صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 294
Like Tree740تشکر

موضوع: تجهيزات جانبي عكاسي (Photography Gadgets)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام

راستش یه برنامه ای هست توی شبکه 4 سیما بنام " دو قدم مانده به صبح " که شاید بشناسیدش . یکی از دوستان (یکی از کارگردانان همان برنامه در آستارا ) پیشنهاد تصویر برداری آنرا به من دادند و ما هم شروع کردیم .در اصل صدای مورد نظر برای ضبط , همان صدای شخص راوی در هر قسمت خواهد بود ( که برای فرار از حالت سالنی صدا ترجیحا با میکروفن یقه ای ضبط خواهد شد ) . در دو قسمت گذشته که ضبط داشتیم با استفاده از یک کم کوردر خوب ( Canon XL2 ) که روی کاست های DV رکورد میکند مجبور به ضبط مستقل صدا شدیم .XL2 دارای دو ورودی مجزا ( و هرکدام استریو ) برای کانال صدا میباشد .بخاطر شرایط تصویر برداری که توسط این دوربین فیلمبرداری دارای نویز میگردد , از تصویر این دوربین استفاده نمیکنیم و تصویر گرفته شده توسط 7D با کانالهای صوتی XL2 ترکیب شده و نتیجه نهایی را بدست میدهد .( سیستم هم کلی سینمایی میشه ! کارگردان اول میگه : صدا ! صدا بردار تایید میکنه و میگه صدا رفت .بعد میگن : دوربین و تصویر بردار هم تایید و . . . بعد اکشن ! و از این حرفا )
    از آنجاییکه این پروسه هم زحمت زیادی حین ضبط و همینطور حین تدوین اولیه دارد به این فکر افتادم تا با یه میکروفن با کیفیت مناسب شاید بتونم دردسر قضیه رو کمتر کنم و همه چی بیفته گردن 7D .
    منتها این قضیه اتو ولوم 7D هم شده یه جریان دیگه .با توجه به فرمایشات آقای میر , بنده هم مثل آقای روجایی چیزی توی منوها برای خارج کردن صدا از حالت اتو ولوم پیدا نکردم و تا این موضوع حل نشده نمیتونیم ریسک بکنیم .اگه دوستان پیشنهاد دیگه ای دارند دریغ نفرمایند .
    راستی این 7D ( یا بقیه ... ) با این همه تبلیغات برای ضبط HD و FullHD نباید یه فکری بحال ضبط صدای استانداردش هم میکردند ؟ یا لااقل راه حلشو اعلام میکردن ؟ شاید هم اعلام کردند و من نمیدونم .
    خلاصه بی صبرانه منتظر نظرات دوستان هستم

متشکرم
    فکر کنم راحت ترین راه استفاده از یک رکوردر صدا به صورت جداگانه است
    کاری کی Philip Bloom برا صدا برداری انجام میده
    دیدن این سایت و ریوو های انجام شده توسط ایشون بسیار جالب و اموزنده هستند
    البته ایشون یک برنامه 1 ساعت هم برای آموزش فیلم برداری با 5D دارند
    که نکات بسیار مهمی رو در باره فیلم برداری با این DSLR شرح میده
    5D قابلیت کنترل رو به صورت دستی در 3 فریمور جدیدی که اریه کرده قرار داده
    امیدوارم این گزینه رو هم در 7D در فریمور جدید اریه کنه
    فکر کنم تمام AudioRecorde ها قابلیت گین مانوال رو دارا باشند
    AudioRecord های حرفه از جک 6.35mm استفاده میکنند
    و AudioRecorder های معمولی هم از همان جک 3.5mm
    استفاده از AudioRecorder به صورت مجزا این امکان رو به شما میده که شما به صورت 24 بیت رکورد کنید
    yaghoobi، F.KamranNia، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

سلام دوستان
    میخواستم بپرسم Tripod Mount Ring برای لنز 70-200 canon f/4 هستش و اگر هست از کجا میشه تهیه کرد و حدود قیمتش چنده
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سیاوش جان می بینم که . . .

قبلاً در بارش صحبت شده درست یادم نیست کجا توی همین تاپیک یا جای دیگه . یک گشتی بزن
    siavash_f تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

سلام
    منم دنبالش گشتم این وبلاگو پیدا کردم .
    mreza1001، Mehdi Rojaie، siavash_f و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

بنده هم مثل آقای روجایی چیزی توی منوها برای خارج کردن صدا از حالت اتو ولوم پیدا نکردم و تا این موضوع حل نشده نمیتونیم ریسک بکنیم

درود آقای برنجی

نباید هم پیدا میکردید!

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    از لحاظ ویدیو دو برتری عمده بر 7D دارد: یکی LCD اش و دیگری کنترل Manual صوتی اش ( اگر درست متوجه شده باشم بر خلاف 7D دارای کنترل کامل دستی بر روی ورودی صوتی است). یعنی شاید از لحاظ ویدیو بهترین دوربین کنن تا امروز باشد.
    جناب روشن هم ت تاپیک 60D دقیقا به این مطلب اشاره کردن، همچین چیزی واقعا عجیب به نظر میاد که کنون موقع ساخت 7D عقلش به همچین چیزی نرسیده و عجیب تر اینکه چطور تو فرم ویر های جدیدشم اصلاحش نکرده.
    ssobhdel، Mehdi Rojaie و Farhad71 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام جناب میر
    با تشکر از همفکریتون .البته صد در صد نرم افزاری حل خواهد شد . بخاطر این قضیه که نمیشه بدنه رو عوض کرد در نتیجه باید منتظر بود .(‌ هرچند چیز مهمی هم نیست و به پیشهاد دوستان با یک رکوردر جدا و با کیفیت مشکل به بهترین نحو حل شد ).در ضمن فکر نمیکنم کیفیت LCD جزو برتری های ویدئو بحساب بیاد و برتری ویدئو عبارتست از خروجی با رزولوشن بالاتر و فریم ریت بیشتر و نویز کمتر در شرایط یکسان و بخش کنترل صوت هم که مربوط به ویدئو نمیشود ( " ویدئو " انحصارا به بخش تصویر گفته میشه ).در نهایت هم بنده حین فیلمبرداریهای مهم از LCD استفاده نمیکنم و خروجی رو به یک مانیتور مخصوص بزرگتر متصل میکنم .

سپاس
    yaghoobi، F.KamranNia، ssobhdel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

سلام جناب میر
    با تشکر از همفکریتون .البته صد در صد نرم افزاری حل خواهد شد . بخاطر این قضیه که نمیشه بدنه رو عوض کرد در نتیجه باید منتظر بود .(‌ هرچند چیز مهمی هم نیست و به پیشهاد دوستان با یک رکوردر جدا و با کیفیت مشکل به بهترین نحو حل شد ).در ضمن فکر نمیکنم کیفیت LCD جزو برتری های ویدئو بحساب بیاد و برتری ویدئو عبارتست از خروجی با رزولوشن بالاتر و فریم ریت بیشتر و نویز کمتر در شرایط یکسان و بخش کنترل صوت هم که مربوط به ویدئو نمیشود ( " ویدئو " انحصارا به بخش تصویر گفته میشه ).در نهایت هم بنده حین فیلمبرداریهای مهم از LCD استفاده نمیکنم و خروجی رو به یک مانیتور مخصوص بزرگتر متصل میکنم .

سپاس

سوتفاهم پیش اومده جناب برنجی!

منظورم از نقل قول فقط این بود که مطمین باشین که موضوع ولوم از چه قراره، واسه همین بولدش کردم

بقیه ی گفته ی جناب روشن به جای خود، شاید اگر بخش های دیگه ی نقل قول رو حذف میکردم بهتر بود، منظورم به هیچ عنوان چیزی غیر از موضوع ولوم نبود، امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

سلام جناب میر

سپاس
    منظور، LCD چرخان آن است که در فیلم‌برداری مفید است.
    ssobhdel و Farhad71 تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام
    آف تاپیک :
    بنده مخلص همه دوستان هستم بخصوص جناب دکتر روشن و جناب میر . جملات بنده هم همه " خبری " بودند و مطمئنا هیچ رنگ و منظور دیگه ای نمیتونن داشته باشند . از بودن در چنین جمعی لذت میبرم .
    M.R.Mir تشکر می‌کند.
    فرهاد برنجی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

کسی اطلاع داره Focus در ریموت زیر چگونه است؟ از نقاط Focus اصلی دوربین استفاده می‌کنه یا میتونه از Contrast Detection استفاده کنه؟
    PDFهای مربوط را دانلود کردم اما مشخص نکرده.
    اگر بتونه از Contrast Detection استفاده کنه آیا مثل خود دوربین قابلیت جابجایی مربع منطقه Focus را دارد یا نه؟

http://www.hahnel.ie/index.cfm?page=...s&id=65&pId=65
    .

صفحه 9 از 30 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین