صفحه 30 از 366 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

سه پايه هاي SOMITA به نسبت قيمتشان، كيفيت خيلي خوبي دارند، يكي از مدلهاي خوب آن 6001 است كه 45000 تومان قيمت دارد، تمام فلزي (به جز كفشك) كه يك روكش اسفنجي هم روي قسمتي از پايه ها را پوشانده، آن 3 ميله بين پايه ها هم وجود ندارد و به سرعت عمل و انعطاف پذيري 3 پايه كمك زيادي ميكند.

متاسفانه سايت اين شركت هنوز تكميل نشده:
    کد:
    http://www.somitaco.com/products/
    اما اين 3پايه Velbon مورد اشاره شما، به نظر من فقط اسم Velbon را يدك ميكشد و كيفيت آن از 3 پايه هاي 15000 توماني WF چيني بهتر نيست!
    کد:
    http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/CX460.html
    سلام
    قيمت آلانش همينه ؟
    راستي از كجا بخرم ؟ اصل و تقلبي هم داره ؟
    راستي همراش كيف هم داره ؟(كيف سه پايه )
    وزنش ؟ و....

ممنون
    تو تاپيك كيف مخصوص اف زد 8 اگه ميشه معرفي كنيد
    ممنون

كاربر جديد pooriaghadiri آواتار ها
    تشکر کرده
    16

پیش فرض کسی تا حالا سه پایه ی Manfrooto Pro 055 رو داشته؟

کسی تا حالا سه پایه ی Manfrooto Pro 055 رو داشته؟چه جور سه پایه ایی هست؟تحمل وزن 40D با لنز 70-200 2.8 رو داره؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriaghadiri نمایش پست ها
    کسی تا حالا سه پایه ی Manfrooto Pro 055 رو داشته؟چه جور سه پایه ایی هست؟تحمل وزن 40D با لنز 70-200 2.8 رو داره؟

اول اینکه در انتخاب نام تاپیک های جدید دقت کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد در تاپیک های تخصصی قبلی بحث را ادامه دهید و یا سوال جدیدی را مطرح کنید و سعی کنید غلط املایی نداشته باشند چرا که در آینده برای جستجو با مشکل مواجه خواهید شد.

دوم اینکه فکر کنم 30% عزیزانی که از سه پایه های Manfrotto استفاده می کنند از مدل های مختلف سری 055 استفاده می کنند.

سوم اینکه کدام مدل از سری 055 مد نظر شما است؟سری 055 کلی مدل های مختلف دارد!کدام مدل؟؟منظورتان مدل 055CXPRO3 است؟

http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/pid/17342

و در آخر اینکه بله مشکلی نیست اگر هد مناسبی انتخاب کنید.

در انتخاب سه پایه های حرفه ای هد سه پایه عامل بسیار مهمی است.
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با سلام

در مورد سه پایه اطلاعاتی که از فروم گرفتم فهمیدم که سه پایه های مانفروتو و اسلیک جز بهترین ها هستن

manfrotto 190xprob +322 rc2 یا slik 400

البته تو معماری عکس پاناروما خیلی بدرد میخوره نمیدونم چقدر باید بیشتر هزینه کنم که بتونم این گزینه هم داشته باشم اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم.(200-300 منه)

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ali85 نمایش پست ها
    با سلام

در مورد سه پایه اطلاعاتی که از فروم گرفتم فهمیدم که سه پایه های مانفروتو و اسلیک جز بهترین ها هستن

البته تو معماری عکس پاناروما خیلی بدرد میخوره نمیدونم چقدر باید بیشتر هزینه کنم که بتونم این گزینه هم داشته باشم اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم.(200-300 منه)
    اول اینکه اصولا مانفروتو با گیتزو و ... قابل قیاس است و به هیچ وجه اسلیک را نمی تواند با محصولات این شرکت مقایسه کرد.چه از نظر کیفیت ساخت چه از نظر تنوع چه از نظر قیمت و .....

اصولا در ایران حرفه ای ترین سه پایه ها را مانفروتو عرصه می کند به تازگی هم دوباره محصولات گیتزو توسط سیگل وارد می شود.

اما اسلیک یک سه پایه متوسط و ارزان قیمت و آماتوری است.

اگر نیاز به یک سه پایه حرفه ای دارید فقط به این برند فکر کنید و لا غیر

سه پایه به همراه هد تبدیل به یک سه پایه می شود.باید یک هد مناسب با نیازتان هم انتخاب کنید.

هدهای مخصوص پانورما هم وجود دارند که نسبتا گران تر هستند.

هد های ارزان تر اما با کاربری بالا برای عکاسی از ابنیه نیز وجود دارند...

اما مهم ترین موضوع وزن سه پایه است.سعی کنید بسیار سبک باشد.هرچقدر سه پایه های حرفه ای سبک تر باشند گران تر خواهند بود ( به دلیل موادی مثل فیبر کربن و آلومینیوم و منیزیم و ... )

خلاصه انتخاب سه پایه باید مبتنی بر نیاز شما باشد
    heiran، ali85 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با تشکر از توجه شما

به نظر دوستان چه مدلهایی در مارک مانفروتو وجود دارد که هم ازنظر وزن و پاناروما وقیمت برای من مفید باشه.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

براي ديدن قيمتها به لينك زير برويد، فكر نميكنم قيمتها تغيير چنداني كرده باشد (حداقل براي سبك سنگين كردن مناسب است) و براي ديدن مدلها نيز ميتوانيد به سايت مانفروتو (در همان پست) مراجعه كنيد.

قيمت محصولات Manfrotto مانفروتو

[IMG]http://i32.*******.com/2a0ma21.gif[/IMG]
    Amir Mohebi، ali85، picolo و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ali85 نمایش پست ها
    با سلام

سلام!

اول از همه بنظر من باید در مورد نوع هدی که فکر می کنید با کارتون بیشتر سازگار و با اون راحت تر هستید تصمیم بگیرید.

هد 322 خیلی محبوبه، اما من خودم اگه قرار باشه یه بال هد بگیریم، یا 488 منفروتو رو بخاطر اینکه برای قاب بندی یه قفل جدا داره رو انتخاب می کنم، یا 484 رو بخاطر وزن کمش و از 322 یا 486 صرف نظر می کنم (برای بال هدهای زیر 90 تومن.)

پن هدهای به دو دلیل معمولا خیلی محبوب نیستند (البته بین کسایی که با دیجیتال کار می کنند)

1: در پن هدها برای تنظیم جهت قرار گیری دوربین باید سه مشخصه رو به طور جداگانه به وسیله اهرم های آنها تنظیم کنید، در صورتی که در بال هدهای بعد از آزاد کردن دوربین، این خود دوربین است که شما اون رو حرکت میدید (در 322 دسته ی هد (اگر اشتباه نکنم؟)، شبیه جوی استیک.) بنابراین تنظیم کردن کادر با بال هدها معمولا خیلی سریعتر، یا بهتر بگم راحت تر، انجام میشه. اما پن هدها در عوض برای تنظیم "دقیق" کادر هم دقیق تر اند و هم راحت تر! در عکاسی دیجیتال بخاطر اینکه کراپ کردن خیلی راحته، این نکته چندان مهم نیست. و بر عکس در عکاسی آنالوگ نسبتا پر اهمیته.

2: بخاطر اهرم های تنظیم ،پن هدها معمولا حجم زیادی دارند و جا کردن و حمل و نقلشون سخته و ممکن لازم بشه این اهرمها رو قبل از جابجایی بخواید جدا کنید (در مورد هد اسلیک 705E که روی همین سه پایه ی 400 هست این قابلیت وجود داره). به قول این خارجی ها |bulky! اند. که این نکته در مورد 322 هم صدق می کنه، اونم چجورش. از اون طرف هم پن هدهای جمع و جوری مثل 460 منفروتو هستند که این مشکل رو تا حدود زیادی رفع کردند.

از طرفی در پن هدها نسبت به بال هدها کریپ (تغییر زاویه بعد از کادر بندی بخاطر وزن دوربین و ...) کمتر اتفاق میفته، که البته در مورد بال هدهای سایز مناسب که ساخت خوبی هم داشته باشند این مشکل وجود نداره.

من در مورد پاناروما اطلاع خاصی ندارم، اما تا جایی که خوندم و می دونم، برای این کار از هدهای مخصوص استفاده می کنند، البته بازهم در مورد عکاسی دیجیتال احتمالا قضیه فرق بکنه، لااقل تا حدودی.

اما در مورد مارک های موجود در بازار: این جور که من فهمیدم، در این فروم ترجیح بر روی منفروتو و مخصوصا دو سه پایه ی 190pro و 550pro. اما بنظر من این کاملا بستگی داره به هدی که انتخاب می کنید.

پن هد: در بازار ایران آفومار نمایندگی اسلیک رو داره و مدل هایی که موجود داره هم خیلی محدود. اما دو تا از محبوب ترین سه پایه های این شرکت رو باقیمت خیلی مناسب می فروشه: slik 500dx که آخرین قیمتی که من دارم حدود 95 تومن (که این مدل رو شدیدا به جای 400dx توصیه می کنم) و slik 700dx که فکر می کنم حدود 110 تومن باشه که یکی از محبوب ترین سه پایه ها در رده ی نسبتا سنگین وزن.

اگر قصد استفاده از پن هد دارید، این دو سه پایه نه تنها خیلی ارزونتر از ترکیب 190 با 804 یا 550 با 808 میشه، لااقل از نظر کیفیت ساخت و استحکام اگر که بهتر نباشند، قطعا بد تر هم نیستند (که در ریویو ها می تونید خودتون ببینید). و از نظر مشخصات (وزن، حداقل ارتفاع، حدااکثر ارتفاع، طول جمع شده، کنترل هد و ...) هم باید ببینید که کدامیک رو بیشتر ترجیح می دهید.

بال هد: بال هدهای منفروتو در رده ی قیمت خودشون اصولا یکی از محبوب ترین هاند، و در ایران به علت فقدان مارک های دیگه میشن تنها محبوب ترین :biggrin: طبیعی که اگر یه هد جدا دارید می خرید، برید به دنبال یک سه پایه ی جدا. تا یک مدتی پیش انتخاب معقول یکی از همین دو سه پایه ی منفروتو بود، اما هفته ی پیش که من رفته بودم ناصر خسرو، 190xprob که تک و توک پیدا می شد قیمتشون رسیده بود به 130. سی گل هم که تماس گرفتم گفت تا یه ماه دیگه نمیاره. اگر به همون قیمت قبلی حدود 90 تومان این پایه موجود بود، چشم بسته می گفتم برید این رو بخرید. اما الان شاید ترجیح بدید مثلا اسلیک 500 بگیرید، هد روش رو جدا کنید و هد خودتون رو بزارید روش، اینطوری هر دو نوع هد رو هم دارید یا شاید هم از همون پن هد روی اسلیک خوشتون اومد و پول هد رو هم ندادید.

**با آفومار که تماس گرفته بودم، اتفاقی فهمیدم که سه پایه های velbon sherpa هم موجود دارند. در مورد قیمتشون چیزی نپرسیدم، اما بنظر میاد که اینها هم گزینه های قابل بررسی باشند.

خلاصه اینکه در مورد انتخاب هد بیشتر این رو توجه داشته باشید که کدوم بیشتر به کارتون میاد و باهاش راحت ترید و فرق هاشون رو با دقت بشناسید و سبک سنگین کنید، و در مورد سه پایه هم صرفا چون یه مارک معروف رو یدک نمی کشند قضاوت نکنید، بلکه اول بازار محدود ایران و قیمت های عجیبش رو بررسی کنید، و بعد برید اینترنت یه سرچی بکنید ببینید مردم چی میگند و هر کدوم از این مدلها چه فرقایی دارند. اینطوری خیالتون راحت که پولتون رو لااقل چشم بسته دور نریختید، بلکه با چشم باز این کار رو کردید

ببخشید اگه طولانی بود و پر از اشتباه،
    موفق باشید
    Ali Shadi، usef، nalibre و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام. ميخواستم ببينم كسي از دوستان ميدونه با 60 يا 70 هزار تومن

ميشه يه پايه خوب براي 40d خريد؟ (مثلا مانفرتو)

اگه چيزي به ذهنتون ميرسه ممنون ميشم.
    ...::..::: AlecKhan :::..::...

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط aleckhan نمایش پست ها
    سلام. ميخواستم ببينم كسي از دوستان ميدونه با 60 يا 70 هزار تومن

ميشه يه پايه خوب براي 40d خريد؟ (مثلا مانفرتو)

اگه چيزي به ذهنتون ميرسه ممنون ميشم.
    با 70-60 هزار تومان هيچ مدل مانفرتو رو نمي شه خريد. ارزانترين سه پايه ي مانفرتو با ارزانترين هد از 150.000 تومان كمتر نمي شود.

دنبال برندهاي ديگري مثل Slik و ... باشيد.

صفحه 30 از 366 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 ... آخرینآخرین