صفحه 15 از 22 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 220
Like Tree87تشکر

موضوع: مشاوره در خرید پرینتر

vahidshah
    Guest

من چاپگر رنگی 3کاره ای میخام
    (واسه اسکن و چاپ رنگی) که کیفیت چاپش مهم نیست و معمولی باشه کافیه ولی چون خیلی کم چاپ خواهم کرد مهمه که موقع که مدت زیادی از چاپ کردن گذشته هد هاش خراب نشه و مورد دوم تو چاپ کم مصرف کردن رنگه و با هر شارز چاپ بیشتری بکنه

واسه اسکن هم تعداد بیشتر دی پی ای رو مهم درنظر نمیگیرم ولی میخام اسکنش کیفیت خوبی داشته باشه و بتونی جزیات خوبی رو بدست بیاره تو اسکن

چند ماه پیش واسه همین استفاده با راهنمایی هایی که شذم اچ پی 1050 گرفتم .از کیفیت چاپش راضی بودم چون کیفیت مهم نیس.اما رنگش خیلی زود تموم شد و واسه شارز هم دادم که نشد و باید کارتریج و جوهر اصل و نو خریده بشه که 95قیمت دادن!!که میخام اینبار یه چاپگر بهتر بخرم
    درباره کیفیت اسکنش هم اصلا راضی نبودم با اینکه تو دیجی کالاهم اسکنشو تعریف کرده بودن/من قبلش واسه اسکن با Dslr نیکون دی 3200 از چیزیکه میخاستم اسکن کنم عکس میگرفتم و بااین اسکنر هیچ کیفیت و دیتیل بیشتری نسبت به عکس گرفتن ندیدم

استفاده منم اینه که واسه طراحی بنر که گاها لازم میشه واسه مشتری پیش نمونه ای چاپ بشه و ببینه گاها چاپ لازم میشه و اسکن هم واسه اسکن عکس 3در4 یا عکس هایی که قراره تو بنر یا کاتلوگی استفاده بشه
    قیمت هم چون استفادم کنه نمیخام زیاد باشه اما اگه ارزششو داشته باشه تا300 میتونم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    من چاپگر رنگی 3کاره ای میخام
    (واسه اسکن و چاپ رنگی) که کیفیت چاپش مهم نیست و معمولی باشه کافیه ولی چون خیلی کم چاپ خواهم کرد مهمه که موقع که مدت زیادی از چاپ کردن گذشته هد هاش خراب نشه و مورد دوم تو چاپ کم مصرف کردن رنگه و با هر شارز چاپ بیشتری بکنه

واسه اسکن هم تعداد بیشتر دی پی ای رو مهم درنظر نمیگیرم ولی میخام اسکنش کیفیت خوبی داشته باشه و بتونی جزیات خوبی رو بدست بیاره تو اسکن

چند ماه پیش واسه همین استفاده با راهنمایی هایی که شذم اچ پی 1050 گرفتم .از کیفیت چاپش راضی بودم چون کیفیت مهم نیس.اما رنگش خیلی زود تموم شد و واسه شارز هم دادم که نشد و باید کارتریج و جوهر اصل و نو خریده بشه که 95قیمت دادن!!که میخام اینبار یه چاپگر بهتر بخرم
    درباره کیفیت اسکنش هم اصلا راضی نبودم با اینکه تو دیجی کالاهم اسکنشو تعریف کرده بودن/من قبلش واسه اسکن با Dslr نیکون دی 3200 از چیزیکه میخاستم اسکن کنم عکس میگرفتم و بااین اسکنر هیچ کیفیت و دیتیل بیشتری نسبت به عکس گرفتن ندیدم

استفاده منم اینه که واسه طراحی بنر که گاها لازم میشه واسه مشتری پیش نمونه ای چاپ بشه و ببینه گاها چاپ لازم میشه و اسکن هم واسه اسکن عکس 3در4 یا عکس هایی که قراره تو بنر یا کاتلوگی استفاده بشه
    قیمت هم چون استفادم کنه نمیخام زیاد باشه اما اگه ارزششو داشته باشه تا300 میتونم
    با سلام به دوست عزیز
    باید عرض کنم شما اگر زیاد کار نمی کنین طرف جوهر افشان نرین .
    بهترین کاری که می تونین بکنین اینکه یه اسکنر خوب جدا بخرین و یه پرینتر معمولی جوهر افشان با تانک یا کارتریج قابل شارژ بگیرین تا هزینتون زیاد نشه ( ترحیهن سری اپسون )
    Kaveh Ghobadi و vahidshah تشکر می‌کنند.

vahidshah
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط negin122212 نمایش پست ها
    با سلام به دوست عزیز
    باید عرض کنم شما اگر زیاد کار نمی کنین طرف جوهر افشان نرین .
    بهترین کاری که می تونین بکنین اینکه یه اسکنر خوب جدا بخرین و یه پرینتر معمولی جوهر افشان با تانک یا کارتریج قابل شارژ بگیرین تا هزینتون زیاد نشه ( ترحیهن سری اپسون )
    ممنون از راهنمایی
    با توصیه شما تو اسکنر های و پرینتر های مجزا نگاه کردم اسکنر جدا حدود 170 قیمت نسبتا ارزوناس البته با دی پی ای بالا که من به اون دی پی ای احتیاجی ندارم دی پی ای 600 هم باشه کافیه فقظ کیفیت باشه و دیتیل بده تو اون 600 نقطه

به چاپگرهای رنگی لیزری هم نگاه کردم که حدود 500 هزارتومنن و حدود با هرشارژ1000برگ پرینت میدن /حالا یه سوال چاپگرهای لیزری رنگی تو استفاده نشدن دراز مدت اوضاشون چطوره؟میشه یک ماه پرینت نرکرد؟و هزینشونو حساب کردم چاپگر اچی 1050 خودم که 140 قیمتشه و واسه خردی کارترج نوش 95 قیمتشه وباهرشارز حدود 100 تامیزنه یا کمتر!!وا اگه تو هر100تا 95بدم یه شارز در اخر واسه حدود600برگ حدود 500 دادم که همون هزینه چاپگر لیزریه که هنوز میتونه کمش 400تاهم بزنه ؟بنظرتون این محاسبه درسته؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidshah نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی
    با توصیه شما تو اسکنر های و پرینتر های مجزا نگاه کردم اسکنر جدا حدود 170 قیمت نسبتا ارزوناس البته با دی پی ای بالا که من به اون دی پی ای احتیاجی ندارم دی پی ای 600 هم باشه کافیه فقظ کیفیت باشه و دیتیل بده تو اون 600 نقطه

به چاپگرهای رنگی لیزری هم نگاه کردم که حدود 500 هزارتومنن و حدود با هرشارژ1000برگ پرینت میدن /حالا یه سوال چاپگرهای لیزری رنگی تو استفاده نشدن دراز مدت اوضاشون چطوره؟میشه یک ماه پرینت نرکرد؟و هزینشونو حساب کردم چاپگر اچی 1050 خودم که 140 قیمتشه و واسه خردی کارترج نوش 95 قیمتشه وباهرشارز حدود 100 تامیزنه یا کمتر!!وا اگه تو هر100تا 95بدم یه شارز در اخر واسه حدود600برگ حدود 500 دادم که همون هزینه چاپگر لیزریه که هنوز میتونه کمش 400تاهم بزنه ؟بنظرتون این محاسبه درسته؟
    چاپگر لیزری مشکلی واسش بابت یه ماه کار نکردن پیش نمیاد
    ببینین این تعداد پرینت هایی که می زنن فکر کنم واسه 5% استفاده از کاغذ باشه ، از فروشنده ای که می خرین وضعیت کارتریج و ترجیآ شارژ کارتریج سوال کنین که موجود باشه برای کار شما مناسب هستش .
    ولی اگر بتونین هر 2 تا 3 روز یه نازل از پرینتر جوهر افشان بگیرین . جوهر افشان ها کیفیت بالاتری دارن . اگر به فکر خرید جوهر افشان افتادین سعی کنین اگر عکس چاپ می کنین اپسون بگیرین

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

Question پرینتر Epson P50 یا Epson L800 ؟

سلام دوستان

بنده قصد خرید یک پرینتر خوب برای چاپ عکس پرسنلی با کیفیت بالا رو داشتم که با تحقیقاتی که انجام دادم به این 2 گزینه رسیدم :

1-Epson P50
    2-Epson L800

من اطلاعات خیلی زیاد و تخصصی ای در مورد پرینتر ها ندارم ولی با بررسی اجمالی ای که داشتم این سوالات برام پیش اومد »

- بطور خلاصه ، L800 در مقایسه با P50 چه مزایایی داره ؟

اینطور که من شنیدم اپسون در سری L با قرار دادن یک مخزن بزرگ تونسته کاری کنه که توی شارژ و مصرف رنگ و در کل هزینه ها خیلی صرفه جویی بشه. ( کاری که میشه بصورت دستی روی پی 50 هم انجام داد که البته باعث ابطال گارانتی میشه )

- کسی کیفیت این 2 تا رو مقایسه کرده ؟

- قیمتاشون چی ؟ کسی قیمتی داره ؟

البته تا اونجایی که اطلاع دارم ، قیمت Epson L800 بالاتر از P50 هست ، آیا L800 ارزش هزینه اضافی رو داره برای کار من ؟

- آیا نرم افزار برای ریست کردن کانتر این 2 تا پرینتر وجود داره ؟

- شارژ کردن مخزن این 2 پرینتر ( با توجه به گذاشتن تانک ) چه تفاوت هایی داره و هزینش چقدر اختلاف داره با هم ؟

پیشاپیش ممنون

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    سلام دوستان

بنده قصد خرید یک پرینتر خوب برای چاپ عکس پرسنلی با کیفیت بالا رو داشتم که با تحقیقاتی که انجام دادم به این 2 گزینه رسیدم :

1-Epson P50
    2-Epson L800

من اطلاعات خیلی زیاد و تخصصی ای در مورد پرینتر ها ندارم ولی با بررسی اجمالی ای که داشتم این سوالات برام پیش اومد »

- بطور خلاصه ، L800 در مقایسه با P50 چه مزایایی داره ؟

اینطور که من شنیدم اپسون در سری L با قرار دادن یک مخزن بزرگ تونسته کاری کنه که توی شارژ و مصرف رنگ و در کل هزینه ها خیلی صرفه جویی بشه. ( کاری که میشه بصورت دستی روی پی 50 هم انجام داد که البته باعث ابطال گارانتی میشه )

- کسی کیفیت این 2 تا رو مقایسه کرده ؟

- قیمتاشون چی ؟ کسی قیمتی داره ؟

البته تا اونجایی که اطلاع دارم ، قیمت Epson L800 بالاتر از P50 هست ، آیا L800 ارزش هزینه اضافی رو داره برای کار من ؟

- آیا نرم افزار برای ریست کردن کانتر این 2 تا پرینتر وجود داره ؟

- شارژ کردن مخزن این 2 پرینتر ( با توجه به گذاشتن تانک ) چه تفاوت هایی داره و هزینش چقدر اختلاف داره با هم ؟

پیشاپیش ممنون
    سلام
    اگه چاپگر فقط برای چاپ عکس مورد نیازتون هست، من چاپگرهای کانن سری pixma ip رو پیشنهاد می کنم. دلایل: کیفیت و رزولوشون بالاتر 2400-9600 dpi ، مواد مصرفی، هزینه کمتر، تانکهای جایگزین....
    من از IP 4700 استفاده میکنم و چون دستگاه فوق العاده خوبی هست بازار دست دوم خوبی هم داره.
    HamidSHS تشکر می‌کند.

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط حسینی نمایش پست ها
    سلام
    اگه چاپگر فقط برای چاپ عکس مورد نیازتون هست، من چاپگرهای کانن سری pixma ip رو پیشنهاد می کنم. دلایل: کیفیت و رزولوشون بالاتر 2400-9600 dpi ، مواد مصرفی، هزینه کمتر، تانکهای جایگزین....
    من از IP 4700 استفاده میکنم و چون دستگاه فوق العاده خوبی هست بازار دست دوم خوبی هم داره.
    خیلی ممنون از پاسختون جناب حسینی.

این پرینتری که شما فرمودید امکان این رو داره که بشه از یک مخزن بزرگ استفاده کرد در کنارش ؟
    واسه خرید جوهرش شما به مشکلی بر نخوردید ؟
    در کل مزایای این پرینتری که شما فرمودید نسبت به پرینتر EPSON L800 یا EPSON P50 در چه چیزهایی هست ؟

آخه یکی از مزایای پرنتر های L800 همین داشتن مخزن بزرگ جوهرش هست که در دراز مدت صرفه جویی قابل ملاحظه ای میشه در هزینه رنگ . البته این مزیت بصورت پیش فرض روی پرینتر P50 نیست ولی میشه تانکر رو روش نصب کرد بعد از خرید ( که البته باعث ابطال گارانتی میشه )
    البته کیفیت بالای این پرینتر ها رو هم نباید نادیده گرفت .

كاربر همراه s.m.hosaini آواتار ها
    تشکر کرده
    896

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون جناب حسینی.

این پرینتری که شما فرمودید امکان این رو داره که بشه از یک مخزن بزرگ استفاده کرد در کنارش ؟
    واسه خرید جوهرش شما به مشکلی بر نخوردید ؟
    در کل مزایای این پرینتری که شما فرمودید نسبت به پرینتر EPSON L800 یا EPSON P50 در چه چیزهایی هست ؟

آخه یکی از مزایای پرنتر های L800 همین داشتن مخزن بزرگ جوهرش هست که در دراز مدت صرفه جویی قابل ملاحظه ای میشه در هزینه رنگ . البته این مزیت بصورت پیش فرض روی پرینتر P50 نیست ولی میشه تانکر رو روش نصب کرد بعد از خرید ( که البته باعث ابطال گارانتی میشه )
    البته کیفیت بالای این پرینتر ها رو هم نباید نادیده گرفت .
    نزدیک دو سال تانکهای اصلی رو با مته سوراخ و بعد از خرید رنگهای مخصوص آنها را پر و سپس با چسب حرارتی می بستم. چون دردسر داشت تانک های قابل تزریق خریدم به قیمت 55 (هر 5تا) و ازهمون رنگها استفاده می کنم. فکر می کنم با توجه به دقت چاپ سری pixma البته در مدلهای بالاتر، بهتر از برندهای دیگر هستند. مواد مصرفی هم در بازار موجوده.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام من يك سوال دارم ممنون ميشم جواب بديد.

من قصد خريد يك برينتر رو دارم اما وقتي توي مشخصات نكاه ميكنم برينتر هاي رنكي ليزري رزولوشن جاب بالاي ١٢٠٠ ندارن اما جوهر افشانا جندين برابر ليزي ها رزولوشن دارن، حالا ميخوام بدونم اختلاف جاب عكسشون انقدر اختلاف داره؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام
    یه پرینتر رنگی میخواستم بگیرم مخصوص چاپ عکس رنگی
    میخوام کیفیتش در حد عالی باشه
    دردسر خرابی و شارژ و اینا نداشته باشه و راحت تعمیر و یا شارژ و سرویسش صورت بگیره
    و شارژ کردنش ارزون باشه
    کیفیت عکسش خیلی برام مهمه.
    در کل یه سوال هم داشتم اینکه به صرفه هست خرید پرینتر برای چاپ عکس شخصی؟ البته مشخصا از نظر امنیت بهتره ولی از نظر هزینه چطور؟ یعنی یه عکس رو اگه بخوای با یه چاپگر شخصی چاپ کنی چقدر توفیر داره تا چاپ عکس توسط عکاسی؟ کلا تصمیما خیلی جدیه اگه دوستان اطلاعات کاملی توی این زمینه دارن ارائه بدن یا حداقل جایی معرفی کنن که من پیگیر بشم و اطلاعاتم رو تو این زمینه کامل کنم
    اصلا تو بحث کیفیت چاپ عکس لیزری بهتره یا جوهر افشان؟ میشه جوری فهمید که کیفیت این دو مدل چه فرقایی با هم دارن؟ من روی کیفیت عکس خیلی حساسم و دوست دارم با بهترین کیفیت ممکن عکسام رو چاپ کنم. هزینه هم تا جایی که ممکن باشه برام مشکلی ندارم البته اگه ارزشش رو داشته باشه و معقول باشه.
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط Wander : Sunday 6 July 2014 در ساعت 12:51

صفحه 15 از 22 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... آخرینآخرین