صفحه 36 از 95 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 351 تا 360 , از مجموع 941
Like Tree1979تشکر

موضوع: Canon EOS 60D

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    با سلام
    یه سوالی از اساتید محترم داشتم و اون اینکه من در بررسی انجام شده بین دو دوربین 60 دی و 7 دی که مربوط به فیلم برداری این دو دوربین بود و توسط سایت دیجیتال ریو انجام شده بود، در اون فیلم کیفیت 7 دی از لحاظ کنتراست رو بهتر نشون میده و در پایان اونو یه ایراد برای 60 دی معرفی میکنه خواستم نظر دوستان رو هم حتما بدونم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    دوست عزیز در صورتی کسی می تواند در این باره نظر بدهد که اولا صاحب نظر باشد و دوماً ! با هر دو دوربین کار کرده باشد و از کم و کیف اش اطلاع داشته باشد.

بعله اگر می خواهید یک نظر شکمی و از روی هوا بدهیم ساده است اما نظر منطقی و علمی را نمی توان قطعی بیان کرد.

بنده با 7دی بسیار کار کرده ام اما متاسفانه فرصتی برای تست 60 دی به صورت کامل و جامع نبوده بخصوص مقایسه با 7دی.

اما با توجه به دیده ها و شنیده ها و خوانده هایم می توانم ابراز کنم که 7دی از کیفیت به مراتب بهتری در فیلمبرداری برخوردار است .که این موضوع بیشتر به الگوریتم های تشخیصی و نرم افزار داخلی دوربین برای کاهش نوز و نورسنجی و کنترل فریم ریت و پروسس رنگ ها مربوط می شود. که در 7دی مقداری بلوغ یافته تر است.
    من با این موضوع از بیخ مشکل دارم!!
    کنتراست بهتر یعنی چی؟!
    در هر دو دوربین ، میزان کنتراست ، شارپنس و سچوویشن قابل تنظیم است.
    من حداقل 20 عدد ویدیو در مورد مقایسه این دو دوربین دیدم که کوچکترین تفاوتی در کیفیت و بخصوص در کانتراست این دو ندیدم! بجز یک ویدیو که در مورد کارائی این دو دوربین در نور کم تحقیق کرده بود و توی اون دوربین 60d تصویر روشنتری ارائه میداد ولی از لحظا جزئیات (تصویر روشن به چه دردی میخوره وقتی جزئیات داخلش مشخص نباشه؟!) تفاوت چندانی نداشتند.
    به اعتقاد بنده این دو بدنه (حداقل از این لحاظ) تفاوت چندانی ندارند و دلیلش هم اندازه سنسورشون هست.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed2vfx نمایش پست ها
    به اعتقاد بنده این دو بدنه (حداقل از این لحاظ) تفاوت چندانی ندارند و دلیلش هم اندازه سنسورشون هست.
    اصلا نمی تواند دلیل کافی باشد.

اندازه سنسور و حتی خود سنسور یک قسمت قضیه است. فرض کنید سنسور هر دو از نظر سخت افزار دقیقا یکی باشد. نحوه پردازش و دریافت اطلاعات از سنسور از زمانی که سنسور نور می بیند تا زمانی که روی رم دوربین اطلاعات نوشته شوند پروسه ای است که می تواند بیشتر از خود سنسور تاثیرگذار باشد.
    Mehdi Rojaie، persian.boy و NetNegar تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال saeed2vfx آواتار ها
    تشکر کرده
    4533

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    اصلا نمی تواند دلیل کافی باشد.

اندازه سنسور و حتی خود سنسور یک قسمت قضیه است. فرض کنید سنسور هر دو از نظر سخت افزار دقیقا یکی باشد. نحوه پردازش و دریافت اطلاعات از سنسور از زمانی که سنسور نور می بیند تا زمانی که روی رم دوربین اطلاعات نوشته شوند پروسه ای است که می تواند بیشتر از خود سنسور تاثیرگذار باشد.
    حرف شما صحیح است. ولی ما داریم در مورد دو بدنه ای که از یک برند هستند صحبت میکنیم. خییییییییییلی بعید است که پروسه ذخیره سازی اطلاعات در دو مدل از یک برند، متفاوت باشد. چون طراحی همین پروسه ای که میفرمایید، زمان و هزینه زیادی لازم دارد و شرکت ها معمولاً از یک طراحی در مدل های مشابه (از لحاظ سخت افزاری) استفاده میکنند.
    در هر حال نمونه های فیلم برداری شده با این دو مدل، کاملاً گویای این موضوع هستند..
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

قضاوت درباره این موضوع بسیار پیچیده و سخت است حتی در یک دوربین (5D MK2 ) با آپدیت فریم ور هم تغییراتی در خروجی ویدیو و کیفیت و کمیت آن ایجاد شد.حالا چه برسد به دو دوربین با ساختار نا همسان و سیستم های نورسنجی کاملا متفاوت.

قضاوت اینکه مطلق بگوییم یکسان است یا متفاوت بسیار سخت و بعید است و نیازمند تست های مثل تست های DXO و اگر به راحتی و فقط با دیدن فیلم های دو دوربین نمی توان نظر قطعی داد.
    Amir Abdolpanah، aidin594، SinaVT و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا pinkishmilad آواتار ها
    تشکر کرده
    70

یه عیب کوچیک ولی عجیب 60 دی نسبت به 550دی (600 دی رو خبر ندارم) اینه که وقتی drive mode را روی کنترل راه دور قرار میدین نمیشه تعیین کرد که بیشتر از یک دونه شات بزنه. این کمبود رو دیروز موقع عکاسی از صاعقه کاملا حس کردم. هر دفعه باید یه تاخیر کوچیک ولی کاملا تاثیر گذار رو واسه گرفتن عکس بعدی تحمل میکردم.
    بعضی وقتا احساس میکنم بد نبود دوربین ها هم مثل گوشی یا کامپیوتر سیستم عامل اپن سورس داشتن! میشد n تا patch پیدا کرد که مشکل رو حل کنه.
    راستی بعد از مدتها کار با 60 دی، چند وقت پیش فرصت شد دوباره 550 دی رو دستم بگیرم. کاملا احساس میکردم به اسباب بازی تو دستمه. واقعا چقدر اوگونومی تاثیر داره. (بعله در جریان هستم که بدنه کوچیکتر هم مزیتهای خودش رو داره!)
    M. Beyrami و NetNegar تشکر می‌کنند.
    And I raise my glass to everyone I'll never see again canon EOS 60D + 18-135 + 10-22 + fuji fine pix s100

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط pinkishmilad نمایش پست ها
    یه عیب کوچیک ولی عجیب 60 دی نسبت به 550دی (600 دی رو خبر ندارم) اینه که وقتی drive mode را روی کنترل راه دور قرار میدین نمیشه تعیین کرد که بیشتر از یک دونه شات بزنه. این کمبود رو دیروز موقع عکاسی از صاعقه کاملا حس کردم. هر دفعه باید یه تاخیر کوچیک ولی کاملا تاثیر گذار رو واسه گرفتن عکس بعدی تحمل میکردم.
    بعضی وقتا احساس میکنم بد نبود دوربین ها هم مثل گوشی یا کامپیوتر سیستم عامل اپن سورس داشتن! میشد n تا patch پیدا کرد که مشکل رو حل کنه.
    راستی بعد از مدتها کار با 60 دی، چند وقت پیش فرصت شد دوباره 550 دی رو دستم بگیرم. کاملا احساس میکردم به اسباب بازی تو دستمه. واقعا چقدر اوگونومی تاثیر داره. (بعله در جریان هستم که بدنه کوچیکتر هم مزیتهای خودش رو داره!)
    دیده ام که شده است. دفترچه را به دقت بخوانید.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا pinkishmilad آواتار ها
    تشکر کرده
    70

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    دیده ام که شده است. دفترچه را به دقت بخوانید.
    دوست عزیز مطالعه کردم (مجددا). متاسفانه نمیشه
    NetNegar تشکر می‌کند.
    And I raise my glass to everyone I'll never see again canon EOS 60D + 18-135 + 10-22 + fuji fine pix s100

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط pinkishmilad نمایش پست ها
    دوست عزیز مطالعه کردم (مجددا). متاسفانه نمیشه
    منو های 60 دی رو ندیدم اما دوست من 2 هفته پیش با 60 دی دو عکس دسته جمعی روی تایمر پشت سر هم گرفت و به همین علت مطمئنم.
    NetNegar تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

بله متاسفانه 60D این قابلیت رو نداره که امیدوارم با آپدیت فریمور در آینده برطرف بشود.هرچند با ریموت کنترل تایمر دار میشود به راحتی دوربین را کنترل کرد و میزان شات ها و فواصل بین اونها رو تعیین کرد.

این منوی 550D :

که گزینه آخر (حالت Continuous ) در 60D موجود نیست.
    NetNegar تشکر می‌کند.
    Canon EOS 60D + EF-S 18-135 IS

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

گزينه آخر حالت custom است و گزينه دوم حالت continuous
    NetNegar تشکر می‌کند.

صفحه 36 از 95 نخستنخست ... 26 32 33 34 35 36 37 38 39 40 46 86 ... آخرینآخرین