صفحه 100 از 366 نخستنخست ... 50 90 96 97 98 99 100 101 102 103 104 110 150 200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    جسارت نباشد باز همان مسئله که عرض کردم: نمیدانم چرا برای خرید یک سه پایه خوب با 200 تومان برای چند میلیون تجهیزات مشکل داریم ولی یک دفعه یک رم میخریم 600 هزار تومان.
    واقعا به اهمیت پایه خوب تا نداشته باشیم پی نمیبریم.
    دوست خویم تمامی این دوستان عزبزم برای جیب شما دل میسوزانند چون میدانند ادامه راه شما چیست.
    تصور میکنم عزیزان قبل از سوال بودجه را سقف ببندند راحت تر نتیجه میدهد.
    این برمیگرده به این موضوع که از یک رم 600 هزار تومانی چقدر استفاده میکنیم
    و از یک 3 پایه چقدر
    البته برای من انتخاب کاملاا مشخص است فقط منتظر بودجه هستیم
    ترکیب 055xprob به همراه 501HDV

دوستان این همه از وزن 3پایه خود گله دارند پس با این حساب تصویر برداران ما چه کار کنند؟ که هم دوربین سنگین تر دارند هم 3 پایه های سنگین تر ..!!
    siavash_f و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

1- استفاده از ریموت
    2- باز کردن پایه ها به درجه بازتر
    3- استفاده از کیسه و وزنه برای تعادل بیشتر

سپهر جان درست میگی ولی این مسئله در عمل صدق نمیکنه.
    یعنی حتی برای یک ابزار چند میلیونی برای خرید سه پایه خوب نیاز هست ولی میگن چه فرقی بین چینی و اصلیست.
    حتی برای کیف و ....
    البته عرض کنم منظورم به شخصی نیست.
    در همین سایت یکی رم خریده بود چقدر بهش تشر زدند. قکر کنم برای یک دوربین رم خریده بود 900 تومان
    siavash_f تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

از remote control و mirror lockup که استفاده می کنم. پایه های سه پایه را هم دو درجه باز می کنم. البته هنوز کیسه و وزنه را امتحان نکرده-ام. اما برای manual focus در حالت live view فکر نمی کنم کیسه کمک زیادی بکند. البته head های Wimberley حرفه ای ترین راه حل (و البته گرانترین) هستند. اینبار با یک کیسه امتحان می کنم (هرچند خوش بین نیستم) و نتیجه را اینجا اعلام خواهم کرد.
    Persian و nadersharp تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

با سلام
    آقای آقاجانی به نظر من چند دلیل برای این مشکل وجود داره یکی اینکه لنز 400-100 طولش ثابت نیست و با سر سه پایه ای که دارید احتمالا مرکز ثقل مجموعه دوربین و لنز و ... با محل بسته شدن به سر سه پایه منطبق نیست ( البته در طول محور لنز ) و این می تونه خیلی موثر باشه، دوم نوع سر سه پایه تان طوریه که نمیشه صفحه سر سه پایه را لغزاند و فیکس کرد.
    استفاده از وزنه خیلی موثر خواهد بود و می تونید از کیف دوربین واسه این منظور استفاده نمایید و نهایتا حتی در هدهای ویمبرلی نیز اگه تکنیکهای لنز های تله را خوب رعایت نکنین در 800 م م نیز همین مشکلات رو خواهید داشت
    Daruosha تشکر می‌کند.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط arborhani نمایش پست ها
    با سلام
    آقای آقاجانی به نظر من چند دلیل برای این مشکل وجود داره یکی اینکه لنز 400-100 طولش ثابت نیست و با سر سه پایه ای که دارید احتمالا مرکز ثقل مجموعه دوربین و لنز و ... با محل بسته شدن به سر سه پایه منطبق نیست ( البته در طول محور لنز ) و این می تونه خیلی موثر باشه، دوم نوع سر سه پایه تان طوریه که نمیشه صفحه سر سه پایه را لغزاند و فیکس کرد.
    استفاده از وزنه خیلی موثر خواهد بود و می تونید از کیف دوربین واسه این منظور استفاده نمایید و نهایتا حتی در هدهای ویمبرلی نیز اگه تکنیکهای لنز های تله را خوب رعایت نکنین در 800 م م نیز همین مشکلات رو خواهید داشت
    مشکل دقیقا عدم تطابق مرکز ثقل دوربین و لنز با محل بسته شدن مجموعه روی head است.
    ویرایش توسط Daruosha : Saturday 29 January 2011 در ساعت 00:21 دلیل: اشکال تایپی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

پس می تونید مثلا از هد منفرتو 468GR3 و یا از سنتر بال هدهای گیتزو استفاده کنید. البته گیتزو بهتر بوده و جای خودشو داره.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    از remote control و mirror lockup که استفاده می کنم. پایه های سه پایه را هم دو درجه باز می کنم. البته هنوز کیسه و وزنه را امتحان نکرده-ام. اما برای manual focus در حالت live view فکر نمی کنم کیسه کمک زیادی بکند. البته head های Wimberley حرفه ای ترین راه حل (و البته گرانترین) هستند. اینبار با یک کیسه امتحان می کنم (هرچند خوش بین نیستم) و نتیجه را اینجا اعلام خواهم کرد.
    جناب آقاجانی اگر به 055 نگاهی بیندازه یک پایه بدون دستگیره داره ( Warner یا همون دسگیره عرق گیرش که نرمه) یک قطعه پلاتسکی بهش هست که بالا و پاببن میره این قطعهwrench R190,427 نام داره که با یک میله ای شبیه به منوپاد به زیر دوربین متصل میشه ( اسمش رو دقیقا نمیدونم ولی توی یکی از فروشگاه های ناصر خسرو هم دیدم ) در واقع شما لنز رو به سه پایه وصل کردی ولی به دلیل بلند بودن لنز دوربین در مرکز نیست به همین دلیل فوکوست خوب نمیشه و این میله با نگهداشتن دوربین سختی بیشتری به تعادل میده ، وزن 055 انقدری هست که دوربین روی سه پایه نلرزه ولی ممکنه روی هد بلرزه .
    موفق باشید/
    ویرایش توسط siavash_f : Saturday 29 January 2011 در ساعت 00:32
    M.R.Mir و nadersharp تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    جناب آقاجانی اگر به 055 نگاهی بیندازه یک پایه بدون دستگیره داره ( Warner یا همون دسگیره عرق گیرش که نرمه) یک قطعه پلاتسکی بهش هست که بالا و پاببن میره این قطعه R190,427 نام داره که با یک میله ای شبیه به منوپاد به زیر دوربین متصل میشه ( اسمش رو دقیقا نمیدونم ولی توی یکی از فروشگاه های ناصر خسرو هم دیدم ) در واقع شما لنز رو به یه پایه وصل کردی ولی به دلیل بلند بودن لنز دوربین در مرکز نیست به همین دلیل فوکوست خوب نمیشه و این میله با نگهداشتن دوربین سختی بیشتری به تعادل میده ، وزن 055 انقدری هست که دوربین روی سه پایه نلرزه ولی ممکنه روی هد بلرزه .
    موفق باشید/

ممنون از توجهتان.

البته آن قطعه پلاستیکی که بالا و پائین می رود، یک آچار برای تنظیم سفتی و شلی (Tension Adjustment) پایه ها است. اما می تواند کاربرد مورد نظر را هم داشته باشد.
    دقیقا به یاد می آورید کدام فروشگاه بود؟
    M.R.Mir تشکر می‌کند.

كاربر همراه saber.pix آواتار ها
    تشکر کرده
    736

دوستان من Manfrotto 055X Pro+322RC2 ball head دارم اما با توجه به سنگین بودن بدنه دوربینم و لنز 70-200 یه هد خیلی مقاوم تر میخوام بگیرم کسی پیشنهادی داره ؟؟؟
    Canon EOS 5D Mark IV+Canon EF 24-70mm f/2.8L II +Metz mecablitz 64 AF-1

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

اگه جوی استیک میخای 327 با تحمل 5.5 کیلو
    و در غیراینصورت 804 و اگه محکمتر میخای 808 ولی سه جهته
    saber.pix تشکر می‌کند.
    نادر مسلمی