صفحه 32 از 366 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 311 تا 320 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    سلام بر آقا وحید و دیگر بزرگان

من هفته پیش تهران بودم و اتفاقا خدمت استاد عزیز آقا فرهاد هم رفتم.

من از تهران یک سه پایه ولبون گرفتم مدل CX-640
    به همراه کیفش 40 هزار تومان. هدفم اسلیک بود اما مدلهای پاینش رو داشت منم در بین چندتا مارک مختلف از لحاظ استحکام این رو برداشتم. خیلی میزون و دقیقه و در همه جهات قابل انعطاف.

چیزی که خیلی جالب بود سر آن است ک وقتی به زیر دوربین پیچ شده، در صورت اینکه بخواهید در مواقع اضظراری سریع از سه پایه جداش کنید با کشیدن یک ضامن سریع جدا میشود.

شایدم مدلهای دیگری هم این امکان را داشته باشند من زیاد ندید بدید بودم که تازه دیدم.

اگر بعدا خراب نشود چون چینی است. فکر میکنم با پول یک اسلیک میشه دوتا از این ولبون ها گرفت یکی برا تو خونه یکی هم برای بیرون چون مال بیرون گلی خواهد شد:)
    تصویری از این سه پایه برای نمایش نداری , در ضمن تاچه قدر وزن رو تحمل میکنه ؟

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

سلام

وحید عزیز!

ببین این Slik ه 3.2 کیلو وزنشه! اشتباه منو تکرار نکن.
    فکر نمی‌کنم همه جا بتونی با ماشین عکاسی کنی تازه اگر قرار باشه با ماشین سفر بری یا برنامه عکاسی.
    دو ساعت کار کردن با این وزن سه پایه را من تجربه کردم !! دو روز درد دست. البته اگر مثل برخی دوستان هیکل تنومندی داشته باشی مشکلی نیست. ولی از عکس‌هایی که من ازت دیدم دست کمی از خودم نداری. :biggrin:

پیشنهاد آقای روشن عزیز - 785B - عزیز یکی از اتنخاب‌های خیلی خوبه. هد و سه پایه یک کیلو هم نمیشه.
    روی سری‌های 7 مانفروتو که هد و سه پایه در یک کیت عرضه میشن انتخاب‌های زیاد داری - مثل 7321. قیمت‌هاشون هم فکر می‌کنم زیر 100 تومان باشند.
    nmroshan، Mashhadi Vahid، shabab و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

خب، نظرتون در مورد سه پايه هاي SLIK چيه؟

تو اين ها هم دو مدل به نظرم بهتر از بقيه اند:
    اولي همان Pro 700dx است كه چنين مشخصاتي دارد:

Maximum Operating Height: 1,950mm
    Minimum Operating Height: 413mm
    Center Column Extension: 380mm
    Folded Length: 823mm
    Weight: 3,152g
    Number of Leg Sections: 3
    Leg Lock Type: Speed Release Lock
    Maximum Load: 6,800 grams

و اين هدش است:

و دومي مدل 580DX است:

Maximum Operating Height: 1,630mm
    Minimum Height with Short Column: 350mm
    Center Column Extenstion: 280mm
    Folded Length: 685mm
    Weight: 2,481g
    Number of Leg Sections: 3
    Leg Lock Type: Speed Release Lock
    Maximum Load: 5,440g

با اين هد كه جديدتر از قبلي است :

و براي دانلود بروشور محصولات SLIK
    کد:
    http://www.sliktripod.co.uk/pdf%20files/Slik2009.pdf

http://www.sliktripod.co.uk/pdf%20files/sliknew07.pdf
    کد:
    http://www.sliktripod.co.uk/pages/main.html
    ویرایش توسط Mashhadi Vahid : Sunday 22 February 2009 در ساعت 00:41
    Amir Tavakoli، partow و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba-N نمایش پست ها
    سلام

وحید عزیز!

ببین این Slik ه 3.2 کیلو وزنشه! اشتباه منو تکرار نکن.
    فکر نمی‌کنم همه جا بتونی با ماشین عکاسی کنی تازه اگر قرار باشه با ماشین سفر بری یا برنامه عکاسی.
    دو ساعت کار کردن با این وزن سه پایه را من تجربه کردم !! دو روز درد دست. البته اگر مثل برخی دوستان هیکل تنومندی داشته باشی مشکلی نیست. ولی از عکس‌هایی که من ازت دیدم دست کمی از خودم نداری. :biggrin:

پیشنهاد آقای روشن عزیز - 785B - عزیز یکی از اتنخاب‌های خیلی خوبه. هد و سه پایه یک کیلو هم نمیشه.
    روی سری‌های 7 مانفروتو که هد و سه پایه در یک کیت عرضه میشن انتخاب‌های زیاد داری - مثل 7321. قیمت‌هاشون هم فکر می‌کنم زیر 100 تومان باشند.
    بله، كاملا" درسته.
    اين مدل 785B دقيقا" 980 گرم وزنش است و ظرفيت آن نيز 1 كيلوگرم، كه فكر ميكنم همين وزن همين دوربين و لنز فعليم كم و بيش همين حدود باشد ( ميخواهم استثنا" كمي آينده نگري نيز در اين مورد داشته باشم )

حالا يك سوال:
    - اين سه پايه، هر پايش 5 تكه است، تعداد تكه هاي بيشتر (اتصالات بيشتر) بهتر است يا بدتر؟
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

پس از مدتها جستجو در نت و فرومهای مختلف با توجه به بودجه (حدود 100 تومانی) سه پایه SLIK PRO 700DX رو سفارش دادم و بیشتر از دو هفته است که از آن استفاده میکنم, من در شهر ساری زندگی میکنم و متاسفانه در فروشگاههای اینجا فقط مدلهای ارزان قیمت چینی یافت می شد بنابراین قبل از خرید امکان دیدن و بررسی سه پایه هایی که کاندید کرده بودم را از نزدیک نداشتم فقط میتوانستم مدل مورد نظرم را از طریق فروشنده سفارش دهم تا از تهران(آفومار) برایم ارسال شود.با اعتماد به نقدهای بسیار مثبت کاربران این سه پایه در نت آنرا سفارش دادم و بدون اغراق واقعا بیشتر از قیمت پرداختی ارزش دارد بخصوص که هفته قبل که برای ماموریت به تهران آمده بودم توانستم سری به ناصر خسرو بزنم و مدلهای دیگر سه پایه را هم از نزدیک ببینم .اکنون مطمئن هستم که نیاز به ارتقاء این سه پایه به مدلهای معروفتر ندارم.

مطابق با انتظاری که داشتم این سه پایه واقعا ثبات عالی دارد و بسیار محکم بوده و خوش ساخت به نظر میرسد , سه پایه و هد همراه آن تحمل حداکثر هفت کیلوگرم وزن دوربین و لنز را دارد(بسیار بیشتر از نیاز من در حال حاضر) .در فرومهای مختلف این مدل به دلیل ارتفاع حداکثر 190cm آن برای افراد بلندتر از 180 سانتیمتر توصیه کرده بودند و این دلیلی بود که در نهایت آنرا نسبت به مدل SLIK PRO 500DX ترجیح دادم که حدکثر ارتفاعی برابر با 160 سانتیمتر دارد.
    شاید تنها نکته منفی در این سه پایه وزن آن باشد که همراه با هد به حدود 4.5 کیلوگرم میرسد ( وزن هد آن -از نوع پن هد- به تنهایی 1.2 کیلوگرم است و تحمل وزن تجهیزات آن هم حدود 7 کیلوگرم - و البته میتوان آنرا با هد های سبکتر جایگزین کرد ) که این بهایی است که در مقابل ثبات بی نظیر آن و قیمت مناسب آن باید بپردازید .

هر یک از پایه ها را میتوان به طور مستقل و با زاویه دلخواه باز کرد بر پا سازی و جمع کردن سه پایه بسیار راحت است و قفل های با کیفیت و محکمی دارد نکته دیگر حداقل ارتفاع آن است که حدود 40cm است و همچنین امکان معکوس بستن هد و دوربین روی سه پایه وجود دارد که در این حالت دوربین میتواند حتی مماس با سطح زمین باشد البته استفاده از این وضعیت کمی زمانبر است(که برای عکاسی از سوژه های متحرک مانند حشرات شاید مناسب نباشد) و تصویر به دست آمده معکوس خواهد بود (که اشکال مهمی محسوب نمی شود ).
    یک کیف ساده همراه آن ارائه میشود که حمل نقل آنرا بسیار راحت میکند و سه پایه به همراه هد آن به راحتی در آن جا می شود.

در مجموع با توجه قیمت پرداختی (125تومان) برای مجموعه سه پایه هد و کیف از خریدم راضی هستم هر چند اگر جثه کوچکتری داشتم مدل 500dx به دلیل وزن و قیمت کمتر و تجهیزات فعلی من میتوانست گزینه مناسبتری باشد .

امیدوارم این مطالب برای استفاده دوستانی که در آینده قصد خرید این سه پایه را دارند و مایلند قبل از خرید در رابطه با این مدل بیشتر بدانند مفید واقع گردد.
    ویرایش توسط usef : Sunday 22 February 2009 در ساعت 00:59
    atana، Mashhadi Vahid، Pooyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8302

سلام و ممنون يوسف خان؛ چند تا سوال دارم:

- وزن اين 3 پايه كه ظاهرا" 3152 گرم است، مگر هد شما با عكسي كه در پست بالايي است، تفاوت دارد؟
    - مدل 580dx در بازار هست؟

* شايد به اين نتيجه برسم كه 3 پايه چيني و سبك فعليم را در كنار سه پايه بعدي نگه دارم
    وحيد قديري راد

كاربر همراه usef آواتار ها
    تشکر کرده
    4817

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام و ممنون يوسف خان؛ چند تا سوال دارم:

- وزن اين 3 پايه كه ظاهرا" 3152 گرم است، مگر هد شما با عكسي كه در پست بالايي است، تفاوت دارد؟
    - مدل 580dx در بازار هست؟

* شايد به اين نتيجه برسم كه 3 پايه چيني و سبك فعليم را در كنار سه پايه بعدي نگه دارم
    وحید جان بنده هم ابتدا فکر میکردم وزن کل مجموعه حدود 3.2kg باشد اما وزن سه پایه به تنهایی این مقدار است و هد هم که عرض کردم 1,2kg است.
    مدل 500dx را آفومار 2 هفته قبل داشت حدود 105 تومان

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

حالا يك سوال:
    - اين سه پايه، هر پايش 5 تكه است، تعداد تكه هاي بيشتر (اتصالات بيشتر) بهتر است يا بدتر؟
    هر چه اتصالاتش بیشتر باشه ،بیشتر لق میزنه.
    Mashhadi Vahid، partow و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر همراه Fereidoon آواتار ها
    تشکر کرده
    4405

سه پايه مانفروتو 190xproB قيمتش 120 تومان است، يك هد 322RC2 هم 110 تومان، ميشود 230! :(

هد 488RC2 هم كه فكر كنم ارزانترين هد باشد 55 تومان است.
    من که پارسال 190xproB رو گرفتم 90 تومان ی هد 486RC2 هم 45 مجموعا 135 تومان ... خیلی هم عالیه و کاملا ازش راضیم ... ( مگه تازگیها سه پایه گرون شده ؟ )
    فریدون کاوندی
    Canon 7D, Canon 15-85 , Canon EF 70-200 f4 L IS , Sigma 35 f1.4 ,Manfrotto
    190XProb + 486RC2

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereidoon نمایش پست ها
    من که پارسال 190xproB رو گرفتم 90 تومان ی هد 486RC2 هم 45 مجموعا 135 تومان ... خیلی هم عالیه و کاملا ازش راضیم ... ( مگه تازگیها سه پایه گرون شده ؟ )
    سه پايه 120 و اين هد 486RC2 نيز 65 تومان شده است.
    وحيد قديري راد

صفحه 32 از 366 نخستنخست ... 22 28 29 30 31 32 33 34 35 36 42 82 132 ... آخرینآخرین