صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 74
Like Tree181تشکر

موضوع: Canon PowerShot G11

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    بعید ندانید چون این امکان وجود دارد :)

کماکان بعید می دونم چون تصویر کاملن گویاست:)
    همون طور که در تصویر مشخصه، دو فلش سبز رنگ در دو طرف عدد سرعت شاتر نشون میده که در این حالت شما می تونید سرعت شاتر را تغییر بدین. برای تغییر دیاف احتمالن مثل خیلی از dslr ها باید با نگه داشتن یک دکمه رو تغییر دیاف سوئیچ کنید. چون اصلا به لحاظ سخت افزاری تا جایی که من دیدم g11 یه رینگ کنترلی بیشتر نداره. تازه من نمی دونم با این دیزاین g11 و محل قرار گیری رینگ، چطور میشه دکمه مربوط را نگه داشت با رینگ کار کرد؟
    ولی در مورد s90 لطفن به تصویر زیر دقت کنید:

همون طور که مشخصه تنظیم دیاف و سرعت شاتر هم زمان به وسیله دو کنترل مکانیکی مجزا قابل تغییر هستند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_24 نمایش پست ها
    کماکان بعید می دونم چون تصویر کاملن گویاست:)
    همون طور که در تصویر مشخصه، دو فلش سبز رنگ در دو طرف عدد سرعت شاتر نشون میده که در این حالت شما می تونید سرعت شاتر را تغییر بدین. برای تغییر دیاف احتمالن مثل خیلی از dslr ها باید با نگه داشتن یک دکمه رو تغییر دیاف سوئیچ کنید. چون اصلا به لحاظ سخت افزاری تا جایی که من دیدم g11 یه رینگ کنترلی بیشتر نداره. تازه من نمی دونم با این دیزاین g11 و محل قرار گیری رینگ، چطور میشه دکمه مربوط را نگه داشت با رینگ کار کرد؟.
    سلام

اي بابا چقدر انرژي از آدم مي گيريد :biggrin:

نه لازم نيست دكمه اي را نگه داريد. وقتي روي مود M مي گذاريد تنظيم سرعت شاتر مطابق تنظيم فوق قابل انجام است و با يكبار زدن دكمه اي كه فلش آبي بالاش داره (نه نگهداشتن) تنظيم مي افته روي ديافراگم. اتفاقا خيلي راحت و كاربرديه چون من مثلا با 7D همش يادم مي ره كه كدوم غربيلك سرعت و كدوم يك ديافراگم رو تغيير مي ده (هميشه سعي و خطا مي كنم) ولي با G11 به واسطه ي اون فلش هاي سبز و غربيلك مشترك راحت ترم.

شما در S90 وقتي مي خواهيد ديافراگم را عوض كنيد به خاطر كوچك بودن دوربين انگشتتان نا خواسته لنز را لمس نمي كند؟

pooria-ir تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

اي بابا چقدر انرژي از آدم مي گيريد :biggrin:
    مزاحم نباشم جناب استاد

نه لازم نيست دكمه اي را نگه داريد. وقتي روي مود M مي گذاريد تنظيم سرعت شاتر مطابق تنظيم فوق قابل انجام است و با يكبار زدن دكمه اي كه فلش آبي بالاش داره (نه نگهداشتن) تنظيم مي افته روي ديافراگم.
    خوب شما که احیانن به این کار نمی گین "کنترل همزمان دیاف و شاتر با دو کنترل مکانیکی مجزا" ؟؟؟
    ولی دقیقن عین چنین عبارتی برای s90 صادقه.

شما در S90 وقتي مي خواهيد ديافراگم را عوض كنيد به خاطر كوچك بودن دوربين انگشتتان نا خواسته لنز را لمس نمي كند؟
    نـــــــه! چه خبره مگه؟ ولله من با قد 185cm و به تبع اون دست های بزرگی که دارم چنین مشکلی برام پیش نیومده.

اتفاقا خيلي راحت و كاربرديه چون من مثلا با 7D همش يادم مي ره كه كدوم غربيلك سرعت و كدوم يك ديافراگم رو تغيير مي ده (هميشه سعي و خطا مي كنم) ولي با G11 به واسطه ي اون فلش هاي سبز و غربيلك مشترك راحت ترم.
    بسیار خوب اگه شما با یه غربیلک راحت تری اون بحثش جداست. ولی خاطرتون هست که بحث مقایسه بود و در مورد کنترل های مکانیکی در دسترس تر صحبت می کردیم. لابد 7D را هم اشتباه کردن براش دو تا غربیلک گذاشتن، چون به گفته شما کار با یه غربیلک ساده تره.
    به نظرم خیلی ساده و بدیهیه که حداقل در این مورد برتری S90 رو بپذیریم، ولی به نظر می رسه شما اصرار عجیبی به اثبات نظرتون دارید.

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_24 نمایش پست ها
    ............ ولی به نظر می رسه شما اصرار عجیبی به اثبات نظرتون دارید.

نه ولله چه اصراری قربان؟
    lamagra تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا ladbon1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    716

سلام
    من یه سری سوال درباره دوربینم ( g11) پرسیدم، ماشاءالله همه درگیر مقایسه S90 و g11 شدن!!!
    اینم از شانس ماست دیگه!

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ladbon1988 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    چند تا سوال، خارج از بحث مقایسه جی 11 با دوربینهای دیگه:
    1- اگه یه فلش دیگه بگیرم، چجوری میتونم عکس استروبیست بگیرم؟چندتا فلش باید داشته باشم؟تجهیزات دیگه ای هم میخواد؟
    2- در به در دنبال کیف فابریک جی 11 گشتم(همونی که آقا فرهاد تو عکسی از ش گذاشته بود)، ولی گیر نیاوردم.کسی میتونه بهم معرفی کنه؟
    سلام

چون این دوربین مجهز به ترنسمیتر داخلی نیست اگر بخواهید به صورت TTL فلاش آف کمرا داشته باشید یا باید حد اقل 2 فلاش اکسترنال داشته باشید (که یکیش باید حد اقل نوع 580 مارک 1 یا 2 باشه) ولی اگر TTL نمی خواهید و در مود منوال می خواهید کار کنید یک فلاش معمولی و یک تریگر نوری (فوتوسل) حداقل چیزی است که نیاز خواهید داشت.

از اون کیف ها هم بعید می دونم در ایران پیدا کنید.
    ladbon1988 و Farhad71 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام فرهاد خان
    فرموده بودین :

چون این دوربین مجهز به ترنسمیتر داخلی نیست اگر بخواهید به صورت TTL فلاش آف کمرا داشته باشید یا باید حد اقل 2 فلاش اکسترنال داشته باشید (که یکیش باید حد اقل نوع 580 مارک 1 یا 2 باشه)
    این سوال برام پیش اومد که مثلا با 550EX هم که دارای حالت مستر E-TTL هست نمیشه روی G11 به نتیجه مورد نظر رسید ؟
    فرهاد برنجی

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    سلام فرهاد خان
    فرموده بودین :

این سوال برام پیش اومد که مثلا با 550EX هم که دارای حالت مستر E-TTL هست نمیشه روی G11 به نتیجه مورد نظر رسید ؟
    سلام

چرا منظورم هر فلاش ETTL اي كه قابليت مستر شدن را داشته باشد بود. قاعدتا مثلا با 430 نمي شود ولي با 580 يا 550 يا اگر Nissin يا ساير برند هاي متفرقه هم فابليت مستر شدن را داشته باشند و يا با ترنسميتر ST-E2 مي توان اين كار را كرد.
    Farhad71 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا ladbon1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    716

پیش فرض محو شدن آب

سلام به همه ی دوستان

تا حالا فرصت نشده بود با دوربینم عکسهایی بگیرم که آب رو محو کنه(مثل جریان رودخانه یا آبشار)

کلی با تنظیمات ور رفتم، نشد!:
    رو مود منوآل، دیافراگم رو بسته میکردم و شاتر رو طولانی ، ولی نتیجه کار ، محو شدن آب اصلا محسوس نبود
    حتما باید slr داشته باشم تا بتونم اینجور عکسهایی از محو شدن آب بگیرم؟

كاربر همراه ahmadsht آواتار ها
    تشکر کرده
    365

با کم کردن سرعت شاتر باید به راحتی بتونید عکس مورد نظرتون رو ثبت کنید که احتمالا منوط به بستن دیافراگمتون خواهد بود . فکر می کنم به SLR بودن یا نبودن دوربینتون ربطی نداشته باشه .
    Mehdi Rojaie و ladbon1988 تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 8 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین