صفحه 61 از 95 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 601 تا 610 , از مجموع 941
Like Tree1979تشکر

موضوع: Canon EOS 60D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط M. Beyrami نمایش پست ها
    +600d
    ممنون كه اصلاح كردين، مطلع نبودم

نقل قول نوشته اصلی توسط داريوش چگيني نمایش پست ها
    درسته. حق با شماست.

يعني شما پست يكي قبل از خودتو نديدي؟؟!!:

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    بله. تریگر نوری هست.

كاربر جديد saeedcky آواتار ها
    تشکر کرده
    49

بدنه 60D چقدر با xxxD ها فرق داره ؟! آیا مستحکمتر است و یا فرقی نمیکند؟
    سعید تهرانی

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedcky نمایش پست ها
    بدنه 60D چقدر با xxxD ها فرق داره ؟! آیا مستحکمتر است و یا فرقی نمیکند؟
    کلا سری xxD کنون از نظر کیفیت ساخت و متریال ی درجه بهتر از xxxD است.
    مثلا 60D ضد رطوبت و گرد و غبار است که 600D نیست.
    saeedcky و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط M.R.Mir نمایش پست ها
    يعني شما پست يكي قبل از خودتو نديدي؟؟!!:
    نه متاسفانه

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

سلام خدمت همه دوستان. سه تا سوال دارم. 1-گرید هایی که تو منوی این دوربین هست کاراییش چیه؟
    2-من لنز85-15 دارم ، توی عکسهای تقریبا ماکرو که میگیرم. لرزش خیلی خفیفی رو تو عکسام شاهدم . که تاثیر لرزش دستم هست چون با سه پایه که عکس گرفتم اون لرزش خفیف از بین رفت. حالا سوال من اینه که مگه این لرزشارو لرزشگیر لنز نمیگیره؟ 3- من تنظیمات سایز عکسمو گذاشتم روی 16.9 ولی این فقط زمانی اعمال میشه که من با ال سی دی عکس بگیرم و با منظره یاب عکسا با سایز 4.3 ذخیره میشن.ممنونم اگه کامل پاسخ بدین.

كاربر همراه AliAk آواتار ها
    تشکر کرده
    3315

نقل قول نوشته اصلی توسط مازیار باقرپور نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان. سه تا سوال دارم. 1-گرید هایی که تو منوی این دوربین هست کاراییش چیه؟
    2-من لنز85-15 دارم ، توی عکسهای تقریبا ماکرو که میگیرم. لرزش خیلی خفیفی رو تو عکسام شاهدم . که تاثیر لرزش دستم هست چون با سه پایه که عکس گرفتم اون لرزش خفیف از بین رفت. حالا سوال من اینه که مگه این لرزشارو لرزشگیر لنز نمیگیره؟ 3- من تنظیمات سایز عکسمو گذاشتم روی 16.9 ولی این فقط زمانی اعمال میشه که من با ال سی دی عکس بگیرم و با منظره یاب عکسا با سایز 4.3 ذخیره میشن.ممنونم اگه کامل پاسخ بدین.
    سلام
    1.کمک به کادر بندی
    2.با چه سرعت شاتری و چه فوکالی؟
    3.بله درسته
    نسبت تصویر در منظره یاب 3/2 هست
    نمیشه که از تو منظره یابی که داره 3/2 نشون میده عکس 16/9 گرفت ;)
    مازیار باقرپور تشکر می‌کند.

گفتم به گوشه‌ای بنشینم ولی دلم
    ننشیند از کشیدن خاطر به سوی دوست

كاربر همراه kartal آواتار ها
    تشکر کرده
    56

لنز 85-15 ماکرو نداره که. منظورتون از ماکرو چی هست ؟
    اون تنظیمات نمایش عکس تو LCD هست ( Aspect Ratio ) لرزش گیر هم تاثیر داره اگه روشن باشه . ولی نه در حدی که اگه تکون بخوره باز بدون لرزش باشه .
    گرید ها هم وقتی در حالت لایو ویو عکس میگیرید به کادربندیتون میتونه کمک کنه .
    مازیار باقرپور تشکر می‌کند.
    Canon 60D EOS - EFS 18-55 IS - EFS 55-250 IS - Canon 50 F1.8 - Canon 8-15 Fisheye L USM

تشکر کرده
    20782

سلام
    1- اون شبکه ها نقاط طلائی کادر را برای شما مشخص می کنند. اگه عکس را از طول و عرض به سه قسمت تقسیم کنیم، محل تلاقی خطوط طولی و عرضی نقاط طلائی نامیده می شن که بیشترین توجه را به خودشون جلب می کنن و معمولاً سعی می شه سوژه اصلی در یکی از این نقاط قرارداده بشه.
    2- لرزه گیر تا سرعت شاتر خاصی می تونه لرزش دست رو بگیره و اگه سرعت شاتر کمتر از اون باشه نمی تونه لرزش دست رو بگیره. این سرعت با فاصله کانونی متناسبه. حداقل سرعت شاتری که لرزش گیر در اون کار میکنه برای دوربین های کراپدار (مثل دوربین من و شما) مساوی یک تقسیم بر فاصله کانونی ضربدر 1.6 هست یعنی اگه شما از فاصله کانونی مثلاً 80 لنزتون استفاده می کنین و سرعت شاتر مساوی یا 128/1 ثانیه ( یا سریعتر) باشه لرزه گیر می تونه لرزش دست شما رو بگیره ولی مثلاً اگه سرعت شاتر 60/1 ثانیه باشه شما باید از سه پایه استفاده کنین
    3- چیزی که شما در منظره یاب می بینید دقیقاً تصویری است که از لنز گذشته و توسط آینه و منشور به منظره یاب رسیده پس هر گونه دخل و تصرف نرم افزاری که دوربین روی تصویر انجام می ده (مانند برش دو طرف عکس برای تبدل نسبت آن به 16:9 هیچ تاثیری روی انچه شما در منظره یاب می بینید (و همچنین نصویری که بر روی سنسور ثبت می شه) نداره.
    ارادتمند
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 4 January 2012 در ساعت 21:31
    kartal و مازیار باقرپور تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا مازیار باقرپور آواتار ها
    تشکر کرده
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط AliAk نمایش پست ها
    سلام
    1.کمک به کادر بندی
    2.با چه سرعت شاتری و چه فوکالی؟
    3.بله درسته
    نسبت تصویر در منظره یاب 3/2 هست
    نمیشه که از تو منظره یابی که داره 3/2 نشون میده عکس 16/9 گرفت ;)
    دوست عزیز یعنی تنها در صورت استفاده از منظره یاب میتونم عکسهای landscape بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط داریوش چگینی نمایش پست ها
    سلام
    1- اون شبکه ها نقاط طلائی کادر را برای شما مشخص می کنند. اگه عکس را از طول و عرض به سه قسمت تقسیم کنیم، محل تلاقی خطوط طولی و عرضی نقاط طلائی نامیده می شن که بیشترین توجه را به خودشون جلب می کنن و معمولاً سعی می شه سوژه اصلی در یکی از این نقاط قرارداده بشه.
    2- لرزه گیر تا سرعت شاتر خاصی می تونه لرزش دست رو بگیره و اگه سرعت شاتر کمتر از اون باشه نمی تونه لرزش دست رو بگیره. این سرعت با فاصله کانونی متناسبه. حداقل سرعت شاتری که لرزش گیر در اون کار میکنه برای دوربین های کراپدار (مثل دوربین من و شما) مساوی یک تقسیم بر فاصله کانونی ضربدر 1.6 هست یعنی اگه شما از فاصله کانونی مثلاً 80 لنزتون استفاده می کنین و سرعت شاتر مساوی یا 128/1 ثانیه ( یا سریعتر) باشه لرزه گیر می تونه لرزش دست شما رو بگیره ولی مثلاً اگه سرعت شاتر 60/1 ثانیه باشه شما باید از سه پایه استفاده کنین
    3- چیزی که شما در منظره یاب می بینید دقیقاً تصویری است که از لنز گذشته و توسط آینه و منشور به منظره یاب رسیده پس هر گونه دخل و تصرف نرم افزاری که دوربین روی تصویر انجام می ده (مانند برش دو طرف عکس برای تبدل نسبت آن به 16:9 هیچ تاثیری روی انچه شما در منظره یاب می بینید (و همچنین نصویری که بر روی سنسور ثبت می شه) نداره.
    ارادتمند
    یه مقدار این ضرب و تفریقا گیجم کرد امکان داره که ساده تر بگین ؟
    ویرایش توسط Navid7h : Thursday 5 January 2012 در ساعت 17:19 دلیل: ترکیب پست ها - لطفا از نقل قول ترکیبی استفاده کنید.

تشکر کرده
    20782

یه مقدار این ضرب و تفریقا گیجم کرد امکان داره که ساده تر بگین ؟
    دوست عزیز:
    به بیان ساده تر، لنز شما 15-85 است، هرچه از بخش وایدتر لنز استفاده کنید مثلاً 15، کارائی لرزشگیر بیشتر شده و در شرایط نسبتاً کم نورتر (که سرعت شاتر کمتر است) هم لرزشگیر کارائی دارد ولی هر به سمت تله بروید (مثلاً 85) کارائی لرزشگیر کمتر شده و فقط در شرایط پرنور (که سرعت شاتر زیاد است) لرزشگیر مفید خواهد بود.
    در فاصله کانونی 15 میلیمتر اگر سرعت شاتر حدود 25/1 ثانیه یا سریعتر باشد لرزش گیر مفید خواهد بود.
    در فاصله کانونی 80 میلیمتر اگر سرعت شاتر 130/1 ثانیه یا سریعر باشد لرزش گیر مفید خواهد بود.
    شما بفرمائید معمولاً در چه Mode ی عکاسی می کنید (Av یا Tv یا M یا ...) تا بتوانم توضیحات بیشتر را خدمتتان ارائه کنم.

صفحه 61 از 95 نخستنخست ... 11 51 57 58 59 60 61 62 63 64 65 71 ... آخرینآخرین