صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 74
Like Tree181تشکر

موضوع: Canon PowerShot G11

كاربر جديد Sadegh_Kaviani آواتار ها
    تشکر کرده
    16

Question پاسخ: Canon PowerShot G11

با سلام
    همونطور كه مي دونيم view Finder در اين دوربين (Canon G11) از نوع اپتيكال هست. آيا كار كردن مداوم با اين view Finder راحته؟ مثلا منظورم اينه كه با تغييرات فاصله كانوني لنز كادر view Finder هم عوض ميشه؟ و كادر واقعي دوربين رو به طور نسبي 100% پوشش ميده؟ آخه من با view Finder اپتيكال يك دوربين كامپكت ديگه كه كار كردم به نظرم چندان كارا و كاربردي نيومد. چون فوكوس شدن دوربين و نقاط فوكوس رو نمايش نمي داد و اگه كادر حقيقي دوربين با زوم كردن بسته تر مي شد كادر view Finder همچنان ثابت مي ماند.
    و در كل عملكرد اون رو با view Finderهاي ديجيتال دوربين هايي مثل سري SX كنون (مثلا Canon SX1) چطور مقايسه و ارزيابي مي كنيد؟

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: Canon PowerShot G11

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadegh_Kaviani نمایش پست ها
    با سلام
    همونطور كه مي دونيم view Finder در اين دوربين (Canon G11) از نوع اپتيكال هست. آيا كار كردن مداوم با اين view Finder راحته؟ مثلا منظورم اينه كه با تغييرات فاصله كانوني لنز كادر view Finder هم عوض ميشه؟ و كادر واقعي دوربين رو به طور نسبي 100% پوشش ميده؟ آخه من با view Finder اپتيكال يك دوربين كامپكت ديگه كه كار كردم به نظرم چندان كارا و كاربردي نيومد. چون فوكوس شدن دوربين و نقاط فوكوس رو نمايش نمي داد و اگه كادر حقيقي دوربين با زوم كردن بسته تر مي شد كادر view Finder همچنان ثابت مي ماند.
    و در كل عملكرد اون رو با view Finderهاي ديجيتال دوربين هايي مثل سري SX كنون (مثلا Canon SX1) چطور مقايسه و ارزيابي مي كنيد؟
    تا آنجا که من میدانم و از تصاویر پیداست Viewfinder در G11 یک عدسی کوچک و ساده است و تنها کاربردش زمانی است که به دلیل نور محیطی شدید مشاهده LCD دشوار باشد. کادر واقعی را به هیچ وجه پوشش نمیدهد (خاطرم نیست چند درصد اما میدانم که درصد پوشش آن پایین است) و همانطور که گفتم یک عدسی ساده است و ربطی به کادری که سنسور میبیند ندارد.

ViewFinder های دیجیتال را هم میتوان گفت کاربرد خاصی ندارند، یکی از دلایلش هم کوچک بودن آنهاست. Viewfinder های دیجیتال در حقیقت کپی کوچک و تار LCD هستند. من زمانی S5 داشتم که Viewfinder آن دیجیتال و بسیار مشابه SX1 و ... بود و به دلیل کوچک بودنش تقریبا هیچ موقع از آن استفاده نکردم. حتی زمانی که نور آفتاب شدید بود و مشاهده تصویر LCD را سخت میکرد.

کلا به نظر من روی Viewfinder دوربین های کامپکت حساب باز نکنید مگر در موارد خاصی که بزرگتر باشند و کاربرد پیدا کنند.
    Mashhadi Vahid و Sadegh_Kaviani تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

تست G11 يكي از دوستان :

1/10 ثانيه روي دست
    ديافراگم : 2.8
    ايزو : 1600
    خروجي Jpeg دوربين بدون NR اضافه و هيچ گونه اصلاحات ديگر (به نظر كمي اصلاح وايت بالانس نياز داره)
    منبع نور : يك لامپ 100 وات سقفي

وقت كنم Raw هم مي گيرم .
    nmroshan، shabab، Rouzbeh Ehsani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

سلام

دفترچه ي راهنماي (انگليسي) قابل پرينت اين دوربين :

کد:
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/6/0300002536/03/PSG11_CUG_EN_03.pdf
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا ladbon1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    716

سلام.
    از دوستانی که این دوربین رو دارند، یه سوال داشتم: حجم عکسهای jpeg در حداکثر سایز تصاویر چقدره؟

كاربر فعال MehdiM آواتار ها
    تشکر کرده
    2211

نقل قول نوشته اصلی توسط ladbon1988 نمایش پست ها
    سلام.
    از دوستانی که این دوربین رو دارند، یه سوال داشتم: حجم عکسهای jpeg در حداکثر سایز تصاویر چقدره؟
    سلام، من اين دوربين رو ندارم ولي سايز عكس حدود 2.6 مگابايت است.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

امروز نمونه عکسهای G11 و LX3 رو از سایت Imaging-resource مقایسه می کردم، برام جالب بود که کیفیت عکس G11 در ایزوهای بالا با این تفاوت مشخص بهتر از LX3 هست :

G11 در ایزوی 3200 :

LX3 در ایزوی 3200 :
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    AMIRGHS640 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    17

پیش فرض پاسخ : پاسخ: Canon PowerShot G11

من واقعا متوجه نمی شم وقتی s90 با قیمت 100 تومن ارزون تر و با همین کیفیت عکس به اضافه دیاف باز تر و وزن سبک تر و حجم کم تر موجود هست، چرا باید به g11 فکر کرد؟ فقط به خاطر کفشک فلاش و 1X زوم بیشتر و سرعت های خیلی بالای شاتر که اصلا به کار نمی آد؟

http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6463

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_24 نمایش پست ها
    ما خیر سرمون یه سوالی پرسیده بودیم:
    وقتی s90 با قیمت 100 تومن ارزون تر و با همین کیفیت عکس به اضافه دیاف باز تر و وزن سبک تر و حجم کم تر موجود هست، چرا باید به g11 فکر کرد؟ فقط به خاطر کفشک فلاش و 1X زوم بیشتر و سرعت های خیلی بالای شاتر که اصلا به کار نمی آد؟

اون به استقاده ی شما بستگی داره که آیا دیاف بازتر، وزن کمتر بیشتر بکارتون میاد یا اینکه سرعت شاتر بیشتر،هات شو،...

پس دلیل را درخود جستجو کنید(اینکه از یک دوربین چه توقعاتی دارید) قطعا به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید

سبز باشید.....
    Haji Shahkaram تشکر می‌کند.
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط soheyl_24 نمایش پست ها
    من واقعا متوجه نمی شم وقتی s90 با قیمت 100 تومن ارزون تر و با همین کیفیت عکس به اضافه دیاف باز تر و وزن سبک تر و حجم کم تر موجود هست، چرا باید به g11 فکر کرد؟ فقط به خاطر کفشک فلاش و 1X زوم بیشتر و سرعت های خیلی بالای شاتر که اصلا به کار نمی آد؟

سلام

G11 را معمولا دارندگان و استفاده كنندگان از دوربين هاي DSLR به عنوان دوربين دوم استفاده مي كنند و براي اينگونه عكاسان تفاوت هايي كه ذكر كرديد مثل كفشك فلاش يا زوم بيشتر هريك به تنهايي مي تواند دليل انتخاب G11 به جاي S90 باشد. ضمنا توجه داشته باشيد كه آن 1X اي كه شما به صورت خيلي بي مقدار ازش ياد مي كنيد اختلاف فاصله ي كانوني از 105 تا 140 است كه از ديد من يك 35 ميليمتر خيلي طلايي (با توجه به محدوده اي كه اين 35 ميليمتر قرار گرفته) محسوب مي شود و مثلا در چهره نگاري (Face Portrait) اولي كوتاه و دومي كاملا مناسب است.
    همه ي اينها به كنار براي من به عنوان يك استفاده كننده از G11 فرقي كه در دو تصوير زير مي بينيد اصلي ترين دليل انتخاب G11 نسبت به هر كامپكت ديگر است:

اينكه مثل SLR هاي قديمي؛ كنترلر هاي اصلي به جاي پنهان شدن در هزارتوي منوها دم دست شما باشند، مهمترين انتظاري است كه من از يك دوربين كامپكت حرفه اي -كه قرار است در سفر و جاهايي كه فرصت كافي براي يافتن تنظيمات مختلف در منو ها نداريد- دارم. امكاني كه اينروزها حتا در اغلب DSLR ها هم از عكاسان دريغ شده است.

LCD چرخان يكي ديگر از مزاياي مهم اين دوربين در قياس با S90 است كه با توجه به كامپكت بودن اين دوربين ها و نوع استفاده از آنها در بسياري شرايط خيلي كارآمد و كاربرديست.
    nmroshan، Kourosh Kahal، QashQai و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین