صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 220
Like Tree87تشکر

موضوع: مشاوره در خرید پرینتر

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    من هر چی گشتم نتوانستم بفهمم این اسکنر می تونه فیلم اسکن کنه یا نه؟
    ولی فکر نکنم با این اسکنر بتونید از فیلمهای دوربینهای آنالوگ اسکن بدرد خوری بگیرید (یا اینکه در کاتالوگش قید شده باشه).
    اسکنر فیلمها معمولا از پشت فیلم، نور می خورند.
    حتما پرس و جو کنید

پیروز باشید
    من با یه کسی که عکاسی داشت صحبت میکردم گفت با رزولوشن 1200*1200 میتونید چاپهای A3 از نگاتیوتون بگیرید
    اینکه میفرمایید از پشت نور میخوره رو متوجه نمیشم...اسکنرها که همه مثل هم هستند...اینطور نیست؟
    من خودم با اسکنر 1200 نگاتیو اسکن کردم و نتیجه اش قابل قبول بوده...
    اگر توضیحات بیشترب بدید ممنون..البته شاید در این تاپیک درست نباشه...اما بهرحال داریم راجع به دستگاهی سه کاره صحبت میکنیم

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

اگر مجدد مقایسه رو ببینید متوجه میشد که MG5140 هستش که چاپ دو روی اتوماتیک داره نه IP-4840
    منبع بنده سایت کنن هستش. با این بقالی های ایرانی کاری ندارم.

برای اسکن نگاتیو منبع نور پشت نگاتیو قرار میگیره. برعکس کاغد که نور از زیر صفحه شیشه ای تابیده میشه و بازتابش رو سنسور میگیره.
    به خاطر این منبع نوری هستش که اسکن نگاتیو داشتن یا نداشتن جزو آپشن ها هست. وگر نه اگر قرار بود مثل عکس یا کاغذ اسکن گرفته بشه که دیگه...

شخصاً دید خوشی نسبت به این دستگاه های چند کاره ندارم. البته به جز صرفه جویی در فضا.
    M. Beyrami، ahmad-d، ahmad.abaee و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.J نمایش پست ها
    منبع بنده سایت کنن هستش. با این بقالی های ایرانی کاری ندارم.

برای اسکن نگاتیو منبع نور پشت نگاتیو قرار میگیره. برعکس کاغد که نور از زیر صفحه شیشه ای تابیده میشه و بازتابش رو سنسور میگیره.
    به خاطر این منبع نوری هستش که اسکن نگاتیو داشتن یا نداشتن جزو آپشن ها هست. وگر نه اگر قرار بود مثل عکس یا کاغذ اسکن گرفته بشه که دیگه...

شخصاً دید خوشی نسبت به این دستگاه های چند کاره ندارم. البته به جز صرفه جویی در فضا.
    البته در خود سایت کانن رو هم من چک کرده بودم...
    البته اینکه دستگاهها چند عملکرد دارن نمیتونه دلیلی بر بی کیفیت بودنشون باشه....

بهرحال ما که آخرش جواب سوالمون رو نگرفتیم...

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

سلام
    توضیحات لازم را دوست عزیزSina.J فرمودند در ضمن نوری هم که از پشت به نگاتیو می خورد فکر کنم با این نور اسکنر هایی که از زیر به عکس می خورند و انعکاس می یابند تفاوت دارد (از نظر شدت..)
    با این اسکنر های معمولی اگر از نگاتیو اسکن کنید تصویر حاصل تمام طیفهای اصلی نگاتیو را ندارد و بیشتر شبیه یک تصویر تک رنگ قهوه ای خواهد شد.

پ.ن. در لینک شما هم گفته نمی تواند فیلم اسکن کند Film Scanning n/a

پیروز باشید
    Sina.J و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام
    توضیحات لازم را دوست عزیزSina.J فرمودند در ضمن نوری هم که از پشت به نگاتیو می خورد فکر کنم با این نور اسکنر هایی که از زیر به عکس می خورند و انعکاس می یابند تفاوت دارد (از نظر شدت..)
    با این اسکنر های معمولی اگر از نگاتیو اسکن کنید تصویر حاصل تمام طیفهای اصلی نگاتیو را ندارد و بیشتر شبیه یک تصویر تک رنگ قهوه ای خواهد شد.

پیروز باشید
    سلام
    منظورم سوالی بود که در باره کیفیت چاپ Canon Pixma MG 5140 پرسیده بودم

كاربر همراه atashin آواتار ها
    تشکر کرده
    339

پیش فرض انتخاب پرینتر برتر

سلام به اساتید محترم
    جند وقتی است که دارم کارهای یک اتلیه خانگی را انجام می دم
    برای انتخاب پرینتر از شما دوستای نازنین درخواست راهنمای دارم
    برای یک اتلیه خانگی چه نوع پرینتر با چه مارکی نیازه ؟؟ و کارایی و دوام هر مارک چقدره ؟
    و کسانی که کار اتلیه خانگی کردن به نظرشون چاپ عکس در چه ابعادی بیشتر مشتری داره ؟؟
    راستی دوربینم canon 7D هستش
    تشکر فراوان

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض راهنمایی و مشاوره برای خرید دستگاه بنر و فلکس

سلام خدمت دوستان
    همون طور که از اسم تاپیک مشخصه بنده قصد خرید یک دستگاه پرینتر لارج فرمت (3.20 متری) برای چاپ بنر و فلکس دارم ولی با جستجویی که تو اینترنت انجام دادم یه سری اطلاعات کلی بدست آوردم و چند تا سوال دارم برای یک خرید خوب و به صرفه اقتصادی...

1 - تعداد هدهای دستگاه (4،8،12،16)و همچنین رنگها (4 یا 6 رنگ) چه تاثیری تو کیفیت و کمیت(از لحاظ هزینه) داره؟
    2 - برای چاپ عکس های پرسنلی مثلا ابعاد 3*4 متر به صورتی که کیفیت عکس از نمای نزدیک هم خوب باشه کیفیت دستگاه چند Dpi باید باشه؟
    آیا دستگاهی با کیفیت 1440 Dpi جواب گو هست؟بعضی از نمونه های چاپ شده رو دیدم که به دلیل پایین بودن رزولیشن تصویر از نزدیک چهار خونه ای بود.
    3 -بهترین دستگاه از نظر هزینه ها و قیمت خرید یا مدلی اگه میشناسید که خودتون باهاش کار کردید چیه؟
    البته با تحقیقی که انجام دادم باید دستگاهی با جوهر سالونت بگیرم که از لحاظ مقاومت و هزینه تمام شده بهترینه.
    مورد استفاده دستگاه برای چاپ تبلیغات و عکس های پرسنلی و هزینه مورد نظر برای خرید از 20 تا 35 تومان و احتمالا برای 3 ماه اول سال خرید خواهم کرد.
    منتظر نظرات شما هستم.

كاربر همراه behrang 2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

با سلام
    هر چی تعداد هد ها بیشتر باشه ،دستگاه سرعت بالاتری دارد .البته به ابعاد هد هم بسیتگی دارد.که تو قیمت دستگاه تاثیر مستقیم داره.
    تعداد رنگها می تونه 4 یا 6 یا 8 باشه که البته تاثیر مستقیم در گامونت رنگ دارد.
    مورد دیگر ابعاد ذرات پاشش جوهر است که با واحد پیکولیتر سنجیده میشه که هر چی این عدد پایین تر باشه .کیفیت دستگاه به دستگاه های این دور نزدیک تر هست.کوچکترین ذره پاشش جوهر 12 پیکو لیتر است برای دستگاه های سالونت بیس در کشور.

لازم به ذکره که بالاترین رزولوشن دستگاه های سالونت 1440x1440 می باشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط fremderjunge نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    همون طور که از اسم تاپیک مشخصه بنده قصد خرید یک دستگاه پرینتر لارج فرمت (3.20 متری) برای چاپ بنر و فلکس دارم ولی با جستجویی که تو اینترنت انجام دادم یه سری اطلاعات کلی بدست آوردم و چند تا سوال دارم برای یک خرید خوب و به صرفه اقتصادی...

1 - تعداد هدهای دستگاه (4،8،12،16)و همچنین رنگها (4 یا 6 رنگ) چه تاثیری تو کیفیت و کمیت(از لحاظ هزینه) داره؟
    2 - برای چاپ عکس های پرسنلی مثلا ابعاد 3*4 متر به صورتی که کیفیت عکس از نمای نزدیک هم خوب باشه کیفیت دستگاه چند Dpi باید باشه؟
    آیا دستگاهی با کیفیت 1440 Dpi جواب گو هست؟بعضی از نمونه های چاپ شده رو دیدم که به دلیل پایین بودن رزولیشن تصویر از نزدیک چهار خونه ای بود.
    3 -بهترین دستگاه از نظر هزینه ها و قیمت خرید یا مدلی اگه میشناسید که خودتون باهاش کار کردید چیه؟
    البته با تحقیقی که انجام دادم باید دستگاهی با جوهر سالونت بگیرم که از لحاظ مقاومت و هزینه تمام شده بهترینه.
    مورد استفاده دستگاه برای چاپ تبلیغات و عکس های پرسنلی و هزینه مورد نظر برای خرید از 20 تا 35 تومان و احتمالا برای 3 ماه اول سال خرید خواهم کرد.
    منتظر نظرات شما هستم.
    fremderjunge تشکر می‌کند.
    behrang 2

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

نقل قول نوشته اصلی توسط fremderjunge نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

منتظر نظرات شما هستم.
    در مورد تعداد هد دوستمون راهنمايي كردند، در مورد 4 رنگ و 6 رنگ ميشه گفت كيفيت چاپشون فرق زيادي نداره. (بعضي رنگ ها در چاپ 6 رنگ تا اندازه اي بهتر درمياد اما در نظر داشته باشيد در چاپ 6 رنگ هزينه جوهر شما 50% اضافه ميشه به خاطر LM و LC )
    تعداد هد بيشتر به اين معنيه كه سرعت كار شما بالاتر ميره اما در صورت بروز عيب براي هر هد مستقيما روي كيفيت كار شما تاثير خواهد داشت.
    يعني از 12 هد اگه يكي اش مشكل داشته باشه يا گرفتگي معمولي يا شديد پيدا كنه كيفيت چاپ پايين مياد.
    نمونه هاي چاپ شده كه صورت رو چهارخونه اي نشون ميده عيب از كيفيت پايين فايل بوده و نه دستگاه. اگه كيفيت دستگاه پايين باشه از فاصله نزديك نقاط جوهر رو مي تونيد ببينيد و اگه هد دستگاه تنظيم نباشه بندينگ (خطوط موازي رو چاپ) خواهيد ديد.
    معمولا بيشتر دستگاه هاي موجود كيفيت خروجي قابل قبولي دارند حتي دستگاه هاي قديمي اما با سرعت پايين تر!
    به نظر من در خريد دستگاه به خدمات پس از فروش شركتي كه ازش خريد مي كنيد و در دسترس بودن مواد مصرفي و قطعات دستگاه توجه كنيد.
    اگه تمايل داشتيد شماره يكي از دوستانم كه خبره اين كار هستند رو بهتون بدم تا بيشتر راهنمايي تون كنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    203

دوستان قصد خرید پرینتر Canon Pixma IP-3600 رو دارم ..
    نظرتون چیه؟ (با توجه به بودجه ای که دارم یعنی کمتر از 200)

لطفا اگه گزینه دیگری صلاح میدونید دریغ نفرمایید.
    سرعت پرینتر برام مهم نیست.

صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین