صفحه 136 از 181 نخستنخست ... 36 86 126 132 133 134 135 136 137 138 139 140 146 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,351 تا 1,360 , از مجموع 1801
Like Tree2221تشکر

موضوع: کارت حافظه (Memory Card)

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

ممنون
    بحث من بیشتر سر کیفیت و مقاومت بدنه رم هست نه چیپ داخلی ان !یک رم ۳۲ پتریوت کلاس ۱۰ دارم که بدنه اش شکسته در دوربین کار نمیکند ولی در کارت خوان چرا! چیپ سالم در بدنه ای ضعیف به چه دردی میخورد?
    msh2200 و ehssanehs تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Beyrami نمایش پست ها
    سلامدوستان کیفیت sd کارت های سونی به شرط اصل بودن بهتر هست یا سیلیکون پاور?سرعت نوشتن و خواندن سونی ۴۰ هست ' سیلیکون پاور هم نوشتن ۴۵ خواندن ۹۰ اگر کیفیت ساخت سونی بالاتر هست و قابل اعتماد تر سونی را ترجیح میدهم'استحکام و مقاومت بدنه کارت و قابل اطمینان بودن برایم مهم است!پی نوشت :برای پرنده گرافی و عکسهای مهم قصد تهیه سن دیسک ۱۶ گیگ با سرعت ۸۰ مگابایت را دارم که بحثش جداست'ممنون
    من چند تا sd سونی 45 و 90 مگ بایت دارم.
    توی این مدت چند ماه هیچ مشکلی باهاشون توی عکاسی و تصویربرداری نداشتم.اگر از نمایندگی هم بخرید حتما اصل و باگارانتی هست و به نسبت قیمت خوبی هم دارند.
    msh2200، ehssanehs و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

ممنون
    بحث من بیشتر سر کیفیت و مقاومت بدنه رم هست نه چیپ داخلی ان !یک رم ۳۲ پتریوت کلاس ۱۰ دارم که بدنه اش شکسته در دوربین کار نمیکند ولی در کارت خوان چرا! چیپ سالم در بدنه ای ضعیف به چه دردی میخورد?
    اتفاقا اشاره کردم!!
    وقتی شرکت های اصلی مثل سونی و ... که اصل کارشون چیز دیگه ای هست خودشون رو درگیر ساخت چیپ نمی کنند چطور ممکنه درگیر ساخت بدنه رم کنند؟
    استاندارد های بدنه های رم هم مثل خود چیپ جهانیه!
    پس بنابراین وقتی من بعنوان یک شرکت سفارش تولید رم با نام شرکت خودم رو به جایی بدم، مطمئنا بخش طراحی شرکت رو درگیر ساخت بدنه رم نمی کنم!
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اتفاقا اشاره کردم!!
    وقتی شرکت های اصلی مثل سونی و ... که اصل کارشون چیز دیگه ای هست خودشون رو درگیر ساخت چیپ نمی کنند چطور ممکنه درگیر ساخت بدنه رم کنند؟
    پس بنابراین وقتی من بعنوان یک شرکت سفارش تولید رم با نام شرکت خودم رو به جایی بدم، مطمئنا بخش طراحی شرکت رو درگیر ساخت بدنه رم نمی کنم!
    قرارهم نیست طراحی کنند !سفارش جنس بهتر میدهند و نظارت میکنند!
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اتفاقا اشاره کردم!!
    درسته که سونی بصورت تخصصی حافظه نمیسازه اما این دلیل نمیشه که این شرکت آبروشو بخاطر ساخت محصولات بی کیفیت از دست بده , ضمنا سونی از معدود شرکت هایی است که در تمام زمینه ها محصولات با کیفیتی میسازه .

سلامدوستان کیفیت sd کارت های سونی به شرط اصل بودن بهتر هست یا سیلیکون پاور?سرعت نوشتن و خواندن سونی ۴۰ هست ' سیلیکون پاور هم نوشتن ۴۵ خواندن ۹۰ اگر کیفیت ساخت سونی بالاتر هست و قابل اعتماد تر سونی را ترجیح میدهم'استحکام و مقاومت بدنه کارت و قابل اطمینان بودن برایم مهم است!پی نوشت :برای پرنده گرافی و عکسهای مهم قصد تهیه سن دیسک ۱۶ گیگ با سرعت ۸۰ مگابایت را دارم که بحثش جداست'ممنون
    هر دو برند از محصولات با کیفیت و قابل اعتماد بازار هستن , تصمیم نهایی به خود شما برمیگرده .
    در ضمن بهتر است از مارک های متفرقه از قبیل Patriot , pqi , pny و ... استفاده نکنید اصلی ترین دلیل هم نداشتن پشتیبانی است که بعضی اوقات میتونه بسیار کار ساز باشه . ( چند وقت پیش یکی از رم هام با مارک transcend خراب شد , به هر جا متصل میکردمش هیچی نشون نمیداد , نهایتا میخواستم بندازمش دور که یکی از دوستان از سایتش نرم افزاری بهم داد که فلشو به حالت اولش برگردوند و الان عین روز اول کار میکنه )
    yaghoobi و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    هر دو برند از محصولات با کیفیت و قابل اعتماد بازار هستن , تصمیم نهایی به خود شما برمیگرده .
    در ضمن بهتر است از مارک های متفرقه از قبیل Patriot , pqi , pny و ... استفاده نکنید اصلی ترین دلیل هم نداشتن پشتیبانی است که بعضی اوقات میتونه بسیار کار ساز باشه . ( چند وقت پیش یکی از رم هام با مارک transcend خراب شد , به هر جا متصل میکردمش هیچی نشون نمیداد , نهایتا میخواستم بندازمش دور که یکی از دوستان از سایتش نرم افزاری بهم داد که فلشو به حالت اولش برگردوند و الان عین روز اول کار میکنه )
    عذر میخوام میخواستم بدونم چطور این دو تا شرکت قدیمی و نسبتا" بزرگ (pny و patriot ) مارک متفرقه شدند؟
    بهتره گشت و گذاری در اینترنت بزنید و کمی هم بازار رو زیر و رو کنید تا متوجه بشید ترانسند بیشتر به خاطر گارانتی اش (شرکت sd ) هست که فروش داره.طوری که همون فلاشتون رو هم که میخواستید بندازید دور اگر میبردید گارانتی براتون خدماتش رو ارائه میدادند.اون نرم افزارها هم برای همه ی فلاش ها هست
    همین شرکت های متفرقه به قول شما کارت گرافیک و هارد ssd میزنند.رم کامپیوتر میزنند
    اگر گارانتی کننده قصوری انجام داده باشه ربطی به یه شرکت نداره
    ------------------------------------
    پ.ن : به نظر من پاتریوت /pny و سیلیکون از لحاظ بدنه ی مموری کیفیت یکسانی دارند.و همه شون ممکنه در دراز مدت بشکنند یا درز بینشون باز بشه
    بعضی اوقات کمی کثیفی در کانکتورها هم باعث نخوندن مموری میشه (ممکنه همین باعث نخوندن هم بشه.البته توسط دوربین).چون دوربین هم از بدنه ی مموری فقط برای نگه داشتنش داخل اسلات استفاده میکنه
    msh2200، M. Beyrami و fariborz.nz تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    عذر میخوام میخواستم بدونم چطور این دو تا شرکت قدیمی و نسبتا" بزرگ (pny و patriot ) مارک متفرقه شدند؟
    بهتره گشت و گذاری در اینترنت بزنید و کمی هم بازار رو زیر و رو کنید تا متوجه بشید ترانسند بیشتر به خاطر گارانتی اش (شرکت sd ) هست که فروش داره.طوری که همون فلاشتون رو هم که میخواستید بندازید دور اگر میبردید گارانتی براتون خدماتش رو ارائه میدادند.اون نرم افزارها هم برای همه ی فلاش ها هست
    همین شرکت های متفرقه به قول شما کارت گرافیک و هارد ssd میزنند.رم کامپیوتر میزنند
    اگر گارانتی کننده قصوری انجام داده باشه ربطی به یه شرکت نداره
    ------------------------------------
    پ.ن : به نظر من پاتریوت /pny و سیلیکون از لحاظ بدنه ی مموری کیفیت یکسانی دارند.و همه شون ممکنه در دراز مدت بشکنند یا درز بینشون باز بشه
    بعضی اوقات کمی کثیفی در کانکتورها هم باعث نخوندن مموری میشه (ممکنه همین باعث نخوندن هم بشه.البته توسط دوربین).چون دوربین هم از بدنه ی مموری فقط برای نگه داشتنش داخل اسلات استفاده میکنه
    بعضی از برندها خوبن ولی نه برای استفاده در دوربین عکاسی اونم DSLR.

بیشتر این مموری ها به درد استفاده در پخش صوت ماشین، قاب عکس دیجیتال، گوشی موبایل و با اغماض دوربین های کامپکت ارزان می خورند.

برای دوربین های DSLR بهتره سن دیسک، لکسار، کینگستون (اصلی اش سالهاست در ایران یافت نمی شود)، ترنسند و با کمی اغماض توشیبا و فوجی و پاناسونیک (هر دو کمیاب) و سونی خرید.

این هم یک نمونه از تست هایی که در اینترنت زیاد یافت می شه:

http://www.digitalcameraworld.com/20...ted-and-rated/
    msh2200، Anoosh-Em، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

قرارهم نیست طراحی کنند !سفارش جنس بهتر میدهند و نظارت میکنند!
    فکر کنم با دقت مطالب قبلی بنده را نخواندید! من هم گفتم کنترل و کیفیتشون سختگیری بیشتر دارند!!!!

درسته که سونی بصورت تخصصی حافظه نمیسازه اما این دلیل نمیشه که این شرکت آبروشو بخاطر ساخت محصولات بی کیفیت از دست بده , ضمنا سونی از معدود شرکت هایی است که در تمام زمینه ها محصولات با کیفیتی میسازه
    حق باشماست و بنده هم همانطور که در بالا ذکر کردم در پست های قبلی در این مورد صحبت کردم !
    اما توجه به این نکته هم داشته باشید که سو استفاده از برندهای مطرح و شناخته شده بین عموم خیلی بیشتر از برند های تخصصی هست!
    مثل کارت ریدر، باطری و شارژر که با برند شرکت های مطرح به وفور پیدا میشه ولی در سایت های عرضه کننده خود شرکت ها هیچ اثری ازشون نیست و یا از نظر شکل تفاوت دارند!!
    تازه فروشنده براتون هزارتا فیلم هم بازی می کنه مثل اینکه گفته می شه: «این برای ایران تولید شده!»

در ضمن بهتر است از مارک های متفرقه از قبیل Patriot , pqi , pny و ... استفاده نکنید
    مارکهایی که فرمودید چندین سال هست که تولید رم می کنند و به قول جناب نوری تخصصشون در زمینه سخت افزار مرتبط با رم هست!

در نهایت حرف جناب حسینی تمام صحبت های ما را تمام کرد! تمام حرف من هم همین بود که ایشان هم اشاره کردند.
    yaghoobi، farhad44 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

بیشتر این مموری ها به درد استفاده در پخش صوت ماشین، قاب عکس دیجیتال، گوشی موبایل و با اغماض دوربین های کامپکت ارزان می خورند.

برای دوربین های DSLR بهتره سن دیسک، لکسار، کینگستون (اصلی اش سالهاست در ایران یافت نمی شود)، ترنسند و با کمی اغماض توشیبا و فوجی و پاناسونیک (هر دو کمیاب) و سونی خرید.

Best memory cards for cameras: 9 top models tested and rated | Digital Camera World

درود

بله ، مختصر و مفید

با عرض پوزش از دوستان ، اینکه کدام شرکت چه کرده کدام نه ، کدام چه میسازد کدام نه و....

این تاپیک صرفا به مموری های مناسب برای استفاده روی دوربین های دوربین عکاسی بویژه DSLR ها میپردازد که هر مموری رو نباید روی آنها استفاده کرد

و نکته مهم تر گاهی یک پروژه عکاسی آنقدر مهم است که جایی برای از دست رفتن عکسها به علت مشکل در مموری نیست

یا حتی ممکن است پروژه ای در کار نباشد ، اما تکرار موقعیت مورد نظر برای عکاسی مجدد از محالات باشد.

ساده ترین مثال آن تصور کنید یک Wedding Photographer فردای روز عروسی بفهمد عکسهای روی مموری غیر قابل دسترس
    شده اند .

پاینده باشید
    msh2200، yaghoobi، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها

Best memory cards for cameras: 9 top models tested and rated | Digital Camera World
    قبول که بعضی مموری ها بهترند.منتها از این جهت نمیشه گفت بقیه متفرقه هستند یا سیلیکون همیشه بهتر از پتریوت عمل کرده و از این دست
    اتفاقا" من شخصا" شاهد 6 مورد مشکلات مموری های توشیبا بودم و خودم شخصا" هیچ وقت نمیخرم.چرا؟ چون نه گارانتی درستی داره و نه معلوم هست جنس فیک هست یا اصل.
    همین اتفاق سال ها پیش برای کینگستون افتاد
    البته نمیدونم این سری EP Pro از پتریوت رو دیدید یا نه (به نظرم حداقل جای تفکر رو داره ) :

http://www.patriotmemory.com/product...id=1277&type=6
    msh2200، farhad44 و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT