ولی واقعا کوله خوبی بود. همه چی هم داشت: دسترسی سریع، سیستم ضد تعریق، جای سه پایه (در وسط)، کاور بارون، پارتیشن قابل برداشتن بین محفظه وسایل شخصی و محفظه دوربین، قیمت بسیار مناسب و بند بارکشی. فقط جنسش ظاهرا کمی ضعیفتر بود. وزنش هم کاملا مناسب: 1.62 Kg

برای خود من، Jenova انتخاب اول بود. چون تنها ایرادش جنس ظاهرا ضعیفش بود. فقط دقت کنید اینکه من همش برای جنس، از لفظ ظاهرا استفاده میکنم اینه که واقعا از روی دست زدن به کوله نمیشه به کیفیت جنس کوله پی برد. نهایتا من این کوله رو نخریدم چون لپتاپم توش جا نشد (توی کاتالوگ نوشته تا 14 اینچ ولی Vostro 1320 توش جا نشد. البته این لپتاپ فقط LCDش 13.3 اینچه وگرنه هیچی از لپتاپای 15 اینچ کم نداره - بس که ظریفه ;))

انتخاب بعدی (که نهایی شد) Benro Journo d400 بوذ.
    ویرایش توسط soheil1986 : Monday 8 August 2011 در ساعت 16:31 دلیل: دیکته
    shabab، saadi126، aliii و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

اینهم Jenova 01117:

4.jpg3.jpg1.jpg2.jpg

قیمت این کیف در داخل 90,000 تومان است.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 561.jpg‏ (11.1 کیلو بایت, 203 بازدید)

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

راستی یه ویژگی این کوله: در کوله هایی که قابلیت دسترسی سریع به دوربین رو دارن، همیشه یه خطر وجود داره و اونهم ریختن وسایل درون محفظه دوربینه. دلیلش هم وجود زیپه. تو حالت دسترسی سریع، کوله به شکلی قرار میگیره که وزن دوربین و لنزها تا حدی روی در جلویی کیف - همون محل دسترسی معمولی دوربین - میفته). توی خیلی کوله ها (با دسترسی سریع)، همون زیپی که درب کناری (دسترسی سریع) رو باز میکنه، در ادامه، درب اصلی محفظه دوربین رو باز میکنه که کمی خطرناکه (چون ممکنه وقتی دارید از درب کناری دوربین رو درمیارید، زیپ خودبه خود باز شه و لنزها بیفتند - هرچند که احتمالش کمه). ویژگی دیگه این کوله داشتن بندهای بارکشیه که با تنظیم اونها میشه فشار وارد به کتف و کمر رو تنظیم کرد.
    کوله Fastpack 350 هم یک پوشش برای باز نشدن زیپ و نفوذ بارن در پایین کوله دارد !
    بند بار کشی هم دارد .
    فیکس بودن قسمت میانی هم کمک به استحکام کلی کوله کرده است. والا برای تولید کننده بسیار راحت تر و مقرون به صرفه تر هم می بود که قسمت میانی را فیکس نکند.
    در ظاهر بله فیکس نباشد بعضی مواقع بدرد میخورد ولی هنگام استفاده اصلی (کوله دوربین و تجهیزات ) متوجه خواهید شد که فیکس بودن مزیت هم هست !
    در کیفیت و کارایی Fastpack 350 (با کمبود های اندکی که که دارد )شک نکنید.
    و اگر در جستجوی کارایی مورد نظر + کیفیت هستید باید مدل های دیگر و گرانتر لوپرو را هم در نظر بگیرید.
    ارزش تجهیزاتی که درون کوله جابجا میکنید شاید 4 یا 5 میلیون تومان باشد حداقل !
    مطمئن باشید هزینه کردن 200 هزار تومان (مثلا)درمقابل ان تجهیزات ! به چشم نخواهد امد
    ویرایش توسط M. Beyrami : Monday 8 August 2011 در ساعت 17:28 دلیل: بولد کردن
    Fereidoon، djmehdi_67 و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

البته اینکه Fastpack 350 کوله خوب، با کیفیت و با کارایی بالا هست، شکی نیست. دلیل محبوبیتش هم حتما همینه. هدف از اون پست معرفی مدل های مشابه در رنج قیمت 100,000 تومان بود. همونطور که من نوشتم چند کوله اول خیلی محبوب و معروف هستند که این گاهی باعث میشه کمبودها (هرچند اندک) کمتر مطرح بشن.

راجع به فیکس بودن قسمت میانی، من نظر خودم رو گفتم. اینکه کاربر بتونه انتخاب کنه (که کوله به دو قسمت تبدیل بشه و یا یک قسمت بزرگ داشته باشه)، همیشه یک مزیته.

ضمنا همینجوریش هم توی این مقایسه Lowepro گرونترین کوله رو داره. طبیعتا مقایسه یک کوله 200,000 تومانی با یک کوله 100,000 تومانی، چندان منطقی نیست. گاهی کارایی مناسب در کنار قیمت مناسب، در سایر برندها هم هست.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    لطفا اگه کسی می دونه کجا می تونم کیف های نشنال جیوگرافیک رو تهیه کنم ، ادرس اونجا روبه من بده. ممنون میشم
    ۰(اخه من به کیف های رنگ ارتشی علاقه زیادی دارم ولی فقط این شرکت چنین کیف هایی تولید می کنه)
    میتونید پست 110 از آخرين قيمت كيف هاي عكاسي رو هم نگاه کنید.
    M. Beyrami و kiavash تشکر می‌کنند.

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

بنده هفته قبل تقریبا در عرض چهار روز تمامی فروشگاههای برج بهار و ناصرخسرو و جمهوری و پایتخت رو بدنبال کیف و کوله گشتم .و مارکهای نانوپرو و دلسی و بنرو لوپرو ونگارد کاتا و ناشنال و کیس لاجیک رو بارها پرو کردم مارکهای نانو و دلسی و بنرو بنظر در یک سطح اوومدن و قیمتهاشون هم کم تا بیش مشابه و شاید دلسی کمی بالاتر از بقیه اما نکته ای در این کیفها دیدم عدم تطابق مشخصات و ایعاد کیف با ظرفیت تجهیزات پیشنهادی در کاتالوگ آنها بود لذا تاکید میکنم که هنگام خرید این کیفها بدون توجه به تبلیغات سایتهای سازنده مبنی بر راحتی کیف یا کوله و همچنین نحوه استفاده از فضای داخل , حتما دوربین رو به همراه بزرگترین لنزتون همراه داشته باشید چون برخلاف مشخصاتی که در کاتالوگ این کیفها آمده بود . ابعاد و اندازه بعضی از آنها در حد ادعای سازنده نبود و حتی گاهی دوربین با یک لنز به سختی در آن جا میگرفت و یا زیپهای کیف بسته نمیشدند . کیفهای کیس لاجیک بنظر خوب و محکم بودند اما قیافه های جالبی نداشتند و در کیف و کوله های لوپرو و ونگارد آنچه در نظر اول جلب توجه میکرد قیمت بالای انها بود اما در مقابل کیفیت بالا استفاده راحت استحکام زیاد استفاده بسیار خوب از فضا و داشتن جیبهای داخلی و خارجی متعدد و همچنین تطابق دقیق مشخصات داده شده در کاتالوگ با استفاده عملی در آنها کاملا مشهود بود (بخصوص لوپرو) و قیمت آنها را توجیه میکرد
    aidin594، M. Beyrami، drfarahnak و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

باسلام به همه دوستان وتشکرویژه ازمدیران سایت، واقعا این سایت واسه عکاسی یه نعمته،مثله یه دایره المعارف واسه عکاسی میمونه:
    می خواستم اگه کسی میدونه واسه خرید تجهیزات زیرچه کیفی مناسب هستش منوراهنمایی کنه ممنون میشم(ترجیحا اگه ازکیف های نشنال جیوگرافیک باشه بهتره،راستش فروشنده خوب منوراهنمایی نکرد)؟
    ۱- دوربین : نیکون d700
    ۲- لنز : ۱۸-۱۰۵ و ۵۰-۵۰۰
    3- سه پایه
    ۴- شارژردوربین ولپ تاپ ، فلاش ، وخرده تجهیزات دیگه(باتری،سیم برق،...)
    ۵-لپ تاپ : مک بوک پرو ۱۵ اینچ
    ۶- ویه کتاب

قیمت هم خیلی ،مهم نیست.

كاربر همراه M. Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    213

دوست عزیز فکر کنم منظورتون D7000 باشه ! چون 18-105 رو روی D700 نمیبندن .
    در ضمن 50-500 لنزی نیست که بخواد تو کوله جا بشه ! واسه خودش کیف جدا داره .
    Navid7h، M. Beyrami و M.Moghadam تشکر می‌کنند.
    مرتضی باقری
    D7100+Nikkor 18-105mm f3.5-5.6+Nikkor 50mm f1.8 D+Sigma 105mm f2.8 macro+Tokina 11-16 II f2.8 + SB800+Vangard Alta 233AP
    درباره من

كاربر همراه
    تشکر کرده
    287

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    بنده هفته قبل تقریبا در عرض چهار روز تمامی فروشگاههای برج بهار و ناصرخسرو و جمهوری و پایتخت رو بدنبال کیف و کوله گشتم .و مارکهای نانوپرو و دلسی و بنرو لوپرو ونگارد کاتا و ناشنال و کیس لاجیک رو بارها پرو کردم مارکهای نانو و دلسی و بنرو بنظر در یک سطح اوومدن و قیمتهاشون هم کم تا بیش مشابه و شاید دلسی کمی بالاتر از بقیه اما نکته ای در این کیفها دیدم عدم تطابق مشخصات و ایعاد کیف با ظرفیت تجهیزات پیشنهادی در کاتالوگ آنها بود لذا تاکید میکنم که هنگام خرید این کیفها بدون توجه به تبلیغات سایتهای سازنده مبنی بر راحتی کیف یا کوله و همچنین نحوه استفاده از فضای داخل , حتما دوربین رو به همراه بزرگترین لنزتون همراه داشته باشید چون برخلاف مشخصاتی که در کاتالوگ این کیفها آمده بود . ابعاد و اندازه بعضی از آنها در حد ادعای سازنده نبود و حتی گاهی دوربین با یک لنز به سختی در آن جا میگرفت و یا زیپهای کیف بسته نمیشدند . کیفهای کیس لاجیک بنظر خوب و محکم بودند اما قیافه های جالبی نداشتند و در کیف و کوله های لوپرو و ونگارد آنچه در نظر اول جلب توجه میکرد قیمت بالای انها بود اما در مقابل کیفیت بالا استفاده راحت استحکام زیاد استفاده بسیار خوب از فضا و داشتن جیبهای داخلی و خارجی متعدد و همچنین تطابق دقیق مشخصات داده شده در کاتالوگ با استفاده عملی در آنها کاملا مشهود بود (بخصوص لوپرو) و قیمت آنها را توجیه میکرد
    به نظر من هم حتما باید تمام تجهیزات (تا جایی که امکان داره) رو آدم با خودش ببره. من هم این موضوع رو تجربه کردم. در همین راستا، این سایت هم خیلی خوبه. افراد مختلف reviewهای کوتاهی رو از کیف ها نوشتند و در بیشتر موارد تمام تجهیزاتشون و اینکه چجوری توی کیف قرار گرفتند رو به صورت مستند (با عکس) نشون دادند.

صفحه 94 از 206 نخستنخست ... 44 84 90 91 92 93 94 95 96 97 98 104 144 194 ... آخرینآخرین