صفحه 28 از 366 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

والا مهیار جان ظاهر اون پایه های تلسکوپی از بابت تراز شدن جوابگوی کوهستان هست. منتها راست میگی واسه ماکرو زیاد یا اصلا خوب نیست. در مورد وزن هم زیاد برایم مهم نیست

یعنی به خودم سخت گرفتم که هر طور شده سه پایه ای با پایداری بالا داشته باشم . فکر میکنم اگر سنگین تر باشه پایداری بیشتره. این 3 پایه ها بین لگ هایشان جایگاهی دارند که در مرکز ثقلشان وزنه ای مجازی( تا حداکثر باری که تحمل میکنند) برای پایداری آویزان کرد؟!(البته من این تکنیک را در جاهایی دیگر دیده ام نمیدانم این ها دارند یا نه)
    .
    .
    ضمنا باز هم تشکر و عذر خواهی که تا این موقع صبح وقتتان را در اختیار من گذاشتید. من فردا مجدد اینجا را چک میکنم . نمیدانم الان رفتید یا هستید ولی به هر حال ممنون از لطفتان.

شب خوش
    mahyar و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

سلام
    من پیشنهاد می‌کنم اگر تا حالا این کاتولوگ مانفرتو رو ندیدید حتما یک نگاهی بهش بیندازید. خیلی کامل و خوب است. تمام سه پایه‌ها و هد ها را بر اساس وزن و کاربرد دسته بندی کرده و مشخصات همه را توضیح داده.

کد:
    http://www.manfrotto.com/webdav/site/manfrotto/shared/pdf/catalogues/GB_MANFROTTO_photo_catalog
    ue2007.pdf
    من سه پایه مانفرتو ندارم ولی فکر می‌کنم 458B سه پایه جالبیست البته اگر پایداریش خوب باشه و پیدا بشه.
    QashQai و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

ممنون فرساد جان این لینک را دیدم. این که شما و مهیار اشاره کردید بنظرم جالبه. البته باید دید پایداریش چطوره. مضاف بر آنکه آیا اصلا ایران هست یا نه؟ و اینکه ظاهرش نشون میده خود 3 پایه از استحکام زیادی برخوردار نیست( از نزدیک باید دید و قضاوت کرد)

دوستان فاروم کسی از این 3 پایه استفاده کرده؟

[IMG]http://www.*******.info/files/iw6vz0u23xvxnzcdvums.jpg[/IMG]

بطور کل کسانی که از 3 پایه های این شرکت استفاده میکنند مخصوصا با لنزهای سنگین (مثل دوستان خوبمان آقای فراهانچی و مهیار عزیز) بعد از مدتی استفاده لقی در آنها ایجاد نمیشود..... 3 پایه و هد؟

كاربر همراه bfarahanchi آواتار ها
    تشکر کرده
    2876

سلام آقای قشقایی عزیز
    با نظر مهیار در ارتباط با سه پایه 055xprob موافقم . ترکیبی از وزن قابل قبول به همراه پایداری خوب را به همراه دارد . تجربه راهپیمایی با تجهیزات سنگین در کوه ، دشت و بیابان به مدت طولانی میگه هر 100 گرمی که تجهیزات شما سبک تر باشد به نفع شماست . خستگی ناشی از حمل بار سنگین رمقی برای عکاسی و تمرکز بر آن باقی نمی گذارد .
    تجربه تلخی از سه پایه نامناسب داشتم که بر اثر آن لنز و دوربینم با سه پایه 190 xprob بر اثر وزیدن باد سقوط کرد و ضرری نزدیک به یک میلیون تومان داشت . و نزدیک به 40 روز است که گرفتار تعمیر لنز و تعویض دوربین هستم .
    بنا بر این شدیدا توصیه میکنم سه پایه و هد مناسب را انتخاب کنید . 058B که معرفی کردید برای استفاده در حالت ثابت با لنز هاس سنگین خوبه ولی زمانیکه بحث حمل آن پیش میاد قضیه فرق میکند .
    تا به حال در یکسال و اندی که با سه پایه ، تک پایه و دو نوع هد مانفروتو کار کردم ( حتی در شرایط بسیار سخت مثل قرار دادن سه پایه در آب و غیره) اثری از لقی یا شل شدن در اجزا مختلف ندیدم . گاهی اوقات نیاز به سفت کردن پیچ های مفاصل و بست های سه پایه هست که با آچار مخصوصی که همراه سه پایه است انجام میشود .
    حتی سه پایه و هدی که سقوط کرد با توجه به شدت ضربه و وزنی که روی آن بود ، آسیبی ندید و لقی پیدا نکرد ،فقط چند خط جزیی برداشت .
    موفق باشید

nmroshan، Arash، Nader Kohansal و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهزاد فراهانچی
    TO SEE OR NOT TO SEE

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با درود

افشین جان B458 توی تهران هست و حدود 350 هزارتومان قیمتشه و تا 8 کیلو را ساپورت می کنه.
    در مورد لقی و شل شدن من تا حالا مشکلی نداشتم.

راستی به گیتزو هم یک نظری بینداز من دو مدل 2541 و 2540 رو دیدم که 450 هزار تومان قیمتش بود و وزنش 1.5 کیلو بود و تا 12 کیلو رو ساپورت می کرد ولی من از منفروتو بیشتر خوشم اومد (سلیقه ای)
    گیتزو یک بال هد هم داشت جالب بود 190 هزار تومان ولی متاسفانه محصولات گیتزو تنوعش تو ایران خیلی کمه
    ولی افشین جان به نظر من با توجه به قیمت 055XPro B بهترین انتخاب است
    QashQai و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    مهیار سیاسی

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

آقای سیاسی،
    گیتزو های سری Traveller که پایه‌هایش از وسط تا می‌شود، در ایران وجود دارد؟
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد mahoor آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با سلام به تمامی دوستان .
    من تازه واردم تویه این سایت . اگه محبت کنید و راهنمائی کنید در مورد سه پایه های منفرتو و سر سه پایه هاش . اینکه چه مدلش واسه دی 80 نیکون خوبه . ممنون

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mahoor نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان .
    من تازه واردم تویه این سایت . اگه محبت کنید و راهنمائی کنید در مورد سه پایه های منفرتو و سر سه پایه هاش . اینکه چه مدلش واسه دی 80 نیکون خوبه . ممنون
    سلام

اگر لنزتان همان 135-18 است كه 3 پايه هاي ارزانتر و مناسبتري هم ميتوانيد استفاده كنيد.
    اما اگر در آينده قصد خريد لنزهاي سنگينتر يا استفاده در شرايط خاصي را داريد؛ توصيه ميكنم اين تاپيك را از ابتدا بخوانيد، مطمئن باشيد وقتتان هدر نميرود و ضرر نميكنيد. :)

چون بيشتر اين تاپيك در همين مورد صحبت شده.
    mahoor، ghz و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید برای دوربین sony H50 چه سه پایی مناسب هست؟ عوامل مهم برای خرید:
    1- کمترین هزینه پرداخت بشه
    2- کاملا اماتور هستم ..ولی این قابلیت داشته باشه که در اینده بشه یکم فراتر از اماتور کار کرد
    3- ترجیحا بشه برای دوربین فیلم برداری هندی کم سونی که اندازه کف دست هست نیز استفاده بشه...

ممنون از اینکه تجربیاتتون در اختیار همگان قرار میدید....

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

من 2 روز پیش هم پاساژ حافظ رفتم و هم کل ناصر خسرو را دور زدم ولی سه پایه Slik U6600 را که اساتید برای کار های آماتوری توصیه کرده بودند پیدا نکردم!! دوستان لطف کنن و آدرس و تلفن یک مغازه رو بدن که این مدل رو داشته باشه

ضمنا بازار رو که دور میزدم تو سه پایه های ارزون قیمت اکثر آنها هد هاشون پلاستیکی بود که خوب به نظر نمی رسید
    فقط یه مدل بود که تمام قطعاتش فلزی بود و روی هدش یه تراز (یک شیشه که توش آب بود همراه با یک حباب) داشت
    ظاهرش بد نبود مارکش فکر کنم VF بود یا WF ، وزنش هم زیاد بود.
    می خواستم نظر دوستان رو در مورد این سه پایه دومی بدونم

صفحه 28 از 366 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 78 128 ... آخرینآخرین