صفحه 30 از 36 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 353
Like Tree387تشکر

موضوع: چاپ عكس ديجيتال

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

نقل قول نوشته اصلی توسط ArtFan نمایش پست ها
    سلام

یه جای خوب برای چاب عکس روی شاسی در سایز A3 توی شهر مشهد کسی میتونه معرفی کنه؟
    اگه دیر نشده باشه .لابراتوار میلاد -سه راه فلسطین
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    208

به نظر میرسه کسی نبود که لابراتوار تو شیراز معرفی کنه
    اما یه لابراتوار خوب باید دستگاش چی باشه و کلا یه توضیح بدین...

كاربر آشنا danesh آواتار ها
    تشکر کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    مهم تر اينه كه اپراتورش كي باشه وچقدر كار بلد باشه.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.shayeste نمایش پست ها
    از نوع دستگاه اطلاعی ندارم اما یک لابراتوار برایتان پیغام خصوصی شد.
    saman.shayeste تشکر می‌کند.
    محمّد حسین کشاورز
    Canon 6D & 600D+18-55 IS II+70-200 f/4 L+Tokina 11-16 f/2.8 II
    Sigma DG-610 & Yongnuo 560 III & IV

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام خدمت همه عزيزان اولين پست من در اين مجموعه
    به نظر ميرسه نياز باشه يك سري اطلاعات در زمنيه دستگاه هاي چاپ عكس در اختيار دوستان قرار بدم
    در مجموع دستگاه چاپ عكس به دو مدل تقسيم ميشه
    ١. دستگاه هاي سايز كوچك
    ٢ . دستگاه هاي سايز بزرگ

اين دو شاخه به چند شاخه ديگه بسط پيدا ميكنه
    نوع چاپ دستگاه
    ١ . ليزر
    ٢ . سيستم لامپي يا هد ام ال وي اي
    ٣ سيستم فيبر نوري
    ٤. سيستم چاپ ال سي دي

شركت هاي مختلفي در اين زمينه وجود دارند
    نوريتسو ژاپن
    فوجي ژاپن
    Zbe امريكا كه تو ايران به اسم كروميرا شناخته شده كه اسم يكي از محصولاتش هست
    Durst ايتاليا
    ايميتو چين
    دالي چين
    و شركت هاي ديگه هم هستند ولي تعداد دستگاه هاي موجود در ايرانشون محدوده

بعضي از اصطلاحات در صنعت چاپ
    Dpi مخفف dot per inch تعداد نقاط در هر اينچ مربع

Ppi مخفف pixel per inch تعداد پيكسل در هر اينچ مربع

كه از اين دو اصطلاح اولي در دستگاه هاي چاپ سايز كوچك و برخي از دستگاه هي سايز بزرگ استفاده ميشه
    دومي در دستگاه هاي سايز بزرگ شركت durst

برسيم به مشكل اغلي عكاسها با لابراتوار ها
    اختلاف رنگ در چاپ بين عكاس و لابراتوار
    مشكل از هر دو طرف هست ولي بيشتر از طرف عكاس هاي محترم البته نه در ضمينه عكاسي بلكه مشكل مانيتور
    براي رفع اين مشكل چند راه حل وجود داره
    ١. نوع مانيتور به هيچ عنوان از مانيتور هاي ال اي دي يا ال سي دي نرمال استفاده نكنيد به علت زايه ديد بسيار پايين و كنتراست مجيكي كه دارن كه عكسو غير طبيعي نشون ميدن
    از مونيتور هاي crt با لامپ تصوير سالم استفاده كنيد يا از مانيتور هاي مخصوص چاپ كه اين سر از مانيتور ها بسيار حرفه اي و مخصوص چاپ ميباشند و البته هزنه باليي داره كه از يك ميليون تا حدود ١٥ ميليون قيمت دارن

راه ديگه استفاده از profile maker مانيتور براي كاليبره مونيتور طراحي

انشالاه اگه فرصتي بود در مورد انواع كاغذ عكس انواع دستگاه و سوالاتي كه در اينجا پرسيده شده مينويسم
    MohammadH و saman.shayeste تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط Minilab نمایش پست ها
    برسيم به مشكل اغلي عكاسها با لابراتوار ها
    اختلاف رنگ در چاپ بين عكاس و لابراتوار
    مشكل از هر دو طرف هست ولي بيشتر از طرف عكاس هاي محترم البته نه در ضمينه عكاسي بلكه مشكل مانيتور
    براي رفع اين مشكل چند راه حل وجود داره
    ١. نوع مانيتور به هيچ عنوان از مانيتور هاي ال اي دي يا ال سي دي نرمال استفاده نكنيد به علت زايه ديد بسيار پايين و كنتراست مجيكي كه دارن كه عكسو غير طبيعي نشون ميدن

راه ديگه استفاده از profile maker مانيتور براي كاليبره مونيتور طراحي

انشالاه اگه فرصتي بود در مورد انواع كاغذ عكس انواع دستگاه و سوالاتي كه در اينجا پرسيده شده مينويسم
    تشکر بابت اطلاعات مفیدی که ارائه کردید.
    در مورد اختلاف نظر بین عکاسان و لابراتوارها من فکر میکنم دستگاه های لابراتوارها واقعا نیاز به کالیبره کردن داشته باشد!! بنده وقتی عکسی را ادیت میکنم و با پرینترهای رنگی جوهر افشان معمولی پرینت میگیرم، خروجی نهایی به آنچه که روی مانیتورهای LED یا LCD یا هرکجای دیگر که عکس را باز میکنم، خیلی نزدیک است اما وقتی روی دستگاه های چاپ عکس را مشاهده میکنم و یا بعد از چاپ، اختلاف بسیار بالاست! گاه تا 2 استاپ احتیاج به روشنتر شدن دارد! سوالم این است که این اختلاف در پرینترها و دستگاه های چاپ از کجا نشات میگیرد؟

ضمنا من عکسی را با چندین پرینتر رنگی و حتی رنگی لیزری نیز چاپ کرده ام و خروجی تقریبا همه آنها(از لحاظ نور و روشنایی) شبیه به هم است
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    محمّد حسین کشاورز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    تشکر بابت اطلاعات مفیدی که ارائه کردید.
    در مورد اختلاف نظر بین عکاسان و لابراتوارها من فکر میکنم دستگاه های لابراتوارها واقعا نیاز به کالیبره کردن داشته باشد!! بنده وقتی عکسی را ادیت میکنم و با پرینترهای رنگی جوهر افشان معمولی پرینت میگیرم، خروجی نهایی به آنچه که روی مانیتورهای LED یا LCD یا هرکجای دیگر که عکس را باز میکنم، خیلی نزدیک است اما وقتی روی دستگاه های چاپ عکس را مشاهده میکنم و یا بعد از چاپ، اختلاف بسیار بالاست! گاه تا 2 استاپ احتیاج به روشنتر شدن دارد! سوالم این است که این اختلاف در پرینترها و دستگاه های چاپ از کجا نشات میگیرد؟

ضمنا من عکسی را با چندین پرینتر رنگی و حتی رنگی لیزری نیز چاپ کرده ام و خروجی تقریبا همه آنها(از لحاظ نور و روشنایی) شبیه به هم است

در مورد مشكل لابراتوار ها
    بحث فني خيلي تخصصي ميشه ولي تا انجايي كه در اينجا قابل درك باشه ميگم
    هر دستگاه چاپي داراي رنگ مخصوص به خودشه چون ايتم هاي زيادي نو اين مورد هست
    اپراتور دستگاه ، نوع دارو ، نوع كاغذ ، setup رنگي كاغذ ،،نوع دستگاه از لحاظ سيستم چاپي
    تو اين صنف اپراتور نصف داستان هست نصف ديگه خود دستگاه
    مورد اول رو ميشه اينطوري حل كرد اگر لابراتواري چند دستگاه چاپ داشته باشه كه اصولا دو مدل سايز كوچك وبزرگ دارن از هر كدام يك چاپ نرمال بگيرين بعد نصبت به اون عكس مانيطور خودتونو كاليبره كنيد چون كاليبره دستگاه چاپ اكثر مواقع از دست اپراتور خارج هست البته بعضي از موارد چون سيستم كاليبده دستگاه يك فرايند اتوماتيك هست
    در مورد چاپ با پرينتر دليل يكسان بودن چاپ چون اين سيستم از سيتم جوهر استفاده ميكند و كاغذ و جوهر چاپ هميشه يك كد رنگ خاصي داره البته تا زماني كه همان مدل و جوهر استفاده بشه مشكل انچناني ندارين
    ولي تو دستگاه چاپ كاغذ حتي نسبت به دما محيط تاريخ ساخت، كد املاسيون كارخانه و حتي در كدوم كارخانه ساخته شده فرق ميكنه تا اينجا بهتون بگم كه حتي سري ساخت توليد كاغذ در كارخانه امروز با فردا فرق ميكنه
    عامل ديگه داروي مود استفاده ميباشد كه به ازاي هر متر مربع بايد تقويت بشه تا نوسان دارويي كنترل بشه كه اين يك عدد تقريبي ميباشد كه عملا داري نوسان هست كه اپراتور ميتونه با تنظيم دارو و گرفتن خروجي پمب ها اينو به حداقل برسونه
    خود دستگاه چاپ هم مشكلات خودشو داره شايد فكر كنيد دستگاه چاپ فقط نيازه روشن بشه بعد چاب گرفت كه در واقع بر خلاف اينه
    دستگاه چاب نسبت به نو هد چاپي چاپش فرق ميكنه كه اين قابل تغيير نيست
    زماني كه دستگاه چاپ كاليبره ميشه البته بحث تخصصي ميشه اپراتور ها نبايد فقط به daily setup اكتفا كنند از هر كاغذي بايد emulasiyon بگيرن تا بهترين حالت چا پ داشته باشن چون بيس كاغذ ١٥.٢ به طور مثال با كاغذ ٣٠.٥ همون جنس فرق ميكنه چه از لحاظ DMAX چه از لحاظ DMIN
    اين بين عوامل ديگه اي هم تاثير گزاره كه خارج از كنترل مثلا دماي محيط دستگاه هاي چاپ نسبت به دماي محيط حساسند در دماي سرد رو به سبزي ميزنن در دماي گرم محيط رو به قرمزي
    تا اوجايي كه ميشد بحث رو تخصصي نكردم تا بتونيد استفاده كنيد
    M.Nouri، MohammadH و enybody تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت همه دوستان عزیز،

پس از تحقیقاتی در مورد کیفیت چاپ عکس برای آتلیه خونگی، بالاخره Epson L800 رو انتخاب و دیروز خریداری کردم.

منتها امروز یکی از دوستام به این نکته اشاره کرد که عکسهای پرینت شده با این دستگاه بعد از یه مدتی رنگ و کیفیت خودشون رو از دست میدن.

این موضوع در مورد L800 هم صدق میکنه؟ ماندگاری عکس ها تو فضای داخلی منزل تقریبا تا چه مدت هست؟ بهترین کاغذ برای کیفیت بهتر و ماندگاری بیشتر چی هست؟ و اینکه راهی برای افزایش ماندگاری عکس وجود داره؟

امروز به فکر فروش این دستگاه افتادم چون اگه قرار باشه عکسها ماندگاری نداشته باشن به کارم نمیاد

ممنون میشم پاسخ بدین
    با تشکر

تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط rhra نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز،

پس از تحقیقاتی در مورد کیفیت چاپ عکس برای آتلیه خونگی، بالاخره Epson L800 رو انتخاب و دیروز خریداری کردم.

منتها امروز یکی از دوستام به این نکته اشاره کرد که عکسهای پرینت شده با این دستگاه بعد از یه مدتی رنگ و کیفیت خودشون رو از دست میدن.

این موضوع در مورد L800 هم صدق میکنه؟ ماندگاری عکس ها تو فضای داخلی منزل تقریبا تا چه مدت هست؟ بهترین کاغذ برای کیفیت بهتر و ماندگاری بیشتر چی هست؟ و اینکه راهی برای افزایش ماندگاری عکس وجود داره؟

امروز به فکر فروش این دستگاه افتادم چون اگه قرار باشه عکسها ماندگاری نداشته باشن به کارم نمیاد

ممنون میشم پاسخ بدین
    با تشکر
    چون تجربه چاپ با این دست پرینترها را دارم خدمتتان عرض میکنم که دو مورد در کیفیت و ماندگاری چاپ این دستگاه (و کلا پرینترهای جوهر افشان) به شدت تاثیرگذار است. یکی جنس کاغذ که حتما سعی کنید از کاغذ های با کیفیت استفاده کنید و دیگری جوهر مورد استفاده است که مستقیما روی ماندگاری عکس ها تاثیر می‌گذارد. هرچه جوهر مرغوبتری استفاده کنید ماندگاری عکستان بیشتر و صد البته پرینترتان هم کمتر دچار مشکل می‌شود.
    البته دوستان بهتر می‌توانند راهنمایی کنند.
    yaghoobi و rhra تشکر می‌کنند.
    محمّد حسین کشاورز

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    چون تجربه چاپ با این دست پرینترها را دارم خدمتتان عرض میکنم که دو مورد در کیفیت و ماندگاری چاپ این دستگاه (و کلا پرینترهای جوهر افشان) به شدت تاثیرگذار است. یکی جنس کاغذ که حتما سعی کنید از کاغذ های با کیفیت استفاده کنید و دیگری جوهر مورد استفاده است که مستقیما روی ماندگاری عکس ها تاثیر می‌گذارد. هرچه جوهر مرغوبتری استفاده کنید ماندگاری عکستان بیشتر و صد البته پرینترتان هم کمتر دچار مشکل می‌شود.
    البته دوستان بهتر می‌توانند راهنمایی کنند.
    ممنون از پاسختون
    جوهری که استفاده میکنم همون اپسون هست که داخل جعبه دستگاه بود که ظاهرا کیفیت مناسبی داره..این جوهر رو شما تایید میکنید؟
    در کل میخوام بدونم در بهترین حالت ممکن عکس های چاپ شده تا چه مدتی کیفیت مطلوب رو تو فضایی مثل داخل منزل دارن؟ ماندگاریشون در حدی هست که بخوام به مشتری ارائه بدم؟
    جوهر و کاغذ پیشنهادی شما چی هست؟

صفحه 30 از 36 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... آخرینآخرین