صفحه 67 از 181 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    تا جای ممکن از خرید مموری با برندهایی غیر از Lexar و SanDisk دوری کنین. مگر اینکه در موارد خاص مثل مموری بک آپ.
    البته مدتیه که SD هایی با مارکهای معتبری مثل Lexar و Kodak در بازار عرضه شدند ؛ با قیمتهای بسیار دوست داشتنی ( حتی کمتر از توشیبا) که باید خیلی خوش باور باشید که خیال کنید اصل هستند.

حتی کیفیت چاپ و بسته بندی آنها هم خیلی خوب است .

فکر میکنم یک شرکت چینی , یک تیپ کارت SD را با هر برندی که خریدار عمده اش بخواهد برایش برچسب میزند , حالا میخواهد لکسار باشد , یا لکسوس ! :cool:
    شاهین اکبری، aidin594، king4 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    البته مدتیه که SD هایی با مارکهای معتبری مثل Lexar و Kodak در بازار عرضه شدند ؛ با قیمتهای بسیار دوست داشتنی ( حتی کمتر از توشیبا) که باید خیلی خوش باور باشید که خیال کنید اصل هستند.

حتی کیفیت چاپ و بسته بندی آنها هم خیلی خوب است .

فکر میکنم یک شرکت چینی , یک تیپ کارت SD را با هر برندی که خریدار عمده اش بخواهد برایش برچسب میزند , حالا میخواهد لکسار باشد , یا لکسوس ! :cool:

نقل قول بالا رو تایید میکنم.
    من امروز بیکار بودم و برای خرید مموری مغازه های پاساژ حافظ و علاالدین و تعدادی از مغازه های اون اطراف رو برای خریدن مموری زیرورو کردم. دقیقا Lexar 8GB با بسته بندی بسیار شیک ولی به قیمت 35 موجود بود. همون جنس (تاکید میکنم همون جنس) دو تا مغازه بالاتر به قیمت 65 حتی 70! اولی دومی رو به گرانفروشی متهم میکرد و دومی اولی رو به تقلبی فروشی!

نمیدونم کجا داریم میریم! آیا واقعا شرکتهای به ظاهر معتبر جنس اصلی رو میفروشند؟
    ویرایش توسط aidin594 : Saturday 12 March 2011 در ساعت 22:39

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

همان طور که وحید عزیز گفت شدیدا مواظب کارت های تقلبی باشید ( بخصوص CF و SD )

جدیدا یکی دو نفر ( از خدا بی خبر ) اقدام به عرضه گسترده ( بسیار وسیع ) کارت هایی با برند LEXAR و SanDisk اما کاملا تقلبی کرده اند.بسته بندی های کاملا شبیه اجناس اصلی است و فقط در جزییات بسیار بسیار ریز با هم تفاوت دارند.چند روز پیش در یک جای بسیار معتبر تعداد زیادی رو دیدم و با توجه به آشنایی با فروشنده علت قیمت پایی رو پرسیدم و ایشان فرمودند که همگی ریمارک !!!! هستند و بدرد کادو دادن می خورد !

شدیدا توصیه می کنم از جای بسیار معتبر با کارت گارانتی معتبر ( نه برچسب ) و با فاکتور و ذکر اصلی و تاریخ خرید کارت را تهیه کنید.

پناه می بریم به خدا ! یک وقتی بود کارت با برند مثلا فیلیپس و سونی و کانن و نیکون می زدند الان دیگر فهمیده اند و مطلع شده اند و با برند سان دیسک و لکساز کپی می کنند.
    شاهین اکبری، lamagra، king4 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    همان طور که وحید عزیز گفت شدیدا مواظب کارت های تقلبی باشید ( بخصوص CF و SD )

جدیدا یکی دو نفر ( از خدا بی خبر ) اقدام به عرضه گسترده ( بسیار وسیع ) کارت هایی با برند LEXAR و SanDisk اما کاملا تقلبی کرده اند.بسته بندی های کاملا شبیه اجناس اصلی است و فقط در جزییات بسیار بسیار ریز با هم تفاوت دارند.چند روز پیش در یک جای بسیار معتبر تعداد زیادی رو دیدم و با توجه به آشنایی با فروشنده علت قیمت پایی رو پرسیدم و ایشان فرمودند که همگی ریمارک !!!! هستند و بدرد کادو دادن می خورد !

شدیدا توصیه می کنم از جای بسیار معتبر با کارت گارانتی معتبر ( نه برچسب ) و با فاکتور و ذکر اصلی و تاریخ خرید کارت را تهیه کنید.

پناه می بریم به خدا ! یک وقتی بود کارت با برند مثلا فیلیپس و سونی و کانن و نیکون می زدند الان دیگر فهمیده اند و مطلع شده اند و با برند سان دیسک و لکساز کپی می کنند.
    سلام
    ممنون از توضیحاتی که فرمودید اگر امکان داشته باشه فرق میان کالاهی تقلبی و اصل را بفرمایید و همچنین اگر مقدور باشه عکسهای از هردوتا فکر کنم کمک شایانی به دوستان فروم انجام میشه.ما که شهرستانیم بیشتر به این مطالب احتیاج داریم چون منابع و مراکز کمتری در دسترس است و امکان خطا و .... بیشتر خواهد بود
    با تشکر
    شاهین اکبری و NetNegar تشکر می‌کنند.
    Nikon D3100 kit 18-55

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از توضیحاتی که فرمودید اگر امکان داشته باشه فرق میان کالاهی تقلبی و اصل را بفرمایید و همچنین اگر مقدور باشه عکسهای از هردوتا فکر کنم کمک شایانی به دوستان فروم انجام میشه.ما که شهرستانیم بیشتر به این مطالب احتیاج داریم چون منابع و مراکز کمتری در دسترس است و امکان خطا و .... بیشتر خواهد بود
    با تشکر
    خواهش می کنم...

شاید نباید این را بگویم اما بنده که اکثر مدل ها و اکثر اجناس اصلی را از غیر اصلی ( بخوانید تقلبی ) به راحتی تشخیص می دهم چند لحظه در اینکه این مدل ها اصلی است یا تقلبی شک کردم.اما تا وقتی که فروشنده دقیق نگفت هنوز باور نداشتم که اینقدر راحتی می شود بسته بندی شرکت سن دیسک را جعل کرد!حتی برگه رجیستر کردن مموری هم داخل بسته بندی بود با شماره سریال به صورت برچسب ! (که فقط در مدل های بسیار خاص این برند و فقط برای ارائه در آمریکا عرضه می شود !!! ) اما وقتی شماره سریال را اسکن کردم ( از مزایای داشتن اسمارت فون آندرویدی است دیگر ! ) دیدم اصولا اینچنین شماره سریالی در هیچ جایی ثبت نشده و گوگل Shopper این جنس را نمی شناخت.

تنها نکته این است با لمس کردن بسته قدری دو دل می شوید .لیبل های سن دیسک اغلب مقداری شبیه هلوگرام هستند.اما اینها خیلی تابلو تر اند و نور را بسیار واضح منعکس می کنند.

شاید این لینک کمک کند اما بسته بندی های بعضی از اجناس جدید سن دیسک تغییر کرده است و این اجناس با بسته بندی های جدید عرضه می شوند ( به رنگ طلایی )

http://reviews.ebay.com/FAKE-SanDisk...00000001456539

دقیق نمی شود مشخصه خاصی را برایش بر شمرد.

اما نکته ای هست و آن اینکه فقط 2 و 4 و 8 گیگ هستند و 16 یا 32 گیگ تقلبی وجود ندارد چون مقرون به صرفه نیست.پس خرید 16 گیگ شاید عاقلانه تر باشد.
    شاهین اکبری، aidin594، king4 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

fazel graphic
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    امروز کارت حافظه SDHC توشیبا کلاس 10 با ظرفیت 8 گیگابایت رو به قیمت 24000 تومان خریدم. روی بسته بندی نوشته شده که حداکثر سرعت نوشتن 20 وخواندن نیز 20 مگابایت در ثانیه است.

همچنین از قبل یک کارت حافظه SDHC توشیبا کلاس 4 با ظرفیت 8 گیگابایت داشتم که حداکثر سرعت نوشتن 10 وخواندن 20 مگابایت در ثانیه است.

من نوشته ها رو باور نکردم و با یک نرم افزار ساده تست سرعت خواندن و نوشتن (ATTO Disk Benchmark) تستشون کردم. (در شرایط برابر) نتایج بسیار جالب بود و ادعای توشیبا رو تایید کرد.
    Toshiba Class 10 sdhc vs Toshiba class 4 sdhc compare
    Class 10 vs Class 4

ببینید:
    سلام دوست عزیز
    جسارتا اسم این نرم افزار رو میگید ؟
    با تشکر
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

اسم برنامه ATTO Disk Benchmark است که بصورت رایگان میتونید از اون استفاده کنید.

صفحه این برنامه:

کد:
    http://www.attotech.com/products/product.php?sku=Disk_Benchmark

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط fazel graphic نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    جسارتا اسم این نرم افزار رو میگید ؟
    با تشکر
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin594 نمایش پست ها
    من نوشته ها رو باور نکردم و با یک نرم افزار ساده تست سرعت خواندن و نوشتن (ATTO Disk Benchmark) تستشون کردم. (در شرایط برابر) نتایج بسیار جالب بود و ادعای توشیبا رو تایید کرد.
    Toshiba Class 10 sdhc vs Toshiba class 4 sdhc compare
    Class 10 vs Class 4

ببینید:
    NetNegar تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

fazel graphic
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    سلام
    کاملا حق با شماست
    بنده هم میخوام یه مموری 8 گیگ کلاس 10 بخرم ولی نمیخوام هزینه بالایی رو صرف کنم (نهایتا 50 هزار تومان)
    لطفا اساتید بفرمایند که چه مارکی رو بخرم و از کجا
    با تشکر
    ویرایش توسط fazel graphic : Sunday 13 March 2011 در ساعت 12:45
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

من یک دوربین canon powershot a710 دارم که حداکثر حافظه‌اش در دفترچه 512mb نوشته شده. امروز یک کارت 8gb را رویش امتحان کردم که جواب داد و مساله‌ای هم پیش نیومد. آیا ممکن است استفاده از کارت 8gb مشکلی برای دوربین من پیش بیاورد؟
    A.Mazaheri و NetNegar تشکر می‌کنند.

صفحه 67 از 181 نخستنخست ... 17 57 63 64 65 66 67 68 69 70 71 77 117 167 ... آخرینآخرین