صفحه 9 از 47 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 469
Like Tree570تشکر

موضوع: Canon EOS 550D / Rebel T2i / Kiss X4 Digital

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

پیش فرض پاسخ: CANON EOS 550 D

با سلام بالاخره قبل از سال 89 این دوربین به طور رسمی توسط نورنگار برای فروش گذاشته شد با قیمت 1 میلیون و 80 تومن که البته قیمت بالاییه ولی برای شروع خوبه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 550D / Rebel T2i / Kiss X4 Digital

سلام

ظاهرا به غير از ما؛ خيلي ها منتظر ريويو و تست اين نوزاد نورسيده هستند (از شماره April مجله ي Popular Photography ) :

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 550d.jpg‏ (121.9 کیلو بایت, 513 بازدید)
    Kamal، artara74 و E.Fattahi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    898

با سلام

و بالاخره ریویو سایت dpreview

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos550d/
    موفق باشید
    farhad44، partow، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ناصر شعبانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اينم ريويوي Photography Bay:

کد:
    http://www.photographybay.com:80/2010/03/02/canon-rebel-t2i-hands-on-review/?awt_l=LyFlw&awt_m=1fnVE63.vf62xu
    partow، Navid7h و E.Fattahi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا t_tanhayam آواتار ها
    تشکر کرده
    134

كسي از بچه هاي سايت اين دوربين رو نخريده بياد در موردش بيشتر بگه

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

با درود.
    آنچه من از review های موجود برداشت کردم این بود که 550D در JPEG یک سر و گردن از دوربین های هم رده خودش تصاویر با کیفیت تر و کم نویز تر تا iso 3200 ارائه می دهد. ولی در RAW تصاویر بسیار بی کیفیت و با نویز فراوان ارائه می دهد.(البته این نظر شخصی من با توجه به عکس هایی که در review های دیدم,بود و ممکن است خیلی از دوستان نظری مخالف نظر من داشته باشند.)
    میخواستم از دوستان سوال کنم که اگر خروجی RAW یک دوربین از JPEG آن خیلی نویزی تر و بی کیفیت تر باشد, علت را در چه می بینید؟آیا سنسور ضعیفی دارد و پردازنده خوب آن ضعف های سنسور را می پوشاند؟(مثلا 550D در مقابل 500D با فرض اینکه نظر من در مورد 550D درست باشد,سنسور 18 MP با توجه به فوتو دیود های بیشتر و کوچکتر نویز بیشتری در مقایسه با 500D 15 MP دارد؟ همین بحث در دو بدنه 40D و 50D هم خیلی در تاپیک های مختلف سر و صدا کرد.)
    با سپاس.
    فرزام.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

سلام

مطمئن باشید:

1. در این رده برای بررسی به فایل‌های JPG نباید اعتنا کرد (خیلی بعید است که کسی این دوربین را بخرد و بخواهد از JPG تولید شده دوربین به عنوان خروجی اصلی استفاده کند)

2. حذف نویز از فایل خام با نرم‌افزار ارائه شده همراه دوربین یا برنامه‌های دیگر نظیر فتوشاپ و... نتایج بسیار معقول‌تر و بهتری ارائه می‌کند.

اینکه فایل‌های JPG نویز کمتری دارند به دلیل حذف آن توسط سیستم داخلی دوربین است که هرگز قابل مقایسه با ویرایش اصولی فایل Raw در کامپیوتر نیست.
    Navid7h، Farid-Gh، Amir Abdolpanah و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    206

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_farzam نمایش پست ها
    با درود.
    آنچه من از review های موجود برداشت کردم این بود که 550D در JPEG یک سر و گردن از دوربین های هم رده خودش تصاویر با کیفیت تر و کم نویز تر تا iso 3200 ارائه می دهد. ولی در RAW تصاویر بسیار بی کیفیت و با نویز فراوان ارائه می دهد.(البته این نظر شخصی من با توجه به عکس هایی که در review های دیدم,بود و ممکن است خیلی از دوستان نظری مخالف نظر من داشته باشند.)
    میخواستم از دوستان سوال کنم که اگر خروجی RAW یک دوربین از JPEG آن خیلی نویزی تر و بی کیفیت تر باشد, علت را در چه می بینید؟آیا سنسور ضعیفی دارد و پردازنده خوب آن ضعف های سنسور را می پوشاند؟(مثلا 550D در مقابل 500D با فرض اینکه نظر من در مورد 550D درست باشد,سنسور 18 MP با توجه به فوتو دیود های بیشتر و کوچکتر نویز بیشتری در مقایسه با 500D 15 MP دارد؟ همین بحث در دو بدنه 40D و 50D هم خیلی در تاپیک های مختلف سر و صدا کرد.)
    با سپاس.
    فرزام.
    dpreview به خروجی RAW امتیاز خوبی داده. حتی بیشتر از امتیازی که به خروجی JPEG داده. کدوم review گفته خروجی RAW تصاویر بسیار بی کیفیت و با نویز فراوان ارائه می دهد. ممنون میشم لینک رو ارایه کنید

كاربر آشنا ali_farzam آواتار ها
    تشکر کرده
    63

درود بر همه عزیزان.
    ضمن سپاس از آقای روزبهانی.
    و در جواب کاربر محترم آقای pooya_p
    در Photographic tests : noise سایت Dpreview در نمودار نویز در ایزوهای مختلف خروجی RAW , در هر سه گزینه کروم,سیاه و خاکستری,nikon D5000 و Pentax K-x , با اختلاف زیاد بسیار کم نویزتر از 550D هستند و حتی 500D هم کم نویز تر از 550D است.
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos550d/page14.asp
    و در نمودار نویز خروجی JPEG در هر سه گزینه کروم,سیاه و خاکستری, 550D کم نویز تر از nikon D5000 , pentax k-x , 500D می باشد.(البته در ایزوهای 1600 تا 6400 دوربین nikon D5000 عملکرد بهتری دارد).
    اگر دوستان لطف کنند دلیل این اختلاف نویز بین خروجی های RAW و JPEG را توضیح دهند ممنون میشم.
    با این حساب یعنی 450D که فوتودیود های بزرگتر و با تراکم کمتر در سنسوری با سایز مساوی دارد, از 500D کم نویز تر و هر دوی اینها از 550D کم نویزتر می باشند؟ این مساله در دو بدنه 40D و 50D هم وجود دارد,پس چرا 7D از نظر نویز عملکرد بهتری در هر دو خروجی RAW و JPEG از دو بدنه 50D و 40D دارد؟
    با سپاس.
    فرزام.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

دلیل این اختلاف نویز بین خروجی های RAW و JPEG
    شما با یک دوربین (فرضاً 500D) از یک فضای داخلی (نور تقریباً کم) با ایزوی بالا (فرضاً 1600) عکاسی کنید؛ قسمت حذف نویز را فعال کنید. یک بار JPG و بار دیگر با حفظ تمام تنظیمات قبلی Raw؛ هر دو عکس را در LCD دوربین مشاهده کنید. هیچ تفاوتی ندارند. آنها را در فوتوشاپ باز کنید، فایل JPG مشابه همان چیزی است که در دوربین دیدید ولی فایل خام نیاز به حذف نویز (فرضاً با ACR) دارد. که نتیجه بسیار قابل کنترل‌تر و بهتر از JPG خواهد شد. اصل قضیه این است که فایل خام پردازش نشده فایل JPG است و نیاز به پردازش در کامپیوتر دارد.

به زبان دیگر:
    آن اختلافی که فرمودید از اینجا نشأت می‌گیرد که تمام تنظیمات دوربین روی JPG لحاظ شده و شما یک فایل خروجی نامنعطف دارید اما فایل خام منعطف بوده و شما با پردازش در سیستم خود به یک خروجی نهایی تبدیل‌اش می‌کنید. که حذف نویز یکی از همان پردازش‌هاست.

نویز موجود در فایل خام صرفاً چیزی است که دوربین برای تبدیل به JPG حذفش کرده نه اینکه اگر در مد JPG عکاسی کردیم رفتار سنسور عوض شده باشد.

این مساله در دو بدنه 40D و 50D هم وجود دارد,
    فایل خام 50D را پردازش مناسبی کنید. ریسایز کنید و به اندازه تصویر 40D برسانید. مسلماً کیفیت بهتری خواهد داشت.
    M.Mobin، Mehran Fani و ali_farzam تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 9 از 47 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 19 ... آخرینآخرین